کانال تلگرام اخبار نظام وظیفه آویژه

برای دسترسی آسانتر به مطالب سایت به کانال تلگرام روانشناسی آویژه بپیوندید (کلیک کنید).

اینستاگرام آویژه

مطالب ما را در اینستاگرام دنبال کنید ( کلیک کنید)

ازدواج فامیلی دختر خاله با پسر خاله صحیح است؟

مشکلات ژنتیکی در کدام ازدواج ها درست است؟

ازدواج دخترخاله با پسر خاله را میتوان از جهات متفاوتی مورد بررسی قرار داد تا بشود در مورد صحیح بودن آن نظر قطعی داد . همیشه ازدواج های فامیلی جزو ازدواج هایی است که در جامعه سنتی ما همیشه محبوبیت خودش را حفظ کرده است. ازدواج دختر خاله با پسر خاله از ازدواج هایی است که در فامیل زیاد رخ میدهد. ازدواج دختر خاله با پسر خاله میتواند محاسن و معایب مختلفی را در پی داشته باشد. از جمله :

 • فرهنگ مشترک زوجین و راحتی نسبی که ازدواج دختر خاله با پسر خاله برای دو طرف به ارمغان میاورد .
 • آشنایی قابل قبول با طرف مقابل به دلیل رفت و آمدهایی که از گذشته بین دو خانواده بوده است .
 • امکان دارد به دلیل خویشاوندی و مهری که از قبل بین دو خانواده بوده است آنها بیشتر در روند ازدواج دختر خاله و پسر خاله همکاری و همراهی کنند .
 • به دلیل ازدواج خانوادگی ، مقدار تنش های اول زندگی ممکن است کمتر باشد .

معایب ازدواج دختر خاله با پسر خاله

معایب ازدواج دخترخاله با پسر خاله نیز در زمان ازدواج  باید بررسی شود . دختر خاله و پسر خاله به دلیل رشد کردن در فرهنگی مشترک، احتمالا سازگاری خوبی خواهند داشت. این سازگاری میتواند از فاکتورهای اصلی ازدواج موفق باشد. خانواده ها نیز با هم راحت تر کنار می آیند. اما این دلیل خوبی برای ندیدن معایب ازدواج دختر خاله با پسر خاله نیست . از معایب ازدواج دختر خاله با پسر خاله میتوان به شایع ترین مشکل ازدواج فامیلی اشاره کرد .

احتمال بروز اختلال های ژنتیکی در کودکان و فرزندان نسل های بعد همیشه از دغدغه های زوج ها باقی میماند . از جمله معایب ازدواج دختر خاله با پسر خاله که به هیچ وجه نمیتوان از آن ساده گذشت همین خطر به وجود آمدن فرزند معلول یا با بیماری های خاص میباشد . مشاوره ازدواج باید بخش جدا نشدنی مراحل قبل از ازدواج دختر خاله با پسر خاله باشد.

ازدواج دختر خاله با پسر خاله خطرناک ترین پیوند است

انگیزه های ازدواج ازدواج فامیلی

انگیزه های ازدواج دختر خاله با پسر خاله میتواند بسیار زیاد باشد . مثلا :

 • به دلیل بالا رفتن آمار طلاق شاید خانواده ها امید بیشتری به بقای زندگی حاصل از ازدواج دختر خاله با پسر خاله داشته باشند .
 • از اصلی ترین انگیزه های ازدواج دختر خاله با پسر خاله میتواند این باشد که زوجین کمک بزرگ ترها را در ادامه زندگی نیز خواهند داشت.
 • پدرها و مادرها همیشه از سپردن دختر و پسر خود و وصلت با غریبه ها بیم دارند. بنابراین راحتی خیال از این بابت که فرزند ما در خانواده خودمان ازدواج میکند میتواند از انگیزه های ازدواج دختر خاله با پسر خاله باشد.
 • مسائل مالی از مهمترین مسائل و معیارهای ازدواج است و همواره نگرانی های زیادی را برای زوجین به وجود میاورد. این مورد در ازدواج های فامیلی معمولا خیلی زود حل میشود .

