کانال تلگرام اخبار نظام وظیفه آویژه

برای دسترسی آسانتر به مطالب سایت به کانال تلگرام روانشناسی آویژه بپیوندید (کلیک کنید).

اینستاگرام آویژه

مطالب ما را در اینستاگرام دنبال کنید ( کلیک کنید)

ازدواج با دختر بزرگتر از نظر روانشناسی

ازدواج با دختر بزرگتر از نظر روانشناسی
4.4/5 - (23 امتیاز)

ازدواج با دختر بزرگتر

به طور کلی مردان ترجیح می دهند با کسی ازدواج کنند که از خودشان کوچکتر است و این موضوع چیزی است که تقریبا در هر جامعه ای رایج است. دلیل آن هم واضح است زیرا به طور غریزی مردان دوست دارند که همسرشان به آن ها تکیه کند و به طور کلی رهبری یک زندگی با مرد باشد. اما امروزه بزرگتر بودن زن از همسرش در میان جوامع بیشتر شده است. کافیست یک نگاه کوچکی به سلبریتی ها در شبکه های اجتماعی بیندازید تا متوجه بشوید تعداد قابل توجهی از آن ها با زن هایی ازدواج کرده اند که از خودشان بزرگتر بوده اند. در ادامه  این مقاله این موضوع را با یکدیگر بررسی خواهیم کرد.

چرا ازدواج با زن بزرگتر برای مردان جذاب شده است؟

بر اساس تحقیقات انجام شده در زمینه ازدواج بهترین سن ازدواج این است که زن و شوهر با یکدیگر هم سن باشند. ولی به واسطه دلایلی که در ادامه ذکر می کنیم مردان در سال های اخیر به ازدواج با دختر بزرگتر از خود متمایل شده اند.

تکامل جنسیتی

آلفرد کینزی یکی از روانشناسان معروف آمریکایی در کتاب خود می نویسد که اوج هیجانات جنسی یک مرد در 18 سالگی می باشد در حالی که این اتفاق برای خانم ها در حدود 31-32 سالگی اتفاق می افتد. همین اتفاق کافی است که ازدواج با دختر 10 سال بزرگتر برای یک مرد اتفاق بیفتد.

بزرگتر بودن دختر در ازدواج؛ آري يا خير؟
فاصله سنی معکوس در ازدواج

بلوغ در رابطه

طبیعی است که سن بیشتر باعث می شود تجربه یک شخص هم در زندگی بیشتر باشد. به طور مثال ازدواج با دختر 4 سال بزرگتر به شما این تضمین را می دهد که دیگر نیازی نیست بر سر مسائل کوچک یا پیش پا افتاده با یکدیگر جروبحث کنید. ازدواج با دختر بزرگتر احتمال خیانت را در زندگی شما کاهش می دهد و می توانید بر روی مسائل مهم تر زندگی خود تمرکز کنید. برای خواندن مقاله با چه کسانی نباید ازدواج کرد؟ کلیک کنید.

مشکلات بزرگتر بودن زن از شوهر در زندگی مشترک
ازدواج پسر با دختر بزرگتر؛ خوب یا بد؟

مادر بهتری بودن

برخلاف تصور بسیاری از افراد، مادر بودن بسیار سخت و استرس زا است به طوری که برخی از روانشناسان از آن به عنوان یک شغل تمام وقت بدون حقوق یاد می کنند! خانم های بزرگتر رشد شخصیتیشان کامل شده است و آمادگی این را دارند تا مسئولیت های بیشتری را بپذیرند. ازدواج با دختر 8 سال بزرگتر می تواند داشتن یک مادر خوب را برای فرزندان شما گارانتی کند. او اهمیت مادر بودن را درک می کند و سعی می کند که بیشتر وقتش را صرف فرزندانش بکند.

آیا بزرگتر بودن زن از شوهر دلیلی برای یک ازدواج
بزرگتر بودن زن از شوهر در ازدواج

جایگاه شغلی

طبیعی است که شخصی که سن بیشتری دارد در مسیر شغلی اش نیز جلوتر است. وقتی که دختر در جایگاه شغلی خودش برای مدت طولانی ای مانده باشد می توانید بر روی درآمد او حساب باز کنید و از آن برای پیشرفت زندگی استفاده کنید. حتی ممکن است او بتواند برای شما هم موقعیت شغلی بهتری را ایجاد کند. فرضا اگر شما 22 سال سن داشته باشید. ازدواج با دختری که 3 سال بزرگتر است می تواند به شما این اطمینان را بدهد که از لحاظ مسائل مالی به مشکل برنخواهی خورد. مقاله تست تفاهم قبل از ازدواج را حتما بخوانید.

بزرگتر بودن زن از مرد در ازدواج
بزرگتر بودن دختر در ازدواج

سازگاری جسمانی

زن ها به طور معمول حدود 5 سال بیشتر از مردان عمر می کنند. این یک فکت علمی است. تحقیقات نشان داده است که این یک موضوع بیولوژیکی است و ربطی به سبک زندگی ندارد. بنابراین به طور میانگین ازدواج با دختری که 5 سال بزرگتر است به این معنی است که شما با شخصی ک از لحاظ بیولوژیکی هم سن شما است ازدواج می کنید.

