کانال تلگرام اخبار نظام وظیفه آویژه

برای دسترسی آسانتر به مطالب سایت به کانال تلگرام روانشناسی آویژه بپیوندید (کلیک کنید).

اینستاگرام آویژه

مطالب ما را در اینستاگرام دنبال کنید ( کلیک کنید)

ازدواج در سن پایین | بررسی مزایا و معایب

فواید ازدواج در سن پایین

ازدواج در سن پایین آره یا نه؟

ازدواج کردن با عشق یا ازدواج عاشقانه زندگی آرزوی هر شخصی است. اما باید ببینید شخصی که مد نظرتان هست آیا واقعا عشق زندگی شما و آدم مورد نظرتان هست و یا اینکه فقط یک احساس زودگذر و کاذب نسبت به شخصی است که وارد زندگی تان شده است. ازدواج در سن کم می تواند یکی از پیامدهای این موضوع باشد. بسیاری از افراد جوان فکر می کنند شخص رویاهایشان را پیدا کرده اند و بدون شناخت کافی سعی می کنند هرچه سریع تر آشنایی اشان را رسمی کنند اما پس از مدت کوتاهی می بینید که این زوج های جوان به مشکلات بسیاری زیادی بر می خوردند. اینجاست که به اشتباه خود که ازدواج در سن کم هست پی می برند.

من این را نمی گویم که هر ازدواجی در سن پایین ناموفق خواهد بود ولی بیایید یک لحظه روز عقدتان را تصور کنیم: شما با فردی که احساس می کنید عشق زندگی تان هست بر سر سفره عقد نشسته اید و تمام چیزی که در ذهنتان هست یک زندگی شاد و ازدواج موفق تا آخر عمر در کنار اوست. ولی بعد از مدتی که می گذرد متوجه می شوید که شما و یا همسرتان برای ازدواج در سن کم آماده نبوده اید و به کلی تصورتان از آینده بهم می ریزد.

اگر می خواهید چنین حس تلخی را تجربه نکنید با من در این مقاله همراه باشید. تا یکبار برای همیشه زیر و بم ازدواج در سن پایین را با هم بررسی کنیم.

فواید داشتن همسر کم سن و سال

ازدواج در سن کم در حال همه گیر شدن!!!

جالب است بدانید در حالی که بسیاری از مردم حمایت خودشان را از کمپین های نه به کودک همسری و به طور کلی ازدواج در سن پایین اعلام کرده اند من اینجام تا آمار عجیبی را با شما بدهم. طبق آمار جهانی در 10 سال اخیر ازدواج در سن پایین بسیار شدت یافته است و نوجوانان احساس می کنند که عشق زندگی شان را در همان ابتدای راه پیدا می کنند. البته آمار طلاق نیز بالا رفته است که این نشان می دهد شاید خیلی از افراد توهم پیدا کردن فرد مناسب را دارند. بنابراین اگر فرزندی در سنین پایین دارید که اصرار به ازدواج کردن یا نکردن آن دارید به شما توصیه می کنم حتما تا پایان مقاله با من همراه باشید، تا معایب و مزایای ازدواج در سن پایین را با یکدیگر بررسی کنیم. برای کسب اطلاعات کامل در مورد بهترین سن ازدواج لطفا کلیک کنید.

مزایای ازدواج در سنین پایین

خوبی های ازدواج در سن پایین

اول از همه بگدارید به شما توضیح بدهم که وقتی می گویم ازدواج در سن پایین منظور همان 17- 18 سال است نه 9 سال! بنابراین من به هیچ عنوان از کودک همسری حمایت نمی کنم.

اگر بخواهیم بی طرف به این موضوع نگاه کنیم ازدواج در سن پایین می تواند مزایای خاص خودش را داشته باشد که سعی کردم مهم ترین آن ها را برای شما در این قسمت آماده کنم.

1. انتظارات کم از زندگی

حقیقت این است که افراد در دوران نوجوانی و جوانی انتظار کمتری از زندگی دارند. آنها نیاز به یک خانه بزرگ و یا یک ماشین گران قیمت برای شروع زندگی ندارند و تمام چیزی که در وجود آن ها است یک زندگی رویایی و ایده آل با همسرشان است نه چیزی دیگر. به همین دلیل شاید از خیلی از خواسته های خود بگذرند تا فقط با کسی که دوست دارند زندگی کنند. این موضوع وجه مثبت ازدواج در سنین پایین را نشان می دهد و اهمیت این موضوع آن جا بیشتر می شود که دخترها هرچقدر بزرگ تر می شوند توقعشان از زندگی بیشتر می شود.

