کانال تلگرام اخبار نظام وظیفه آویژه

برای دسترسی آسانتر به مطالب سایت به کانال تلگرام روانشناسی آویژه بپیوندید (کلیک کنید).

مزایای ازدواج فامیلی و معایب آن چیست ؟

مزایای ازدواج فامیلی و معایب

مزایای ازدواج فامیلی در اینست که شما روی طرف مقابل شناخت دارید . البته باز هم در این بخش توصیه میکنیم ازدواج نسبی نکنید چون خطرات و معایب آن بیشتر از مزایایش میباشد . مزایای ازدواج فامیلی در صورتیکه نسبی نباشد زیاد است البته معایبی هم دارد که در بخش دیگر مطرح خواهیم کرد . مزایای ازدواج فامیلی در اینست که شما مستقیما میتوانید به عنوان مهمان و فامیل وارد زندگی آنها شوید . با سبک زندگی آنها آشنا شوید . مزایای ازدواج فامیلی در اینست که با مورد ازدواج خود به تفریح وگردشهای خانوادگی بروید . مزایای ازدواج فامیلی در اینست که شما میتوانید به سفر بروبد .


بیشتر بخوانید: ازدواج فامیلی از دیدگاه اسلام


مزایای ازدواج فامیلی

مزایای ازدواج فامیلی در اینست که شما علاوه براینکه شناخت نسبی دارید خیلی راحت از نزدیک و با رفتارهای ریز طرف مقابلتان آشنا میشوید .میتوانید با خانواده و دختر یا پسری که قصد ازدواج دارد آشنا شوید بدون اینکه انگ بخورید . درصورتیکه هیچ خانواده ای اجازه معاشرت به این نزدیکی به خواستگار غریبه نمیدهد . خانواده پسر نیز به خود اجازه نمیدهد مدتی با خانواده دختر در رفت و آمد باشد . حتی اگر دو طرف نیز راضی باشند پس از مدتی فامیل آنها را به عنوان نامزد میشناسند . و اگر توافق انجام نشود انگ نامزدی به آنها خورده وبقول معروف رویشان اسم میماند که یکبار نامزد کرده است .

این زوج  در ازدواج خود باید مدتی برای رفع حواشی وقت صرف کنند . در صورتیکه در ازدواج فامیلی این رفت و آمدها یک معاشرت فامیلی محسوب میشود . با تمام این شناختها باز هم برای یک ازدواج موفق ،مشاوره قبل از ازدواج ضروری است . برای رسیدن به کسی که با معیارهای ازدواج شما همخوانی دارد مشاوره ازدواج لازم است .


بیشتر بخوانید: بدترین ازدواج فامیلی


معایب ازدواج فامیلی

معایب و مزایای ازدواج فامیلی

معایب و مزایای ازدواج فامیلی واضح است . هر خانواده برای خود رازهایی دارد که دوست ندارد تازه وارد زندگیشان از آن مطلع شود . شاید در آینده این رازها فاش شود و شاید هم هیچگاه بیان نشود . مثلا دختر یا پسر مدت کوتاهی در زمان مجردی با کسی رابطه اجتماعی داشته است . دلیلی ندارد همسرش از آن مطلع باشد . ما روزانه با خیلی از افراد جنس مخالف صحبت میکنیم . همکار ، مغازه دار ، متصدی بانک ولی یک رابطه اجتماعی است .  رابطه دوستانه نیز اگر درچارچوب باشد این رابطه پاک نیاز به مطرح شدن ندارد . گفتن این رابطه فقط ذهن همسر را درگیر میکند وممکن است عوارضی مانند شکاکی ، بد دلی و حساسیت ببار بیاورد . ما بارها تاکید میکنیم دختر و پسری که تصمیم ازدواج دارند بهتر است با حفظ پاکی و عفت مدتی با هم معاشرت کنند .


بیشتر بخوانید: آیا مشکلات ژنتیکی ازدواج فامیلی را میتوان نادیده گرفت ؟


معایب ازدواج فامیلی

قرار نیست هر معاشرتی که برای شناخت از هم انجام میشود منجر به ازدواج شود . ولی مطرح کردن آن نیز به صلاح نیست . حال از معایب و مزایای ازدواج فامیلی همین که این روابط در فامیل مشخص است . ازدیگر معایب و مزایای ازدواج فامیلی این که با گذشته فامیل از نظر اقتصادی آشنا هستند . مثلا اینکه زمانی وضعیت مالی خوبی نداشته اند . از دیگر معایب و مزایای ازدواج فامیلی اینکه اشتباهات زندگی که اکنون به عنوان تجربه در دست دارند برملا است . از دیگر معایب اینکه در اینگونه زندگی ها هر فامیلی به خود اجازه میدهد در زندگی آنها سرک بکشد . دخالت کرده و سوال هایی کند که به او ربط ندارد . تاکید میکنم ازدواج فامیلی خونی و نسبی به هیچ عنوان پیشنهاد نمیشود . توضیحات ما برای کسانی است که نسبت نسبی ندارند مانند ازدواج خواهر با برادر شوهر .


