کانال تلگرام اخبار نظام وظیفه آویژه

برای دسترسی آسانتر به مطالب سایت به کانال تلگرام روانشناسی آویژه بپیوندید (کلیک کنید).

سن ازدواج پسر و معیارهای آن چیست ؟

سن ازدواج پسر,بهترین سن ازدواج پسر,

سن ازدواج پسر در کشورهای مختلف دارای معیار های متفاوتی است . در واقع ازدواج مانند یک معامله بزرگ است چون شما متعهد به دوست داشتن شریک زندگیتان در ما بقیه عمرتان می شوید چه در ناراحتی چه در شادی . آیا تا بحال به ازدواج فکر کرده اید ؟ بهترین سن برای ازدواج را چه سنی میدانید  ؟ آیا بقیه زندگی را با یک زن می توانید صرف کنید ؟ بین عشق و کار چگونه تعادل برقرار کنید ؟ سن مناسب ازدواج کدام است ؟ آیا سن تضمینی برای ازدواج طولانی مدت خواهد بود ؟

سن ازدواج پسران یکی از مهمترین فاکتورهای زندگی موفق انسان است . گاهی شک و تردید و عدم اطمینان که در این میان تاثیر گذار است ، همین سن ازدواج پسر است . سوالاتی از این دست ذهن شما را مشغول میکند . افرادی که جواب واضحی برای این سوالات ندارند مشکلات بزرگی در زندگی خود پیش رو خواهند داشت و ۴۰ درصد از این افراد ازدواجشان  منجر به طلاق خواهد شد . شاید به نظرتان سوال آسانی به نظر برسد که در چند سالگی باید ازدواج کنید . آمارهای اخیر نشان میدهد که ۱۵ درصد از بزرگسالان بالای ۱۸ سال هرگز ازدواج نکرده اند و این تعداد همچنان رو به افزایش است . مشاوره خانواده نیز می تواند راهنمای شما در این زمینه باشد.


بیشتر بخوانید: برای انتخاب همسر شایسته به چه ویژگی هایی توجه کنیم ؟


 بهترین سن ازدواج پسر

بهترین سن ازدواج پسر میانگین خاصی ندارد شاید بتوان ۲۲سال را نام برد . قوانین برخی از کشورها د این میان استثناهایی را قایل شده است . بهترین سن ازدواج پسران به فاکتور های متعددی وابسته است . قوانین برخی کشورها برای افرادی که به انداره کافی بزرگ نیستند و تصمیم به ازدواج میگیرند شرایط خاصی را در نظر گرفته است . در این میان مشاوره خانواده  برای کمک به افرادی است که به دنبال بهبود رابطه خود هستند ، گزینه مناسبی است . مشاوره در تشخیص بهترین سن ازدواج پسران تصمیم مطمئن تری به حساب می آید . ضروری است افراد با کمک مشاوره ازدواج در برخورد  با احساسات و هیجانات عاقلانه رفتارکنند و از مهارتهای ارتباطی سالم برای حل و فصل  اختلافات استفاده بهره ببرند .

سن ازدواج پسران اگر در ۲۰ سالگی باشد دارای امتیازاتی است که شاید بعضی آقایان از آن آگاه نیستند . ازدواج در ۲۰ سالگی زندگی شاد تری را نوید میدهد ، دوست داشتن همسر در سنین پایین و به دنبال آن متولد شدن بچه ها با مشکلات مادرزادی کمتر از مزیت های پایین بودن سن ازدواج پسران است . این در حالی است که پایین بودن سن ازدواج پسران باعث میشود در ابتدای جوانی  با انرژی بیشتر و فراوان تر مسئولیت زندگی را به عهده گیرند .  در این میان ازدواج در سن پایین اختلاف سنی بالا و مشکل زا را نیز مرتفع میکند .

سن ازدواج پسران در سن ۲۰ سالگی احتمال منجر به طلاق شدن را تا ۵۰ % کاهش میدهد  . بر طبق آمارهای سال ۱۳۹۴ سن ازدواج ۲۰ تا ۲۴ بهترین سن ازدواج  پسر میتواند باشد .

مناسب ترین سن ازدواج پسر,سن ازدواج پسر در ایران,

 مناسب ترین سن ازدواج  پسر

مناسب ترین سن ازدواج پسر ، سنی تعریف شده و قطعی نیست . بهتر است بگوییم تحت تاثیر عوامل تاثیرگذار یک ازدواج موفق میباشد ، مانند پختگی هیجانی و عاطفی و مالی . شاید با مردان بسیاری برخورد کرده باشید که فکر میکنند و اعتقاد دارند که مناسب ترین سن ازدواج پسران  زمانی است که تمام شرایط محیا باشد . مانند : داشتن خانه بزرگ ، حقوق مناسب ، امکانات مالی ، شغل  و موقعیت اجتماعی ،…اما واقعیت هایی وجود دارد که باید دانست .

