کانال تلگرام اخبار نظام وظیفه آویژه

برای دسترسی آسانتر به مطالب سایت به کانال تلگرام روانشناسی آویژه بپیوندید (کلیک کنید).

رابطه های بی سرانجام چیست ؟

رابطه های بی سرانجام چیست

رابطه های بی سرانجام به رابطه هایی اطلاق میشود که به نوعی نا متناسب و یا مطابق با عرف نیستند . رابطه های بی سرانجام رابطه هایی هستند که از همان ابتدا قراری برای ازدواج گذاشته نمیشود . رابطه های بی سرانچام رابطه هایی هستند که در آن یک نفر استفاده میبرد و دومی با غم سر میکند . البته استثناهایی هم وجود دارند . رابطه های بی سرانجام پس ازمدتی خاتمه میابند . مدت آن به توافق ، احساس نیاز و بدست آمدن موقعیت جدید برای یکی از آنها بستگی دارد . رابطه های بی سرانجام هم هستند که هردو از جدایی ناراحت و غم آلود میشوند . رابطه های بی سرانجام هم ممکن است باشد که برای هردو نفراستفاده و بهره داشته بعد از جدایی هم غم زیادی برای آنها در پی نداشته است . اکنون با هم به بررسی این موارد مینشینیم .


بیشتر بخوانید: ملاک های ازدواج موفق


نیاز های عاطفی

رابطه های بی سرانجام معمولا از جانب کسانی پیشنهاد میشود که احساس نیاز میکنند . نیاز به جنس مخالف ، نیاز به گریز از هسته اولیه خانواده وافرادی هم هستند که بدنبال کسانی هستند که از موقعیت و پول آنها استفاده و بهره ببرند .بهترین راه برای اینکه مورد سو استفاده قرار نگیریم اینست که با یک روانشناس یا مشاور مشورت کنیم . مرکز مشاوره آویژه بهترین راه برای انتخاب درست را مشاوره خانواده میداند . با این روش با صرف وقت کمتر شناخت پیدا میکنیم . راهنمایی میشویم و دست به انتخاب میزنیم . در اینگونه آشناییها بسته به هدف از آشنایی یکی سود و دیگری ضرر میکند . یکی از زوجها میداند که ابتدا اگر بخواهد از کسی استفاده کند طرف مقابل به او سودی نخواهد رساند . او نقش یک عاشق را بازی میکند تا دل او را بدست آورد و بعد به اهدافش برسد .


بیشتر بخوانید: اهمیت سن در ازدواج موفق


انواع رابطه های بی سرانجام

علائم رابطه های بی سرانجام

علائم رابطه های بی سرانجام ابتدا بی اعتمادی به یکدیگر است . در این ارتباطات چون یکی از آنها مطمئن است که این رابطه دائمی نیست هیچگاه اعتماد نخواهد کرد . این روابط معمولا هدفدار هستند . و هدف فقط سو استفاده است . ممکن است سواستفاده مالی ، عاطفی و یا جنسی باشد . از دیگر علائم رابطه های بی سرانجام سر به مهر نگاه داشتن مشخصات افراد خانواده و یا محل سکونت و حتی محل کار است . حال ممکن است هردو طرف برای ازدواج با هم رابطه داشته باشند اما تفاوت در آنها به طرز فاحشی نمود داشته باشد . ممکن است از طرف خانواده ها ممنوعیت ازدواج پیدا کنند . مشاوره قبل از ازدواج میتواند کمک خوبی به آنها باشد . با مشاوره ازدواج و بررسی وضعیت خانواده ها میتوان پی برد این رابطه میتواند به سرانجام برسد یا خیر .