آیا ازدواج فامیلی دختر خاله با پسر خاله پیشنهاد میشود؟

این سوالی است که بسیار زیاد به گوش روانشناسان آشناست؟ ازدواج فامیلی در کل ترس های زیادی در پی دارد. مثلا افرادی که ازدواج فامیلی را انتخاب میکنند احتمال زیاد مشکلی در بچه دار شدن خواهند داشت. این اضطراب دائما و تا سالها با زوجین همراه است. از طرفی ازدواج فامیلی میتواند آرامش بیشتری در زندگی زناشویی به ارمغان بیاورد. چون هر زوج تقریبا از یک خانواده هستند. به همین دلیل احتمال آرامش در بحث های مقدماتی بین بزرگترها بیشتر است .

از طرفی شاید به دلیل خویشاوندی و تعارفات رایج، افراد قید معیارهای ازدواج خود را بزنند . زمانی که میپرسند آیا ازدواج فامیلی دختر خاله با پسر خاله پیشنهاد میشود؟ بهترین جواب را میتوانید با مقایسه کردن معایب و مزایای ازدواج فامیلی دریابید. کمک گرفتن از مشاوره خانواده و روانشناسی نیز میتواند پیشنهاد شود .


بیشتر بخوانید: بیماری های ناشی از ازدواج فامیلی


خطرناک ترین ازدواج فامیلی

مسائل خانوادگی ازدواج فامیلی

مسائل خانوادگی ازدواج فامیلی میتواند ابعاد مختلفی داشته باشد. احتمال این که خانواده ها در مسائل زناشویی زوج دخالت کنند در این حالت زیاد است. چون هر دو خانواده با هم راحت هستند و بخاطر همین راحتی خود را صاحب حق میدانند. بنابراین خانواده ها میتوانند در صورت بروز تعارض به این رابطه ضربه بزنند.

گاهی اوقات مسائل خانوادگی ازدواج دخترخاله یا پسر خاله وارد حواشی خاصی میشود که اگر مدیریت نشود میتواند حتی کل موضوع ازدواج فامیلی را منتفی کند. مثلا در دوران آشنایی قبل از ازدواج بحثهای کوچکی که معمولا بین همه زوجین در دوران نامزدی روی میدهد. در این نوع ازدواج نیز  روی میدهد. مثلا  اختلاف سلیقه در مورد مسائل روزمره زندگی بین زوجین که خیلی زیاد مشاهده میشود. خانواده ها قطعا میتوانند با مدیریت درست تعادل و آرامش را بین زوجین برقرار کنند .

تا نهایی شدن تصمیم فامیل را در جریان قرار ندهید

ازدواج دختر خاله با پسر خاله میتواند شادی و شعف زیادی برای فامیل به همراه میاورد اما خب یک موضوع را هیچگاه فراموش نکنید . امکان دارد به هر دلیلی این ازدواج صورت نگیرد. اگر همه اقوام را از قصد دو خانواده آگاه کرده باشیم قطعا فشار روحی و روانی بر روی دختر و پسر  چند برابر میشود.

از عواقب این موضوع میتوان به سر خوردگی ، افسردگی و گوشه گیری اشاره کرد. پس خانواده ها باید در نظر بگیرند که تا زمان مشخص شدن آزمایشات و نتیجه فکر کردن دو طرف این موضوع را با کسی در میان نگذارند. قبل از اعلام رسمی این ازدواج زوجین حتی باید دوره مشاوره خانواده و روانشناسی خود را نیز گذرانده باشند تا از تناسب روحی و روانی خودشان نیز مطمئن شوند .


بیشتر بخوانید: ازدواج دختر عمو با پسرعمو پیوندی آسمانی است؟


بدترین نسبت فامیلی برای ازدواج

ایجاد فضای سالم

یکی از مهمترین  مسائل خانوادگی ازدواج فامیلی همکاری دو خانواده برای ایجاد فضایی مثبت برای فکر کردن و تامین امنیت عاطفی لازم برای تصمیم گیری است. دختر و پسر نباید در تعارفات فامیلی گیر کنند. اگر این اتفاق رخ دهد شاید در پروسه یک انتخاب خوب شکست بخورند . مثلا بخاطر فامیل بودن از نکات منفی طرف مقابل بگذرند و آن را در نظر نگیرند. ممکن است به خاطر احساس شرم و خجالت نتوانند تمام خواسته های خود را از طرف مقابل طلب کنند. خانواده ها میتوانند در ان میان نقش بسزایی داشته باشند . آنها باید به دختر و پسر این موضوع را انتقال دهند که باید بدون استرس و خجالت تصمیم گیری کنند. در این صورت است که زوجین میتوانند شریک زندگی خود را به خوبی انتخاب کنند . خانواده ها باید زوجین را فارغ از روابط فامیلی به سمت مشاوره خانواده و روانشناسی رهنمون سازند.


