کانال تلگرام اخبار نظام وظیفه آویژه

برای دسترسی آسانتر به مطالب سایت به کانال تلگرام روانشناسی آویژه بپیوندید (کلیک کنید).

سوالات قبل از ازدواج دختر و پسر چیست ؟

سوالات قبل از ازدواج

سوالات قبل از ازدواج

سوالات قبل از ازدواج گرچه این روز ها به صورت فانتزی ای طنز مانند درآمده است و فورا ما را به یاد سوالاتی مثل رنگ مورد علاقه و غذای مورد علاقه یار می اندازد و کاملا بی فایده بنظر می رسد . اما باید بگویم اگر راجع به سوالات قبل از ازدواج هنوز هم همینطور فکر می کنید سخت در اشتباهید . چراکه همین سوالات اگر به جا باشد ، منطقی طراحی شده باشد و به موقع پرسیده شود می تواند شما را قبل از زیر یک سقف رفتن از یک اشتباه بزرگ نجات دهد یا به شناخت بهتر و عکس العمل های بهتر در مشکلات کمکتان کند پس سوالات قبل از ازدواج را جدی بگیرید .

این تصویر غلط که دخترها از سوالات قبل از ازدواج در ذهن دارند و این تصویر ذهنی که در یک جلسه معارفه در یک اتاق ، کافه و یا حتی نیمکت یک پارک نشسته اند و پسر آماده هرگونه پاسخگویی به سوالات عجیب و غریب است و شما برای شروع لیستی از سوالات بی پایان را از کیفتان در می آورید و پرسیدن را شروع می کنید و با یک خودکار قرمز دور سوالا غلط خط می کشید .

زمانی که با هم برای دیدن یک فیلم به سینما رفته اید و یک فیلم با ژانر اجتماعی دیده اید و ممکن است بازیگر نقش مرد در یک قسمت از فیلم به دلیل ناتوانی بر کنترل عصبانیت همسر خود را کتک بزند ؛ فیلم که به اتمام می رسد در مسیر برگشت شما و همسرتان راجع به فیلم صحبت می کنید و شما میتوانید نظر همسرتان را راجع به فیلم بپرسید و یا بگویید تو اگر جای او بودی در آن موقعیت ممکن بود چه کاری انجام دهی ؟ و خلاصه با طرح اینگونه سوالات در دوران نامزدی بیشتر یکدیگر را بشناسید .


بیشتر بخوانید:مشاوره برای ازدواج


مراحل سوالات قبل از ازدواج

پرسیدن سوالات قبل از ازدواج در مراحل مختلفی صورت می گیرد . به این صورت که اگر ازدواج کاملا سنتی است بهتر است در یک جلسه معارفه برخی سوالات اولیه و کلی در رابطه با میزان تحصیلات ، سن ، و درآمد و محل زندگی بعد از ازدواج پرسیده شود . و اما بهترین زمان برای شناخت بیشتر و طرح سوالات جزعی تر برای شناخت فردی و طرز تفکر و برخی عقاید که در زندگی بسیار اهمیت دارد ، دوران نامزدی یا دوستی های قبل از ازدواج است که به دختر و یا پسر این فرصت را می دهد تا یکدیگررا بهتر بشناسند و در چالش هایی که در این دوران رخ می دهد نحوه بر خورد نامزدشان را در مشکلات ببینند و از این طریق می توانند به راحتی ازشخصیت واقعی طرف مقابل آگاه شوند نه آن شخصیتی که از خود نشان اده است و ممکن است نقابی بیش نباشد .

در این موارد برای طرح برخی سوالات جزعی که معمولا برمی گردد به عقاید شخصی هر فرد ، بهترین کار این است برای طرح سوالات قبل از ازدواج زمانی سوالات را مطرح کنیم که اتفاقی مشابه صورت گرفته باشد یا بحث به طور اتفاقی به موضوعی رسیده که برایتان سوال ایجاد کرده است .

سوالات قبل از ازدواج از خواستگار


بیشتر بخوانید:انتخاب همسر از دیدگاه روانشناسی ازدواج


 سوالات قبل از ازدواج از خواستگار

سوالات قبل از ازدواج از خواستگار بهتر است کلی باشد و جزئیات را به جلسات آینده بسپارید .

سوالات قبل از ازدواج از خواستگار همانطور که گفته شد بهتر است در رابطه با ابتدایی ترین اطلاعات باشد تا هم آگاهی عمومی از نحوه زندگی خواستگارتان را به شما بدهد و تا حدی مشخص شود اگر شما با این فرد وارد زندگی شوید قرار است با او در کجا زندگی کنید و چه مدت او در خارج از خانه و محل کار است و ترجیحا بیشتر وقت روز را باید چگونه سر کنید .

نمونه سوالات

همچنین در طرح سوالات قبل از ازدواج از خواستگار می توانید به اعقاید دینی او اشاره کنید تا از این طریق میزان پایبندی او به دین آگاه شوید و حتی دریابید از نظر پوشش تا چه حد به شما آزادی می دهد و یا اصلا پوشش شما و همسرتان تا چه اندازه به یکدیگر مشابهت دارد .

سوالات قبل از ازدواج از خواستگار را در صورت نیاز می توانید به کمک مشاوره ازدواج و مشاوره خانواده و روانشناسی طرح کنید تا به یک ازدواج موفق دست پیدا کنید .

