کانال تلگرام اخبار نظام وظیفه آویژه

برای دسترسی آسانتر به مطالب سایت به کانال تلگرام روانشناسی آویژه بپیوندید (کلیک کنید).

اینستاگرام آویژه

مطالب ما را در اینستاگرام دنبال کنید ( کلیک کنید)

علت سرد شدن رابطه در دوران نامزدی چیست؟

علت سرد شدن رابطه

سرد شدن رابطه در دوران نامزدی یکی از مسائلی است که زوجین در ابتدای رابطه خود از آن گله‌مند هستند . البته افراد بیشتر فکر می‌کنند که رابطه آنها با نامزدشان می‌بایست گرم تر و صمیمی تر باشد. در هر صورت افراد دوست دارند رابطه گرمی در دوران نامزدی خود داشته باشند و از آن لذت ببرند.

از طرف دیگر ای سرد بودن رابطه در دوران نامزدی برای همه افراد چه زن و چه مرد حساسیت برانگیز است. زیرا این دوران اوایل آشنایی دو طرف است و تصور می‌شود چون افراد تازه با یکدیگر آشنا شده‌اند برای همدیگر باید بسیار جذاب باشند. در مورد سرد شدن رابطه در دوران نامزدی زوجین باید به موقع متوجه اشتباهات و انتظارات خود بشوند تا بتوانند برای آن راه حل های مناسبی پیدا کنند. در صورتیکه حس کردید مشکل قبل حل با گفتگوی دو طرفه نیست حتما با یک مشاوره خانواده مسئله اتان را بیان کنید. از طرفی سعی کند از راهکارهای مشاوره قبل از ازدواج حتما استفاده کنید.


بیشتر بخوانید: مشاوره خانواده تلفنی


پیامدهای سرد بودن رابطه در دوران نامزدی چیست؟

سرد بودن رابطه در دوران نامزدی یا عقد قطعاً برای رابطه عاطفی و جنسی زوجین عواقبی برجای خواهد گذاشت.که میبایست در مشاوره ازدواج به آنها پرداخته شود. متاسفانه شاهد این هستیم که با بی‌توجهی به این مشکل، افراد باعث ایجاد پیامدهای ناگواری برای زندگی خود شوند. از جمله این پیامد ها در زندگی مشترک میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

 • هجوم افکار منفی در مورد شریک زندگی
 • از بین رفتن علاقه بین زوجین
 • تردید در مورد درستی تصمیم به ازدواج با فردی که با آن در حال آشنایی هستند
 • از چشم یکدیگر افتادن
 • ایجاد فاصله عاطفی بین زوجین
 • منصرف شدن از تشکیل زندگی

در دوران نامزدی

زمان چه ارتباطی با سرد شدن رابطه در دوران نامزدی دارد؟

معمولاً افراد در دوران نامزدی رابطه عاطفی خوبی با هم دارند. از طرفی در دوران آشنایی اولیه دختر و پسر تمایل زیادی دارند یکدیگر را بیشتر ببینند. در نتیجه ملاقات‌های ابتدایی در دوران نامزدی بیشتر میشود که البته برای ایجاد شناخت بهتر از یکدیگر امری لازم است. اما ممکن است آنها خیلی زود به یکدیگر وابسته شوند و ابراز علاقه به گرمی روزهای اول نباشند، اینگونه است که افراد به تدریج برای یکدیگر عادی می‌شوند .

این عادی شدن رابطه عاطفی مشکل چندان بزرگی نیست اما اگر این رفتار به سمت بی علاقگی و سرد شدن متمایل شوند قطعاً باید بر آن برای آن فکری کرد. بنابراین سعی کنید دوران نامزدی خود را کوتاه کنید و در این دوران بیشتر بر شناخت یکدیگر تمرکز کنید و از طرفی برای روابط جنسی و عاطفی خود در دوران آشنایی مرزها و خط قرمزهایی تعیین کنید. این مرزها و خط قرمزها باید برای شما و همچنین نامزدتان به خوبی تشریح شوند. این مرزها به شما کمک خواهد کرد که از سرد شدن رابطه به دلیل انتظارات طرف مقابل و همچنین زیاده‌خواهی‌ها هایی که ممکن است به هر دلیلی روی دهد جلوگیری کند.


