کانال تلگرام اخبار نظام وظیفه آویژه

برای دسترسی آسانتر به مطالب سایت به کانال تلگرام روانشناسی آویژه بپیوندید (کلیک کنید).

بیست ویژگی مردانی که آمادگی ازدواج دارند

بیست ویژگی مردانی که آمادگی ازدواج دارند

مردی که هدفمند است یکی از معیارهای ازدواج را دارا میباشد. چرا که میتوان گفت هدفمند بودن تابع و یا یکی از خروجی های بلوغ است. بنا بر نظر کارشناسان مشاوره ازدواج، فردی که هدفمند است ثبات شخیتی بیشتری دارد زیرا هدف ، زمانی شکل میگیرد که فرد بداند چه چیز میخواهد و در زندگی خود به دنبال چه چیزی است . اینکه انسان بر کش مکش ها و نوسانات فکری و روحی خود غالب شود و بتواند به طور دقیق مشخص کند که چه چیزی او را عمیقا خرسند میکند بسیار مهم است چرا که باعث میشود پس از این مرحله فرد بتواند اهداف جدیی را برای خود تعیین کند .

ازدواج موفق قطعا یکی از اهداف مردان ایده آل است . مردانی که در مورد ازدواج هیچ تصمیمی ندارند و یا نمیدانند که به دنبال چگونه فردی برای ازدواج هستند نمیتوانند آمادگی لازم را داشته باشند . شما باید بتوانید مرد هدفمند را به درستی تشخیص دهید و ویژگی های رفتاری این افراد را شناسایی کنید پس نیازمند جلسات مشاوره قبل از ازدواج هستید تا به کمک مشاور و بهره مندی از دانش و تجربه او ، طرف مقابل را آنالیز کنید و بفهید که آیا فردی هدفمند است یا خیر و در رابطه با شما به دنبال چه چیزی است . به کمک مشاوره ازدواج نه تنها میتوانید به این مسئله پی ببرید بلکه میتوانید معیارهای یک مرد مناسب برای ازدواج را در طرف مقابل بررسی کنید .


بیشتر بخوانید: مشاوره ازدواج تلفنی


مردهایی که مسئولیت پذیر هستند

مردهایی که مسئولیت پذیر هستند یکی از نشانه های بارز بلوغ را از خود نشان میدهند زیرا فردی که هنوز به بلوغ و ثبات لازم نرسیده است از پذیرفتن مسئولیت های کوچک و بزرگ گریزان است . از طرفی مسئولیت های جدی و سنگین زندگی زناشویی برای مردان ، ضرورت مسئولیت پذیری را در آن ها نشان میدهد . مدیریت کلی خانواده ، همسرداری ، رفع نیازهای معنوی همسر و فرزندان ، رفع نیازهای مادی خانواده و . . . از مسئولیت های یک مرد هستند که برای داشتن یک ازدواج موفق باید به درستی به آن ها عمل کند .

مردهایی که خوش قول هستند

مردهایی که خوش قول هستند ترکیبی از چند ویژگی مثبت را ارائه میدهند . خوش قول بودن نتیجه وقت شناسی ، مسئولیت پذیری ، ثبات شخصیتی ، صادق بودن و . . . میباشد . پس مردان خوش قول مردانی قابل اعتماد تر و متعادل تر هستند و این مسئله کمک میکند برنامه های کوتاه مدت و بلند مدت در زندگی مشترک به درستی اجرا شوند .

مردهایی که مستقل هستند

مردهایی که مستقل هستند این استقلال هم شخصیتی است و هم مالی ، فردی که از نظر شخصیت انسانی مستقل و متکی به خود است میتواند در مواقع چالش برانگیز و بحران ها خانواده خود را به حمایت کند و با تیکه بر تدبیر و درایت خود اوضاع را با تصمیم گیری درست مدیریت کند . از طرفی استقلال مالی نیز لازمه یک ازدواج موفق و پیشرفت اقتصادی خانواده است .

مردهایی که خانواده دوست هستند

مردهایی که خانواده دوست هستند راحتی ، آسایش و آرامش خانواده خود را بر همه چیز ترجیح میدهند ، این افراد به دنبال رضایت خانواده خود هستند نه جلب رضایت بی مورد از اطرافیان ، برای این مردان گذراندن وقت در کنار همسر و فرزندان خود لذت بخش تر از مسئله دیگری است و عموما اوقات فراغت خود را با خانواده سپری میکنند نه دوستان و اطرافیان .