از دیگر نکاتی که در طرح سوالات قبل از ازدواج دختر و پسر می توانید به آن اشاره کنید میزان تحصیلات خواستگارتان است و با همین پرسش می توانید در رابطه با ادامه تحصیل خودتان بعد از ازدواج یا حتی اشتغال شما در زندگی مشترک و نظر او در این رابطه آگاه شوید .

و بیشتر سعی کنید سوالاتی را مطرح کنید که میزان حقوق زن و مرد را در زندگی مشترک تعیین می کند تا دریابید خواستگارتان تا چه اندازه به حقوق زن اهمیت می دهد و آزادی شما در زندگی چقدر می باشد و یا حریم شخصیتان در زندگی مشترک تا چه اندازه است . این قبیل سوالات به شما کمک می کند شناخت کلی اما کاملی از خواستگارتان داشته باشید .


بیشتر بخوانید:معیارهای انتخاب همسر چیست ؟


سوالات قبل از ازدواج از همسر

سوالات قبل از ازدواج دختر و پسر

سوالات قبل از ازدواج دختر و پسر نباید در حاشیه و با خجالت باشد . زیرا ازدواج اتفاقی نیست که اشتباه در آن را بتوان به راحتی جبران کرد و با غلفت و یا خجالت های بی مورد باعث می شوید مسیر زندگیتان به کلی تغییر کند .

گاهی به دلیل اشتباه در همین امر و نداشتن شناخت کافی از یکدیگر و غفلت از خواسته هایی که دو طرف از یکدیگر انتظار دارند و برآورده نشدن این خواسته ها به دلیل عدم شناخت کافی ابتدا موجب دلخوری های کوچک و ایجاد سوء تفاهم می شود و به مرور با تکرار شدن این اتفاق به طلاق و از هم گسیختگی زندگی مشترک می شود .پس ببینید که سوالات قبل از ازدواج دختر و پسر تا چه اندازه می تواند مهم و با اهمیت باشد .

سوالات قبل از ازدواج دختر و پسر باید در رابطه با تمام موارد یک زندگی مشترک باشد تا نقاط مشترک و نقاط تفاوت را پیدا کنند و به میزان اهمیت این تفاوت ها تصمیم بگیرند که مناسب یکدیگر و ملاک هایی که از هم انتظار دارند هستند یا خیر .

اگردختر و پسر فکر می کنند که در طرح سوالات دچار مشکل هستند و یا نمی دانند چه سوالاتی را باید مطرح کند ، بهترین کار این است که به یک مشاوره قبل از ازدواج مراجعه نمایند و با راهنمایی از متخصصان و پر کردن پرسشنامه هایی که با تخصص و تجربه نوشته شده است به راحتی مطمئن شوند که برای یکدیگر مناسب هستند و قادر به برآورده کردن خواسته های یکدیگر هستند .


بیشتر بخوانید:برای انتخاب همسر شایسته به چه ویژگی هایی توجه کنیم ؟


سوالات قبل از ازدواج از همسر

سوالات قبل از ازدواج از همسر را به طور کامل و بدون خجالت طرح کنید .

این سوالات باید از بخش های مختلفی تشکیل شده باشند . بهتر است سوالات قبل از ازدواج از همسر به شکل های متفاوت مثل سوالاتی راجع به فرهنگ ، دین ، فانتزی های جنسی که از همسر خود انتظار دارد ، میزان درآمد و محل زندگی و … باشد تا بتوانید همسرآینده تان را از هر جهت بهتر بشناسید .

همانطور که گفتیم بهتر است در این سوالات مرزی به عنوان خجالت را کنار بگذارید و اگر قادر به این کار نبودید حتما از یک مشاورقبل ازدواج  کمک بگیرید . زیرا تحقیقات نشان می دهد بسیاری از طلاق ها به دلیل عدم رضایت زوجین از روابط جنسیشان می باشد و یکی از راه های جلوگیری از این اتفاق آگاهی از خواسته های جنسی همسر قبل از ازدواج است پس این نوع سوالات را از یکدیگر پنهان نکنید تا در آینده به مشکل بر نخورید .


بیشتر بخوانید:آسیب های ازدواج زود هنگام جوانان چیست ؟


اهمیت سوالات قبل از ازدواج

اهمیت سوالات قبل از ازدواج

اهمیت سوالات قبل از ازدواج در زندگی مشترک مشخص می شود ، زمانی که شما آگاه باشید که همسرتان هنگام عصبانیت چه رفتاری از خود نشان می دهد یا از شما انتظار چه کارهایی را دارد و شما به او آگاهی بدهید که از او چه خواسته هایی  دارید قطعا در زندگی مشترک آرامش بیشتری را تجربه خواهید کرد .پس اهمیت سوالات قبل از ازدواج را نادیده نگیرید و پیش از آنکه وارد یک زندگی کاملا جدی شوید عواقب آن را بسنجید .


بیشتر بخوانید:تست روانشناسی ازدواج چیست ؟


خدمات تلفنی و آنلاین مرکز مشاوره خانواده و روانشناسی آویژه

لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .

در این راستا مرکز مشاوره روانشناسی و خانواده خدمات متنوعی را در زمینه مشاوره آنلاین قبل از ازدواج به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد .

منبع : What questions a boy should ask to girl during arranged ...

براي مشاوره در زمينه سوالات قبل از ازدواج دختر و پسر چیست ؟

از مشاورين مشاوره خانواده و روانشناسي آويژه از سراسر کشور

با 09353000102 تماس بگيريد

همه روزه از ساعت ? صبح تا ?? شب 

حتي ايام تعطيل

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.