کانال تلگرام اخبار نظام وظیفه آویژه

برای دسترسی آسانتر به مطالب سایت به کانال تلگرام روانشناسی آویژه بپیوندید (کلیک کنید).

مشاوره برای ازدواج

و بهترین

مشاوره برای ازدواج

مشاوره برای ازدواج در زمانه ای که در آن زندگی میکنیم بسیار مهم است . اگر به این نکته فکر و توجه کنیم که ازدواج مانند گذشته دیگر یک امر ساده نیست و پیچیده تر شده است اهمیت مشاوره برای ازدواج را بیشتر درک کنیم . متاسفانه هنوز بعضی خانواده‌ها و افراد مشاوره برای ازدواج را لازم نمی دانند یا شاید آن را زیاد جدی نمی گیرند و از سر رفع تکلیف آن را انجام میدهند .

اما افرادی که یاد گرفته اند که با دید بازتری به مسائل نگاه کنند میدانند که مشاوره برای ازدواج تا چه حد زیادی میتواند با به مثبت پیش رفتن این روند کمک کند و در تصمیم گیری به آنها کمک کند . مشاوره برای ازدواج در بعضی از کشورهای توسعه یافته به صورت قانونی در آمده است . اجباری بودن مشاوره برای ازدواج در این کشورها میتواند ناشی از اطلاع آنها از سودی است که افراد از آن در زندگی خواهند برد .


بیشتر بخوانید:تفاوت سنی مناسب برای ازدواج


مشاوره برای ازدواج موفق

مشاوره برای ازدواج موفق حتما باید توسط فردی انجام شود که در این حوزه ماهر است و تجربه علمی و عملی دارد . امروزه مشاوره برای ازدواج موفق بسیار سخت و پیچیده است و میتوان گفت که نیاز به دید بسیار بازتری نسبت به گذشته دارد . نیاز به دید بازتر نسبت به گذشته مشاوره برای ازدواج موفق به این دلیل حس میشود که نیازها هم پا با گذشت زمان تغییر کرده و هر کسی از دید خود به مقوله ازدواج و زندگی زناشویی نگاه میکند . از این رو یک مشاور باید بتواند نیاز تمام افراد و سلیقه های مختلف را درک کند و حداقل به صورت سطحی از آنها اطلاع داشته باشد تا بتواند بوسیله های فکری مختلف را درک کند . مشاوره برای ازدواج موفق مستلزم این است که مشاور بتواند با اتفاقات و سلایق روز آشنایی کامل داشته باشند و همه دیدگاه ها را به نوعی درک بکنند .

برای


بیشتر بخوانید:برای انتخاب همسر شایسته به چه ویژگی هایی توجه کنیم ؟


مشاوره برای ازدواج مجدد

مشاوره برای ازدواج مجدد نیز برای کسانی که طالب این امر هستند از واجبات است . کسی که یکبار تجربه شکست در زندگی زناشویی را در گذشته و کارنامه خود دارد . اما ازدواج مجدد هر چقدر که ترس داشته باشد میتوان رنگ و نشاط را به زندگی فرد شکست خورده بازگرداند . برعکس اگر ازدواج مجدد فرد بازهم با شکست مواجه شود امکان دارد آسیب جبران ناپذیری به زندگی فرد وارد شود . مشاوره برای ازدواج مجدد که باید توسط فردی صورت گیرد که از هر لحاظ اصلح باشد و به لحاظ علمی و تجربی قابلیت و کیفیت لازم را داشته باشد میتواند جلوی آسیب های احتمالی را بگیرد . مشاوره برای ازدواج مجدد میتواند فرد را از آسیب‌های زیادی مانند افسردگی و سرخوردگی و … مصون بدارد . همیشه مشاوران میتوانند بهترین راهکارها را در این زمینه به افراد بدهند . چون با مشکلات و مسائل روز و پیچیده آشناتر از افراد عام هستند .


بیشتر بخوانید:فلسفه ازدواج چیست ؟


مرکز مشاوره برای ازدواج آویژه

مرکز مشاوره برای ازدواج آویژه قطعا از جمله مرکز مشاوره هایی است که زوجین جوان و کم تجربه میتوانند با خیال راحت در مورد این امر مهم زندگی شان راهنمایی بخواهند . مرکز مشاوره برای ازدواج آویژه با انتخاب بهترین مشاوران برای ارائه مشورت در مورد ازدواج به جوانان این بستر را فراهم کرده است که با دسترسی آسان و هزینه معقول این خدمات را دریافت کنند . مشاوران به جوانان کمک میکنند که معیارهای ازدواج خود را به درستی و با منطق بسنجند . یکی دیگر از ویژگی های مشاوره قبل از ازدواج این است که به جوانان کمک میکند تا کمی از فضای احساسی که مختص دوره جوانی است فاصله بگیرند و بتوانند تمام ابعاد ازدواج و زندگی زناشویی را مانند آمادگی برای ازدواج ، بررسی بلوغ خود فرد و گزینه ازدواجش ، بررسی متعادل بودن طبقه فرهنگی و اجتماعی و سایر تناسبات بین دو خانواده و … را در نظر بگیرند .


