کانال تلگرام اخبار نظام وظیفه آویژه

برای دسترسی آسانتر به مطالب سایت به کانال تلگرام روانشناسی آویژه بپیوندید (کلیک کنید).

تست مشاوره قبل از ازدواج

تست مشاوره قبل از ازدواج

تست مشاوره قبل از ازدواج سوالات خاص خودش را مطرح میکند . در این تست یک سوال مطرح شده و چند گزینه داده میشود . شما یکی از گزینه هارا انتخاب میکنید و در پایان این جوابها در کنار هم بارم بندی شده و نتیجه به شما اعلام میشود . اگر دقت کرده باشید در مشاوره یک سوال مطرح میشود و شما کوتاه و یا به تفصیل پاسخ میدهید . اما در تست مشاوره قبل از ازدواج شما گزینه دارید . چون این گزینه ها بنا به علم روانشناسی تبیین شده است . تست مشاوره قبل از ازدواج بعد از سالها تحقیق و مطالعه و آزمون تدوین شده است . نتیجه این تست ها را حتما یک روانشناس و یا یک مشاور باید برایتان تفسیر کند . در مرکز مشاوره آویژه تستهای مختلف برای شما آماده شده و توسط کارشناسان مجرب تفسیر میشود . با نتیجه گرفتن از این تستها میتوانید بدون دغدغه ازدواج کنید.


بیشتر بخوانید: سوالات مشاوره قبل از ازدواج


تست مشاوره قبل از ازدواج

تست مشاوره قبل از ازدواج با ظرافت تهیه شده تا از ابعاد مختلف شما و یا همسرتان سنجیده شوید . حتی پاسخها نیز با روشهای علمی تهیه شده است .  وقتی پاسخها در کنار هم چیده میشوند مجموعه ای از حالات روحی و رفتاری شما مشخص میشود . با این تشخیص مشاوران و روانشناسان خصوصیات شما را تفسیر و بررسی میکنند . باز هم یادآوری میکنیم تفسیر و تشخیص تست مشاوره قبل از ازدواج فقط از سوی کارشناسان قابل بررسی است . شما ممکن است به صورت آنلاین از طریق سایتهایی که برای تبلیغ تست گذاشته اند خودتان را آزمایش کنید . اما وقتیمشاوره خانواده یا کارشناسی در کنار خود ندارید برداشتهای شما ممکن است خطا و حتی خطرناک باشند . سایتهای روانشناسی برای اینکه تعداد بازدید کننده بیشتری داشته باشند تست مشاوره قبل از ازدواج گذاشته اند . اما بهتر است خودتان مراقب باشید تا با خودتفسیری به خود آسیب نرسانید .


بیشتر بخوانید: ویژگی های ازدواج خوب


 سوالات تست مشاوره قبل از ازدواج

سوالات تست مشاوره قبل از ازدواج

سوالات تست مشاوره قبل از ازدواج مربوط به عشق ، سازگاری است . سوالات تست مشاوره قبل از ازدواج مربوط به زناشویی ، هوش عاطفی وسازگاری جنسی است . سوالات  از این قبیل مسائل که برای زندگی لازم است میباشد . شما را با تعدادی از سوالات تست مشاوره قبل از ازدواج آشنا میکنیم . به طور مثال سوالات عشق استرنبرگ : عشقم مرا خیلی حمایت میکند(از نظر عاطفی ) . این یک تست است سپس پاسخهای متفاوتی پیش روی شمااست مانند :بله کاملا (9) زیاد(8) آری (7) از متوسط کمی بالاتر (6) متوسط(5) کمی (4) شاید کمی (3) نه (2) اصلا (1) شما بعد از مطالعه تست و پاسخها یکی را انتخاب میکنید . هرچقدر با دقت بیشتری پاسخ دهید نتیجه بهتری دریافت خواهید کرد . نتیجه بهتر به معنای نتیجه ایست که به واقعیت نزدیکتر است . بهتر به معنای نتیجه دلخواه شما نیست .