بیشتر بخوانید: عوامل ازدواج ناموفق


نشانه های رابطه های بی سرانجام

نشانه های رابطه های بی سرانجام برای هر فرد با تجربه ای مشخص است . این رابطه ها سست و بی اساس هستند . از نشانه های رابطه های بی سرانجام بی اطلاعی هسته اول خانواده از این ارتباط است . اگر هم اطلاع داشته باشند با آنها معاشرت ندارند . به نوعی رابطه آنها رسمی نیست نه از نظر قانونی نه از نظر عرف و نه خانوادگی . از دیگر نشانه های رابطه های بی سرانجام نداشتن انسجام در بین زوج میباشد . آنها برنامه ای برای آینده ندارند و یا اگر دارند دراز مدت نیست . آرمانها و اهدافشان مشترک نمیباشد . از دیگر نشانه های رابطه های بی سرانجام اینست که آنها با هم متناسب نیستند . ممکن است از نظر سنی ، خانوادگی ، سطح فرهنگ ، سطح مالی و یا سواد هم سطح نباشند به عبارتی در یک یا چند مورد کفو هم نباشند .


بیشتر بخوانید: تست مشاوره قبل از ازدواج


علائم رابطه های بی سرانجام

انواع رابطه های بی سرانجام

انواع رابطه های بی سرانجام میتواند ازدواج موقت باشد . میتواند دوستی های کوچه خیابانی باشد ، میتواند دوستی های اینترنتی و مجازی باشد . از انواع رابطه های بی سرانجام میتوان به ارتباط زنان شوهر دار با پسران مجرد یا مردان متاهل اشاره کرد . ازدواج موقت که ازنامش پیداست ازدواجی است که به مدت معلوم دو نفر با هم معاشرت میکنند . دوستی های کوچه خیابانی هم رابطه هایی است که بدون شناخت و در بیرون از خانواده شکل میگیرند . از انواع رابطه های بی سرانجام که احساسات و روح طرفین بازیچه قرار میگیرد رابطه در دنیای مجازی است . در این روابط منشی دکتر خود را به جای پزشک جا میزند . راننده خود را به جای تاجر . بهیار پرستار و پرستار رزیدنت میشود . نه اینکه یکی از این مشاغل پست باشند و دیگری برتر اما بدی آن به اینست که واقعی نیستند .

با وجود انواع سیستمهای ارتباطی در دنیای مجازی که هزینه زیادی هم نمیخواهد حرفها گل می اندازند . ابتدا هردو عاشقانه و بیقرار با هم ارتباط دارند اما پس از چندی دانه به دانه حرفهای کذب از جایی سر بر می آورند . توجیه کردنها و دروغهای بعدی برای توجیه دروغ اول شروع میشوند . البته باز هم استثناهایی وجود دارند . اما خیلی از این روابط به ظاهر عاطفی منجر به اخاذی ، ریختن آبرو وحیثیت و غم واندوه میشوند . پسر بیست و اندی ساله که خود را عاشق تمام عیار زنی بالای چهل سال وانمود میکند . مردی که با گذاشتن عکس دختر بر روی پروفایلش طرف مقابل را تخلیه اطلاعاتی میکند و ازتمام رازها و مسائل خانوادگی او مطلع میشود . وکسانی که خود را خیر معرفی کرده و با دادن یک شماره کارت از طرف مقابل سو استفاده مالی میکند .


بیشتر بخوانید: مشاوره ازدواج آنلاین


تفاوت عشق واقعی با رابطه های بی سرانجام

تفاوت عشق واقعی با رابطه های بی سرانجام در اینست که یک رابطه با عشق واقعی حتی اگر خاتمه پیدا کند ایجاد عقده نمیکند . یک شکست شیرین خواهد بود . اما زمانی که یک دختر یا پسر احساس میکنند بازیچه شده اند بسیار ناراحت کننده است تاثیرات بد روحی بر روی افراد خواهد گذاشت . تفاوت عشق واقعی با رابطه های بی سرانجام در اینست که امکان وصال زیاد است . عشق به انسان انرژی میبخشد حال آنکه رابطه های بی سرانجام انرژی را میگیرند . بهتر است برای عشق واقعی نیز مشاوره خانواده بگیریم تا اگر منجر به ازدواج شد یک ازدواج موفق باشد .


بیشتر بخوانید: مشاوره ازدواج تلفنی


نشانه های رابطه های بی سرانجام

سوالات متداول

نشانه های یک رابطه اشتباه چیست ؟

همگون نبودن زوج . مخالفت شدید خانواده های طرفین . نداشتن موقعیت مناسب برای باهم بودن . عدم اعتماد و اطمینان به هم . استفاده از راههای کم هزینه و رایگان برای ارتباط . تقاضای پول یا سوییچ ماشین و درخواست ایجاد یک موقعیت خوب .

