کانال تلگرام اخبار نظام وظیفه آویژه

برای دسترسی آسانتر به مطالب سایت به کانال تلگرام روانشناسی آویژه بپیوندید (کلیک کنید).

سوالات مشاوره قبل از ازدواج

سوالات مشاوره قبل از ازدواج

سوالات مشاوره قبل از ازدواج

سوالات مشاوره قبل از ازدواج برای شناخت دو نفر است که میخواهند با هم زندگی کنند . این سوالات باید دسته بندی شوند و به ترتیب اهمیت و الویت از زوج های آینده پرسیده شود . مهمترین سوالات مشاوره قبل از ازدواج مربوط مدت آشنایی دو نفر است . آیا تازه باهم آشنا شده و از هم شناختی ندارند ؟ یا مدت حداقل شش ماه با هم در ارتباط بوده و تا حدی باهم آشنا شده اند ؟ از دیگر سوالات مشاوره قبل از ازدواج که در مرحله بعد پرسیده میشود از کیفیت این ارتباط است . آیا در این مدت به راحتی باهم در ارتباط بوده اید و تعاملات یکدیگر را از نزدیک مشاهده و لمس کرده اید ؟ این سوال برای اینست که برخی ارتباطات با حضور والدین و به صورت فرمال میباشد . در اینگونه روابط زوج رفتارهای اصلی خود را به درستی بروز نمیدهند . پس شناخت به درستی انجام نمیشود .

نمونه سوالات مشاوره قبل از ازدواج

از دیگر سوالات مشاوره قبل از ازدواج اینست که آیا هردوی شما با روابط سالم قبل از ازدواج موافق هستید ؟ آیا به این روابط به چشم یک تابو مینگرید ؟ ممکن است یکی از شما بعد از ازدواج از این روابط با عنوان یک نقطه ضعف برای همسرتان یاد کنید؟ همسر شما رابطه سالمی با شخص دیگری داشته ولی برای ازدواج به توافق نرسیده اند برخورد شما چگونه خواهد بود ؟ یکی دیگر از سوالات مشاوره قبل از ازدواج در مورد رضایت زوج از ارتباطشان است .

آیا شما از ارتباطی که داشتید راضی هستید ؟ از رفتاراو با خود رضایت کامل دارید ؟ از سوالات مشاوره قبل از ازدواج اینست که اگر سوالی برای شما پیش بیاید به راحتی میتوانید از او بپرسید ؟ راجع به خودش ، خانواده ، وضعیت روحی و … این سوالات را مشاوراز شما میپرسد . سوالاتی که لازم است شما بپرسید با این سوالات تفاوت دارد .


بیشتر بخوانید:سوالات قبل از ازدواج دختر و پسر چیست ؟


اهمیت سوالات مشاوره قبل از ازدواج

اهمیت سوالات مشاوره قبل از ازدواج در اینست که مشاور بداند این دو نفر برای ازدواج باهم مناسب هستند یا خیر . دو نفر در وحله اول که تصمیم میگیرند با هم ازدواج کنند مطمئنا احساس خوبی نسبت به هم دارند . پس آمار بالای طلاق برای چیست ؟ در دادگاه های خانواده زوج هایی را میبینیم برای طلاق نشسته اند . فکر میکنید چه مهریه هایی دارند ؟ هزار سکه طلا … تمام دارو ندارم … شاید اگر پذیرفته میشد برخی اعضای وجودشان را مانند خونشان … قلبشان و غیره مهر همسرشان میکردند . برعکس دخترانی که خانه ، ویلا ، ماشین و یا تمام ثروت شان را به نام همسرشان کرده اند . آنها الان در حالیکه برای طلاق آمده اند پشیمانند . اهمیت سوالات مشاوره قبل از ازدواج برای همین است . دختر و یا پسری که با قلبی پاک به هم عشق میورزند ، عشقشان عقلانی است یا احساسی  ؟

اهمیت سوالات مشاوره قبل از ازدواج برای اینست که ببینیم عشق دختر و پسر مصلحتی است یا واقعی ؟ اگر واقعیست آیا عقاید ، رفتار و روحیات این دو نفر باهم هماهنگ و مناسب است ؟ آیا این عشق دوام و بقا خواهد داشت یا عشقی فواره ایست که در اوج به سرازیری کشیده خواهد شد ؟ برخی اوقات دوام و بقای عشق های مصلحتی خیلی بیشتر از عشق های فواره ایست و کمتر با شکست مواجه میشود . طرفین به خاطر منافعی که نصیب شان میشود بهتر باهم رفتار میکنند و نیازهای هم را برطرف میکنند . اهمیت سوالات مشاوره قبل از ازدواج برای همین است .