همین موضوع باعث می شود سخت گیر تر شوند و شاید بسیاری از فرصت های زندگی را بخاطر سختگیری های الکی از دست بدهند. از فواید ازدواج در سن کم می توان به همین موضوع اشاره کرد که از ایرادهای کوچک شخص مقابلتان بخاطر خصوصیات خوبش صرف نظر خواهید کرد. به طور مثال اگر کمی زودرنچ است شما بخاطر مهربانی و خوش اخلاقی اش این خصوصیت بد را نادیده می گیرید. در حالی که در سنین بالا همان نقطه ضعف باعث رنجش شما می شود و به هیچ عنوان خوبی های او به چشم نمی آید!. برای کسب اطلاعات کامل در مورد چالش های ازدواج در سن بالا کلیک کنید.

ازدواج در سن کم خوب است یا خیر؟

2. تجربه کم

شاید با خودتان بگویید این موضوع می تواند جزو معایب ازدواج در سن پایین باشد ولی من می خواهم به شما بگویم که از دیدی دیگر به این موضوع نگاه کنید. درست است که یک نوجوان تجربه بسیار کمی در هر زمینه ای دارد ولی فکرش را بکنید که بسیاری از چیزها را با عشقش تجربه کند، چقدر زیبا تر می شود. وقتی اولین سفر را با هم بروند، وقتی اولین پس انداز را برای خریدن چیزی که دوست دارند بکنند شیرینی آن هیچگاه فراموش نخواهد شد. وقتی دو نفر که تجربه کمی دارند در سنین پایین با یکدیگر ازدواج می کنند از هما ابتدا یکدیگر را شکل می دهند و یکدیگر را تکمیل می کنند. وقتی در سنین پایین ازدواج می کنید درک کردن یکدیگر بسیار آسان تر می شود.

مزایا و معایب ازدواج در سن پایین

3. خاطرات ناراحت کننده کمتر از گذشته

ازدواج در سن کم باعث می شود که افراد با اشتباه کمتری وارد زندگی شما بشوند و همین موضوع باعث می شود که خاطرات کمتری از آدم های اشتباه داشته باشید. وقتی که رابطه های کمتری را تجربه می کنید یک انرژی بسیار زیادی برای شروع رابطه و ازدواج با عشق دارید که با هیچ چیز قابل قیاس نیست. بسیاری از افراد که در سنین بالا ازدواج می کنند از یکنواختی و نبودن شور و هیجان گله مند هستند غافل از اینکه دلیل اصلی همه ی این مشکلات در رابطه های قبلی آن ها است ولی در مقابل از فواید ازدواج در سنین کم می توان به انرژی و پتانسیل بالای طرفین در شروع رابطه و هیچان تجربه یک چیز جدید نام برد. لطفا مقاله ازدواج بدون عشق را با دقت مطالعه کنید.

4. تمرین سازش

اگر به یاد داشته باشید در مورد یک گفتم مهم ترین ویژگی ازدواج در سن پایین توقع کم طرفین از یکدیگر است. وقتی که شرایط ایده آل فراهم نباشد زوجین تلاش می کنند تا آن را فراهم کنند این موضوع یک روند چند ساله رو در پی دارد و خب اگر سازش وجود نداشته باشد هیچگاه این مسیر طی نخواهد شد. به همین خاطر سعی می کنند با کمی ها و کاستی ها بسازند تا به آن چیزی که می خواهند برسند.

علل ازدواج در سن پایین

5. زمان کافی دارید

یکی از فواید ازدواج در سن کم داشتن مقدار زیادی وقت اضافی برای تجربه کردن چیزهای مختلف با همسرتان است. شما وقت زیادی برای بچه دار شدن دارید و می توانید از این تایم برای تجربه کردن چیزهای مختلف با همسر خود استفاده کنید. مسافرت های دو نفره، شبگردی های دو نفره و کلی کار خوب و خاطره انگیز دیگر که وقتی بچه دار می شوید از همه ی آن ها محروم خواهید شد. لطفا مقاله ایده آل ترین فاصله سنی در ازدواج را بخوانید.