ازدواج با دختر بزرگتر چه مشکلاتی دارد؟
بزرگتر بودن دختر از پسر در ازدواج

ازدواج با دختر بزرگتر چه مشکلاتی دارد؟

درست است که ازدواج با زن بزرگتر مزایای قابل توجهی دارد ولی باید بدانید در کنار این مزایا مشکلاتی نیز وجود دارند که شما باید قبل از انتخاب از آن ها آگاه باشید. در ادامه تعدادی از این مشکلات آورده شده است

پذیرفته نبودن از نظر جامعه

« ولی مردم در مورد من چی فکر می کنند؟» این جمله ای است که اگر تصمیم به ازدواج با دختر بزرگتر از خود دارید در ذهن شما مدام تکرار خواهد شد. همانطور که در ابتدا گفتیم از نظر جامعه ازدواج پسری با دختر بزرگتر از خودش چیز رایجی نیست و وقتی این موضوع پیش می آید حرف هایی در مورد دختر و پسر زده می شود. اگر حرف مردم برای شما اهمیت زیادی دارد پیشنهاد می کنم از اینگونه ازدواج ها امتناع کنید. برای خواندن مقاله ازدواج عاشقانه یا عاقلانه! کلیک کنید.

بزرگتر بودن زن از مرد
زن بزرگتر از مرد

مشکل باروری

این یک باور غلط است که زن های بالای 30 سال برای باردار شدن مشکلات زیادی دارند و فرزندان ضعیفی به دنیا می آورند. به لطف پیشرفت علم امروزه راه های مراقبتی بسیاری برای زنان وجود دارد به طوری که زنان در بین 30 تا 40 سالگی تنها مراقبت بیشتری از دختران جوان تر برای باردار شدن نیاز دارند. پس اگر تا به امروز مشکل شما برای ازدواج با زن بزرگتر ترس از بچه دار شدن بوده است حال می توانید با خیال راحت این موضوع را نادیده بگیرید.

زن بزرگتر از مرد
ازدواج مرد با زن بزرگتر از خودش

تعیین کننده بودن زن

در ابتدای این متن گفتیم که مردان به طور طبیعی کنترل زندگی را برعهده دارند و مایل هستند که همسرشان به آن ها تکیه کند. ولی با بزرگتر بودن زن از مرد و داشتن تجربه بیشتر این اتفاق به راحتی مقرر نمی شود و چه بسا در بسیاری از زندگی ها زن نقش رهبری زندگی را ایفا خواهد کرد. البته همانطور که گفتیم به علت تجربه ای که زن کسب کرده است این موضوع به حد آزاد دهنده ای نخواهد بود ولی می تواند یک چالش برای شما به حساب بیاید. مقاله چگونه خواستگاری کنیم؟ را حتما مطالعه کنید.

آیا ازدواج پسر با دختر بزرگتر از خود صحیح است؟چرا؟
بزرگتر بودن از شوهر

عدم پختگی مرد

درست است که زن بالغ می تواند از بسیاری از جروبحث ها و مشکلات جلوگیری کند. ولی از طرفی هم باید به این موضوع توجه داشته باشید بزرگتر بودن زن از همسرش می تواند حس ناامیدی را برای زن ایجاد کند. زیرا وقتی می بیند که شوهرش تجربه کافی را ندارد از اهداف آینده زندگی مشترکشان دلسرد می شود.

چرا در ازدواج سن مرد باید بیشتر باشد
اختلاف سن در ازدواج

ازدواج با دختر یک سال بزرگتر و یا ازدواج با دختر 2 سال بزرگتر به گونه این نیست که قابل اهمیت و توجه باشد. زیرا تفاوت بین دختر و پسر در این فواصل سنی حقیقتا ناچیز است و در چنین شرایطی باید بر روی دیگر معیارهای زندگی تمرکز کنید. باید توجه داشته باشید که معیار سن به تنهایی عامل خوشبختی و یا بدبختی شما نخواهد بود و سن تنها یکی از مواردی است که در ازدواج باید به آن توجه داشته باشید. این مقاله را حتما بخوانید زنان خطرناک برای ازدواج | با این دختران ازدواج نکنید!

ازدواج با دختر بزرگتر از نظر روانشناسی تا وقتی که دیگر فاکتورهای ازدواج درست باشند مشکلی ندارد و حقیقت این است تنها سازگاری مهم است. اگر شما و شخص مورد نظرتان حتی 20 سال هم با یکدیگر اختلاف سنی داشته باشید ولی سازگاری داشته باشید نمی توان دلیل خوبی برای ازدواج نکردن شما پیدا کرد.

سوالات متداول

ازدواج با دختر بزرگتر از نظر روانشناسی چگونه است؟

از لحاظ روانشناسی تا وقتی که بین دو نفر سازگاری خوبی وجود دارد، سن هیچگونه مانعی برای ازدواج محسوب نمی شود.

آیا دختران سن بالا برای بارداری مشکل خاصی دارند؟

به لطف پیشرفت علم با مراقبت های پزشکی و بهداشتی زنان حتی تا 40 سالگی مشکل خاصی برای بچه دار شدن ندارند.

دیدگاه جامعه در مورد ازدواج با زن بزرگتر چیست؟

این موضوع با توجه به جوامع مختلف متفاوت است ولی به طور کلی نظر مردم در مورد کسانی که با دختر بزرگتر از خودشان ازدواج می کنند منفی است.

خدمات مرکز مشاوره خانواده  آویژه

توصیه هایی برای بزرگتر بودن زن از مرد در ازدواج را جدی بگیرید تا انتخاب درستی برای زندگیتان داشته باشید .

لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .

در این راستا مرکز روانشناسی خدمات متنوعی را در زمینه مشاوره آنلاین ازدواج به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد .

