کانال تلگرام اخبار نظام وظیفه آویژه

برای دسترسی آسانتر به مطالب سایت به کانال تلگرام روانشناسی آویژه بپیوندید (کلیک کنید).

اهمیت آشنایی قبل از ازدواج چیست ؟

آشنایی قبل از ازدواج

آشنایی قبل از ازدواج

آشنایی قبل از ازدواج تعریف خاص خودش را دارد . دو نفر که میخواهند با هم ازدواج کنند لازم است با هم آشنا شوند . آشنایی قبل از ازدواج لازم است تابع ضوابط خاصی باشد . در آشنایی قبل از ازدواج ضوابط روابط را محدود میکند . در آشنایی قبل از ازدواج لازم است خانواده های دو طرف در جریان باشند . در آشنایی قبل از ازدواج لزومی ندارد اهل محل و اقوام بدانند . آشنایی قبل از ازدواج پس از مراسم خواستگاری به صورت رفت و آمدهای کنترل شده انجام میشود . بهتر است این رفت و آمدها خانوادگی باشد و شرایط لازم برای معاشرت زوج مهیا شود . به این نوع رفت و آمد هیچکس نمیتواند ایراد بگیرد . ضمن آشنایی بیشتر خانواده دختر و پسر هم با هم آشنا میشوند . برخی اوقات دختر وپسر متوجه نکاتی نمیشوند که خانواده ها باتوجه به تجربه نکته را زودتر درمیابند .

این نوع رابطه چند مزیت دارد . اول اینکه ضمن آشنایی دختر و پسر خانواده ها هم آشنا میشوند که این آشنایی لازم و ضروری است . دیگر آنکه دختر و پسر هم با خانواده تعامل دارند و خیلی از مشکلات قبل از ازدواج ظاهر میشود . در کشور ما داشتن رابطه پسر و دختر پسندیده نیست یا لا اقل همه نمی پسندند . اگراین آشنایی منجر به ازدواج نشد ایرادی به آن وارد نمیشود . حال زمانی پیش می آید که یک پسر و دختر قبل از خواستگاری آشنا میشوند و حتی خانواده ها هم در جریان نیستند . آنها میخواهند با اخلاق هم آشنا شوند اگر مطلوب بود بعد خانواده را مطلع کنند که بحث ها جدیدی را پدید می آورد .


بیشتر بخوانید:مشاوره برای ازدواج


سوالات آشنایی قبل از ازدواج

سوالات آشنایی قبل از ازدواج بیشتر سوالات شخصی است  بعد عمومی تر میشود . سوالات آشنایی قبل از ازدواج معمولا در مورد علقه ها و علاقه ها است . از روی علاقه مندیها هر یک به سبک زندگی دیگری پی میبرد . مثلا چه غذایی دوست دارید . چه رنگ و چه لباس ؟ بعد از آن وقتی از کسی دلخور میشوید برخوردتان چگونه است … . این سوالات معمولا به صورت پرسش و پاسخ بین دختر و پسر رد وبدل نمیشود . بلکه این خود آنها هستند که در یک معاشرت مثل قدم زدن در یک پارک از خلق و خوی هم مطلع میشوند . مثلا یکی میگوید : « من از کسانی که دروغ میگن به شدت دوری میکنم خودم هم کمتر دروغ میگم تو چطور ؟ » وبه این ترتیب یواش یواش با خلق و خوی هم آشنا میشوند . سوالات آشنایی قبل از ازدواج باشیرینی و ظرافت پرسیده میشوند .

سوالات آشنایی قبل از ازدواج تمام شدنی نیست . یک دختر و پسر که ازهم خوششان بیاید دوست دارند تمام چیزها را راجع به هم بدانند . سوالات آشنایی قبل از ازدواج با احتیاط پرسیده میشوند . هردو مراقبند مبادا دیگری کسل و یا ناراحت شود . در لابلای پرسش های شخصی و علایق سخن به خانواده ها و اهداف کشیده میشود . آنها در این ارتباط از رفتارها ، فانتزی ها هم خواهند دانست . وقتی از احساس و سلایق هم مطلع شدند در مورد عقاید و علاقه مندی خانواده ها سوال میکنند . در واقع میخواهند بدانند تا چه حد آداب معاشرت آنها با خانواده ها هماهنگ است . نقاط مشترک به اندازه ای هست که باهم بتوانند زندگی کنند یا نه . اگر نقاط و نکته هایی که آنها را ازهم منفک میکند به اندازه ای هست که بتوان آنها را هماهنگ کرد ؟