پیامدهای ازدواج در سن پایین

معایب ازدواج در سن پایین

حالا نوبت آن رسیده است که معایب ازدواج در سن کم رو هم برای شما توضیح بدم. مشکلاتی که زوج های جوان با آن روبه رو می شوند تقریبا می توان گفت که مختص همان دوره هست و شاید اگر ازدواج در سنین بالاتر اتفاق بیفتد چنین مشکلاتی به وجود نخواهد آمد.

وقتی به ما برای مشاوره ازدواج در سن کم مراجعه می کنند همیشه به آن ها می گویم باید شخصیت خودتان را در نظر داشته باشید. آیا آدمی هستید که صبور باشید و با کمی و کاستی های زندگی بسازید؟ آیا توقعتان از زندگی بالا است؟

اگر پاسخ مناسبی به این سوال نداشته باشند ازدواج در سن پایین می تواند یک فاجعه به تمام معنا باشد.

در ادامه با چند تا از معایب ازدواج در سن پایین آشنا شوید:

معایب ازدواج در سن پایین

1. مشکلات مالی

مهم ترین دغدغه اکثر زوج های جوان و خانواده هایشان مشکلات مالی است. زوج های جوان زمانی را باید صرف کنند تا به شرایط ثابت و قابل اتکا مالی برسند. ممکن است که به ایده آل هایتان در زمینه شغلی نرسید و مجبور باشید برای کسب درآمد به کاری که راضی نیستید تن دهید. شما ممکن است وقتی خودتان را با دوستان مجردتان مقایسه می کنید متوجه شوید که آن ها آزادی عمل بیشتری برای خرج کردن دارند. و یا حتی گاهی نیاز داشته باشید که از والدینتان پول قرض بگیرید. اگر در دوران دانشجویی هستید لطفا مقاله ازدواج دانشجویی را مطالعه کنید.

ازدواج در سنین کم و معایب آن

2. مسئولیت های بیشتر

خود ازدواج به تنهایی مسئولیت بسیار بزرگی است، وقتی شما با سن کم ازدواج می کنید علاوه بر مسئولیت ازدواج و تشکیل زندگی، مسئولیت های دیگری که تا به حال تجربه نکرده بودید نیز به گردن شما می افتد. نوجوانی که تا به امروز هیچگونه کاری در برابر استقلال خودش انجام نداده است باید بتواند این تغییر فضای سریع را تحمل کند و به بهترین شکل آن را کنترل کند. شما باید آماده باشید تا آرزوهای بسیاری را فدای مسئولیت های ازدواجتان بکنید.

عواقب و مشکلات ازدواج در سنین پایین برای دختر و پسر

3. زندگی با یک شخص تا آخر عمر

وقتی شما در سنین پایین متعهد می شوید به این معنی است که دیگر نمی توانید رابطه رمانتیکی را با شخص دیگری آغاز کنید. دیگر آن حس تازگی اوایل آشنایی را تجربه نخواهید کرد. شما دیگر شانسی ندارید تا از اشتباهاتتان درس بگیرید.

4. قدرشناس نیستید

از معایب ازدواج در سن پایین می توان به عدم درک خوب بودن رابطه تان اشاره کرد. وقتی شما تجربه زیادی در رابطه های عاشقانه نداشته باشید قدر رابطه ای را که دارید نمی دانید و ممکن است تصور کنید که برای شما موقعیت های بهتری نیز وجود دارد. این طرز تفکر می تواند بسیار خطرناک باشد زیرا ممکن است شما بخاطر موقعیت های بهتر بخواهید طلاق بگیرید. اگر تا کنون در مورد معیار های ازدواج فکری نکرده این لطفا کلیک کنید.

5. از دست دادن آزادی

زمانی که در جوانی ازدواج می کنید دیگر نباید توقع داشته باشید که آزادی های قبلی را داشته باشید زیرا دیگر شما تنها متعلق به خودتان نیستید و باید نظر همسرتان نیز برایتان جایگاهی داشته باشد. باید برای او وقت بگذارید و سعی کنید بیشتر وقتتان را در اختیار او قرار دهید. دیگر نمی توانید به اندازه قدیم با دوستانتان وقت بگذرانید. هیچگاه آن شیطنت های دوران نوجوانی را نمی توانید تجربه کنید.