بیشتر بخوانید: دلایل اصلی خیانت چیست؟


برای جلوگیری از سرد شدن رابطه در دوران نامزدی چه کار بکنیم؟

 • با انجام رفتارهای غیر مستقیم عشق و علاقه خود را به طرف مقابل نشان دهید
 • محبت کلامی خود را بروز دهید
 • از رابطه جنسی پرهیز کنید. حداقل ۹۰ روز شما می بایست رابطه جنسی با فرد مورد نظرتان نداشته باشید
 • خود را از او بی‌خبر نگذارید
 • هدیه های متناسب بدهید لازم نیست هدیه های شما خیلی گران قیمت باشد
 • سعی کنید نقاط مشترک خود با شریک زندگیتان را شناسایی کرده و بر روی آن سرمایه گذاری کنید
 • زمان کافی برای صحبت کردن و همکلامی با همسرتان بگذارید
 • اگر می‌دانید شریک زندگی شما از رفتاری رنجیده خاطر می شود به هیچ وجه آن را تکرار نکنید
 • تندخو نباشید
 • سعی کنید صبور باشید
 • از بدقولی بپرهیزید
 • در مورد صحبت‌های خود صداقت داشته باشید
 • به آراسته بودن خود اهمیت دهید
 • پیام های کوتاه و سرد ندهید
 • سعی نکنید شریک زندگی خود را کنترل کنید

علت سرد شدن رابطه

دلیل سرد شدن رابطه در دوران نامزدی از دید یک مشاور

سلام یکی از سوالات و چالش هایی که برای اغلب مردان پیش میاد این است که چرا نامزدشون در ابتدای آشنایی خیلی گرم نیست و اصطلاحا” خودشو میگیره و زود جواب خواستگاری رو نمیده و در برابر برخی درخواست ها مقاومت نشون میده!!!
درپاسخ باید بگم همانگونه که قبلا اشاره کردم در اولویت بندی ارضای نیازهایی که خانم ها و آقایان در ازدواج به دنبال آن هستند ما شاهد این هستیم که یه خانم از نیاز عاطفی و بعد جنسی و یه آقا از نیاز جنسی و بعد عاطفی یاد میکنه.

شاید برای یه آقا سوال بشه که چرا خانم اینگونه هست

در پاسخ باید بگم تصور کنید یه خانم اولویتش میل جنسی بود. یعنی باید با دیدن شما لذت میبرد و عاشقتان میشد. حال سوال این است آیا خود شما از دیدن خودتان خیلی لذت میبرید و قیافه تان خیلی جذاب و دوست داشتنی هست؟ که حالا ایشان هم باید لذت ببره اگر اینگونه است چرا در طول شبانه روز میلی به دیدن خود ندارید مگر بالاجبار!!!
حال برفرض محال تصور کنید خانم با دیدن شما عاشقتان میشد آنوقت او دائم به دنبال شما بود و از شما درخواست ازدواج میکرد و مثل شما که دائم حتی به دنبال جواب منفی نامزدتون پیگیر بودید که جواب مثبت رو از او بگیرید او هم این کار رو میکرد و شما رو رها نمیکرد.
یه لحظه تصور این حالت رو بکنیدآیا خیلی جذاب بود؟؟؟ و آیا اینجا شما باید انتخاب میکردید و یا انتخاب میشدید!!


بیشتر بخوانید: مشاوره تلفنی ازدواج


آیا گرم بودن رابطه در دوران نامزدی لازم است؟

از طرفی آیا شما میتوانستید تصور کنید که این خانم قبل از شما با هیچ کس دیگه ای نبوده؟ آخه او براساس نیازش ممکنه قبلا از مردان زیادی خوشش اومده و به خواستگاری آنها رفته و طبیعتا مدتی هم با اونا بوده است. حتما خواهید دید که تصورش هم خیلی عذاب آور خواهد بود. به همین دلیل اولویت ارضای نیازهای یه خانم میل عاطفیش قرار داده میشه و اینگونه میشود که او باید به اندازه ای که یه مرد از طریق دیدن عاشق خانم شد او از طریق شنیدن لذت ببره و عاشق مرد بشه تا بتونه به قیافه اش و در کنارش بودن هم فکر کنه. به همین خاطر تا با مردی معاشرت زیاد نکنه و مدتها از او عاطفه و توجه نشنوه نمیتونه حتی بهش فکر هم بکنه.