بیشتر بخوانید: یک همسر خوب چه ویژگی هایی دارد؟!


وابستگی به دلیل اطمینان از ازدواج

وابستگی به دلیل اطمینان از ازدواج را میتوان از آسیب های جدی ازدواج با فامیل شمرد. دختر خاله و پسرخاله به دلیل نزدیکی  که بهم حس میکنند امکان دارد که خود را زن و شوهر بدانند . این آسودگی خیال میتواند موجب رابطه جنسی قبل از ازدواج شود . بخصوص در مورد زوجینی که سن و تجربه کمتری دارند این موضوع معمولا بیشتر اتفاق می افتد. با این حال احتمال شکل نگرفتن این ازدواج به دلایل مختلف وجود دارد . گاهی نیز زوجین خود را مناسب ازدواج با یکدیگر نمیبینند . به هر حال زوجین باید بر رفتار خود کاملا تسلط داشته باشند . در زمان قبل از ازدواج آنها نباید متاثر از روابط خویشاوندی دوران نامزدی خود را طی کنند. در بیشتر مواقع این اتفاق میفتد و در صورت عدم توافق ، طرفین دچار شکست عاطفی ناشی از وابستگی میشوند .

خدمات مرکز مشاوره خانواده و روانشناسی آویژه

لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .

در این راستا مرکز مشاوره خانواده و روانشناسی آویژه خدمات متنوعی را در زمینه مشاوره و معیارهای ازدواج به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد .

براي مشاوره در زمينه ازدواج فامیلی دختر خاله با پسر خاله صحیح است؟

از مشاورين مشاوره خانواده و روانشناسي آويژه از سراسر کشور

با 09353000102 تماس بگيريد

همه روزه از ساعت 8 صبح تا 1:00 شب 

حتي ايام تعطيل

 

نظرات

- 116 نظر:

 1. سلام من 17 سال دارم و دختر خالم 15 سال و به اون علاقه دارم ولی الان ازدواج کار عاقلانه ای نیست چون سنمون کمه و من اصلا نه با خونوادش و با خودش اصلا در میون نگذاشتم و هرگز حرفی نزدم چون نامحرمیم از نظر شرعی و چون در زمان کودکی با هم دوستی کودکانه داشتیم یک نوع علاقه برای من به وجود اومده البته اون اصلا در مورد علاقه ای که حالا بهش دارم تاثیری نداشته می خوام بدونم به نظر شما چه سنی برای انجام خواستگاری شرعا سازگاری داره

  1. سلام دوست عزیز
   زمانیکه شما آمادگی په عهده گرفتن نقش جدید را اشته باشید. انشالله خیلی زود.

 2. سلام منو پسر خالم هم دیگه رو دوسداریم ازم خواستگاری کرده ولی پدربزرگ من با پدر بزرگ پسر خالم پسر خاله هستن و مامانم با پدر پسر خالم دختر خاله پسر آیا اذدواج ما خطر ناک هست یعنی میشه که از سه راه باهم فامیل هستیم

 3. سلام
  به نظرتون میشه که به وسیله درمان
  از معلولیت بچه جلوگیری کرد؟
  آیا تضمین صد درصدی در این مورد وجود داره؟

 4. سلام آیا آزمایش مشکل ژنتیکی تشخیص میده تضمینی هست ک بچه ب مشکل نمیخوره

 5. سلام ببخشید من یه سوال داشتم ، من ۳۰ سالمه و عاشق دختر خالم شدم منتهی او ۳۴ سالشه یعنی ۴ سال از من بزرگتره میخواستم بدونم چطور میشه ؟ من به مراد دلم میرسم یا نه ؟ تکلیف بچه چی میشه یعنی بچه ناقص در میاد ؟ ممنونم راهنمایی کنید؟

   1. با سلام
    الان مشکلی رخ نمی دهد اما چند سال دیگه این تفاوت سنی ممکنه پتکی بشه تو سر خانم

    اگر این نقیصه احتمالی را بتوانی کنترل کنی مشکلی نیست

    ضمنا در خصوص فرزند، احتمال ابتلا نوزاد به یک سری اختلالات رشدی در ازدواج های فامیلی بیشتر است. نه اینکه حتما مشکل رخ می دهد. اینگونه فرض کن بیست گردو دارید و یکیش پوکه و قرلر با قرعه کشی یکی به شما برسد

    در ازدواج غریبه ها این احتمال خیلی کمتر است مثلا ۶۰ گزدو و یکیش پوک

  1. منو همسرم شرایط شمارو داریم.بستگی به فهم و درک خودتون داره واینکه بعدها این مورد روی زندگیتون تاثیر نذاره.منو همسرم الان که ۷سال با هم هستیم خداروشکر مشکلی نداشتیم.بنظر من زنی ک ۳یا ۴ سال بزرگتر باشه اگه شخصیتی دیکتاتور و خودرای نداشته باشه شرایط همسرشو بهتر درک میکنه.