معایب داشتن همسر کم سن و سال

6. انتخاب دوستانتان تنها به میل شما نیست

ازدواج در سن پایین قدرت انتخاب آدم های اطرافتان را از شما می گیرد. دیگر نمی توانید با هرکسی که دوست دارید در ارتباط باشید زیرا ممکن است که همسر شما از آن شخص خوشش نیاید و از شما بخواهد که رابطه اتان را با او خاتمه دهید. در این زمان شما باید حرف او را گوش دهید زیرا او همسر شما است و قرار است که تا اخر عمر در کنار او زندگی کنید.

7. بالغ نبودن

وقتی در سن پایین ازدواج می کنید ممکن است به علت بالغ نبودن طرفین درگیر دعواهای بچگانه و مسائل کوچک شوید که واقعا آزاردهنده است. همین دعواهای کوچک بی معنی کم کم باعث می شود که شما از یکدیگر دور شوید. معمولا نوجوان ها در این سن دقیقا نمی دانند که به دنبال چه چیزی هستند و دائما در مودر هر چیزی بهانه گیری می کنند. همین موضوع معمولا دلیل اصلی به سرانجام نرسیدن ازدواج هایی است که افراد در سنین کم با آن درگیر هستند.

ازدواج در سن کم چه عواقبی دارد؟

8. بزرگ کردن بچه

درحالی که شما تجربه زندگی زیادی ندارید ممکن است بچه دار شوید و مجبور هستید از او نگهداری کنید. مطمئن باشید که بزرگ کردن یک بچه وقتی که خود شما هنوز آن چنان حس مادرانه و یا پدرانه ای ندارید بسیار سخت خواهد بود. با آمدن بچه در زندگی تان مشکلاتی که از قبل داشتید چند برابر خواهد شد، مشکلات مالی، نداشتن وقت، نداشتن تجربه کافی برای بزرگ کردن بچه همه این موارد به طور محسوس حس خواهند شد. شما راه فراری از این مشکلات نخواهید داشت. شما نیاز خواهید داشت که دائما از دیگران برای مدیریت کردن کارهای فرزندتان کمک بخواهید.

نتیجه گیری

وقتی نوجوان ها و یا والدینشان برای مشاوره ازدواج در سن کم مراجعه می کنند. بعد از توضیح دادن در مورد موارد مختلف و خوبی ها و بدی های ازدواج در سن پایین در آخر به آن ها گفته می شود که این خوبی ها و بدی ها مطلق نیستند و ممکن است که برای هر کس متفاوت باشد زیرا این موارد تا حد زیادی به خصوصیات شخصیتی خود فرد بستگی دارند. پس فکر نکنید که این نوع ازدواج یک کار مطلقا بد یا خوب است و سعی کنید قبل از این که کاری بکنید ابتدا خودتان را به خوبی بشناسید.

خدمات مرکز مشاوره خانواده و روانشناسی آویژه

هدف مرکز مشاوره و روانشناسی آویژه از ارائه اطلاعات لازم در زمینه مشکلات روانی، افزایش آگاهی شماست تا با توسعه دانش خود، جهت ارتقا و بهبود کیفیت زندگی خود، گامی مهم بردارید. لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .

در این راستا مرکز مشاوره خانواده و روانشناسی آویژه خدمات متنوعی را در زمینه مشاوره دعوای خانوادگی به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد. جهت کسب آموزش های بیشتر این مقاله لاتین را مطالعه کنید. منبع: بهترین سن ازدواج از نظر اسلام

براي مشاوره در زمينه ازدواج در سن پایین | بررسی مزایا و معایب

از مشاورين مشاوره خانواده و روانشناسي آويژه از سراسر کشور

با 09353000102 تماس بگيريد

همه روزه از ساعت 8 صبح تا 1:00 شب 

حتي ايام تعطيل

 

نظرات

- 39 نظر:

 1. سلام من ۱۶ سالمه خواستگار دارم ۱۷ سالشه
  ما مهریه سکه میندازیم اما طرف پسر میگن پول میندازیم
  منم چون با پسره دوست بودم موندم وسط
  پیشه یه دعا نویسم رفتیم گفت که با این پسره ازدواج نکن بدبخت میشی
  مادر پدرمم راضی نیسن که ازدواج کنم
  اما خودم راصی ام
  میشه راهنما کنین منو