بیشتر بخوانید: مشاوره ازدواج آنلاین


مزایای ازدواج فامیلی

مزایای ازدواج فامیلی برای خانواده ها چیست ؟

مزایای ازدواج فامیلی برای خانواده ها چیست ؟ در اینست که زوج  چون فامیل هستند بیشتر رعایت حیثیت خانواده ها را کرده و کمتر اختلافاتشان به قهر و جدایی کشیده میشود . آنها برای اینکه اقوام از اختلافاتشان مطلع نشوند تا جاییکه امکان دارد سعی میکنند مشکلات را خود حل کنند . که البته پیشنهاد مرکز مشاوره آویژه این است که تا مشکلات عدیده و بزرگ نشده اند بهتر است مشاوره کنند . برخی اوقات مشکلات کوچک را خود دامنه دار میکنیم و تبدیل به یک اختلاف جدی میشود که دامنگیر اقوام وخانواده هم خواهد شد .  چون برخی دختر و پسرها همیشه پای خانواده را در هر مشکل به میان میکشند در این ازدواج راه گریز باز است . خانواده ها به راحتی میتوانند بگویند تو از همسرت شناخت داشتی و میتوانستی ازدواج نکنی .

مزایای ازدواج فامیلی برای خانواده ها چیست: مهمانی های خانوادگی بیشتر است . اختلاف ها بر سر « خانواده من ، خانواده تو » کمتر است . خانواده ها میتوانند در حل مشکلات زوج مشارکت داشته باشند . میتوانند در نگهداری کودک ، بیماریها ، مشکلات اقتصادی و غیره بدون رودر بایستی باهم مشارکت کنند .


بیشتر بخوانید: انگیزه های افراد از ازدواج با فامیل چیست ؟


مزایای ازدواج فامیلی برای زندگی موفق چیست ؟

مزایای ازدواج فامیلی برای زندگی موفق چیست ؟ پاسخ ان را میتوان در یک جمله داد . چون در اینگونه ازدواج ها محبت شکل گرفته است . محبتها واقعی و با شناخت است . محبت بین دختر و پسر و محبت بین خانواده های آنها . اختلاف ها کمتر نمود پیدا میکنند . ولی در ازدواج با غریبه چند مرحله باید سپری شود تا محبت تثبیت گردد . ابتدا شناخت از روش زندگی و بعد شناخت از رفتارها و در نهایت شناخت از درون .

سوال مزایای ازدواج فامیلی برای زندگی موفق چیست ؟ پاسخی روشن دارد . فرض کنید زن و شوهر هردو در بیرون از خانه کار میکنند و باید هنگامی که بیرون ازخانه هستند والدین آنها در نگهداری از کودک کمک کنند . حال اگر روزی والدین نتوانند اینکار را انجام دهند بقیه اقوام از دو طرف فامیل هستند و کمک خواهند کرد . به همین ترتیب در مشکلات اقتصادی ، هنگام بروز اختلافات و بیماریها اقوام این زوج را تنها نخواهند گذاشت مگر در موارد استثنایی و خاص .


بیشتر بخوانید: مشاوره اینترنتی خانواده و ازدواج


مزایای ازدواج فامیلی برای زندگی موفق

تحقیق برای ازدواج فامیلی

تحقیق برای ازدواج فامیلی هم مانند ازدواج با غریبه لازم و ضروری است . تحقیق از محل کار ، ازدوستان خصوصی و محل زندگی . تحقیق برای ازدواج فامیلی به صرف شناخت دورادور نباید حذف شود . برخوردهای درون فامیل ممکن است با برخورد در اجتماع کاملا متفاوت باشد . برخی خانواده ها بیماریها یی را که قابل کتمان است از فامیل پنهان میکنند . مانند صرع یاغش و دیابت و یا بیماریهای روحی – روانی مانند اختلال دو  قطبی و….. دیگر اینکه رفتار یک جوان با خویشاوندان ممکن است کاملا متفاوت باشد . مصداق آن ضرب المثلهایی چون « گل خونه خار بیرون » یا برعکس « گل بیرون خار خونه » این ضرب المثلها حکایت از تغییر رفتار در خانه و اجتماع را دارد .