بیشتر بخوانید: معیارهای ازدواج امروزی در جامعه ما چیست ؟


مردهایی که مسئولیت پذیر هستند

مردهایی که با درایت هستند

مردهایی که با درایت هستند در مواقع حساس و شرایط پیچیده و غیر منتظره زندگی ، با مصلحت اندیشی و دور اندیشی کافی خانواده خود را در امنیت حفظ میکنند . این مردها آرامش خود را از دست نمیدهند و با در نظر گرفتن جوانب و سنجیدن شرایط تصمیم گیری میکنند و اجازه نمیدهند که با یک حرکت یا تصمیم غیر عقلانی و عجولانه وضعیت برای خانواده آن ها بدتر شود .

مردهایی که قدرشناس هستند

مردهایی که قدرشناس هستند زحمات و وظیفه شناسی همسر خود را نادیده نمیگیرند و در قبال این وظیفه شناسی سپاسگزاری خود را در کلام و عمل نشان میدهند . قدرشناسی مرد از زن باعث میشود که زن روحیه و انرژی مضاعف بگیرد و سختی وظایف همسرداری ، بچه داری و خانه داری او را از پای در نیاورد . مردان قدرشناس عموما خود افرادی وظیفه شناس هستند و به درستی سختی وظایف را درک کرده اند .

مردهایی که با پشتکار هستند

مردهایی که با پشتکار هستند در هر حرفه و شغلی که باشند ثابت قدم هستند و توانمندی خود را نشان میدهند . این افراد در کار خود پیشرفت میکنند و از نظر شغلی و درآمد ، وضعیت پایداری را دارند که این مسئله برای شخصی که همسر و فرزند دارد بسیار مهم است . اما مردانی که تن پرور هستند و یا پشتکار ندارند مدام شغل و موقعیت خود را تغییر میدهند و در هیچ زمینه ای کار خود را به پایان نمیبرند ، این مسئله باعث میشود موقعیت خانواده مدام تحت تاثیر و ریسک قرار بگیرد .

مردهایی که با احساس هستند

مردهایی که با احساس هستند صمیمت ، علاقه و وابستگی را در میان خانواده خود افزایش میدهند و همسر و فرزندان خود را از نظر عاطفی تامین میکنند . زنان به طور طبیعی روحیه ای لطیف و احساسات شفافی دارند و در مقابل مهر و محبت بسیار با انعطاف هستند از این رو مردهایی که با احساس هستند با ابراز علاقه به همسر خود باعث یک واکنش احساسی پررنگ تر در او میشوند و این مسئله باعث میشود مهر و محبت بر جو خانه و خانواده حاکم باشد .


بیشتر بخوانید: مشاوره پیش از ازدواج


مردهایی که منطقی هستند

مردانی که منطقی هستند هرگز تعصب بی مورد از خود نشان نمیدهند این افراد با هیچ مسئله ای بی دلیل مخالفت نمیکنند و برای هر رفتار یا تصمیم خود دلایل موجه دارند . در زندگی با این افراد نیازی نیست که نگران انجام گرفتن یا نگرفتن کارهایی که به ضرر خانواده هستند باشید چراکه مرد منطقی نهایتا تصمیمی را خداهد گرفت که بنا بر شرایط درست ترین تصمیم باشد .

مردهایی که وفادار هستند

مردانی که وفادار هستند در زندگی مشترک آسودگی خاطر را برای همسر خود به ارمغان خواهند آورد و یک زن بیش از هر چیزی نیازمند این است که مطمئن باشد همسرش تنها متعلق به او است . مردهای وفادار تحت هر شرایطی به زندگی مشترک و همسر خود پایبند هستند و هیچ چالشی را در زندگی مشترک دستاویز و توجیهی برای خیانت نمیدانند .

مردهایی که تناسب خانوادگی دارند

مردانی که تناسب خانوادگی دارند این موضوع باعث میشود که روش تربیتی ، فرهنگ ، ارزش ها ، اعتقادات ، شخصیت ، سطح مالی ، سطح تحصیلی ، سبک زندگی و . . . شما به یکدیگر نزدیک تر باشد چرا که منشا تمام این موارد خانواده هستند . اینکه زن و شوهر از نظر خانوادگی با هم در تناسب باشند طبیعتا باعث میشود نزدیکی بیشتری در موارد ذکر شده داشته باشند که این مسئله مستقیما باعث کاهش اختلافات میشود .