بیشتر بخوانید:سوالات قبل از ازدواج دختر و پسر چیست ؟


سوالات آشنایی قبل از ازدواج

اهمیت آشنایی قبل از ازدواج

اهمیت آشنایی قبل از ازدواج در اینست که قبل از ازدواج مشخص میشود دو نفر مناسب هم هستند یا خیر . معلوم میشود دو نفر میتوانند همدیگر را خوشبخت کنند ؟ مشخص میشود این دو از درکنارهم بودن لذت میبرند یا خیر . اهمیت آشنایی قبل از ازدواج در اینست که هنوز برای زندگی مشترک هزینه نشده از هم جدا میشوند . هنوز وقت زیادی هدر نداده اند . هنوز فرصت انتخاب دیگری دارند . و هنوز فرزندی ندارند از هم جدا میشوند . خوبی این جدایی به اینست که قبل از ازدواج برای دختر و یا پسرها ی باکره فرصت های خوب ازدواج باز هم پیش می آید . در حالیکه این فرصت ها پس از یکبار ازدواج کمتر پیش می آیند . اهمیت آشنایی قبل از ازدواج در دادگاه های خانواده مشخص میشود . دو نفر پس ازمدت ها زندگی و تلاش برای حفظ زندگی مطلع میشوند برای هم مناسب نیستند .

حال به اهمیت آشنایی قبل از ازدواج وقتی منجر به ازدواج میشود میپردازیم . آشنایی قبل اززادواج خیلی از تردیدها را از میان برمیدارد . چون به این تردیدها قبل از ازدواج حل شده اند . این دو جوان دیگر میدانند کجا قرار است زندگی کنند با چه شرایطی و به کمک چه کسانی . آنها تمام سنگ های خود را واکنده اند . حتی راجع به مبلغ مهریه ، مخارج جشن و خیلی چیزهای دیگر کارخانواده ها را راحت کرده اند . این دختر و پسر مسلما قبل از مراسم خواستگاری با والدین خود نیز به تفاهم رسیده اند . مسلما اختلافات دو خانواده در مجلس خواستگاری نیز کمتر خواهد بود .


بیشتر بخوانید:تست روانشناسی ازدواج چیست ؟


اهمیت آشنایی قبل از ازدواج

اشتباهات رایج آشنایی قبل از ازدواج

اشتباهات رایج آشنایی قبل از ازدواج کم نیستند . از اشتباهات رایج قبل از ازدواج میتوان به دلبستگی شدید دختر یا پسر به زوج را نام برد . این آشنایی به منظور آشنایی و تبادل اطلاعات مربوط به ازدواج میباشد . اما متاسفانه بارها شنیده شده که از طرف یکی به یک رابطه جنسی عاطفی تبدیل شده است . حال یکی از زوج ها که طرف مقابلش را مناسب زندگی خود ندیده انگ های مختلف میخورد . صحبت های عوامانه ای که طرف را متهم میکند . « بعد از شش ماه نامرد ولش کرد » . « با این چرخید با یکی دیگه ازدواج کرد » و از این قبیل حرف ها که کم نشنیده ایم . دختر و پسر به هیچ عنوان این آشنایی را نباید یک رابطه دائمی فرض کنند . همیشه این احتمال را بدهند که ممکن است طرف مقابلم مرا نپسندیده باشد . یا ممکن است در معاشرت بیشتر از یکی از رفتارهای من یا خانواده ام خوشش نیاید .

مدام به خود بیدار باش دهیم تا وقتی او به ما گفت که من شمارا ترک میکنم نگوییم او با احساسات من بازی کرد . از دیگر اشتباهات اینست که در مورد این معاشرت با همسایگان یا اقوام صحبت کنیم . این یک معاشرت اجتماعی است برای آشنایی . در این معاشرت هیچ چیز قطعی نشده پس لزومی ندارد همه بدانند یا پسر و دختر به اقوام معرفی شوند . از دیگر اشتباهات اینست که هنوز مشخص نشده که قرار است ازدواج کنند یا خیر تمام اسرار اقوام را برای این تازه وارد بیان میکنیم . در حالیکه حتی به او نمیتوان گفت تازه وارد چون هنوز معلوم نیست وارد شود یا خارج . شاید ازدواج او با ما میسر نشد اما با یکی از اقوام ما ازدواج کرد در این صورت ما متهم به فاش کردن راز دیگران هستیم .


