کانال تلگرام اخبار نظام وظیفه آویژه

برای دسترسی آسانتر به مطالب سایت به کانال تلگرام روانشناسی آویژه بپیوندید (کلیک کنید).

اینستاگرام آویژه

مطالب ما را در اینستاگرام دنبال کنید ( کلیک کنید)

تشخیص دختر خوب برای ازدواج

تشخیص دختر خوب برای ازدواج

زن خوب زنیه که…..

بسیاری از آقایان درباره همسر آینده خود رویابافی میکنند. مثلا درباره اینکه دوست دارند، همسرشان چه ویژگی ها و خصوصیات اخلاقی و ظاهری داشته باشد. در واقع این کار درستی است که شما ویژگی ها و معیارهایی را مد نظر داشته باشید و در زمان انتخاب همسر، آنها را به کار بگیرید. اما ممکن است تشخیص دختر خوب برای ازدواج کار چندان آسانی هم نباشد. یا اصلا ممکن است ندانید خصوصیات یک دختر خوب چیست؟

توجه داشته باشید که این موضوع اهمیت زیادی دارد زیرا ازدواج یکی از مهم ترین مراحل زندگی شما است. درواقع زن، روح خانه و زندگی است که میتواند شما را به خوشبخت ترین یا بدبخت ترین فرد ممکن تبدیل کند. پس باید در انتخاب همسر خوب بسیار دقت کنید.

تشخیص دختر خوب برای ازدواج

با توجه به اهمیت این موضوع و اینکه بسیاری مردان به دنبال یک دختر کامل و به اصطلاح زن زندگی هستند، در اینجا سعی کردیم برخی ویژگی های زن خوب برای ازدواج را بیان کنیم:

1. زنی که شما را به مرد بهتری تبدیل میکند

یکی از مهم ترین ویژگی های زن خوب برای ازدواج این است که در رشد و تعالی شما نقش داشته باشد. یعنی زنی که وقتی در کنارش قرار میگیرید بهترین رفتار ها را از خودتان نشان دهید. زنی که به شما کمک کند به تمام خواسته ها و آرزوهایتان برسید و در هر شرایطی همراه و پشتیبان شما باشد. ازدواج یک راه طولانی است که پیشرفت شما در این راه تا حد زیادی به همسرتان بستگی دارد. برای خواندن مقاله نشانه های آمادگی برای ازدواج کلیک کنید.

2. یک دختر قابل اعتماد بهترین گزینه برای ازدواج

دختر خوب برای ازدواج، دختری است که بتوانید به او اعتماد کنید. اگر چه اعتماد موضوعی است که با گذر زمان به وجود میاید. اما اگر به دوست دختر یا نامزدتان احساس خوبی ندارید و فکر میکنید دائما در حال دروغ گفتن است، احتمالا گزینه مناسبی برای ازدواج با شما نیست. شما باید فردی را انتخاب کنید که بتواند در تمام موارد اعتماد شما را جلب کند.

یک دختر قابل اعتماد بهترین گزینه برای ازدواج
ویژگی اصلی زن زندگی از نظر روانشناس خانواده

3. مهربانی ویژگی یک دختر خوب برای ازدواج

زن ایده آل مرهمی برای روح است. چنین زنی اغلب با مهربانی و محبت شناخته میشود. سعی کنید دختری را برای ازداج انتخاب کنید که مردم از بودن در کنار او احساس خوبی داشته باشند. یک زن مهربان میتواند احساسات بد را از بین ببرد و آتش عصبانیت را خاموش کند. به همین دلیل ازدواج با چنین زنی اغلب موفقیت آمیز است.

4. فداکاری و گذشت داشته باشد

فداکاری را میتوان یکی از اصلی ترین مشخصه های زن خوب برای ازدواج دانست. یک همسر خوب باید به دیگران اهمیت دهد و گاهی از خودگذشتگی داشته باشد. برای کشف این خصوصیت به رفتار نامزدتان با خانواده و دوستانش نگاه کنید. اگر ارتباط نزدیکی با خانواده ندارد یا دوستان خوبی ندارد، این اصلا نشانه خوبی نیست. زیرا زندگی مشترک حول محور همسرتان میچرخد، و اگر این زن توانایی گذشت و فداکاری برای دیگر اعضای خانواده را نداشته باشد، مشکلات بزرگی رخ خواهد داد.