مردهایی که اهل برنامه ریزی هستند

مردانی که اهل برنامه ریزی هستند افرادی محتاط تر و با انضباط تر هستند که خواهان ثبات و آرامش خاطر میباشند و نمیخواهند که زندگی مشترک آن ها با تصمیمات و اقدامات غیر منتظره دچار شوک و تنش شود . مردهایی که اهل برنامه ریزی هستند عموما افرادی هدفمند میباشند و انجام هر فعالیتی را به زمان مناسب آن اختصاص میدهند .


بیشتر بخوانید: معیارهای یک پسر خوب برای ازدواج


مردهایی که منطقی هستند

مردهایی که با محبت هستند

مردانی که با محبت هستند عشق و علاقه خود را از همسر و فرزندان خود دریغ نمیکنند و چه در کلام چه در عمل محبت خود را ابراز میکنند ، مشکل اغلب مردان بی احساس بودن نیست بلکه عدم توانایی در بیان و ابراز احساسات میباشد . قابل انکار نیست که زن ها بسیار تحت تاثیر ابراز علاقه میباشند و شنیدن واژه ای مانند عزیزم یا دوستت دارم از زبان همسر برای آن ها بسیار لذت بخش است و باعث میشود دلبستگی و میل به خانواده در آن ها چندین برابر شود از این رو زندگی های مشترکی که مرد در آن با محبت است بسیار با نشاط تر و صمیمی تر هستند و عمر اختلافات و کدورت ها در آن بسیار کوتاه تر است .

مردهایی که اقتصادی هستند

مردانی که اقتصادی هستند در واقع افرادی هدفمند و با برنامه ریزی هستند که مسیر مشخصی را برای پیشرفت مالی خانه و خانواده خود دنبال میکنند . باید بدانید که اقتصادی بودن با خسیس بودن بسیار متفاوت است و میتوان گفت که در مقابل ولخرج بودن ابتدا اقتصادی بودن قرار میگیرد سپس خسیس بودن ، افراد خسیس معمولا با هر فعالیت مادی ، در هر زمانی مخالف هستند و تنها راغب به پس انداز میباشند اما مردهای اقتصادی از پول خود به موقع و به جا استفاده میکنند .

مردهایی که سلامت اخلاقی دارند

مردانی که سلامت اخلاقی دارند از مجموعه ای از رفتار ها و ویژگی های ناپسند به دور هستند . مردهایی که سلامت اخلاقی دارند اعتیاد ، بی بندوباری ، سوء معاشرت ، هوسبازی ،  خیانت و . . . از آن ها دیده نمیشود .

مردهایی که آینده نگر هستند

مردانی که آینده نگر هستند هرگز به خاطر لذت های آنی و مسائل زود گذر زندگی مشترک خود را به خطر نمی اندازند و سعی میکنند که با دیدی وسیع تر به مسائل بپردازند به طوری که نه تنها مسئله در حال حاضر به درستی حل شود بلکه بازتاب آن در آینده نیز مثبت باشد . مردان آینده نگر سعی میکنند کنترل بیشتری بر وضعیت آینده زندگی خود داشته باشند .


بیشتر بخوانید: ملاک های ازدواج موفق


مردهایی که شوخ طبع هستند

مردهایی که معتقد هستند

مردانی که معتقد هستند و به اصول دینی و ارزش های اخلاقی پایبند هستند هرگز مسیر رذالت را در پیش نمیگیرند و رفتار و کردار آن ها به گونه ای نمیباشد که به خانواده و زندگی مشترک خود ، آسیبی چه مالی چه جسمی و چه روحی وارد کنند .

مردهایی که شوخ طبع هستند

مردانی که شوخ طبع هستند معمولا یک رابطه صمیمی و شاد را با همسر و فرزندان خود برقرار میکنند و باعث میشوند که جو خانه همیشه سرزنده باشد . همچنین این مردها در ابراز احساسات به همسر خود راحت تر هستند و شناخت درون آن ها آسان تر است .

مردهایی که قوی هستند

مردانی که قوی هستند در مواقع بحران و شرایط ناگوار خانواده خود را حمایت میکنند و با تمام ناراحتی و مشکلات سعی میکنند روحیه خود را حفظ کنند تا خانواده پابرجا بماند . مردهای قوی تکیه گاه های مطمئن برای همسر و فرزندان خود میباشند .

مردهایی که صلح طلب هستند

مردانی که صلح طلب هستند در زمان بروز اختلاف یا برخورد با مشکلات به دنبال راه حل هستند نه مقصر . این مردها تنش های احتمالی زندگی مشترک را کاهش میدهند و مسائل در کنار آن ها راحت تر حل میشود .