بهترین سن ازدواج برای پسر زمان خاصی نیست راز و رمز خاصی هم  احتیاج ندارد و تمام اینها بهانه است برای عقب انداختن زندگی است به دلایل مختلف یا شاید ترس به عهده گرفتن مسئولیت .  مناسب ترین سن ازدواج پسران از دیدگاه افراد تفاوت دارد . هر کسی عددی را بیان میکند مناسب ترین سن ازدواج پسران  ، سن  ۲۴ تا ۳۲ سالگی در ایران عنوان شده است  و آن را از ازدواج های طولانی مدت با درصد پایین طلاق میدانند . نمودار آمارها از روند بالا رفتن سن و پایین آمدن میزان طلاق نشان داده اند.

هر ازدواج دارای ضربه هایی است که هر زمانی در زندگی میتواند رخ دهد . مهم این است که با شجاعت و حکمت از کنارشان بگذرید . بهترین سن ازدواج پسران زمانی است که با هوش و فراست مشکلات را با کمک گرفتن از مرکز مشاوره خانواده و روانشناسی حل کرد که با برقراری پیوندی قوی و به چالش کشیدن مشکلات ازدواج ، رابطه خود را برای طولانی مدت نگه دارید .

مهمترین فاکتور ها  برای در نظر گرفتن بهترین سن ازدواج پسران:

 • ارتباطات عاشقانه
 • فرزند پروری
 • امور مالی

ضرورت هایی در مورد سن ازدواج برای پسر

برای ازدواج  باید کاملا مطمئن باشید که شما آمادگی این سفر طولانی مدت را دارید . آمادگی برای یک رابطه سالم و پر رونق که ازدواج در اسلام نیز آماده است . بسیاری از زوجها قبل از اینکه ازدواج کنند بهتر است در مشاوره قبل از ازدواج شرکت کنند که این امر میزان موفقیت و استحکام ازدواج شما را بالا می برد و شما را از همه چیز درباره  ازدواج مطلع می کند .مناسب ترین سن ازدواج پسران زمانی است که او بتواند توانایی های پیش افتاده را به اراده های مستحکمی در زندگی مشترک تبدیل کند .

شما باید اطلاعات زیادی را بدست بیاورید و اگر در این زمینه احتیاج به همفکری دارید از مشاوران  مرکز مشاوره خانواده و روانشناسی همفکری بگیرید . شما میتوانید از حمایتهای یک متخصص درمانگرکه در نزدیکی  شما قرار دارد استفاده کنید تا نگرانی های زناشویی خود را حل کنید . داشتن یک مشاور در کنار شما و بانوی تان میزان موفقیت ازدواج شما را بالا میبرد و در آن وقت مناسب ترین سن برای ازدواج پسر است.

قبل از ازدواج دو طرف بهتربن حالتهای خود  را نشان می دهند بدون کوچکترین نشانه از بروز اختلافات اما پس از ازدواج واقعیت تغییر میکند . گرفتن حمایتهای فکری برای همسر و شریکش یک زندگی با فرصت های بهتر ایجاد میکند .


بیشتر بخوانید: ویژگی های مرد خوب برای ازدواج از نظر زنان


سن ازدواج پسران در ایران

سن ازدواج پسران در ایران میانگین اش  26 سال است که با توجه به تعهدات بین المللی و عنایت به واقعیت موجود در اجتماع ایران امروز است .

سن ازدواج باید بر مبنای بلوغ فکری ، بلوغ روانی و بلوغ اجتماعی باشد که پسر قادر به شناخت فرد و شریک زندگیش باشد .

سن ازدواج برای پسر در ایران بر اساس قانون ۱۵ سال به بالا است . امروزه محدودیت سنی در ایران برای ازدواج وجود ندارد . روانشناسان علت ازدواج های زود هنگام را ریشه در فقر مادی و باورهای سنتی  بیان کرده اند . در طی سالهای اخیر سن ازدواج  پسر در ایران با تلاش  نهادهای اجتماعی و بالا بردن سطح آگهی مردم به ۱۸ سال رسیده است . تلاش برای آگاهی و روشن شدن خانواده هایی که ریشه سنتی دارند ادامه دارد تا از بروز مشکلات و طلاق ها که منجر به ناهنجاری های زیادی میشوند جلو گیری کنند .