فداکاری و گذشت داشته باشد
همسران خوب چه خصوصیاتی دارند؟

5. دختری که باهوش و زیرک باشد

همسر شما کسی است که قرار است زمان زیادی را با او بگذرانید، بنابراین باید از بودن در کنارش لذت ببرید. علاوه بر این یک زن خوب برای ازدواج باید عاقل و باهوش باشد و بتواند در همه ی موضوعات به شما مشاوره دهد. زیرا همراه همیشگی شما در زندگی همسرتان است. برای خواندم مطلب مرد ایده آل از نظر زنان کلیک کنید.

6. ظاهر زیبا و جذابیت جنسی داشته باشد

ظاهر و جذابیت جنسی است یکی دیگر از ویژگی هایی است که برای انتخاب همسر باید در نظر داشته باشید. بدیهی است که شما برای اینکه یک نفر را دوست داشته باشید باید ظاهرش را هم دوست داشته باشید. اما زیبایی ظاهری یک پدیده نسبتا ذهنی است که به سلیقه و نگاه شما بستگی دارد. واقعیت این است که معیارهایی زیبایی برای هر مردی متفاوت است. اما نکته مهم این است که زنان به گرمی، لطافت، محبت و… نیاز دارند. تا زمانیکه شما از نظر جسمی جذب او نشوید، نمیتوانید این احساسات را به او منتقل کنید. البته فراموش نکنید که ظاهر زیبا تنها یک نکته مثبت است و یک معیار اساسی برای انتخاب همسر نیست.

7. دختری که مسئولیت پذیر است

همانطور که میدانید بعد از ازدواج مسئولیت های دختر و پسر چند برابر میشود. زن و شوهر در هر شرایطی که باشند، نسبت به هم وظایف و مسئولیت هایی دارند که این مسئولیت ها با آمدن بچه ها چندین برابر میشود. لذا اگر به دنبال یک دختر خوب برای ازدواج هستید، حتما مسئولیت پذیری را به عنوان یکی از معیارهایتان در نظر داشته باشید.

دختری که مسئولیت پذیر است
تشخیص دختر خوب برای ازدواج

8. دختری که شما را بی قید و شرط دوست دارد

قطعا پایه و اساس یک زندگی خوب، عشق و علاقه بین زوجین است. لذا دختر خوب برای ازدواج، فردی است که بدون قید و شرط شما را دوست دارد. دختری که توقعات زیادی از شما ندارد و شما را به خاطر شخصیت خودتان دوست دارد، گزینه مناسبی برای ازدواج است. یک همسر خوب باید فارغ از گذشته و اشتباهاتتان، به شما عشق بورزد. زنان خطرناک برای ازدواج، آنهایی هستند که سعی دارند شما را تغییر دهند. زیرا در چنین رابطه ای هویت و شخصیت شما به عنوان یک فرد مستقل از بین میرود.

9. دختری که برای رشد و تکامل خود تلاش میکند

از جمله خصوصیات یک دختر با شخصیت، تلاش برای رشد و تعالی است. خواه خودش را متعهد به مطالعه کتاب های جدید کند یا تماشای مستندی درباره موضوعی که میخواهد درباره آن بیشتر بداند. یک زن خوب برای ازدواج همواره به دنبال پیشرفت است تا در سایه این پیشرفت، زندگی شادتری داشته باشد. پس زنی برای ازدواج مناسب است که در دنیایی که بیشتر افراد به اندام و زیبایی ظاهری تاکید دارند، رشد و ارتقا ذهن را فراموش نکند. چنین دختری علاوه بر اینکه به شما در رسیدن به اهدافتان کمک میکند، خودش هم اهدافی دارد که برای رسیدن به آنها تلاش میکند.