براي مشاوره در زمينه ازدواج با دختر بزرگتر از نظر روانشناسی

از مشاورين مشاوره خانواده و روانشناسي آويژه از سراسر کشور

با 09353000102 تماس بگيريد

همه روزه از ساعت 8 صبح تا 1:00 شب 

حتي ايام تعطيل

 

نظرات

- 93 نظر:

 1. با سلام و خسته نباشید. بنده چهار ساله با خانمی که دوازده سال از من بزرگتره وارد رابطه شدم خانمی که میگم همه جوره پای من وایساده والان صحبت ازدواج ….به میدون اومده ایشون سواد و مدرک تحصیلی بالاتری نسبت به بنده داره و وضعیت مالی بهتری ولی بعضی وقتا که تو خیابون دختر و پسرا رو میبینم دلم میخواد خانم من اون جوری باشه یا وقتی به ازدواج فک میکنم با خودم میگم چند سال میتونم این خانم رو تحمل کنم و در جامعه جوری که شنیدم اکثرا میگن به هم نمیاین یعنی تابلو از من بزرگترن ایشون نزدیک بیست خورده ای کیلو هم وزن کم کردن که این اتفاق بی تاثیر نیست تو شکسته تر شدن این خانم از یه سری بابت ها خب برای بنده خوبه ولی بیشتر نگران این خانم هستم که با این روحیه حساس بنده اگه نتونم بعداز چند که شکسته تر شدن تحملشون کنم و احساس بدی بهشون بدم ایشون روحیه بسیار بسیار حساسی دارن
  ممنون میشم راهنمایی کنید
  بنده ۲۷دارم
  خانمی که میگم ۳۹

 2. سلام خانمی هستم ۳۹ ساله با پسری آشنا شدم ۳۰ ساله با هم خیلی خوبیم و من تا حالا ازدواج نکردم ولی ۲ سال جدا زندگی میکنم این آقا در رفت و امد خونه من هست از همه چی خبر داره که من فقط با ایشون هستم مهندس عمران و خیلی درس خوان که دکترا قبول شده و کار میکنه من کار ثابت ندارم با هم مشکلی نداریم آیا چطور بفهمم برای آینده منو میخواد یا نه دو بار پرسیدم گفت نه ولی تموم هم نمیکنه چند بار فاصله گرفتیم و مطمئنم خیلی دوسم داره خانوادش هم میدونن ولی منو ندیدن ممنون میشم راهنماییم کنین یا بگین چطور وابسته کنم ایشون یا چطوری بفهمم به فکر آینده هست یا نه ادم سالمی ممنون.

 3. سلام عاشق خانمی شدم که ۱۸سال از من بزرگتر هستن و من ۲۴سالم هست
  من عاشقش هستم و چندین بار خودمو امتحان کردم و مطمین شدم که این حس عشقه نابه و هوس نیست
  ولی خانم حاضر نیستن با من وارد رابطه بشن چون میگن سن نا به هم ننیخوره
  کاش یه راهکاری جلو مام بزارین من دیوانه وار عاشقش هستم

 4. سلام میخواستم بدونم که من میتونم با دختری ۶ماه از خود بزرگتر ازدواج کرد ازدواج فامیلی هم هست دختر دایی پسر عمه هستم میشه.؟؟؟

 5. سلام من پسری 22 ساله هستم که حدود یک ساله با خانومی که از خودم هشت سال بزرگتره آشنا شدم ، یک بار نظرش رو در مورد ازدواج با دختر بزرگتر از خودم پرسیدم گفت اینکارو نکن ،بخاطر همین من علاقه خودم رو بهش نگفتم تا اینکه تقریبا یک سال بعد آشناییمون بهش گفتم که عاشقتم و می‌خوام بیام خواستگاریت اونم بهم گفت منم خیلی وقته این حس رو دارم و خودم عاشقت هستم ولی بخاطر اختلاف سنی نمیتونم با تو ازدواج کنم، من هر طور سعی میکنم رضایتشون رو بگیرم که حداقل شانس اینو پیدا کنم که برم خواستگاریشون ولی اصلا قبول نمیکنن ، میشه منو راهنمایی کنید که چیکار کنم؟

 6. سلام من ۲۲ سالمه و همسرم ۲۶ سالش
  که هیچ نسبت فامیلی باهم نداشتیم
  خداروشکر تا الان هیچ مشکلی نداشتیم و زندگیمون به شکل خیلی عالی داره پیش میره
  فامیلامون هم ازین قضیه چیزی نمیدونه یعنی چیزی بهش درباره ۴ سال اختلاف سنی نگفتیم وقتی همسرت تورو به خوبی درک بکنه و همه جوره پشتت باشه این خیلی خوبه
  به نظرم عقل و درک خانم ها وقتی که یخورده سنشون بره بالاتر تازه کامل میشه و نسبت به خیلی مشکلات شناخت پیدا میکنن .

 7. سلام ، 20سالمه برای اولین بار از یه دختر خیلی جدی خوشم اومده و خیلی جدی دارم به ازدواج باهاش فکر میکنم ولی 3سال از من بزرگتره (23سالشه)، کلا آدمی نیستم که دنبال دختر باشم یا اهل دختر بازی باشم و… تا الآنم خودم نخواستم دوست دختر داشته باشم
  ولی از وقتی که ایشون رو دیدم تمام فکر من رو درگیر کرده ، الان نزدیک 3 ماهه تقریبا هرروز دارم باهاش چت میکنم ولی هنوز نتونستم حسی که بهش دارم رو بیان کنم
  درکل میخواستم بدونم اختلاف سنی3سال مشکل‌ساز هست یا خیر ؟؟؟
  و اینکه چجوری حسی که دارم رو بهش بگم چون در کل آدم کم رویی نیستم ولی تو این یه مورد خجالتی ام و میترسم بهش بگم (چون یه نسبت فامیلی دوری هم داریم میترسم دردسرساز بشه)
  لطفا کمکم کنید ممنون

  1. هیچ ایرادی نداره سنتون مشکلی نداره اگه خود شما آدم دهن بینی نباشید… بعد از چند سال هم همه حرف ها تموم میشه و آدما به زندگی خودشون میرسن و فراموش میکنن اختلاف سنی رو

