کانال تلگرام اخبار نظام وظیفه آویژه

برای دسترسی آسانتر به مطالب سایت به کانال تلگرام روانشناسی آویژه بپیوندید (کلیک کنید).

معایب و محاسن ازدواج با مرد سن بالا

معایب

ازدواج با مرد سن بالا

ازدواج با مرد سن بالا یعنی دختر یا زنی با سن پایین با مرد سن بالا ازدواج کند . مرد سن بالا بد است یا خوب ؟ مرد سن بالا به خودی خود بد یها و خوبی هایی دارد مانند هر شخص دیگر . این بحث وقتی قابل تامل است که دختر یا زنی با سن پایین تن به ازدواج با مرد سن بالا بدهد . حال ببینیم چرا ازدواج با مرد سن بالا صورت میگیرد . اگر زن هم سن بالا باشد که ازدواجی است مانند ازدواج های دیگر و بحث برانگیز نیست . ازدواج با مرد سن بالا مهمترین دلیلش میتواند ثروت باشد . در ایام گذشته پیش می آمد دخترانی به دلیل فقر یا بدهی پدر به مرد سن بالا مجبور به ازدواج میشدند . بخش درام و غم انگیز هر فیلم یا سریالی میشد که همه از تماشایش غمگین میشدند . اما در جامعه کنونی … .

اما در جامعه کنونی ازدواج با مرد سن بالا غم انگیز نیست . دختری را با دندان های سفید و لبی خندان و صورتی شاد می بینید که با افتخار کنار مرد سن بالا نشسته . بله او همسر این دختر است . او نه تنها غمگین نیست بلکه احساس میکند ملکه ایست که کنار پادشاهش برتخت نشسته است . ازدواج با مرد سن بالا برایش خیلی چیزها به همراه دارد . ازدواج با مرد سن بالا برایش خانه ای پر از امنیت به همراه دارد . چون به ازدواج با مرد سن بالا تن داده ماشین دلخواهش را سوار میشود . احیانا ویلا ، باغ با استخر گرم که زمستان در کنار برفها به گرمی شنا میکند و خلاصه یک زندگی لاکچری .


بیشتر بخوانید:سن ازدواج پسر و معیارهای آن چیست ؟


معایب ازدواج با مرد سن بالا

معایب ازدواج با مرد سن بالا بیشتر از محاسن آن است ؟ براستی قلب و روح انسان در زندانی از طلا آزادانه میتپد ؟ قبل از اینکه به معایب ازدواج با مرد سن بالا بپردازیم ببینیم علت این گونه ازدواج ها چیست ؟ دختری تن به ازدواج به خاطر ثروت میدهد که قلبش مرده یا فقر روحش را اسیر کرده است . یا آنقدر حسود است که فقط چشم وهم چشمی او را اغنا میکند . اگر این ازدواج به خاطر فقر باشد دختر زمانی چشمانش را میان ثروت باز خواهد کرد که از او جز کالبدی بی روح چیزی نمانده . او به دنبال بال های پروازش خواهد رفت . دلش برای تپیدنهای قلبش تنگ خواهد شد . او در سن جوانی متوقف شده  او با روزهای عمرش همراه نیست . همیشه به دنبال نیمه گمشده اش خواهد گشت . جسمی پیر و قلبی مدفون در سینه … تنهای تنها .

معایب ازدواج با مرد سن بالا به اینجا منتهی نمیشود . دختری که میخواهد از امیدها و آرزوهایش بگوید گوشی شنوا نمیابد . مرد آرزوهایش را پشت سر گذاشته و این آرزوها برای مرد مانند عروسک بازیست و هیجانی ندارد . از دیگر معایب ازدواج با مرد سن بالا تفاوت شدید فرهنگی است . مرد در زمانه ای و دختر در زمانه ای دیگر رشد کرد است . تابوها و آرمانها وایدآلهای هر یک با دیگری زمین تا آسمان تفاوت دارد . مرد به دلیل بالا بودن سن و ثروتش اختیار تمام امور را در دست میگیرد و زن فقط طبق برنامه های او پیش میرود . نوع معاشرت هایشان متفاوت است . حرفهایشان با هم همخوانی ندارد وهر یک ساز خود را میزند بدون اینکه به دیگری خوش بیاید . ازنظر جسمانی مرد رو به تحلیل است و دختر درعین سلامت … ولی دنیا را سیاه و سپید نبینیم .