 6. سلام من 3سالی میشه با پسرخالم ازدواج کردم آزمایش هم داده بودیم گفتن طوری نیس ولی ازدواج فامیلی خوب نیس الان میخواییم بریم دکتر برای بچه دار شدن به نظرتون میشه با آزمایش های مکرر در حاملگی از معلولیت یا اختلالات بچه جلوگیری کرد؟

 7. سلام
  من ی دوست صمیمی دارم براش ی اتفاق افتاده که که دوستم ۱۳ ساله شه و پسر خالش ۲۲ یا ۲۳ سالشه دوستم گفت من رو تختم دراز کشیده بودم پسر خالم اومد پیش من دراز کشید و از پشت بغلم کرد بعد هی منو دست می کشید یعنی چی من البته از دوستم دو سال بزرگ ترم یعنی این کاری که پسر خالش کرد یعنی دوسش داره یا برای ی قصد دیگه پیشش دراز کشید

  1. یعنی دوسش داره؟

   خیر یعنی اینکه دوست داره سوءاستفاده کنه ازش
   معنی دوست داشتن با این موارد خیلی فرق داره دختر خوب .

 8. من پسر خاله ام ازم خواستگاری کرده نمیدانم این ازدواج برای ما خوبه یا نه

 9. سلام من یه سوالی دارم یعنی اگر من با پسرخاله ام ازدواج کنم قطعا بچه مون مشکلی پیدا میکنه یا فقط این مورد در بعضی از افراد پیش میاد

 10. سلام و خسته نباشید ازدواج دختر خاله و پسرخاله ممکنه فرزند معلول بشه چرا آخه من پسر خاله هام رو دوست دارم یکی پسر خاله دارم ازم کوچیکتره یکیشم ۴ ماه ازم بزرگتره و دیگری ۱۴ سالشه یعنی اگه این ازدواج بشه بچه معلول میشه لطفا یگین

 11. سلام خسه نباشید ازدواج دختر خاله و پسرخاله ممکنه فرزند معلول بشه چرا آخه من حالا ۱۱ سالمه و یکی از پسر خاله هام ۱۴ سالشه دیگری ازم ۵ ماه کوچیکتر و دیگری چهار ماه ازم بزرگتره من خودم دخترم میشه بگین؟

 12. سلام منو پسر خالمم همو دوست داریم اما خوب هم سنیم ممکنه با مشکل بر بخوریم ولی من بخاطر بحثایی که ممکنه پیش بیاد میترسم اما بازم مطمعن نیستم با هم خوشبخت بشیم

 13. سلام من پسرهستم و ۱۴سالمه و عاشق دختری که باباهامون از بچگی باهم دوست بودن شدم و ما هنوز هم با انها ارتباط داریم و هممون خیلی صمیمی هستیم و این ۳ ساله که عاشق این دختر شدم و نمیدونم باید چیکار کنم که ببینم اونهم منو دوست داره یانه

 14. سلام دختر خالم از من 7 سال بزرگتر هستش و من اونو خیلی دوست دارم ولی نمیدونم اون هم منو دوست داره یا نه چجوری میتونم بفهمم

 15. سلام،اختلاف سنی مثلا زن دو سال بزرگتر از پسر باشه ایا اشکالی ایجاد میکنه,کسی توضیح بده ممنون میشم

 16. منظور از آزمایش ژنتیک، همان آزمایشی که همه زوجین در اولین مرحله آزمایش میدهند است یا آزمایش ژنتیک جداست

 17. سلام من ۲۲ و پسر خالم ۲۴ سالشه بهم علاقه داره و میخواد بیاد خواستگاریم خیلی دو دل هستم فقط از دخالت خاله و دایی هام میترسم و اینکه بخوان از حسودی زندگیمو بهم بزنن چون خیلی دخالت میکنن …راهنماییم کنید ممنون

  1. با سلام ازدواج های فامیلی از این دست مشکلات کم ندارند. باید ببینید شریک زندگیتون چقدر میتنه همراهی کنه