 8. باسلام
  من یه دختری رادوست دارم که ۷ ماه من بزرگ تر است اولش خیلی به من علاقه داشت ولی الان ۵ ماه است بایکی دیگه است و خودش می که دوست پسرم است ولی دوست پسرش آدم خوبی نیست
  قبلاً در سن ۱۹ سالگی اعتیاد به تریاک داشته ولی خودش میگه ۱ ساله ترک کرده ولی انگار هنوز می‌کشه من دوست ندارم دختری که دوستش دارم نسیب یه معتاد بشه من فقط میخواهم بهم یه راه معرفی کنید که دختره جذبم بشه و بیاد بامن نه با یه آدم معتاد

 9. سلام من با یه پسری حدود دوساله در ارتباط هستم و اشنایمون هم از اینستا توگروه بودیم و کم کم بهم حس پیدا کردیم و بخاطر من از چیزایی که داشت و خوشش میاومد خودکار دست کشید من از جیزی که بدم میاد رو نمیکنه تو این دوسال دو سه بار دعوامون شده ولی همو خیلی دوست داریم و خانواده اون مشکلی با سنمون نداره ولی من نظر خانواده ام رو راجب این مسله نمیدونم و راهکار برای قانع کردنشون میخوام و اینکه یه دوست داشتم میدونست اون روز بهم گفت تو شوگر مامی شدی و این حرفش داغونم کرد من ۲۰ سالمه اونم ۱۹

  1. با سلام اختلاف سنی 1 سال تقریبا میشه همسن قلمداد بشن . یه سری به مقاله ازدواج با همسن هم بزنید

 10. داداش مشکل تو عاشقی نیست مشکل تو اینه که از………………………………. رنج می بری😂😂😂

 11. سلام وقت بخیر، من ۳۵ سال دارم و دختر خانم ۴۰ سال، برای ازدواج و شرایط بارداری بعد از ۴۰ سالگی لطفا توضیح میدین.

 12. سلام من دختری ۱۸ ساله ام و عشقم هم ۱۶ سالشه ماهم دیگه را دوست داریم و می خواهیم و نسبت فامیلی دور هم داریم و می خواهیم پاهم صبر کنیم آیا این ازدواج مشکلی داره ؟

 13. سلام من دختری متولد ۸۲ هستم و عشقم متولد ۸۶ ما هردو همدیگه را می خواییم و نسبت فامیلی دور باهم داریم
  و می خواهیم پاهم دیگه صبر کنیم آیا این ازدواج مشکلی داره ؟

   1. سلام من پسری 29 ساله هستم ومی خواهم با یک دختر ی ازدواج کنم که از خودم 10 سال بزرگ ترهست ویک مقداری بیمار هست. خیلی زیاد دوستش دارم

 14. سلام میخواستم بدونم مشکلی نداره با دختر خالم که ۳ ازم بزرگ تره ازدواج کنم تو فامیل ما دوسه نفری این کارو کردم اونم با اختلاف سنی ۵سال

 15. سلام خسته نباشین من پسری ۲۵ ساله هستم وعاشق دختری شدم که ۲سال از من بزرگتره وخانواده ام هم مشکلی ندارن فقط از حرف مردم میترسم لطفا راهنماییم کنید

 16. سلام من از زنی که ۱۷ سال ازم بزرگ تره خوشم اومده.میخواستم ببینم مشکلی پیش نمیاد اگه ازدواج بکنیم.
  من ۲۰ سالمه
  و خانم ۳۷ سال

   1. من یک یک پسر 20 ساله هستم و عاشق یک دختر 24 ساله شدم ایا میتوان ازدواج کرد
    شما بگید بله یا نه
    ممنون

