کانال تلگرام اخبار نظام وظیفه آویژه

برای دسترسی آسانتر به مطالب سایت به کانال تلگرام روانشناسی آویژه بپیوندید (کلیک کنید).

ویژگی های مرد خوب برای ازدواج از نظر زنان

ویژگی های مرد خوب برای ازدواج,مهم ترین ویژگی های مرد خوب برای ازدواج,

ویژگی های مرد خوب برای ازدواج را می توان در ابعاد مختلفی طبقه بندی کرد از جمله داشتن استقلال مالی ، شخصیتی اجتماعی معنوی و… از نگرانی هایی که همواره خانواده های دختران جوان و اصطلاحا دم بخت با آن دست و پنجه نرم میکنند . این است که ما چگونه متوجه بشویم که خواستگار دختر ما دارای ویژگی های مرد خوب برای ازدواج میباشد ؟ این سوال در ذهن خود دختران جوان و نزدیک به ازدواج نیز همیشه مطرح است . از کجا می توانیم بفهمیم که یک مرد دارای ویژگیهای ازدواج و معیارهای ما برای تشکیل زندگی است ؟

راه حلی که بسیار در این مورد پیشنهاد می شود این است که در این راه از یک مشاوره خانواده و روانشناسی زبده استفاده کنیم . در این صورت می توانیم تصمیم به جا و بررسیه مطلوبی داشته باشیم .


بیشتر بخوانید: فلسفه ازدواج چیست ؟


مهمترین ویژگی های مرد خوب برای ازدواج

مهم ترین ویژگی های مرد خوب برای ازدواج میتواند  نسبت به نیاز و اهداف زن از ازدواج و تشکیل خانواده متغیر باشد . برای مثال او زنی که از تشکیل خانواده هدف تکامل و پیشرفت در زندگی را در کنار فرزند پروری و انجام وظایف و مسئولیت‌های زندگی را خواستار است . باید با مردی ازدواج کند که این اهداف و تلاش‌ها برای ارزشمند باشد و خود مرد نیز بتواند در این راه به همسرش کمک کند . برای هر زنی از مهمترین ویژگی های مرد خوب برای ازدواج میتواند این باشد که به او احترام و ارج بگذارد ‌. زنی که مورد  احترام  و ارزش گذاشتن مرد قرار بگیرد  و قطعاً دارای روحیه شاد تر و دارای انگیزه بیشتری برای ساختن زندگی زناشویی خود خواهد بود . زنی که دارای چنین روحیه ای باشد قطعا در روند پیشرفت خانواده به سمت تکامل تاثیرگذار خواهد بود .

ویژگی های مرد خوب برای ازدواج موفق,بررسی ویژگی های مرد خوب برای ازدواج,

ویژگی های مرد خوب برای ازدواج موفق

ویژگی های مرد خوب برای ازدواج موفق در هر فرهنگی میتوانند نسبت به فرهنگ دیگر متفاوت باشد . اما از بهترین راههای یافتن ویژگی های مرد خوب برای ازدواج این است که مطالعه و آگاهی خود را قبل از ازدواج در این زمینه بالا ببریم . گام به گام پیش رفتن با مشاوره ازدواج و در میان گذاشتن و بررسی  معیارهای مرتبط با ازدواج توسط دختر با  یک مشاور خانواده و روانشناسی میتوانند  یکی دیگر از مطمئن ترین و بهترین راه ها برای شناختن و پیدا کردن  ویژگی های مرد خوب برای ازدواج موفق باشد . کمک گرفتن از  والدین می تواند حائز اهمیت باشد . آنها به عنوان افرادی هستند که در گذشته تجربیاتی در این زمینه داشته اند و به نتایج مطلوبی نیز رسیده اند . دختران باید به این نکته توجه داشته باشند که در زمان بررسی کردن معیارهای ازدواج و تناسب آن با فرد مورد نظر منطقی عمل کنند .