  2. سلام به نظر من فقط عشق بین دونفر مهمه
   وگرنه هیچ ادمی که میخواد حسودی کنه
   را نباید توجه کنیم

  3. سلام
   شما اصلا نباید به چنین چیزایی توجه کنید ، حرف های مردم و حسودی هاشون همیشه هست باید ببینید که دل خودتون چی میگه و اینکه واقعا پسر خالتون رو دوست دارید یا نه؟
   من به شما پیشنهاد میکنم که با ایشون ازدواج کنید چون خیلی زندگی شیرین و زیبایی رو تجربه خواهید کرد و خیلی حس خوبی داره که با یه پسر توی فامیل ازدواج کردید
   بنده خودمم قراره با پسر خالم ازدواج کنم من20 سالمه و پسر خالم25سالشه😊

   1. عجیبه.تفاوت شما ۵ سال با ما هست.من ۲۰ سالمه دخترخالم ۱۵
    خیلی دوستش دارم

 18. با سلام
  منمن میخواهم با پسرخالم ازدواج کنم من نزدیک ۱۹ سالمه و پسر خالم ۲۷ سالشه میخواهم بدانم برای داشتن فرزند یا برای فرزندانمان مشکلی به وجود نمی اید و راه های تشخیص برای جلوگیری از این مشکلت کدامند
  ممنون

  1. با سلام
   قبل از هر گونه قول و قراری به مشاوره ژنتیک مراجعه کنید.

  2. با عرض سلام من یه چند سالی هست به دختر خالم علاقه دارم اما نمیدونم چطوری بهش بگم من 26 سال دختر خالم 21سال

 19. سلام. من عموم با خالم ازدواج کرده. یعنی دختر خالم. دختر عموم هم هست. مشکلی ژنتیکی پیش نمیاد اگه ازدواج کنیم؟ یا باید آزمایش بدیم تا معلوم بشه؟. ممنون میشم راهنمایی کنید. اگه احتمال زیاد جواب آزمایش منفیه. لطفا بهم بگید که اصلا قضیه رو مطرح نکنم و هزینه اضافی گردن مون نیوفته. تشکر

 20. سلام.من پسر خاله ام خیلی دوسم داره و من بیشتر از مشکلات ژنتیکی و بچه در آینده میترسم و نمیدونم جواب خواستگاری شونو چی بدم؟

 21. سلام من و دختر خالم قصد ازدواج داریم ولی مشکلی که من بیشتر ازش میترسم اینکه پدر من هم با خاله ام و هم با شوهر خالم از یک طرف فامیل هستن و این منو نسبت به آینده خیلی میترسونه
  لطفا راهنمایی کنین.

 22. سلام خسته نباشید منو پسر خالم همو خیلی دوست داریم ولی بخاطر بچه و مشکل ژنتیکی خیلی میترسم و اینکه اون از ارث پدریش ژنتیکی ارثی بچه ناسالم دارن ممنون میشم راهنمایی کنید.

 23. من واقعا عاشق پسر خاله م هستم انشالله که مشکلی نداشته باشیم از نظر ژنتیکی

 24. سلام
  من ۲۱ سالمه و پسر خالم ۶ سال از من بزرگتره
  خاله ی من خیلی منو دوست داره ولی اصلا اخلاق نداره این خالم و اهل دخالت هست و من بخاطر خالم جواب رد دادم . به نظرتون تصمیم من صحیح بوده ؟؟؟
  پسرخالمم پسر خوبیه ولی تاحالا راجب ازدواج صحیت نکردیم و همیشه خالم بحث ازدواج رو پیش کشیده و مادرم رد کرده . چون واقعا خالم بی شخصیته

 25. سلام من متین هستم ۱۷ساله دختر خاله هم سه ماه ازم کوچکتره خاتواده هم با خانواده خاله هم با هم حرف زدن در مورد ازدواج بنتظرتون اگه ازدواج کنم توی بچه های آینده مشکلی پیش نمیاد

  1. تو هم عین منی داداش دقیقا منم همچین وظعی دارم اما من ۱۸ اون ۱۶ . اول تحقیق کن که فقط دختر خاله پسر خاله ایید یا پدر و مادرتون نسبت دارن یا نه بعد اگر جدیه مترحش کن ارمایش بدید

 26. سلام ببخشید منم پسر خالم رو دوست دارم 16 سالمه و اون دو سال ازم بزرگته ولی نمی دونه من دوسش دارم به نظرتون بهش بگم ؟؟

  1. با سلام
   لطفا پست ازدواج در سن پایین در سایت حتما مطالعه کنید.