 17. با سلام خدمت همه ی دوستان عزیز
  من تقریبا چهار سال قبل که میخواستم تصمیم مهم برای ازدواج با خانمی که ۷ سال بزرگتر از خودم هست رو بگیرم خیلی مضطرب و دو دل بودم و برای دونستن چندتا نظر به خیلی سایت ها سر زدم و نظرات افراد مختلف رو خوندم. الان بعد از چهار سال دوست دارم تجربه ی خودم از این موضوع رو بهتون بگم.
  زمان ازدواج من ۲۷ سالم بود و همسرم هم ۳۴ سالشون بود.
  اول از همه این رو در نظر بگیرید که ازدواج یک مقوله ی بسیار حساس و پیچیده هست و سن تنها یکی از عوامل تاثیر گذار هست. یعنی ببینید شما شاید فردی پنج سال بزرگتر از خودتون رو به عنوان همسر قبول کنید اما باز هم با خانواده ی اون فرد به مشکل بخورید.
  یک. مدت زمان آشنایی رو در نظر بگیرید. چند مدت هست که طرف رو میشناسید؟ آیا به اندازه ی کافی باهاش قبل از ازدواج در ارتباط بودید؟ من و همسرم مدت ۴ یا ۵ سال قبل از ازدواج همکار و دوست اجتماعی صمیمی بودیم.
  دو. طرف مقابلتون رو بشناسید. در مدت آشنایی قبل از ازدواج اخلاقیات و عقاید طرف مقابل رو در نظر بگیرید و ببینید اصلا میتونید با همچین فردی (چه بزرگ چه کوچک) زندگی کنید یا خیر. در چنین مسایلی سن اصلا مهم نیست. فرد میتونه بزرگ و بی‌شعور یا کوچک و بی‌شعور باشه. یعنی برای مثال ببینید که طرف قرار هست شما رو به عنوان بچه اش ببینه یا شریک زندگی اش؟ برای خود بنده مدت طولانی آشنایی قبل از ازدواج این فرصت رو فراهم کرد که ببینم همسرم دقیقا فردی هست که دوست دارم بقیه ی عمرم رو باهاش باشم. کسی که من رو میشناسه و من هم‌اون رو میشناسم.
  سه. خانواده ی طرف مقابل رو بسنجید. ببینید طرف از چه خانواده ای هست و آیا خانواده ای که میخواید باهاش وصلت بکنید رو درست انتخاب کردید یا خیر. شاید بگید به خانواده ربطی نداره ولی خواه ناخواه خانواده ها بعد از ازدواج تاثیرشون مشخص میشه. برای خود ما از طرف خانواده ها نگرانی هایی بود ولی نحوه ی برخورد من و همسرم با مسایل به هر دو طرف ثابت کرد که نباید نگران باشن.
  چهار. هدف شما از ازدواج با این فرد چیه؟ این مهمترین سوالی هست که باید از خودتون بپرسید. آیا ازدواج میکنید چون موقعیت بهتری داره؟ آیا ازدواج میکنید چون فکر میکنید قراره بهتون در موفقیت هاتون به نحوی کمک بکنه؟ یا نه صرفا ازدواج میکنید چون نیمه ی دیگر شماست. یعنی در کل شما با نیت اشتباه ازدواج بکنید، چه کم سن چه با سن بالا قطعا به مشکل خواهید خورد. برای خود ما اینجوری بود که غیر اجتماعی بودن من باعث شده بود تنها دوستم ایشون باشه و بعد از مدتی گفتم ما که کلا همیشه باهمیم و همه چیمون باهمه بیا بریم زیر یه سقف. و رفتیم.
  پنج. خودتون رو بشناسید. آدمها شخصیت های متفاوتی دارن. آدمها ظرافت های مختلفی دارن. شاید یه ویژگی های اخلاقی داشته باشید که اصلا با طرف مقابل جور نباشه و هیچ ربطی هم به سن نداشته باشه. بجای تمرکز کردن روی سن بیشتر روی این تمرکز کنید که من از یک همسر چی میخوام. برای ما اینجوری هست که همسرم از لحاظ اخلاقی، رفتار و روحیه اش خیلی خیلی جوونتر از من هست و من نسبت به سنم پختگی بیشتری دارم و این مسایل همون یکی دو ناه اول باعث شد نگرانی خانواده ها کاملا از بین بره.
  شش. نگران مسایل جنسی نباشید. شما با هرکسی ازدواج کنید بعد از مدت کوتاهی براتون یک مساله ی عادی خواهد شد. یعنی شما با زیباترین هم ازدواج کنید، بعد از یک مدت نگاه و شیوه ی برخورد طرف با شما بیشتر از اندامش روی شما تاثیر خواهد گذاشت.
  بخوام بنویسم حرف زیاد هست اما به عنوان جمع بندی بگم که سن تنها یکی از مسایلی هست که باید نگرانش باشید.
  مسایل دیگه ای هستن که باید بهشون دقت بکنید مثل سطح خانواده هاتون، یا اینکه از لحاظ ظاهری کنار هم به هم بیاید (بالاخره قراره توی اجتماع حاظر بشید) و یا مساله ی مهمی‌مثل بچه دار شدن. به این مسایل هم توجه داشته باشید و بدونید که اگر واقعا عاشق طرف هستید باید آماده ی سختی هاش و فداکاری هاش هم باشید.
  یه نکته ی دیگه هم‌اضافه کنم. آقایونی که با خانم بزرگتر ازدواج میکنید فکر نکنید که همه ی سختی اش برای شماست. خیر اون خانمی هم‌ که داره خلاف باور عموم تصمیمی رو میگیره قطعا در معرض یه سری توجهات منفی قرار خواهد گرفت و برای ایشون هم سخت خواهد بود. خلاصه: “در ره منزل لیلی که خطرهاست در آن/ شرط اول قدم آن است که مجنون باشی”
  توی این سال ها مثل هر زوجی ما هم مشکلات داشتیم، قهر داشتیم، آشتی داشتیم، دعوا داشتیم، خوشی داشتیم. اینها برای همه توی هر رابطه ای با هر شرایطی قراره اتفاق بیوفته. ولی هیچکدوم بخاطر اختلاف سنی معکوس نبوده.
  من برای هیچ کسی نسخه نمیپیچم چون مسیر شماست و زندگی شماست و تصمیم آخر رو شما باید بگیرید، من فقط بعد از چهار سال زندگی زیر یک سقف وظیفه ی خودم دونستم که تجربه ی خودم رو بگم:
  ما هر دو راضی هستیم.

  1. واقعا مرسی بابت وقتی که گذاشتید خیلی تاثیر گذار بود سپاس گذارم جناب

  2. سلام و ممنون از توضیحات عالیتون ، باهاتون کاملا موافقم ،واقعا ممنون که با این ظرافت و دقت توضیح دادید ، براتون آرزوی خوشبختی میکنم

 18. سلام و عرض ادب. ممنونم بابت مقاله خوبتون. بنده بیش از یک سال هست خانمی رو میشناسم و گاهی در محیط دوستانه همدیگر رو میبینیم. تو این یک سال هر کاری میکنم نمیتونم فراموشش کنم. خودم 27 سالم هست و ایشون 36 سال. از طرفی جسارت درخواست ازدواج هم ندارم چون میترسم باعث ناراحتیشون بشم و دیگه نتونم حتی به صورت دوست ببینمشون. به صورت غیر مستقیم هم قبلا ازشون پرسیدم چرا تا به حال ازدواج نکردن گفتن مواردشون کوچکتر از خودشون بوده. به نظر شما باید جرئت به خرج بدم و درخواست بدم و اگر صلاح این است چطور مطرح کنم؟

  1. نه وقتی میگه مواردی که داشتم کوچکتر از خودم بوده یعنی تو بهم پیشنهاد بدی رد میکنم

 19. سلام من چند ساله با دختری اشنا شدم دختر بسیار خوب و با وقاری هستن و امسال خداروشکر دکترای شیمی رو گرفتن خودم ۳۲ سالمه و اون ۳۸ سالشه و شش سال ازم بزرگتره واقعا درکش خوبه و تو خیلی مسائل با هم تفاهم داریم و هم نظریم و واقعا دوست دارم شریک زندگیم بشه و باهم زندگی کنیم فیس صورتشم خوبه و کم سن تر میخوره و من هم واقعا از اول بهش گفتم ک قصد ازدواج دارم حالا گفته بیا جلو و نمیدونم چرا برام سخته شده ب خانواده بگم و کمی به قضاوت مردم فکر میکنم واقعا دوس دارم ازداوج کنم اما بیانش با خانواده برام سخته ممنون میشم راهنمایی کنیین و من تو یه خانواده کاملا سنتی هستم ممنون

  1. با سلام
   موقعیتتون قابل درکه
   شرایط سنی شما مشکلی نداره در دهه چهارم زندگی درک بالاتری از زندگی وجود دارد.