بیشتر بخوانید: سوالات مشاوره قبل از ازدواج


سوالات متداول

خصوصیات یک مرد خوب برای ازدواج چیست ؟

استقلال شخصیتی و مالی ، بلوغ فکری ، بلوغ احساسی ، بلوغ اجتماعی ، ثبات در موقعیت شغلی و اجتماعی ، سلامت روانی و رفتاری ، نداشتن اختلال شخصیتی ، صداقت ، تعهد ، پایبند بودن و . . . از خصوصیات یک مرد خوب برای ازدواج است .

مردان مناسب برای ازدواج کدامند ؟

مردانی که بتوانند ویژگی های ذکر شده فوق را دارا باشند یا در پی کسب آن باشند و در مقابل هیچ ویژگی و مشکل خاصی که پیش از این نامبرده شد را نداشته باشند میتوانند مرد مناسبی برای ازدواج باشند . البته این را نیز باید در نظر داشت که هیچ انسان کاملی وجود ندارد و این که فرد با ما تناسب داشته باشد میتواند مبنا قرار بگیرد .

با چه پسری ازدواج کنیم تا خوشبخت شویم ؟

اینکه با چه پسری ازدواج کنیم تا خوشبخت شویم نمیتواند به صورت یک نسخه واحد برای همه تجویز شود ، هر انسانی موقعیت ، شرایط ، اهداف ، معیارها و ایده آل های خاص خود را دارد از این رو هر انسانی باید به دنبال فردی باشد که در تناسب و توازن با او است . .

با چه پسرانی نباید ازدواج کرد ؟

با پسرانی که ویژگی هایی مانند اعتیاد ، هوسباز بودن ، بی بندوبار بودن ، بدبین و شکاک بودن ، استقلال نداشتن ، پرخاشگر بودن و . . . را دارند نباید ازدواج کرد .

ازدواج با چه مردانی اشتباه است ؟

ازدواج با مردانی که با رفتار خود اعتماد را از بین میبرند ، مردانی که پاسخگویی نیازهای عاطفی و روانی شما نیستند ، مردانی که در شرایط بحران حمایتگر نمیباشند ، مردانی که وظیفه شناس و مسئولیت پذیر نیستند ، مردانی که مستقل و متکی به خود نیستند و . . . اشتباه است .

خدمات تلفنی و آنلاین مرکز مشاوره خانواده و روانشناسی آویژه

لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .

در این راستا مرکز مشاوره روانشناسی و خانواده خدمات متنوعی را در زمینه مشاوره آنلاین قبل از ازدواج به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد .

منبع : 20 Qualities The Person You’re Going To Marry Should Have

براي مشاوره در زمينه بیست ویژگی مردانی که آمادگی ازدواج دارند

از مشاورين مشاوره خانواده و روانشناسي آويژه از سراسر کشور

با 09353000102 تماس بگيريد

همه روزه از ساعت 8 صبح تا 1:00 شب 

حتي ايام تعطيل

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

براي تماس با مشاور کليک کنيد!

تماس با مشاور

تماس با موبایل

هزینه تماس:

دقیقه ای 1400 الی 1800 تومان

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

جهت ادامه و تماس با مشاور کلیک کنید

لطفاً شماره موبایل خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

کاربر گرامی، برای ادامه روند دریافت مشاوره، لطفاً نام خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

سلام در چه زمینه ای نیاز به مشاوره دارید؟

گام بعدی
بازگشت

بازه زمانی مورد نظر خود را برای مشاوره انتخاب کنید:

نگران از دست رفتن بازه زمانی انتخاب شده نباشید، تا زمانی که کامل مشاوره نگرفته اید رزرو شما باقی خواهد ماند.

فوری

دوشنبه

1399/6/31

سه شنبه

1399/7/1

چهارشنبه

1399/7/2

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

گام بعدی
بازگشت

موجودی شارژ شما:

با این میزان اعتبار شما می توانیددقیقه با مشاور صحبت کنید

دقیقه کافیست، ادامه
خرید شارژ بیشتر
بازگشت

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

خرید شارژ مشاوره:

بازگشت

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

تایید نهایی:

موضوع

مشاوره

مدت

مشاوره

زمان

مشاوره

دقیقه

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

تایید نهایی
بازگشت

زمان مشاوره شما با موفقیت رزرو شد. منتظر تماس از طرف مشاور ما باشید.

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

پس از مشاوره بقیه شارژ شما در حساب کاربریتان باقی خواهد ماند، در صورتی که تمایل دارید باقیمانده پولتان به کارتتان واریز شود با شماره 62999066-021 تماس حاصل نمایید