بیشتر بخوانید: نکات و خدمات مشاوره روانشناسی چیست؟


در دوران نامزدی

حتما ضرب المثل شنیدن کی بود مانند دیدن را خاطرتان هست

اینجا چون یه مرد از کانال دیدن رابطه رو شروع میکنه، خیلی سریعتر از یه خانم میتونه تصمیم بگیره ولی چون یه خانم از طریق شنیدن این اتفاق براش می افته باید مدت زیادی طی شود تا این شنیدنه لذت زیادی براش ایجاد کنه و کیف کنه.

همین نکته باعث میشه سرعت تصمیم گیری و حتی انتقال و ارضا از نیاز اولی به نیاز بعدی در مرد و زن متفاوت باشه و چون مرد سرعت انتقالش از میل جنسی به عاطفی زیاده برای او این تصور غلط بوجود بیاد که چرا خانم به گرمی او نیست و بیان عاطفه نمیکنه و زیاد دلتنگ نیست و حتی به نیاز جنسیش فکر نمیکنه؟؟
پس آقایان برای اینکه این گرمی سریعتر اتفاق بیفته در برابر واکنش های اولیه خانم که معمولا نوعی ناز هم‌محسوب میشه نه تنها او رو رها نمیکنیم و تصمیم گیری رو بر گردنش نمیگذاریم بلکه سرعت و کیفیت ابراز علاقه و توجه تون رو بالا ببرید تا خانم به لذت عاطفی دست پیدا کنه و بتونه سریعتر تصمیم‌گیری کنه.

سوالات متداول

چرا افراد در دوران نامزدی تصمیم به جدایی می گیرند؟

قطعاً یکی از دلایل سرد شدن رابطه در دوران نامزدی و تصمیم به متارکه تصمیم های غلط افراد است. شما باید سعی کنید انتخاب درستی از شریک زندگی داشته باشید . که این انتخاب تنها در سایه شناخت کامل صورت خواهد گرفت.

چرا افراد در دوران نامزدی تصمیم‌های غلطی میگیرند؟

زیرا برخی افراد تحت تاثیر خانواده و یا اطرافیان اولویت‌های زندگی خود را فراموش می کنند. در این موارد فرد به زندگی خود فکر نمی‌کند بلکه به دیدگاه‌های دیگران در مورد خودشان اهمیت می‌دهند و این خود یکی از دلایلی است که باعث سرد شدن رابطه در دوران نامزدی می شود .

افراد چرا در دوران نامزدی تصمیم‌های درستی نمی گیرند؟

از جمله دلایلی که باعث می‌شود افراد در آستانه تشکیل زندگی مشترک تصمیمات درستی را نگیرند می‌توانیم به این موارد اشاره کنیم. بالا رفتن سن، خلاءهای عاطفی، مسائل مالی، دستیابی به استقلال.

خدمات تلفنی و آنلاین مرکز مشاوره خانواده و روانشناسی آویژه

لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .

در این راستا مرکز مشاوره خانواده و روانشناسی آویژه خدمات متنوعی را در زمینه مشاوره روانشناسی و خانواده به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد .

منبع: How to End a Relationship the Right Way

براي مشاوره در زمينه علت سرد شدن رابطه در دوران نامزدی چیست؟

از مشاورين مشاوره خانواده و روانشناسي آويژه از سراسر کشور

با 09353000102 تماس بگيريد

همه روزه از ساعت 8 صبح تا 1:00 شب 

حتي ايام تعطيل

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

براي تماس با مشاور کليک کنيد!

اینستاگرام

مشاهده

برای طرح سوالات خود ما را در اینستاگرام دنبال کنید

واتس اپ

شروع گفتگو

مشاوره برای هموطنان خارج از کشور