 20. سلام پسری ۱۷ساله هستم عاشق دختری شدم که ۲۰ ساله هست و اون هم واقا عاشقمه باهاش صحبت کردم و خودم می ترسم به پدر یا مادرم بگم بنظر شما ۳ سال اختلاف زیاده

 21. سلام. آیا ازدواج با زنی که تنها ۱ سال بزرگتر است، بازهم مشکلی دارد؟

 22. سلام. لطفا به سوال من جواب بدید. من عاشق دختری شدم که ۱۹ سالشه من خودم ۱۵ سالمه و خیلی وقته که من رو به وسیله یکی از آشناهامون میشناسه شاید از بچگیم. ولی اولین باریه که باهم صحبت کردیم و خیلی باور نکردنی عاشقش شدم. میخوام بهش حسم رو بگم تا منتظرم بمونه.با اینکه میدونم اون هم دوستم داره ولی باز میترسم که حسم رو بهش بگم

  1. پسرخوب بزار حداقل جای ختنه ات خوب شه بعد بق بقو کن…… الان فکرکنم کلاس شیشم یا هفتم باشی تازه از ابتدایی در اومدی ….. حضرت عباسی نکنید باخودتون این کارارو عزیزم شما جوگیر شدی شیفته طرف شدی بخدا بد ضربه میخوری روح و روانت داغون میشه براخودت بچه گیتو کن اونم بوقتش جورمیشه

  2. اخه بچه تو باید الان تو فکر درس و مشقت باشی به تو نمیرسه این حرفا عموجون

 23. با سلام پسری ۳۱ ساله هستم که از سن بیست تا بیست و پنج سالگی روابط متعددی داشتم اما بیست و پنج سالگی درگیر ی عشق یکطرفه شدم ک هرچی تلاش کردم نرسیدم و ی افسردگی شدید گرفتم و توو سن ۲۸ سالگی رو به زندگی مجردی اوردم و توو این دوران افسردگی خانمی با من وارد رابطه شد که من بهش گفتم ک شرایطم چیه و عاشقم و … اون همه جور درکم کرد و فداکاریهای بسیاری توو این مدت کرد و منم بخیال این که میتونم کنارش ایندمو بسازم و عشقمو فراموش کنم و …بعد از سه سال دیروز به من گفته ک از من شش سال بزرگتره و بخاطر اینکه از دستم نده ازم پنهون کرده و من الان واقعا گیجم واقعا اصلا نمیدونم چیشده چرا چکار باید بکنم؟از طرفی میدونم اگر باهم ازدواج کنیم در اینده قطعا ب مشکلات بزرگی میخوریم و از طرفی هم توو این سه سال منو درک کرد و فداکاری های زیادی برام کرده ک نمیتونم نادیده بگیرم …تورو خدا کمکم کنید😞😞😞😞

  1. اگر باهم ازدواج کنیم در اینده قطعا ب مشکلات بزرگی میخوریم????/

 24. باسلامو خسته نباشید من یک ساله بایکی تو رابطه هستم ودوسشم دارم و دوسم داره من متولد ۸۳ام امااون ۸۴میخام بدونم ازاین ک من یک سال از پسره بزرگترم این قضیه ب مشکل نمیخوره دراینده؟

 25. سلام من ۱۹ سالمه و یه پسر ۱۵ ساله رو دوسش دارم. اصلا به ظاهرش نمیخوره ۱۵ سالشه و این ک اون هم ب من علاقه داره .خیلی وقته پسره رو میشناسم شاید از ۱۰ سالگیش ولی تا به حال با هم صحبت نکرده بودیم و این اولین حس عاشقانه من هستش و تا بحال عشق یا رابطه ای نداشتم.
  نمیخام با هم قرار بزاریم و فقط دوست معمولی هسیم ولی من نگرانم ک حسمون ب هم دیگ ب اون اسیب بزنه

  1. به نظر من اگه واقعا دوستش داری و اون هم دوستت داره سعی کن از یکی از اشناهات که شماره پسره رو داره، شمارش رو بگیری و بهش پیام بدی و حست رو نسبت بهش بگی. و اون هم حسش رو بهت بگه. من خودم با مردی ازدواج کردم که چهار سال از من بزرگ تره و الان خیلی خوشبختیم و من هم اول مثل تو شک داشتم ولی وقتی احساسم رو بهش گفتم. اون هم گفت که عاشقمه و الان زندگی خوبی در کنار هم داریم و خانواده هامون هم با این ازدواج موافق بودن چون من خودم پدرمو وقتی بچه بودم از دست دادم و مادرم دوباره ازدواج ناموفق داشت و بماند. ولی وقتی به زندگیم اومده همه چیز عوض شده

  2. به نظرم اگه واقعا دوستش داری. یکی از نشونه هاش اینه که جلوش روسری رو برداشتی یا موقع فیلم دیدن سرتو رو شونش گذاشتی. اینها همه نشونست.از یکی از آشناهات که شمارشو داره شمارشو بگیر و بهش داخل پیام حستو بهش بگو. من خودم با مردی ازدواج کردم که ۴ سال ازش بزرگترم و الان هیچ مشکلی با هم نداریم.من وکالت خوندم ‌و شوهرم تجربی. هیچ مشکلی با خانواده هم نداشتیم.