زمانی که شما به سوالات تست مشاوره قبل از ازدواج با شک پاسخ میدهید ممکن است دوگانگی بوجود بیاید . از این لحاظ میگوییم وجود مشاور و روانشناس نه تنها لازم بلکه واجب است . برای اینکه یک روانشناس تناقض پاسخها را در میابد و درک میکند کدام پاسخ صحیح و کدام با تردید است . او میداند کدام پاسخ با خصوصیات و روحیات شما جور درمیآید ، کدام پاسخ از روی تردید و کدام پاسخ اصلا در ست نیست . یک مشاور وقتی با پاسخهای غیر واقعی روبرو میشود چند سوال دیگر خودش مطرح کرده و به پاسخ صحیح میرسد . اعتماد شما به مشاوران و روانشناسان در برگیرنده اعتماد شما به آینده و همسر آینده تان خواهد بود . وقتی شما با اطمینان ازدواج میکنید در زندگی کمتر مردد میشوید . کم نیستند کسانی که تا سالها بعد ازازدواج هنوز شک دارند همسرشان مورد اعتماداست یا خیر .


بیشتر بخوانید: مهارت ها در روانشناسی ازدواج موفق


تست های مشاوره قبل از ازدواج

تست های مشاوره قبل از ازدواج شامل تست روانشناسی کیفیت زندگی ،تست شوخ طبعی و تست هوش هیجانی است . از دیگر تستهای مشاوره قبل از ازدواج میتوان به تست هوش اجتماعی و تست بلوغ عاطفی اشاره کرد . تست های مشاوره قبل از ازدواج زیاد هستند که هر کدام نشانگر کیفیت نوع و بخشی از زندگی میباشد . قبل از همه این تستها بهتر است تست همسریابی را انجام دهید . با این تست شما میتوانید از صفات پنجگانه شخصیتی خود مطلع شوید و بدانید همسر دلخواه شما باید دارای چه صفاتی باشد . بعد از آن تست تعارضات زناشویی از حس شما و تمایلات جنسی شما و یا طرف مقابل شماحکایت دارد .شما با این تست میتوانید میزان عاطفه و تمایلات جنسیتان خود را بسنجید . و بااین سنجش همسری انتخاب کنید که به به نیازهای شما بتواند بخوبی پاسخ دهد .

شاید این مسائل برایتان ساده و حتی خنده دار به نظر بیاید اما بسیار از زندگی ها به خاطر همین عوامل از هم پاشیده اند . کسی که میخواهد نیازهایش در چارچوب خانواده تامین شود باید به این فاکتورها بیشتر دقت کند . بسیاری از خانواده ها در ظاهر خوشبخت ، خوشحال و خندان هستند . شاید خیلیها به این خانواده غبطه بخورند . اما نیازهای عاطفی و یا جنسی آنها توسط همسرشان تامین نمیشود . این خانواده دیر یا زود حتی اگر ازهم پاشیده نشود آسیب خواهد دید . بعضی اوقات این آسیبها جبران ناپذیر میشوند و تمام اعضای خانواده از آن ضربه میبینند . یک زناشویی خوب به تمام افراد خانواده آرامش میبخشد . دراین خانواده مادر خندان و پدر صبور و آرام است . پس تستهایی که میزان بهرهمندی عاطفی و جنسی را مشخص میکند جزو ضروریات قبل ازازدواج است .