بیشتر بخوانید:تست روانشناسی ازدواج چیست ؟


ازد

مشاوره خوب برای ازدواج

مشاوره خوب برای ازدواج باید چه ویژگی‌هایی داشته باشد؟ قطعا مشاوره ازدواج باید یک سری از فاکتور ها و ویژگی ها را دارا باشد که بتواند تاثیر خود را به طور کامل و مفید بر زندگی افراد و روند ازدواج آنها بگذارد . در ادامه به چند ویژگی از ویژگی های مشاوره خوب برای ازدواج اشاره میکنیم :

  • رازداری از اولین ویژگی هایی است که یک مشاور باید داشته باشد . افراد باید بتوانند به مشاوری که حرف های خصوصی خود را با او در میان میگذارند اعتماد کامل داشته باشند .
  • طبقه بندی مسائلی که در طی جلسات مشاوره نیز اتفاق میافتد باید در دستور کار مشاوران قرار بگیرد تا ابهامی در نتیجه ای که از بحث ها حاصل میشود رخ ندهد .
  • ایجاد ارتباط عالی بین مشاور و مراجع
  • عدم بر هم خوردن تعادل خود مشاوره در زمانی که باید در دادن پیشنهادات احساسی و منطقی کنترل و تعادل خود را حفظ کنند .

    بیشتر بخوانید:سن ازدواج پسر و معیارهای آن چیست ؟


مشاوره خیانت

مشاوره خیانت (betrayed counseling) طرفداران و خواهان های  زیادی در کل دنیا دارد . در جامعه خود ما نیز به همین منوال است . به این دلیل درخواست برای این موضوع زیاد شده است که اصولا در زمانه ای زندگی میکنیم که میل به خیانت هم از طرف زنان و هم از طرف مردان بسیار زیاد شده است و این قضیه تنها به میل داشتن ختم نمیشود و به لحاظ آماری نیز متاسفانه شاهد شیوع این آسیب خانمان سوز هستیم .

مشاوره در مورد خیانت به بخش ها و اهداف بسیار زیادی تقسیم میشود . برای مثال گاهی افراد نیاز دارند که به نحوی مورد آموزش قرار بگیرند که ماحصل این آموزش موفقیت در پیشگیری از خیانت باشد . گاهی نیز هدف از مشاوره میتواند این باشد که یک فرد خیانت دیده در تصمیم گیری خود دچار تردید شود و گمان کند که دریک چاله ای گیر افتاده یا به بن‌بست رسیده است و میتوان از این گیجی و سردرگمی رهایی یابد .


بیشتر بخوانید:ویژگی های مرد خوب برای ازدواج از نظر زنان


کودک

مشاوره (marital counseling) که شامل مشاوره قبل از ازدواج و بعد از ازدواج میشود تنها فعالیت مرکز مشاوره خانواده و روانشناسی نیست و این نوع مراکز در اکثر زمینه های دیگر بسته به سطح و هدف فعالیت میتواند متنوع و متفاوت باشد . برای مثال مشاوره کودک را در این بخش برای شما شرح میدهیم . کودکان در ابتدای راه زندگی قرار گرفته اند و هنوز بسیاری از تجربه ها را از سر نگذراندند .

هم چنین آنها مراحل مختلف رشدی جسمانی و روانی در پیش دارند که هر کدام از این مراحل میتوانند در حال و آینده او تاثیر گذار خواهد بود و این موضوع اهمیت حضور یک متخصص و روانشناس را در پروسه رشد کودک را روشن تر میکند . والدین باید توجه زیاد داشته باشند که مشکلات و نیازهای روحی و جسمی کودکان در زمانه حاضر به صورت پیچیده تر متفاوت تر از کودکان در زمان های گذشته است و از این رو خانواده ها باید به صورت علمی و اصولی پیگیر تربیت آنها باشند .

واج


بیشتر بخوانید:نحوه درست انتخاب همسر برای یک عمر زندگی


تاثیر همراهی مشاور در دوره نوجوانی

در پاراگراف قبلی راجع به این توضیحاتی ارائه شد که بحث استفاده از مشاور میتواند در سیر رشد کودک بسیار مهم و تاثیر گذار باشد . حالا بهتر است که به تاثیر مشاوره در دوره نوجوانی بپردازیم . دوره نوجوانی در واقع حساس ترین و تعیین کننده ترین دوره زندگی هر بشری است . دوره ای پر از طوفان های متعدد و پی در پی که گاهی نیز مشاهده میشود نوجوان با دو یا چند طوفان همزمان روبه رو و درگیر میشود .

از شایع ترین این اتفاقات میتوان به بحران هویت در دوره نوجوانی ، چالش های بلوغ جنسی که بسیار در ساختن شخصیت (personality) آینده فرد تاثیر گذار است ، پدیده استقلال یابی که تقریبا قریب به اتفاق افراد در نوجوانی آن را تجربه میکنند اشاره کرد . حالا به نظر شما آیا میتوان این آسیب ها و دوره ها را بدون حضور فردی که از لحاظ علمی و تجربی و منطقی سزاوار ارشاد و راهنمایی باشد به سلامت از سر گذراند . حضور یک مشاور (counselor) زبده در کنار نوجوانان از مهم ترین پیشنهاداتی است که امروزه به والدین میشود .

خدمات تلفنی و آنلاین مرکز مشاوره خانواده و روانشناسی آویژه

لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .

در این راستا مرکز مشاوره خانواده و روانشناسی آویژه خدمات متنوعی را در زمینه مشاوره آنلاین قبل از ازدواج به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد .

منبع : What is Marriage Counseling? Who’s It For? And How Does

براي مشاوره در زمينه مشاوره برای ازدواج

از مشاورين مشاوره خانواده و روانشناسي آويژه از سراسر کشور

با 09353000102 تماس بگيريد

همه روزه از ساعت ? صبح تا ?? شب 

حتي ايام تعطيل

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.