 27. سلام لطفا بگید اگه ازمایش ژنتیک بدم‌وامپول بزنیم مشکلی واسه بچه دارشدن نییست؟؟

 28. سلام باتشکر از شما بالاخره یکبار روانشناس ها هم وارد بحث ازدواج فامیلی شدن اکثر کشورها از جمله ایران فقط این ازدواج رو از لحاظ ژنتیکی ومذهبی بررسی می کنن واصلا یک درصد به این فکر نمی کنن که شاید زوجین نخوان بچه دار شن حالا به هردلیلی یا این که بخوان ازپرورشگاه یک کودک رو به فرزندخواندگی قبول کنن بحث دیگه این که می گن در این ازدواج ها خوانواده ها دخالت می کنن باید بگم درهرخوانواده ای متفاوته مثلا من برادرم ازدواج غیر فامیلی کرد ولی خانواده همسرش همیشه توی زندگیشون دخالت می کردن وآخر سر طلاق گرفتن پس به طرفین بستگی داره که حدود دخالت دیگران درزندگیشون روتعیین کنن جدیدا هم که به جای خوانواده ها مشاورهای ژنتیک،دولت وجامعه توی زندگی آدم دخالت می کنن خیلی ممنون ازشما که بالاخره یک بار انرژی مثبت گرفتم ازمقاله ای که راجع به ازدواج فامیلیه لطفا بیشتر وارد این بحث ها شید ای کاش روانشناس های کشورهای دیگه هم واردمی شدن عشق در ازدواج مهمه نه تولید مثل واین که قرار نیست کل ایران یا جهان ازدواج فامیلی کنن که بخوایم اینقدر نگران مسائل ژنتیکی باشیم پس به جای این که اونا روازازدواج نکردن ناامید کنیم به مشاوره روانشناسی یاژنتیک تشویق کنیم یا بخوایم بچه دار نشن کمتر انرژی منفی بدیم وچرخ لای عشق دیگران بزاریم با دلایل بی اساس منظور من خانواده ها وجامعست فشارهاواسترسی که جامعه به این ازدواج ها وارد می کنه خیلی بیشتراز ازدواج های دیگست ولی روانشناس هایی هم دیدم که طرف بهش مراجعه می کنه به جای این که استرسش رو کم کنن می گن چرا چنین ازدواج اشتباهی کردی؟!!!! حالا نمی خوام اسم ببرم

 29. سلام من وپسرخالم ده ساله همدیگرودوستداریم ولی خانواده من یعنی برادرم مخالف ازدواجمون سال 97هم من وهم پسرخاله ام با کسی که دوستش نداشتیم عقد کردیم ودوتامون هم به دلیل مشکلاتی طلاق گرفتیم و الان باز به خواستگاری من اومده من ازآزمایش ژنتیک میترسم بچم مشکل پیداکنه آزمایش ژنتیک هم هنوزندادیم لطفاراهنماییم کنین

 30. سلام
  من و پسر خاله ام همو دوست داریم زیاد اون ایزار احساس کرده من نمیتونم لطفا راهنمایی کنید تفاوت سنی هم نداریم

 31. من خیلی پسرخالمو دوست دارم
  ولی نمیدونم اون منو دوست داره یانه
  من ۱۷ سالمه و پسر خالم ۲۲سالشه
  بعد من نمیتونم چه طوری بهش بگم که عاشقشم

 32. سلام من ۱۵ سالمه و پسر خالم ۱۶ من اونو خیلی دوست دارم ولی نمیدونم اون منو دوست داشته باشه یا نه میخوام بهش بگم دوسش دارم ولی نمیدونم چطور بگم اگه میشه کمک کنید

   1. سلام یه سوالی دارم یه پسر خاله هستن ک هر دو ناقل ژن کند ذهنی هستن این ژن مشترک هست بینشون ازدواجشون با مشکل مواجه هست واسه بچه؟

 33. سلام من ۱۵ سالمه و پسر خالم ۱۶ من اونو خیلی دوس دارم ولی نمیدونم اون منو دوست داشته باشه یا نه میخوام ی جوری بهش بگم دوسش دارم ب نظرتون چطور بگم ؟

  1. من خیلی پسرخالمو دوست دارم
   ولی نمیدونم اون منو دوست داره یانه
   من ۱۷ سالمه و پسر خالم ۲۲سالشه
   بعد من نمیتونم چه طوری بهش بگم که عاشقشم

   1. با سلام
    در این مورد اگر برای ازدواج مد نظرتون ست بهتر است برای ابراز احساسات پیش قدم نشوید. اگر ایشان واقعا شما را دوست داشته باشد به نحوی نیت خود را نشان خواهند داد.