 2. سلام
  من یه خاستگار دارم پسر عممه که ۲۴ سالشه خودمم ۱۶ سالمه موندم چی کار کنم
  از طرفی چون پسر خیلی پاکیه و مذهبیه و بهم میایم حس میکنم خوبه باشم باهاش
  از طرفی حس میکنم اگر بزرگ شدم شاید یکی خوبتر از این پیدا شد و الان سن ازدواجم نیست

  میشه راهنمایی کنید

  1. با سلام
   اختلاف سنی 8 سال در این دوره نوجوانی شما زیاد است. بیشتر در مورد ازدواج فکر کنید

 3. سلام
  به نظر بنده ازدواج در هر سنی باید تابع بلوغ جنسی و عقلی باشه چه بسا یه ادم با سن زیاد هنوز درک و فهم زندگی مشترک رو نداشته باشه و یک فرد با سن کمتر اما دارای درک و فهم کامل برای اداره یک زندگی.
  همه اینها بسته به شرایط محیطی و تربیت و اموزش هست. نمیشه گفت مطلقا ازدواج در سن پایین بد هست یا خوب به عوامل زیادی بستگی داره ولی در کل در جامعه ای که الان اینقدر گناه و فساد و روابط نامشروع و دوستی های ناسالم بالا رفته به نظرم اگر کسی درک کافی از ازدواج داشته باشه اشکالی نداره در سن کم ازدواج کنه بنده خودم در ۱۹ سالگی نامزد شدم و در ۲۱ سالگی ازدواج کردم خدا رو شکر با همسرم تفاهم داریم وهر دومون از روی عقل و بعد علاقه با هم ازدواج کردیم من حتی دوستی دارم که ۲۰ سالشه و از ۱۶ سالگی ازدواج کرده و یک سال هم نامزد بوده اما هر چه قدر از خانمی و زن زندگی بودنش بگم کم گفتم با اینکه بیست سال داره اما خیلی اطلاعات بالایی داره در همه زمینه ها. پس لزومی نداره اینقدر ازدواج در سن کم رو بکوبیم البته با داشتن شرایط لازم.

  1. با سلام ازدواج در سن پایین یا کودک همسری؟ افراد تا 14 سال کودک محسوب میشوند. شما البته میتوانید برای درک بهتر موفقیت ازدواج علاوه بر تجربیات گرانبهای شخصی به آمارهای جامعه نیز توجه کنید

 4. سلام من دوستی دارم که ۱۴ سالشه بعد براش یه خواستگار خوب اومده بعد خوانوادش همه راضین و با پسره فامیلن دختره خودش میگه من زود برام بچم چیزی از زندگی نمیفهمم ازدواج نمیکنم اما فامیلاش تقریبا راضیش کردند اما اون هنوز شک دارا چون میترسه همه رفیقاش ولش کنن چون ازدواج میکنه اما دختره پسره دوست داره و فکر میکنه همه چیز عشق میشه راهنمایی کنید که چیکار کنه

  1. با سلام
   به نظرم صبر کنید تا در مورد معیارهای ازدواج و زندگی خودتون دید بهتری بدست بیاورید

   1. پدرم میگه دوسال تو عقد بمونین اون وقت میشم ۱۶ حالا ازدواج کنم یانه
    میشه راهنمایی کنین

    1. دوسال برای عقد زیاده. الانم سن مناسبی برای تصمیم برای کل آیندتون نیست

 5. سلام من یه خاستگار دارم و دوسش دارم و خودم هم ۱۳ سالمه
  توی روستای ما رسمه ک دختر زود ازدواج کنه
  خانواده یعنی پدرم راضی نیست میشه راهنمایی کنید؟