بیشتر بخوانید: مشاوره نظام وظیفه


بهترین سن ازدواج پسر,مناسب ترین سن ازدواج پسر,

 مشاوره سن ازدواج پسران

مشاوره سن ازدواج پسر با توصیفی که از وضعیت جامعه تشریح شد امری ضروری است . اگر یک آقا در یک رابطه با یک خانم قرار دارد و در آینده نزدیک قصد ازدواج با ایشان را دارد ، علاوه بر هیجان طبیعی ، سطح مشخصی از اضطراب وجود دارد و در حال فکر کردن به این کار هستند که چطور انجامش دهند ؟

این سوالات طبیعی هستند این (ازدواج) مانند یک مسافرت منحصر به فرد است اما چند نکته را بدانید گرفتن مشاوره سن ازدواج پسران به بهبود رابطه شما کمک میکند تا با استفاده از مهارتهای ارتباطی سالم در برخورد با احساسات اختلافات را حل و فصل کنید.


بیشتر بخوانید: اهمیت سن در ازدواج موفق


دانستن  این نکات برای تمام پسران ، بهترین مشاور و درمانگر است :

 • مطمئن باشید که او اولویت اول شما است و رابطه ازدواج شما از هر رابطه دیگری مهمتر است .
 • دانسته ها و دانش بانویتان را دست کم نگیرید . به شناخت و تجربیات او احترام بگزارید و اجازه دهید تا در زندگیتان بکار رود .
 • مشاوره سن ازدواج پسران به او پیشنهاد میدهد تا با شریکش احساساتشان را تبادل کنند یک پسر باید احساساتی که از قلبش سر چشمه میگیرد با امنیت با همسرش به اشتراک بگزارد .
 • زندگی شخصی او را بشناسید ، ارتباط همسرتان با خانواده اش پدرو مادر چقدر رابطه آنها نزدیک بوده است ؟ آیا تحت حاکمیت پدر یا مادر است ؟ بعد از ازدواج رابطه آنها به چه شکل خواهد بود ؟
 • مدیریت زندگی مشترک جذابیت زیادی دارد اما تمام تصمیمات و کارهای روزانه را برعهده او نگذارید.
 • صبور و بخشنده باشید فراموش نکنید هیچ کس کامل نیست حتی شما با بانوی خود صبور باشید او هم انسانی مانند شماست دارای اشتباه و لغزش او هم کم کم یاد خواهد گرفت او را سرزنش نکنید .
 • به شریکتان اجازه بدهید خودش باشد او همان کسی است که شما را به او جذب میکند او را تشویق کنید خودش باشد بیشتر به او آزادی بدهید تا با دوستانش باشد و او را محدود نکنید مشاوره سن ازدواج پسران را تشویق میکند تا اصول و پایه یک زندگی سالم را بسازند .برای کسب اطلاعات بیشتر لطفا سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه فرمایید .

  خدمات مرکز مشاوره خانواده و روانشناسی آویژه

  در این راستا مرکز مشاوره خانواده و روانشناسی آویژه خدمات متنوعی را در زمینه مشاوره ازدواج به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد .

  منبع:   … Marriage Requirements Basics: Consent, Age, and

براي مشاوره در زمينه سن ازدواج پسر و معیارهای آن چیست ؟

از مشاورين مشاوره خانواده و روانشناسي آويژه از سراسر کشور

با 09353000102 تماس بگيريد

همه روزه از ساعت 8 صبح تا 1:00 شب 

حتي ايام تعطيل

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

براي تماس با مشاور کليک کنيد!

تماس با مشاور

تماس با موبایل

هزینه تماس:

دقیقه ای 1400 الی 1800 تومان

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

جهت ادامه و تماس با مشاور کلیک کنید

لطفاً شماره موبایل خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

کاربر گرامی، برای ادامه روند دریافت مشاوره، لطفاً نام خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

سلام در چه زمینه ای نیاز به مشاوره دارید؟

گام بعدی
بازگشت

بازه زمانی مورد نظر خود را برای مشاوره انتخاب کنید:

نگران از دست رفتن بازه زمانی انتخاب شده نباشید، تا زمانی که کامل مشاوره نگرفته اید رزرو شما باقی خواهد ماند.

فوری

جمعه

1399/7/11

شنبه

1399/7/12

یکشنبه

1399/7/13

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 91023933-021 تماس حاصل نمایید

گام بعدی
بازگشت

موجودی شارژ شما:

با این میزان اعتبار شما می توانیددقیقه با مشاور صحبت کنید

دقیقه کافیست، ادامه
خرید شارژ بیشتر
بازگشت

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 91023933-021 تماس حاصل نمایید

خرید شارژ مشاوره:

بازگشت

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

تایید نهایی:

موضوع

مشاوره

مدت

مشاوره

زمان

مشاوره

دقیقه

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 91023933-021 تماس حاصل نمایید

تایید نهایی
بازگشت

زمان مشاوره شما با موفقیت رزرو شد. منتظر تماس از طرف مشاور ما باشید.

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 91023933-021 تماس حاصل نمایید

پس از مشاوره بقیه شارژ شما در حساب کاربریتان باقی خواهد ماند، در صورتی که تمایل دارید باقیمانده پولتان به کارتتان واریز شود با شماره 91023933-021 تماس حاصل نمایید