 34. با سلام
  دوست عزیز شما اول از همه باید اولویت های خود را مشخص کنید قطعا فاکتور های زندگی مشترک قابل جمع شدن در دو نفر نیست.

 35. سلام
  خواهش می کنم جواب بدهید چون که واقعا زندگیم به شما بستگی داره.
  اسم من سجاد هست و من دختر دایی و دختر خاله ام را دوست دارم به یک اندازه.
  چه کار کنم؟
  با کدام ازدواج کنم؟

  1. با سلام
   دوست عزیز شما اول از همه باید اولویت های خود را مشخص کنید قطعا فاکتور های زندگی مشترک قابل جمع شدن در دو نفر نیست.

 36. سلام منو پسر خالم همو دوست داریم اون حدود۲سال ازم بزرگتره چن روز پیش فهمیدم که قبلاً بایکی حدود۱ماه دوست بوده
  بهم گفت من عاشقتم ولی میترسم در زندگی مشترکمون بهم خیانت کنه آیا احتمال خیانت وجود داره حالم خیلی بده الان باهاش رابطه دارم نمیدونم درست هست یا نه

 37. سلام من 18 سالمه و پسرخالم 4 سال ازم بزرگتره. من و پسرخالم همدیگرو دوست داریم طوری که همه ی فامیل میدونن و خانواده هامون هم راضین من از بیماری های ژنتیکی میترسم و ما در کل فامیل چه دور چه نزدیک بیماری ژنتیکی نداریم به نظرتون ممکنه با این شرایط نتیجه آزمایش بد بشه؟

  1. من هم پسر خاله ام 3سال ازم بزرگتره من هم در خانواده مشکل ژنیتیکی نداریم اما ترس من از اینه که بچه ام ناقص به دنیا بباید

  2. نه نمیدونم . شاید هم آره ربطی به ژنتیک نداره شما برو آزمایش باپسر خالت بده ببین میتونید ازدواج کنید یانه به این کارا کاری نداشته باش بای.😘😘😘😘😘😘انشاالله به پای هم پیرشید😍😍😍😍😍😍😍😍😍😍😍😍😍😍😍😍😍😍😍😍😍

   1. سلام من به دختر خالم علاقه دارم ۲۲ سالمه ولی دختر خالم ۲۵ سالشه نمیدونم چطور بهش بگم

 38. سلام من خالم با عموم ازدواج کردن و من با پسر خاله ک پسر عموم هم میشه ازدواج کردم ازمایشگاه رفتیم ولی از من ازمایش خون نگرفتن و مشاور اونجا گفت ک نیازی نیس ازمایش ژنتیک بدین این قضیه از دوسال پیشه و من خیلی نگرانم ک ازمایش ژنتیک ندادم باید حتما بریم و ازمایش ژنتیک بدیم؟

  1. سلام اسم من سارا هستش پسر خالم منو خیلی دوست داره ولی من اصلا اونو دوست ندارم نمیدونم باید چیکار کنم که منو دوست نداشته باشه لطفا بگید چی کار کنم

   1. سلام من باپسرخاله م عروسی کردم ۶ سالی میشه الان قصدبارداری دارم آیا خطره اگه امپول ژنتیک بزنیم مشکلی پیش نمیاد واسه بچه .؟؟؟؟؟😢😢😢😢

 39. سلام پسر خالم اومده خاستگاریم خیلی منو دوست دارم من هم همینطور ولی پدرم راضی نیست باید چکارکنم ؟!چجوری راضیش کنم

  1. با سلام
   اصولا این کار نیازمند زمان است. بهترین کار جلب اعتماد پدر شماست. که از جانب پسرخاله شما میبایست انجام شود.

 40. سلام من با پسر خالم ازدواج کردم. برای این که بچه سالم به دنیا بیارم باید چه نقاط های رو رعایت کنم .