نشانه های رابطه عاطفی سالم چیست ؟

آنها یکدیگر را دوست دارند . از هم شناخت دارند . تا حدودی خانواده ها از این رابطه مطلع هستند . قصد ازدواج دارند . برای آینده شان آرزوها و آرمانهای مشترک دارند . وجود خود آنها را دوست دارند نه موقعیتشان را . منتظر اولین فرصت برای آغاز زندگی مشترک هستند ممکن است این انتظار چندین سال هم طول بکشد .

نشانه های اصلی برای پایان یک رابطه کدام است ؟

سردی در رابطه ، سردی در کلام ، سردی در دیدار و سردی در معاشرت . نا امیدی در برنامه ای مشترک . نداشتن رویا و فانتزی های مشترک . سر درگمی در ارتباط ، ابراز نا خرسندی از وضعیت موجود و یا رفتار و موقعیت طرف مقابل .

عواقب نا خوشایند رابطه های بی سرانجام چیست ؟

اولین تاثیر بد آن شکست هردو یا یکی از آنها است . هدر رفتن لحظات عمر ، آسیب رسیدن به اعتماد به نفس ، احتمال بروز بیماری های روحی – روانی ، اتلاف وقت و صدمه دیدن اعتبار رفتار زناشویی و خانوادگی . انگ خوردن در جامعه .

چگونه از رابطه های بی سرانجام پیشگیری کنیم ؟

بهترین راه پیشگیری مشاوره است . شناخت به کمک یک روانشناس . تحقیق ، قبل از رابطه دقت و تیزهوشی ، احساساتی عمل نکردن و مشورت با کارشناسان کارامد ، در مورد رابطه های مجازی پاسخ ندادن به هر کلام و سلام .


بیشتر بخوانید: ازدواج سفید و عواقب آن چیست ؟


خدمات مرکز مشاوره خانواده و روانشناسی آویژه

لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .

در این راستا مرکز مشاوره خانواده و روانشناسی آویژه خدمات متنوعی را در زمینه ازدواج سفید به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد .

منبع: 10 Things You MUST Know About Relationships 

براي مشاوره در زمينه رابطه های بی سرانجام چیست ؟

از مشاورين مشاوره خانواده و روانشناسي آويژه از سراسر کشور

با 09353000102 تماس بگيريد

همه روزه از ساعت ? صبح تا ?? شب 

حتي ايام تعطيل

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

براي تماس با مشاور کليک کنيد!

تماس با مشاور

تماس با موبایل

هزینه تماس:

دقیقه ای 1400 الی 1800 تومان

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

جهت ادامه و تماس با مشاور کلیک کنید

لطفاً شماره موبایل خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

کاربر گرامی، برای ادامه روند دریافت مشاوره، لطفاً نام خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

سلام در چه زمینه ای نیاز به مشاوره دارید؟

گام بعدی
بازگشت

بازه زمانی مورد نظر خود را برای مشاوره انتخاب کنید:

نگران از دست رفتن بازه زمانی انتخاب شده نباشید، تا زمانی که کامل مشاوره نگرفته اید رزرو شما باقی خواهد ماند.

فوری

پنجشنبه

1399/5/23

جمعه

1399/5/24

شنبه

1399/5/25

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 91022688-021 تماس حاصل نمایید

گام بعدی
بازگشت

موجودی شارژ شما:

با این میزان اعتبار شما می توانیددقیقه با مشاور صحبت کنید

دقیقه کافیست، ادامه
خرید شارژ بیشتر
بازگشت

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 91022688-021 تماس حاصل نمایید

خرید شارژ مشاوره:

بازگشت

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

تایید نهایی:

موضوع

مشاوره

مدت

مشاوره

زمان

مشاوره

دقیقه

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 91022688-021 تماس حاصل نمایید

تایید نهایی
بازگشت

زمان مشاوره شما با موفقیت رزرو شد. منتظر تماس از طرف مشاور ما باشید.

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 91022688-021 تماس حاصل نمایید