10. زنی که ارزش ها و عقاید مشابه با شما دارد

داشتن اعتقادات و ارزشهای مشابه، از اصول لازم برای ثبات زندگی مشترک است. لذا در زمان انتخاب همسر باید  چیزهایی که برایتان مهم هستند، یا چیزهایی که به آنها سخت اعتقاد دارید را در نظر بگیرید. مهم نیست چقدر جذب یک نفر شده اید، اگر ارزشهای شما همسو و مشابه نباشند، در دراز مدت با مشکلات بزرگی مواجه خواهید شد. در این زمینه حتما با یک مشاوره ازدواج مشورت کنید

دختری مناسب ازدواج است که به ارزش های اخلاقی ایمان داشته باشد
زن خوب و زن بد

11. دختری مناسب ازدواج است که به ارزش های اخلاقی ایمان داشته باشد

علاوه بر مواردی که گفته شد، به عنوان افراد مسلمان باید به ویژگی های دختر خوب از نظر اسلام هم توجه داشته باشیم. بارزترین ویژگی که در اسلام برای انتخاب همسر به آن اشاره شده، ایمان به خدا است. زیرا فردی که به خدا ایمان دارد، از بسیاری گناهان دور میماند.

12. دختری که به شما وفادار و متعهد است

وفاداری یکی از مهم ترین مولفه ها برای شناخت دختر پاک است. این بدان معناست که او ارزش ها و اصولی را دنبال میکند که به او اجازه نمیدهد به جز شما به هیچ کس دیگری توجه کند. پس اگر به دنبال یک دختر نجیب برای ازدواج هستید، ابتدا در شخصیت او به دنبال خصلت وفاداری بگردید. شاید بدترین تجربه یک مرد خیانت و بی وفایی همسرش باشد. پس اگر با زنی در رابطه هستید که میتواند هر لحظه با خیال راحت به سراغ دیگری برود، ممکن است در پایان تنها احساس حماقت به سراغتان بیاید.

13. دختری که به شما و خانواده تان احترام میگذارد

یکی از نشانه های نجابت دختر این است که همواره به شما و خانواده تان احترام میگذارد. یادتان باشد همسر شما تا پایان عمر با خانواده شما در ارتباط است و تاثیر مستقیمی در روابط شما دارد. پس باید فردی را انتخاب کنید که خانواده شما را دوست داشته باشد و هرگز سعی در تحقیر شما و انها نداشته باشد.

سوالات متداول

خصوصیات زن خوب برای ازدواج چیست؟

وفاداری و تعهد، ایمان به خدا، مهربانی، مسئولیت پذیری و… همگی از خصوصیات دختر نجیب و خوب برای ازدواج هستند.

چگونه یک دختر خوب برای ازدواج پیدا کنیم؟

درباره اینکه دوست دارید، همسرتان چه ویژگی ها و خصوصیات اخلاقی و ظاهری داشته باشد، فکر کنید. درواقع شما ویژگی ها و معیارهایی را مد نظر داشته باشید و در زمان انتخاب همسر، آنها را به کار بگیرید.

چگونه میتوان به یک دختر اعتماد کرد؟

اگر چه اعتماد موضوعی است که با گذر زمان به وجود میاید. اما اگر به دوست دختر یا نامزدتان احساس خوبی ندارید و فکر میکنید دائما در حال دروغ گفتن است، احتمالا گزینه مناسبی برای ازدواج با شما نیست.

خدمات مرکز مشاوره خانواده و روانشناسی آویژه

لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .

در این راستا مرکز مشاوره خانواده و روانشناسی آویژه خدمات متنوعی را در زمینه مشاوره تلفنی ازدواج موفق به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد .

براي مشاوره در زمينه تشخیص دختر خوب برای ازدواج

از مشاورين مشاوره خانواده و روانشناسي آويژه از سراسر کشور

با 09353000102 تماس بگيريد

همه روزه از ساعت 8 صبح تا 1:00 شب 

حتي ايام تعطيل

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

براي تماس با مشاور کليک کنيد!

اینستاگرام

مشاهده

برای طرح سوالات خود ما را در اینستاگرام دنبال کنید

واتس اپ

شروع گفتگو

مشاوره برای هموطنان خارج از کشور