  1. با سلام
   بیماری های مادر زادی بسیار زیاد هستند که فقط 70درصد آنها تشخیص داده میشوند البته باید برای همین 30 درصد هم آزمایش دهید

   1. اوضاتون .
    خداوکیلی ایقد دور خالم دوس دارم نمیدونم از بچگی تا الان.
    فقط ازاین میترسم که تو بچه داری مشکلی پیش بیاد .
    اگه تو ازمایشات مشکلی نباشه میشه ازدواج کرد یا نه.

  2. با سلام
   این موضوع مسئله مهمی است که در حیطه مشاوره ژنیک است و از فردی به فرد دیگر فرق دارد. لطفا به یک متخصص مراجعه کنید

 41. سلام من ۱۷سالمه و پسر خاله مو خیلی دوس دارم اونم منو خیلی دوست داره ولی به خاطر مشکلات خانوادگی ما نمیتونیم باهم ازدواج کنیم .تو گوشیم وصلم به چند تا از مشاورها اونها میگن اگه نمیتونی از ذهنت بندازیش بیرون تو ذهنت کم رنگش کن اما من هیچ گونه نمیتونم‌ میشه کمکم کنین .والبته مشکل ما تو خود خونواده نیس توی فامیل هستس پدرم هم کمی مخالفت کرد خلاصه کنم واقعا به کمک خیلی بیشتر احتیاج دارم ممنونم…

  1. با سلام
   بهتر است پسر خاله شما قبل از اینکه شما بخواهید خانواده خود را مطلع کنید با خانواده اش به خصوص مادرش صحبت کند. مسائلی که ریشه در اختلافات خانوادگی دارد را نمیتوان بی توجه به سبقه قبلی و کمک اعضای خانواده حل کرد.

  2. سلام من با پسر خالم ازدواج کردم. برای این که بچه سالم به دنیا بیارم باید چه نقاط های رو رعایت کنم .

   1. با سلام
    بیماری های مادر زادی بسیار زیاد هستند که فقط ۷۰درصد آنها تشخیص داده میشوند البته باید برای همین ۳۰ درصد هم آزمایش دهید

 42. من و پسرخالم قصد ازدواج داریم . اما در خانواده هایمانم مشکل ژنتیکی ارثی هست . مثل اوتیسم . به نظرتون بچه های ما هم ممکن دچار بشن؟

  1. با سلام
   ازدواج فامیلی میبایست حتما موارد بیماری های ارثی حتما به دقت مورد آزمایش قرار گیرد. حتما در این باره با یک متخصص ژنتیک مشورت کنید.

 43. من و پسرخالم قصد ازدواج داریم . اما در خانواده هایمانم مشکل ژنتیکی ارثی هست . مثل اوتیسم . به نظرتون بچه های ما هم ممکن دچار بشن؟

  1. با سلام
   ازدواج فامیلی میبایست حتما موارد بیماری های ارثی حتما به دقت مورد آزمایش قرار گیرد. حتما در این باره با یک متخصص ژنتیک مشورت کنید.

 44. من و پسرخالم بهم ابراز علاقه کردیم تقریبا.من ۲۰ سالمه و اون ۲۶ سال حدود ۷ سال تفاوت سنی داریم.پدر من و مادر اون ک خالم میشه از سالها پیش باهم اختلافاتی داشتن.و من الان پشت کنکوری هستم.هنوز اشاره ای نکردن اما فکر میکنم ب زودی پیش قدم شن.امامن نمیدونم خانوادم موافقت کنن یا نه.من در ارتباط با پسرخالم بایدچه رفتاری داشته باشم ک معقولانه ب نظر برسم؟اخه گاهی وقتا ب من میگه خیلی بچه هستی..

  1. با سلام
   بهتر است شما فراتر از بحث های خانوادگی بیشتر در مورد معیار های آینده زندگی خود گفتگو کنید.

  2. سلام بهتره باهاش ازدواج نکنی اونی که بهت الآن گفته بچه هستی خودش خیلی مونده تا بزرگ بشه .احنمال ۹۰ درصد از نفهمی پسر خالته که نمیدونه با یه زن چجوری صحبت کنه به عنوان تجربه بهت میگم با هاش ازدواج نکن

  3. 😀😀😃😃😃😃😃😃😃😃😅😃😃😅😅😃😃😅😃😅😃😅😅😃😃😅😃😅😃😅😃😅😃😅😃😅😄😅

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

براي تماس با مشاور کليک کنيد!

اینستاگرام

مشاهده

برای طرح سوالات خود ما را در اینستاگرام دنبال کنید

واتس اپ

شروع گفتگو

مشاوره برای هموطنان خارج از کشور