بیشتر بخوانید:انتخاب همسر از دیدگاه روانشناسی ازدواج


مهمترین سوالات مشاوره قبل از ازدواج

مهمترین سوالات مشاوره قبل از ازدواج

مهمترین سوالات مشاوره قبل از ازدواج بستگی به هدف طرفین از ازدواج دارد . تمام سوالات قبل از ازدواج مهم هستند اما مهمترین سوالات مشاوره قبل از ازدواج مربوط به پذیرفته شدن زوج از جانب دیگریست . مهمترین سوالات مشاوره قبل از ازدواج میتواند این سوال باشد . ازهم صحبتی با یکدیگر لذت میبرید ؟ زمانی که باهم هستید احساس بی حوصلگی میکنید ؟ یا بر عکس کسل و خسته نمیشوید ؟ هنگام خداحافظی خوشحالید یا دوست داشتید بیشتر کنار هم باشید ؟

و از این قبیل سوالات که نشان دهنده پذیرفتن هم و از وجود هم حظ بردن است . وقتی دو نفر همدیگر را دوست دارند یعنی رفتاشان برای هم دلنشین و قابل قبول است . کافی نیست ولی لازم است . دو نفر که از حرف های هم ، رفتار هم ، شوخی ها و بازیگوشی های هم لذت میبرند کمتر ازهم دلخور میشوند . تا این مرحله آنها میتوانند دوستان بسیار خوبی برای هم باشند .

فاکتورهای ازدواج

برای ازدواج فاکتورهای زیادی هست که باید رعایت شود . دو نفر که میخواهند با هم ازدواج کنند علاوه بر اینکه باید دوستان خوبی برای هم باشند خصوصیات دیگری نیز باید داشته باشند . حال باید ببینیم آیا این دو به راحتی میتوانند حرف دلشان را به هم بگویند ؟ یا یک نفر مدام اطاعت میکند و دیگری ریاست ؟ البته اگر این رابطه مطلوب هر دو باشد با رعایت برخی مسائل باز هم میتواند دیر پا باشد . به شرط اینکه رییس در مواردی هم مطیعش را از نظر روحی و عاطفی اغنا کند . تمام این ها را مشاوران و اگر لازم شد روانشناسان و درمانگران تشخیص میدهند . سوالات مشاوره قبل از ازدواج بسیار زیاد است . از نظر روحی ، اجتماعی  ، خصوصیات فردی ، روابط عمومی و خصوصی و روابط جنسی و عاطفی . و همه سوالات در جای خود مهم هستند .


بیشتر بخوانید:برای انتخاب همسر شایسته به چه ویژگی هایی توجه کنیم ؟


سوالات مشاوره قبل از ازدواج موفق

سوالات مشاوره قبل از ازدواج موفق بستگی دارد که تعریف هرکس ازازدواج موفق چه باشد . هرکس برداشت خاص خودش را از زندگی و خوشبختی دارد . سوالاتی که برای هر گروه مطرح میشود تفاوت دارد . اما در کل ازدواج موفق به ازدواجی گفته میشود که دو نفر با عقاید و برداشت های یکسان از زندگی مکمل های خوبی برای هم باشند . پس معیارهای ازدواجموفق در نظر هرکس متفاوت است . مشاوران با در نظر گرفتن خواسته ها و امیال و آرزوهای هرکس منطبق با اهدافشان در زندگی سوالات متفاوتی را مطرح میکنند . لازمه آن شناخت روانشناسانه مشاور از هر دو طرف میباشد . قبل از مشورت برای یک ازدواج موفق باید مشاوره ازدواج صورت بگیرد . در مشاوره قبل از ازدواج مشاور یا روانشناس به خصوصیات و خواسته های فردی شما دست پیدا میکند . این شناخت میتواند به شما یک مشاوره خوب بدهد .

سوالات مشاوره قبل از ازدواج موفق وسیعتر از مشاوره های دیگر است . البته تمام این موفقیت ها بستگی به خود شما دارد . اگر قبل از هر تصمیمی به یک مشاور مراجعه کنید بهتر است . او به شما خواهد گفت در پی همسری باشید که با ویژگی های شما مطابقت داشته باشد . برخی بعد از اینکه همسرشان را انتخاب میکنند و احتمالا به او دلبسته شده اند به مشاور مراجعه میکنند . آنها میخواهند که ازدواج موفقی هم داشته باشند . البته هیچ چیز غیر ممکن نیست . بستگی به شرایط و انعطاف پذیری طرفین دارد .