بیشتر بخوانید:فلسفه ازدواج چیست ؟


نکات مهم آشنایی قبل از ازدواج

نکات مهم آشنایی قبل از ازدواج

نکات مهم آشنایی قبل از ازدواج اینست درست معاشرت کنیم . مواظب باشیم آشنایی تبدیل به یک رابطه نشود . یک رابطه عاطفی و خطرناک تر از آن رابطه جنسی . آشنایی با داشتن رابطه متفاوت است . آشنایی یعنی ما مانند یک همکار یا یکی از اقوام بتوانیم در یک پارک یا یک فضای عمومی قدم بزنیم . ضمن این نشست و برخاست اجتماعی صحبت کنیم و با هم آشنا شویم . ولی رابطه داشتن کاملا متفاوت است . روابط برای تامین نیازها برقرار میشوند و ممکن است اصلا منجر به ازدواج نشوند . از نکات مهم آشنایی قبل از ازدواج مشاوره است .

مشاوره قبل از ازدواج باید در همان ابتدا صورت بگیرد تا اگر این دو مناسب هم نیستند زودتر تصمیم گیری شود . مشاوره ازدواج برای همین زمان است . تا در این وقت با هم کاملا آشنا شوند . بخصوص اگر میخواهید یک ازدواج موفق داشته باشید . معیارهای ازدواج موفق از نظر شما و همسر آینده تان چیست ؟ دانستن این نکات قبل از ازدواج لازم است نه بعد از ازدواج .


بیشتر بخوانید:نحوه درست انتخاب همسر برای یک عمر زندگی


خدمات تلفنی و آنلاین مرکز مشاوره خانواده و روانشناسی آویژه

لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .

در این راستا مرکز مشاوره روانشناسی و خانواده خدمات متنوعی را در زمینه مشاوره آنلاین قبل از ازدواج به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد .

منبع : The 3 Most Important Things To Know Before You Ever …

براي مشاوره در زمينه اهمیت آشنایی قبل از ازدواج چیست ؟

از مشاورين مشاوره خانواده و روانشناسي آويژه از سراسر کشور

با 09353000102 تماس بگيريد

همه روزه از ساعت 8 صبح تا 1:00 شب 

حتي ايام تعطيل

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

براي تماس با مشاور کليک کنيد!

تماس با مشاور

تماس با موبایل

هزینه تماس:

دقیقه ای 1400 الی 1800 تومان

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

جهت ادامه و تماس با مشاور کلیک کنید

لطفاً شماره موبایل خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

کاربر گرامی، برای ادامه روند دریافت مشاوره، لطفاً نام خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

سلام در چه زمینه ای نیاز به مشاوره دارید؟

گام بعدی
بازگشت

بازه زمانی مورد نظر خود را برای مشاوره انتخاب کنید:

نگران از دست رفتن بازه زمانی انتخاب شده نباشید، تا زمانی که کامل مشاوره نگرفته اید رزرو شما باقی خواهد ماند.

فوری

جمعه

1399/7/11

شنبه

1399/7/12

یکشنبه

1399/7/13

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 91023933-021 تماس حاصل نمایید

گام بعدی
بازگشت

موجودی شارژ شما:

با این میزان اعتبار شما می توانیددقیقه با مشاور صحبت کنید

دقیقه کافیست، ادامه
خرید شارژ بیشتر
بازگشت

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 91023933-021 تماس حاصل نمایید

خرید شارژ مشاوره:

بازگشت

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

تایید نهایی:

موضوع

مشاوره

مدت

مشاوره

زمان

مشاوره

دقیقه

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 91023933-021 تماس حاصل نمایید

تایید نهایی
بازگشت

زمان مشاوره شما با موفقیت رزرو شد. منتظر تماس از طرف مشاور ما باشید.

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 91023933-021 تماس حاصل نمایید

پس از مشاوره بقیه شارژ شما در حساب کاربریتان باقی خواهد ماند، در صورتی که تمایل دارید باقیمانده پولتان به کارتتان واریز شود با شماره 91023933-021 تماس حاصل نمایید