و محاسن


بیشتر بخوانید:برای انتخاب همسر شایسته به چه ویژگی هایی توجه کنیم ؟


مزایای ازدواج با مرد سن بالا

مزایای ازدواج با مرد سن بالا برای برخی دختران راحتی و امنیت است . مرد سن بالا خوب میداند در مقابل دیگران باید از همسرش محافظت کند . او تجربه دارد و اجازه نمیدهد در زندگیش کسی مداخله نماید . راه زندگیش مشخص شده و زیاد دچار تردید نمیشود . طرز برخورد با همسر جوان را میداند . او غرور یک پسر جوان را ندارد و با خودخواهی برخورد نمیکند . قدر همسرش را بخوبی میداند . از مزایای ازدواج با مرد سن بالا اینست که او هیجان هایش را پشت سر گذاشته و الان آرامتر است . او نمیخواهد همسر جوانش از او برنجد یا از او جدا شود . خیلی مسائل که برای پسرهای جوان مهم است و آنها را عصبی میکند برای مرد سن بالا اهمیت ندارد . او خوب میداند هر چیزی ارزش جدال با همسر را ندارد و نباید زود از کوره در برود .

از دیگر مزایای ازدواج با مرد سن بالا اینست که خود کنترل اوضاع اقتصادی را دردست دارد . همسر مرد سن بالا به راحتی و بی دغدغه تر از همسر پسرهای جوان زندگی میکند . دخترها دوست دارند مانند بچه ها با آنها برخورد شود . مرد سن بالا بی اختیار با او مانند بچه برخورد میکند و دختر لذت میبرد . مرد سن بالا معمولا از همسرش توقع زیادی ندارد . نه توقع امور منزل و نه توقع مالی .


بیشتر بخوانید:فلسفه ازدواج چیست ؟


شرایط ازدواج با مرد سن بالا

شرایط ازدواج با مرد سن بالا بسیار جالب است . مردی که میخواهد با دختری با سن کم ازدواج کند باید تمکن مالی داشته باشد . در برخورد با دختر جوان مواظب باشد خسته کننده و ملال آور نباشد . از غر زدن و زیاده گویی به شدت بپرهیزد . در تفریح رفتن فقط به حوصله داشتن خودش نیاندیشد دختر جوان بیش از او نیاز به تفریح دارد . دختر جوان سرشار از انرژی هایی است که باید با ورزش و هیجان تخلیه شود . جاهایی را برای تفریح انتخاب کند که با مقاومت و توانایی و سنش مناسب باشد . هر از گاهی نقش جوان به خود بگیرد ولی همیشه مدیریت کند . از مشکلات کار و مشکلات اقتصادیش اصلا صحبت نکند . دختری که با مرد مسن و به خاطر پول ازدواج میکند میخواهد بی دغدغه زندگی کند . اگر قسمتی از بدنش درد دارد زیادی نق نزند .

شرایط ازدواج با مرد سن بالا برای دختر نیز جالب توجه است . دختری که با مرد سن بالا ازدواج میکند باید در معاشرت با اقوام و دوستان همسرش در حرکاتش دقت کند . این حرکات باید متناسب با سن همراهان همسرش باشد نه سن خودش . این گفته در مورد حرفها هم صدق میکند . مثلا اگر دوستان همسرش نمایشگاه مبل ، اتومبیل یا خانه دارند حرف زدن درباره موسیقی فقط با بی اعتنایی همراهان مواجهش خواهد کرد . یا اگر از قشر تحصیل کرده صحبت راجع به موزیک پاپ باعث خواهد شد با او مانند یک دختر بچه برخورد کنند و حرفها وعقایدش را سرسری بگیرند . در این جمع صحبت در مورد مکاتب موسیقی و یا موسیقی سنتی پذیرفته شده تر است که ممکن است برای دختر جوان کمی کسالت بار باشد .