بیشتر بخوانید:نحوه درست انتخاب همسر برای یک عمر زندگی


سوالات مشاوره قبل از ازدواج از دختر

سوالات مشاوره قبل از ازدواج از دختر

سوالات مشاوره قبل از ازدواج از دختر مشخص است . اولین سوالی که از آنها میشود آیا قبلا با شخص دیگری رابطه داشتید یا خیر ؟ اگر داشته اید علت جداشدن شما چیست ؟ آیا از رابطه با همسر آینده تان حرف زده اید ؟ آیا اورا دوست داشتید ؟ اگر جواب شما مثبت است آیا کاندیدای جدید ازدواج تان را هم همانقدر دوست دارید ؟ آیا با انتخاب ایشان او را فراموشش کرده اید ؟ سوالات مشاوره قبل از ازدواج از دختر برای دخترانی که تاکنون رابطه نداشته اند متفاوت است . مانند این سوالات . حس شما نسبت به اقایی که قرار است همسر شما شود چیست ؟ او را دوست دارید ؟ چهره و استایل او برای شما مطلوب است ؟ یا استایل برای شما از اهمیت زیادی برخوردار نیست ؟ درزندگی مشترک چه چیز برای شما الویت دارد و مهم است ؟

معیار شما برای انتخاب همسر چیست ؟ این آقا به نظر شما تا چه حد به معیار های شما نزدیک است ؟  آیا به دنبال نیمه گمشده هستید ؟ او بخش های خالی ذهن و روح شما را پر میکند ؟ از دیدن او شاد میشوید ؟ نسبت به او حس خاصی دارید ؟ اگر باهم ازدواج کنید میتوانید به راحتی به او بگویید دوستت دارم ؟ و سوالات بسیار زیاد دیگر


بیشتر بخوانید:خصوصیات یک زن ایده آل برای ازدواج


خدمات تلفنی و آنلاین مرکز مشاوره خانواده و روانشناسی آویژه

لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .

در این راستا مرکز مشاوره روانشناسی و خانواده خدمات متنوعی را در زمینه مشاوره آنلاین قبل از ازدواج به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد .

منبع : Prenatal genetic counseling 

براي مشاوره در زمينه سوالات مشاوره قبل از ازدواج

از مشاورين مشاوره خانواده و روانشناسي آويژه از سراسر کشور

با 09353000102 تماس بگيريد

همه روزه از ساعت 8 صبح تا 1:00 شب 

حتي ايام تعطيل

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

براي تماس با مشاور کليک کنيد!

تماس با مشاور

تماس با موبایل

هزینه تماس:

دقیقه ای 1400 الی 1800 تومان

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

جهت ادامه و تماس با مشاور کلیک کنید

لطفاً شماره موبایل خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

کاربر گرامی، برای ادامه روند دریافت مشاوره، لطفاً نام خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

سلام در چه زمینه ای نیاز به مشاوره دارید؟

گام بعدی
بازگشت

بازه زمانی مورد نظر خود را برای مشاوره انتخاب کنید:

نگران از دست رفتن بازه زمانی انتخاب شده نباشید، تا زمانی که کامل مشاوره نگرفته اید رزرو شما باقی خواهد ماند.

فوری

دوشنبه

1399/6/31

سه شنبه

1399/7/1

چهارشنبه

1399/7/2

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 91023933-021 تماس حاصل نمایید

گام بعدی
بازگشت

موجودی شارژ شما:

با این میزان اعتبار شما می توانیددقیقه با مشاور صحبت کنید

دقیقه کافیست، ادامه
خرید شارژ بیشتر
بازگشت

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 91023933-021 تماس حاصل نمایید

خرید شارژ مشاوره:

بازگشت

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

تایید نهایی:

موضوع

مشاوره

مدت

مشاوره

زمان

مشاوره

دقیقه

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 91023933-021 تماس حاصل نمایید

تایید نهایی
بازگشت

زمان مشاوره شما با موفقیت رزرو شد. منتظر تماس از طرف مشاور ما باشید.

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 91023933-021 تماس حاصل نمایید

پس از مشاوره بقیه شارژ شما در حساب کاربریتان باقی خواهد ماند، در صورتی که تمایل دارید باقیمانده پولتان به کارتتان واریز شود با شماره 91023933-021 تماس حاصل نمایید