بیشتر بخوانید: ازدواج فامیلی دختر خاله با پسر خاله صحیح است ؟


سوالات متداول

مزایای ازدواج فامیلی چیست ؟

شناخت از خانواده ها ، آشنا بودن با سبک زندگی ، آسان بودن معاشرت قبل از ازدواج برای آشنایی بیشتر با روابط درون خانوادگی ، همیاری و کمک به زوج هنگام مواجه شدن با مشکلات اقتصادی ، خانوادگی و رفتاری  و حل کردن مشکلات درون خانواده به علت نفوذ نکردن مشکل در بین اقوام .

معایب ازدواج فامیلی چیست ؟

اگر ازدواج نسبی باشد انتقال بیماری های ژنتیکی از اجداد به فرزندان ، در غیر اینصورت : سرک کشیدن اقوام در زندگی شخصی که در نهایت منجر به دخالت میشود . اختلاف زوجین دامنگیر اقوام و فامیل مرتبط میشود .

انگیزه های خانواده ها از ازدواج فامیلی چیست ؟

چون در دنیای امروزبه علت آمار رو به کاهش ازدواج  روابط بین پسر و دختر بیشتر شده و خانواده ها تمایل ندارند با دختر یا پسری که رابطه داشته وصلت کنند ترجیح میدهند ازدواج فامیلی باشد تا باشناخت بیشتری دست به انتخاب بزنند . دیگر اینکه مهرو محبت بین اقوام وجود دارد و دیگر نیازی به تلاش برای جلب محبت نیست .

تحقیق درباره ازدواج فامیلی آسانتر است ؟

بله چون با محل کار ، مراکز فعالیت  و تفریح آنها آشنا هستند . اگر مدتی در شهر دیگر زندگی کرده میدانند کدام شهر و به چه مدت بوده است . با پاتوقهای دوران جوانیش آشنایی دارند . اما در برخی موارد آشنا بودن مانع از یک تحقیق راحت شده و باعث دلخوری میشود که دراینصورت سخت تر است .

بدترین ازدواج فامیلی چیست ؟

بدترین ازدواج فامیلی ازدواج فامیلهای نسبی و همخون میباشد . صورت دیگر زمانی است که یک خانواده نقطه ضعفی دارند و طرف مقابل برای اینکه از این نقطه ضعف به نفع خود استفاده کند دست به ازدواج با این فامیل میزند .


بیشتر بخوانید: مراسم ازدواج فامیلی به چه صورت است ؟


خدمات مرکز مشاوره خانواده و روانشناسی آویژه

لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .

در این راستا مرکز مشاوره خانواده و روانشناسی آویژه خدمات متنوعی را در زمینه مشاوره و معیارهای ازدواج به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد .

منبع:  20 Advantages and Disadvantages of Arranged Marriage …

براي مشاوره در زمينه مزایای ازدواج فامیلی و معایب آن چیست ؟

از مشاورين مشاوره خانواده و روانشناسي آويژه از سراسر کشور

با 09353000102 تماس بگيريد

همه روزه از ساعت 8 صبح تا 1:00 شب 

حتي ايام تعطيل

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

براي تماس با مشاور کليک کنيد!

تماس با مشاور

تماس با موبایل

هزینه تماس:

دقیقه ای 1400 الی 1800 تومان

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

جهت ادامه و تماس با مشاور کلیک کنید

لطفاً شماره موبایل خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

کاربر گرامی، برای ادامه روند دریافت مشاوره، لطفاً نام خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

سلام در چه زمینه ای نیاز به مشاوره دارید؟

گام بعدی
بازگشت

بازه زمانی مورد نظر خود را برای مشاوره انتخاب کنید:

نگران از دست رفتن بازه زمانی انتخاب شده نباشید، تا زمانی که کامل مشاوره نگرفته اید رزرو شما باقی خواهد ماند.

فوری

سه شنبه

1399/7/1

چهارشنبه

1399/7/2

پنجشنبه

1399/7/3

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 91023933-021 تماس حاصل نمایید

گام بعدی
بازگشت

موجودی شارژ شما:

با این میزان اعتبار شما می توانیددقیقه با مشاور صحبت کنید

دقیقه کافیست، ادامه
خرید شارژ بیشتر
بازگشت

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 91023933-021 تماس حاصل نمایید

خرید شارژ مشاوره:

بازگشت

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

تایید نهایی:

موضوع

مشاوره

مدت

مشاوره

زمان

مشاوره

دقیقه

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 91023933-021 تماس حاصل نمایید

تایید نهایی
بازگشت

زمان مشاوره شما با موفقیت رزرو شد. منتظر تماس از طرف مشاور ما باشید.

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 91023933-021 تماس حاصل نمایید

پس از مشاوره بقیه شارژ شما در حساب کاربریتان باقی خواهد ماند، در صورتی که تمایل دارید باقیمانده پولتان به کارتتان واریز شود با شماره 91023933-021 تماس حاصل نمایید