بیشتر بخوانید: مهم ترین چالش های ازدواج مجدد مردان چیست ؟


تست مشاوره قبل از ازدواج آنلاین

تست مشاوره قبل از ازدواج آنلاین

تست مشاوره قبل از ازدواج آنلاین سوالات تخصصی هستند که شما میتوانید از آنها استفاده کنید . تست مشاوره قبل از ازدواج آنلاین آماده استفاده است . از جمله این تستها میتوان به تست شخصیت شناسی اشاره کرد . هر کس در برخورد با کنشهای پیرامون خود با واکنشهای متفاوتی روبرو میشود . مثلا شما در یک باغ به یک مهمانی دعوت شده اید . یک سگ نا آشنا از انتهای باغ به سمت مهمانها میدود . هر یک از مهمانها رفتار خاص خود را بروز میدهند . برخی شدیدا میترسند . دراین میان یکی جیغ میزند . دیگری ممکن است مات بماند و توان هیچ حرکتی را نداشته باشد . یکی دیگر پا به فرار میگذارد . یکی پشت دیگری پنهان میشود . یکی دور سرش میچرخد . همه اینها واکنش کسانی است که ترسیده اند . آنها ترسشان رانمیتوانند  پنهان نمیکنند .


بیشتر بخوانید: موفقیت در ازدواج


عده ای دیگر میترسند اما عکس العمل پنهانتری دارند  . آرام به طرفی میروند که بتوانند پنهان شوند . عده ای دیگر از زیاد بودن تعداد مهمانها استفاده میکنند و پناه میگیرند . تعدادی هم ممکن است باشند که به دنبال یک خوراکی که برای سگ دلچسب است میرود تا اورا مهار کند . وافراد خاص با وجود اینکه احساس خطر میکنند تلاش میکنند کودکان و بانوان و سالخوردگان را از آسیب دیدن دور کنند . حال بنا به شخصیت هرکس باید دید کدام یک برای ازدواج با او بهتر است . شاید بگویید هرکس با همرفتار خود باید ازدواج کند . پاسخ منفی است . ان گروه که پشت دیگری پنهان شدند اگر باهم ازدواج کنند هیچیک نمیتواند برای دیگری مناسب باشد . این افراد باید با کسی ازدواج کند که هنگام خطر برای او مامن باشد . چاره اندیش باشد . اینجاست که حضور مشاورضروریست .


بیشتر بخوانید: نکات مهم قبل از ازدواج چیست ؟


کاربرد تست مشاوره قبل از ازدواج

کاربرد تست مشاوره قبل از ازدواج مشخص است . با این تستها شما میتوانید به ظرفیتها و گروههای شخصیتی و رفتاری که به آنها تعلق دارید پی ببرید . سپس با گروه بندیهای روانشناسی بفهمید در زندگی به یک همراه نیاز دارید ؟ به یک فرد صرفا اطاعت پذیر ؟ به یک نفر که بتواند زندگی شما را مدیریت کند ؟ یک نفر که چاله های عاطفی و یا جنسی شمارا پر کند ؟ یا یک مکمل . کاربرد تست مشاوره قبل از ازدواج به شما در انتخاب انگیزه میدهد . با مشاوره قبل از ادواج به دنبال کسی خواهید بود که با او کامل و خوشبخت شوید . مشاوره ازدواج شمارا بسوی افقهای خوشرنگ زندگی رهنمون میشود . با دانستنمعیارهای ازدواج خود و همسر آینده تان انتخابتان هدفدارتر خواهد شد . مرکز مشاوره آویژه برای شما یک ازدواج موفق و دلخواه آرزومند است .


بیشتر بخوانید: ویژگی های اصلی ازدواج‌ های موفق چیست ؟


خدمات تلفنی و آنلاین مرکز مشاوره خانواده و روانشناسی آویژه

لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .

در این راستا مرکز مشاوره خانواده و روانشناسی آویژه خدمات متنوعی را در زمینه مشاوره قبل از ازدواج به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد .

منبع:  Pre-Marriage Counseling Quiz

براي مشاوره در زمينه تست مشاوره قبل از ازدواج

از مشاورين مشاوره خانواده و روانشناسي آويژه از سراسر کشور

با 09353000102 تماس بگيريد

همه روزه از ساعت ? صبح تا ?? شب 

حتي ايام تعطيل

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

براي تماس با مشاور کليک کنيد!