برای ازدواج


بیشتر بخوانید:نحوه درست انتخاب همسر برای یک عمر زندگی


توصیه هایی برای ازدواج با مرد سن بالا

توصیه هایی برای ازدواج با مرد سن بالا میکنیم که به دانستن می ارزد . ازدواج با مرد سن بالا همیشه به خاطر پول نیست . دخترهای جوانی هستند که عاشق یک بازیگر میشوند از نویسنده و یا یک نقاش خوششان می آید . آنها ممکن است طرفدار افراد کاریزماتیک شوند . به اینگونه افراد توصیه میشود با نقطه عطف همسرتان با مورد کاریزما حتما آشنایی پیدا کنید . همانطور که شما خواستید با یک فرد مشهور یا هنرمند ازدواج کنید دختران دیگر شیفته کاریزما یا هنر هستند . آنها ممکن است به هر قیمتی بخواهد همسر شما را به همسری خود برگزینند . اگر شما در آن نقطه عطف پیشرو باشید کمتر کسی جای شما را خواهد گرفت . توصیه ما در مورد مردان ثروتمند مسن اینست که سعی کنید خیلی خودتان را وابسته به پول نشان ندهید . پولدارها ازکسانی که صرفا برای پولشان با آنها هستند منزجر میشوند .

توصیه هایی برای ازدواج با مرد سن بالا برای مردان : همسر شما جوان است به او فرصت دهید تا با همسالان خود باشد . بگذارید در جمع دوستانش حضور داشته باشد . اگر او به موسیقی با صدای بلند گوش میکند و شما آزار میبینید . در اینصورت به دنبال راهی جز نق زدن باشید . همزاد پنداری کنید و نخواهید که دختر جوان پابه پای شما پیری کند . اما دختران جوان باید منتظر روزهای پیری همسرشان باشند . آمادگی داشته باشند اگر نیاز به مراقبت پیدا کرد درکنارش باشند . بیماریها ممکن است به سراغ همسرتان بیایند . بی حوصلگی اورا تحمل کنید . همسر شما ممکن است به دلیل اختلاف سنی دچار بددلی و حتی توهم شود آمادگی داشته باشید و با آنها کنار بیایید . منتظر روزهایی باشید که ممکن است همسرتان که از شما بزرگتر است به دیار باقی رهسپار شود و شما تنها بمانید .


بیشتر بخوانید:ویژگی های مرد خوب برای ازدواج از نظر زنان


مرد سن بالا

مشاوره و زندگی

مثل همیشه پیشنهاد میکنیم قبل از تصمیم به ازدواج حتما مشاوره ازدواج داشته باشید بخصوص شما که میخواهید با مردی مسن ازدواج کنید . مشاوره قبل از ازدواج شما را با عواقب زندگی با مرد مسن آشنا میکند . شما میتوانید با آگاهی انتخاب کنید . در دوران زندگی برای امنیت فکری و ذهنی حتما از مشاوره خانواده غافل نشوید و اگر میخواهید با روحیات و خلقیات همسرتان آشنا شوید تا تنش کمتری داشته باشید مشاوره خانواده و روانشناسی کمک بزرگی میباشد . به امید داشتن شادی و نشاط .

خدمات تلفنی و آنلاین مرکز مشاوره خانواده و روانشناسی آویژه

لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .

در این راستا مرکز مشاوره خانواده و روانشناسی آویژه خدمات متنوعی را در زمینه مشاوره آنلاین قبل از ازدواج به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد .

منبع : What are the advantages & disadvantages of marrying late …

براي مشاوره در زمينه معایب و محاسن ازدواج با مرد سن بالا

از مشاورين مشاوره خانواده و روانشناسي آويژه از سراسر کشور

با 09353000102 تماس بگيريد

همه روزه از ساعت ? صبح تا ?? شب 

حتي ايام تعطيل

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

براي تماس با مشاور کليک کنيد!