 26. سلام من متولد ۸۶ هستم ولی خیلی به فکره آینده هستم به همین دلیل مادربزرگم برای اطمینان بخشیدن به من گفت که دختره یکی از آشنایان رو برای من نشون کرده.بنده متولد ۸۶ و دختر خانوم متولد ۸۵ است.البته بگم که بنده هم از ایشون خوشم میاد و یه احساس خاصی نسبت بهشون دارم.ما از ۴ سالگی به هم بزرگ شدیم و بسیار با هم راحت هستیم.میخواستم بپرسم از نظر سنی اشکالی نداره و با بروز مشکلات بزرگ مواجه نمیشیم؟؟؟؟

 27. سلام خسته نباشید من واقعیت توی مغازه از یکی از مشتری ها ۳ماهی هست خیلی خوشم اومده و می خواهم بهشم بگم والا ایشون متولد ۷۹ من ۸۳ قصدمم والا دوستی حالا اگه بشه جدی کنم از نظر شما مشکلی داره ؟؟

 28. سلام وقتتون بخیر خسته نباشید
  من با پیشنهاد خانوادم تصمیم به ازدواج با دختری را گرفتم که حدودا دوسال از من بزرگتر است به نظر شما تصمیم درست چیست؟

  1. با سلام
   دوسال اختلاف سنی تاثیر مهمی برای اختلاف دیدگاه ها ندارد. بیشتر روی سار ملاک ها تمرکز کنید

 29. من چند وقتی هست با یک خانمی که 5 سال از من بزرگتره هکار هستم و با ایشئن خیلی راحت و صمیمی شدم خیلی هم دوسشون دارم نمیدونم ایا ازدواج با ایشون برای من کار درستس است یا نه

  1. با سلام
   اگر قصدتون جدیه حتما مشاوره برید ببینید برنامتون برای زندگی مشترک با هم هم خوانی دارد

 30. سلام دوست عزیز من می‌خوام با یه زن ازدواج کمک که عاشقش شدم و خیلی یک دیگر را دوست داریم و این ۳ سال عاشقش شدم خود دختر از من 1سال یا ۱۰ماه بزرگتر از من هستش برای ازدواجمون مشکلی دارد برای بار داری برای همه چیز ساز لطفاً راهنمایی کنید

 31. سلام بنده 33سالمه با یک خانم مطلقه 37ساله که یک فرزند دختر17ساله دارند حدود یک سال هست آشنا شدم ولی قراره بعد ازدواج با بنده دخترش با پدر و مادرش زندگی کنه و همدیگر دوست داریم و همدیگر کاملا درک میکنیم و تقریبا تمام معیارهایی که برای زندگی مشترک مد نظرم هست ایشان دارند و خانواده ها در جریان نیستند و بنده واقعا نمیدونم چجوری به خانواده خودم بگم و یک مشکلی هست اطرافیان چه طرز فکری نسبت به بنده دارند و البته خودم مشکلی ندارم و میدونم با خبر شدن این موضوع برای خانواده به شدت مخالف هستند ولی هیچ گونه مشکلی این خانم ندارند همه چی تمام هستند از طرفی بهم وابسته شدیم و ایشان مصمم هستند به خانواده خودم معرفی شون کنم ولی میترسم ممنون میشم راهنمایی کنید و.قصد ازدواج دارم.

  1. سلام دوست عزیز من می‌خوام با یه زن ازدواج کمک که عاشقش شدم و خیلی یک دیگر را دوست داریم و این ۳ سال عاشقش شدم خود دختر از من 1سال یا ۱۰ماه بزرگتر از من هستش برای ازدواجمون مشکلی دارد برای بار داری برای همه چیز 🙏آینده برا مشکلی ساز بشه لطفاً راهنمایی کنید 🙏

 32. سلام دوست عزیز
  من۲۷سالمه ،یک سال تمام بادختری دوست بودم که ۹سال از خودم کوچکتر بود به طوری که خیلی همدیگر را دوست داشتیم تا حدودی خانواده ی دختره هم درجریان بودند و راضی به این رابطه بودند
  اما بعداز یک سال بدون هیچ دلیلی دختره تصمیم به جدایی گرفت که مطمئنم مشکل از طرف خانواده اش بود که پشیمانش کردند الان چهارماهه از هم جدا شدیم ولی هنوز نمی تونم فراموشش کنم به طوری که در این مدت بارها خواستم رابطه را درست کنم ولی دختره حتی یک حرفم نزده اصلا نمی دونم دلیل جداییش چی بوده ولی باور کنید در این یکسال برای همدیگر می مردیم الان چند روزیه یک دختر در فامیلامون که اتفاقا خیلی دختر خوب وخانومیه برای ازدواج بامن چراغ سبز نشون داده ولی دوسال از خودم بزرگتره ولی من هنوز فکر درگیر اون دوست دختره قبلیمه از طرفی هم این دختر خیلی خانومه
  خواستم راهنماییم کنید که با وجود اینکه دوست دختر قبلیم از خودم کوچکتر بوده والان این دختر ۲سال از من بزرگتره آیا در صورت ازدواج می تونه در آینده برام مشکل ساز بشه خواهشا راهنمایی کنید🙏🙏شرمنده مطلب طولانی شد

  1. با سلام
   تا زمانیکه رابطه قبلی را به طور کامل فراموش نکرده اید وارد رابطه جدیدی نشوید/