بررسی ویژگی های مرد خوب برای ازدواج

بررسی ویژگی های مرد خوب برای ازدواج قطعاً باید به گونه ای صورت بگیرد که تمام زوایای طرف مقابل برای ما روشن شود . برای اینکه بدانیم طرف مقابل ما دارای ویژگی های مرد خوب برای ازدواج است .  نباید به صورت تک بعدی و در یک مورد از خوب یا بد بودن آن مطلع شویم . بلکه باید در نهایت با بررسی تمام جوانب و معیارها و نقاط ضعف و قوت و کنار هم گذاشتن آنها تصمیم درست و عاقلانه ای در مورد آینده زندگی مشترک با فرد مورد نظر بگیریم .

بررسی ویژگی های مرد خوب برای ازدواج در خانواده های سنتی معمولاً با پدر یا برادر ها است . در کل بزرگترها با استفاده از تجربه خود از زندگی بار اصلی تحقیق و بررسی فرد مورد نظر به عنوان خواستگار را انجام میدهند . اما باید دقت کرد که محبتی که خانواده دختر به او دارند نباید باعث خارج شدن آنها از جاده منطق و ندیدن نقاط مثبت به طرف مقابل شود .

 

مرد خوب

ویژگی های مرد خوب برای ازدواج از دیدگاه اسلام

ویژگی های مرد خوب برای ازدواج از دیدگاه اسلام را میتوان در ابعاد وسیعی در آموزه های دینی اسلام مشاهده کرد . ازدواج و تشکیل خانواده  در اسلام از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است . تمام بزرگان دین بر نیک بودن این اتفاق تاکید دارند . نکته های بسیار زیادی نیز در این مورد در دین ما به چشم می خورد . پیامبر اسلام مردم را به ازدواج و این اتفاق را به عنوان  سنت های حسنه خویش معرفی میکند .

اسلام بیشتر سعی دارد تا مردم را در مسیری هدایت کند که ازدواج را از لحاظ مالی آسان بگیرد . اما در مقابل در مورد تحقیق و بررسی طرف مقابل بسیار تاکید دارد و سختگیرانه برخورد میکند . داشتن ایمان در مورد مرد خواستگار را از مهم ترین ویژگی های مرد خوب برای ازدواج بر میشمارد . در روایتی یکی از ائمه ما می فرمایند که اگر از ایمان مرد خواستگار مطمئن شدید در ازدواج با دختر خود با آن مرد تعلل نکنید  .


بیشتر بخوانید: سن ازدواج پسر و معیارهای آن چیست ؟


تجربه فرد مورد نظر برای ازدواج

با تجربه بودن و پخته رفتار کردن میتواند از مهم ترین ویژگی های مرد خوب برای ازدواج باشد . اگر فردی که به خواستگاری آمده دارای رفتار و کردار پخته و سنجیده ای مباشد . قطعاً یکی از ویژگی های مرد خوب برای ازدواج را دارا میباشد . مردی که با تجربه باشد میتواند بین خانواده خود و همسرش و اتفاقاتی که معمولاً در جامعه ما رخ میدهد مدیریت لازم و با کیفیتی را از خود بروز دهد . در این صورت میتواند در ساخته شدن فضای آرام و و کم استرس در زندگی زناشویی خود تاثیر بسزایی را بگذارد . از دیگر امتیازاتی که ازدواج با یک فرد با تجربه و پخته میتواند داشته باشد . این است که سختی ها و مشکلاتی که در راه تکامل زندگی اجتناب ناپذیر است را کاملا مدیریت میکند .