  1. با سلام
   سن شما برای ازدواج پایین است و مناسب تصمیم گیری برای ازدواج نیست

  2. به حرف پدرت گوش کن اینم راهنمایی
   یک با فامیل ازدواج نکن

   دو حرف پدرت رو زمین نزن

   سه عاشق نیستی

   چهار ار پانزده به بالا به ازدواج فکر کن

 6. سلام من و پسرعمویم که 15 سالشه و با اینکه می تونستیم در شهر خودمون درس بخونیم برای تحصیل به شهر دیگه می رفتیم پدر وعمویم با اینکه وضع مالی خوبی دارند اما راضی به گرفتن خونه مجرد نشدند و مارو صیغه کردند من که از خدام بود اما الان پسر عمویم با من خیلی رابطه جنسی برقرار می کند من 13 سالمه وقدم بلند تره اما در اینترنت خوندم که تقصیر اونیست و چون در سن بلوغه این اتفاق می افته
  به نظر شما چکار کنم رابطه جنسی لذت بخش شود

  1. با سلام
   عزیزم. رابطه جنسی باید رضایت بخش باشه. اگه دیدی از حد انرژِیت خارج شده و حوصله نداری خیلی جدی شرایطتت به همسرت بگو بدون رو دربایستی

 7. من یک دختر 16 سالمه من خواستگار دارم اومده خونمون من خیلی دوسش دارم اون هم من رو دوست داره دوسش دارم بابام رازی چند ما بود که ازدواج کردم خیلی خوب ممنون میشم که به مناما کردید😉الان من خیلی اخلاقش خوب من رو دوست داره من هم اون رو دوست دارم 😘 الان من 20 سالمه

  1. سطح معلومات شما از نوشتنتون معلومه.
   شما نمیتونید درست پیام بنویسید تاسف باره.
   موندم چه جوری با شوهرتون حرف میزنید

 8. سلام
  دیروز دختر دوستم طلاق گرفت چون در سن ۱۶ سالگی ازدواج کرد الان ۱۹ سالشه تازه میگه فهمیدیم به درد هم نمیخوریم
  البته خوب پسره هم اخلاق خوبی نداشت ولی پدر مادر دختره فکر کردن چون همدیگه رو دوست دارن پسره بد خلقی نمیکنه ولی حدسشون اشتباه بود تو رو خدا موقع ازدواج خیلی مراقب باشید همه چیز رو در نظر بگیرید خدایی نکرده چندین سال خودتون و بچه هاتون زجر ندین

 9. سلام به نظر من باید نیاز ها رو هم در نظر گرفت الان بچه های ما ازدواج نمیکنن خودم دخترم الان کلاس هفتم ۱۴ نفر از دوستاش توی (کلاسشون)کلاسشون سی نفره بود از پایه چهارم تا ششم به خاطر ارتباط با نامحرم دچار مشکل شدن و ترک تحصیل کردن یکی از دختران اقوام ما هم پایه هفتم بود تقریباً داشت که مشکل براش پیش میومد که دیگه یه شوهر خوب براش پیدا کردن و الان یازده ماهه که ازدواج کرده و از فاجعه جلوگیری شده زندگیش هم خیلی خوبه اصلا هم نه از خانواده خودش نه از خانواده شوهرش کمک مالی نمیخواد و خودش هم میتونه به بقیه کمک کنه خودش تو خونه کارهای هنری انجام میده و ماهیانه پنجاه میلیون درآمدشون میشه
  پایه چهارم ابتدایی دیگه دختران واقعا کاریشون نمیشه کرد دوستای دخترم رو خوب براتون گفتم ۱۴ نفر از بین ۳۰ نفر خیلی آمار عجیبیه جای بدی هم زندگی نمیکنیم مردم میگن بالا شهره ولی خوب یه بالاشهر کاملا فرهنگی یعنی تمام افراده با فرهنگ اینجا زندگی میگنن وای به حال جاهای دیگه الانم که ماشاالله توی لایو هایی که تو شبکه شاد میزارن ببینید چه خبره این یه ضعف فرهنگی که باید همه دست به کار شیم و از فاجعه جلوگیری کنیم مشاوران هم باید در مورد عدم ازدواج در سنین پایین از پایه سوم چهارم دبستان وارد کار بشن نه از پایه یازدهم

  1. با سلام . دقیقا خواستتون متوجه نشدیم. 50 میلیون درامد برای دختربچه !!!!!!!