   1. رابطه قبلی هیچوقت فراموش نمیشود ی زخم هر چی عمیق باشه خوب میشه ولی جاش میمونه

 33. سلام. من با دختر خیلی فهمیده و و زیبایی آشنا شدم که خب 14 سالذاز من بزرگتره. قصدم ازدواج بود و واقعا دوستش داشتم اما سیگنال هایی میگیرم که بعضی وقتا منو میترسونه. مثلا اینکه خیلی مادی فکر میکنه، یا اینکه چند باری بحث شد آخرش من کوتاه اومدم گفتم بزار یکبار من یه درخواست داشته باشم ببینم تو این زندگی میتونم منم نظر داشته باشم یا نه تمام و کمال حرف حرف ایشونه. اما خب از چند روز قبل تا امروز مثلا باهام قهر کرده منم نمیخوام پا پیش بزارم ببینم چی میشه. اگر میتونید کمکم کنید از یک طرف خب دوستش دارم از طرف دیگه شک و ترس خیلی اذیت میکنه.

  1. با سلام
   اگه واقعا به زندگی مشترک فکر میکنید بهتره به مشاوره ازدواج مراجعه کنید.

 34. سلام وقت بخیر من حقیقتش عاشق یکی از دختر های فامیلمون شدم که تقریبا ۳ سال بزرگ تره و ن روم میشه یه پدرم‌بگم و ن به مادرم و حرف مردم هم اصلا برام مهم نیست میشه راهنماییم بکنيد

   1. ببخشید من ۳۳ سالمه با یه پسری هسام که ۲۰ سالشه میخوایم باهم ازدواج کنیم همو دوس داری حتی میگه مینویسم امضا میکنم که خوشبخت کنم نمیدونیم چیکار کنیم اخه من می ترسم گفتم شما راهنمایی کنید

 35. سلام.من سه ماهه با دختری ک خیلی وقت بود میخاسم باهاش حرف بزنم ارتباط برقرار کردم و یه جورایی عاشقش شدم جفتمونم همو دوس داریم ولی از من فقط ۶ ماه بزرگه و من نمیدونم اگ این اختلاف زیاده یا نه؟

  1. با سلام
   شما چند سالتونه هدف این رابطه چیست؟
   جند سالتونه
   در کل 6 ماه زمان قبل تاملی نیست

 36. سلتم من عاشق دختری شدم ک از من ۶ ماه بزرگتره و حدودا ۲ ماهه تونسم باهاش ارتباط برقرار کنم و بیشتر وابسته شم جفتمون همو دوس داریم ولی نمیدونم اختلاف ۶ ماه زیاده یا چیز مهمی نیس؟

 37. سلام من یک پسر 25ساله هستم و می خواهم با کسی که از من 7سال بزرگ تر است ازدواج کنم و از نظر من هیچ مشکلی ندارد شخص مورد نظرم تمام ویژگی های که من از همسر آینده ام توقع دارم را دارد(وفادار_فهمیده_زیبا_راز دار_کمی هم شوخ)
  فقط تنها مشکل حرف مردم هست که البته برای من هیچ اهمیتی ندارد ولی شخص مقابلم کمی مردد هست که دارم سعی میکنم قانعش کنم.لطفا راهنمایی کنید که چطور میتوانم طرف مقابلم را قانع کنم.متشکرم.

  1. با سلام
   اگه مشکلی نیست برای اطمینان به همراه طرف مقابل به مشاوره ازدواج مراجعه کنید

   1. من ۳۰سالمه و ی پسر ۲۴ساله عاشقمه .درحقیقت جفتمونم عاشق همیم وحرف مردممبرامون مهم نیس. تنها ترسمون مخالفت خانوادهامونه .ک چجوری میتونیم راصیشون کنیم. چ دلایلی بیاریم ک قانع بشن.خاهش میکنم کمکمون کنید

    1. با سلام
     چ دلایلی بیاریم ک قانع بشن
     شاید نظر مشاور خانواده را قبول کنند. اگه صلاحی باشه

 38. سلام وقت بخیر من یه پسر۲۳ساله هستم که چند وقته عاشق دختری شدم که ۱۶ سال از خودم بزرگتره و واقعا باتمام وجودم دوستش دارم ما قبلا هفت ماه باهم دررابطه بودیم اما الان چند وقته که رفتارش بامن یه خورده سرد شده ودیگه مثل اوایل بهم توجه نمیکنه من واقعا بدون اون زندگی برام خیلی سخته و میخوام باهاش ازدواج کنم ولی میدونم که در اینده این اختلاف سنی زیاد مشکلات زیادی رو به وجود میاره ولی درحال حاظر تحمل حتی یک ثانیه دوریش روهم ندارم ممنون میشم اگه راهنماییم کنید

  1. با سلام
   دوست عزیز فرقی نداره جدا شدن از این رابطه در آینده سخت تر هم میشه

  2. سلام دوست عزیز
   منم عاشق کسی شدم که ۱۶ سال ازم بزرگ تره
   علاوه بر اون تو کشور خودم هم نیست
   یعنی خیلی خوش شانس باشم بتونم
   به کشوری که هست برم
   دختری که منو اصلا نمیشناسه
   دختری که معروفه
   من شانسم چیه؟
   خنده داره ولی اوضای جالب برای من نیست
   از بچه گی کسی نبودم که رو کسی کراش بزنم
   از هرکی خوشم بیاد دوس دارم بهش برسم
   ولی به هیچکدوم نرسیدم
   حالا شما به من بگو
   وضعیت شما بهتره یا من؟

   1. آدم از خیلی چیزا که در فیلما میبینه خوشش میاد ولی لزومی نداره که به همشون برسه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

براي تماس با مشاور کليک کنيد!

اینستاگرام

مشاهده

برای طرح سوالات خود ما را در اینستاگرام دنبال کنید

واتس اپ

شروع گفتگو

مشاوره برای هموطنان خارج از کشور