   1. سلام
    دختره پته دوزی و گلدوزی و مکرمه بافی و عروسک سازی و کلا اسطوره ای واسه خودش بعد مثلا مامان یکی از دوستاش خیاطی داره لباس هاشون رو روشون طرح میزنه مثلا واسه هر طرحی ۱۰۰ هزار تومن میگیره بعضی از طرح ها هم که قشنگ ترن بیشتر میگیره و اونایی که زیاد قشنگ نیستن کمتر میگیره عروسک درست میکنه می‌فروشه به عروسک فروشی ها خیاطی بلده و اینجوری کسب درآمد میکنه
    ما هم اول باورمون نشد ولی بعد فهمیدیم که راست میگه به کارهای خونش هم میرسه البته شوهرشم بهش کمک میکنه
    خودش میگه اصلا اذیت نمیشه و راهی که برای زندگیش انتخاب کرده راضی خلاصه اعتماد به نفس و پشتکار هر دوشون خیلی بالاست
    ما از این تعجب میکنیم که مثلاً ما میریم بچه هامون کلاس های هنری میبریم که دیرتر ازدواج کنن حالا این با اینکه اینمه کار داشته چطوری فکر ازدواج کرده

 10. یعنی هر کی مطالب غیرتخصصی شما رو در خصوص ازدواج کودکان بخونه، محاله که در کوچکترین مسئله خانوادگی هم روی شما حساب کنه. متاسفم!

  1. من یک دختر 16 سالمه من خواستگار دارم اومده خونمون من خیلی دوسش دارم اون هم من رو دوست داره دوسش دارم بابام رازی چند ما بود که ازدواج کردم خیلی خوب ممنون میشم که به مناما کردید😉الان من خیلی اخلاقش خوب من رو دوست داره من هم اون رو دوست دارم 😘

 11. مزیت هایی که شما گفتید یک در میون درست بود و اکثراً اشتباه!
  مسئولیت پذیری در سنین بالا، پایین میاد؟؟؟؟ چی میگی شما؟؟ اصلا بچه ها در سنین پایین وابسته به خانواده ها هستند کدوم مسئولیت پذیری؟؟؟ دختران و پسرانی که در سنین پایین ازدواج می کنند اکثراً خسته و پشیمان هستند! کجا با نشاط و سرزنده هستند؟!

  1. سلام ببخشيد حرفاي شما هم كامل درست نيست اتفاقا دختران در سنين پايين ازدواج كنن خيلي بهتره من ١٢سالگي ازدواج كردم ١٣سالگي هم رفتم خونه خودم ٢ساله دارم زندگي ميكنم خيلي هم خوشبختم دوستان من هم همه در سنين١٤،١٥،١٧سالگي ازدواج كردن خوشبخت هستن به نظر من دختران كوچك خوشبخت تر از بزرگاين وقتي عروس ميشن.

   1. ب
    صدرصد باهات باهات موافقم من خودم ۱۳ سالم هست کل خانواده و فامیل راضی به ازدواج من با پسرخالم ۲۴ یا۲۵ سالش هست راضی هستن جز پدرم لطفا راهنمایی کنید من در روستا زندگی میکنم و بعد از ۱۵ سالگی در اصل پیر دختر حساب میشه من نمیگم عاشقش هستم چون از عشق متنفرم ولی دوسش دارم و بهش اعتماد کافی دارم

    1. با سلام
     تا 14 سالگی افراد کودک محسوب میشوند. زندگی حق شماست نه دیگران

    2. اشتباه محضه هم سن ات کمه هم اختلاف سنیتون زیاده ضمنا هر باوری در عرف روستای شما وجود داشته باشه دلیل نمیشه که درست باشه

    3. از من میشنوی به حرف پدرت گوش کن نه به خاطر سن کمت به خاطر فامیل اصلا با فامیل ازدواج نکن حرف پدرت رو بپذیر ضرر نمیکنی

    4. ازدواج کن

     تو شهر ما همه دخترا تو سن کم ازدواج میکنن همه خوشبختن

     این گوه خوری های مشاور را هم توجه نکن
     این یه بی سواد بی فرهنگه

     1. از طرز صحبت شما مشخصه چقدر ادب و فرهنگ بالایی دارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

براي تماس با مشاور کليک کنيد!

اینستاگرام

مشاهده

برای طرح سوالات خود ما را در اینستاگرام دنبال کنید

واتس اپ

شروع گفتگو

مشاوره برای هموطنان خارج از کشور