بررسی خانواده طرف مقابل

بررسی ویژگی های خانواده طرف مقابل و سبک زندگی آنها نیز از مهمترین ویژگی های مرد خوب برای ازدواج در اسلام است . حتی در آموزه های دینی ما نیز بر آن تأکید شده است . همچنین از نظر یک مشاور خانواده و روانشناسی زبده و حرفه‌ای نیز مسئله خانواده از جمله معیارهای ازدواج خواهد بود که قطعاً به بررسی آن تاکید میکند . خرده فرهنگ ها و سبک زندگی خانواده فردی که خود را به عنوان خواستگار معرفی میکند . قطعاً و بدون شک در نحوه تفکر  در مورد فلسفه ازدواج از نظر فرد مورد نظر شما تاثیر گذار بوده است . قطعه سبک زندگی و نوع محیطی که یک مرد در آن بزرگ شده و تربیت یافته است نمیتواند در نحوه دید او نسبت به زندگی و رابطه زناشویی  بی تاثیر بوده باشد .

مهم ترین ویژگی های مرد خوب برای ازدواج,ویژگی های مرد خوب برای ازدواج موفق,

نقش والدین در انتخاب دختران

امروزه بسیاری از دختران و پسران به این اعتقاد دارند که بهترین تصمیم و و نظر نهایی را در مورد ازدواجشان باید خود آنها بدهند . بیشترین تاثیر را در پیشرفت رابطه تا ازدواج را خود دو طرف داشته باشند . اما در حقیقت زوجی که والدین و خانواده ها را در ازدواج خود دخیل نمیکنند . مطمئنا منبع بزرگی از تجربه و انرژی مثبت که نیاز  شکل گیری یک ازدواج منطقی است را از دست میدهند . از طرفی والدین و خانواده ها تجربه ازدواج را دارند. آنها میتوانند درتشخیص ویژگی های مرد خوب برای ازدواج به دختران خود کمک کنند . والدین در مسیر شکل گیری زندگی زناشویی زوجین نقش راهنما را بازی کنند . از طرف دیگر به دلیل وجود محبتی که بین زوجین و خانواده هایشان است آنها در این مواقع اضطراری که نیاز به کمک دارند به کمک شان خواهند آمد.

خدمات مرکز مشاوره خانواده و روانشناسی آویژه

لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .

در این راستا مرکز مشاوره خانواده و روانشناسی آویژه خدمات متنوعی را در زمینه مشاوره قبل از ازدواج به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد .

منبع:  The kind of man you should marry: 10 Qualities

براي مشاوره در زمينه ویژگی های مرد خوب برای ازدواج از نظر زنان

از مشاورين مشاوره خانواده و روانشناسي آويژه از سراسر کشور

با 09353000102 تماس بگيريد

همه روزه از ساعت 8 صبح تا 1:00 شب 

حتي ايام تعطيل

 

نظرات

- 2 نظر:

  1. من همیشه فکر می کردم که شوهر داری بلدم تا اینکه از دواج کردم و دیدم هیچی بلد نیستم. مثلا چند وقت پیش از عطر و ادکلن سان تارا یکی از بهترین رایحه ها رو خریدم و خواستم باهاش کمی دلبری بکنم اما واکنش شوهرم اصلا کاملا معکوس بود تا اینکه به سایت شما برخوردم. مطالب مفیدی بود و می بایست در این زمینه بیشتر تحقیق کنم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

براي تماس با مشاور کليک کنيد!

تماس با مشاور

تماس با موبایل

هزینه تماس:

دقیقه ای 1400 الی 1800 تومان

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

جهت ادامه و تماس با مشاور کلیک کنید

لطفاً شماره موبایل خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

کاربر گرامی، برای ادامه روند دریافت مشاوره، لطفاً نام خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

سلام در چه زمینه ای نیاز به مشاوره دارید؟

گام بعدی
بازگشت

بازه زمانی مورد نظر خود را برای مشاوره انتخاب کنید:

نگران از دست رفتن بازه زمانی انتخاب شده نباشید، تا زمانی که کامل مشاوره نگرفته اید رزرو شما باقی خواهد ماند.

فوری

جمعه

1399/7/11

شنبه

1399/7/12

یکشنبه

1399/7/13

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 91023933-021 تماس حاصل نمایید

گام بعدی
بازگشت

موجودی شارژ شما:

با این میزان اعتبار شما می توانیددقیقه با مشاور صحبت کنید

دقیقه کافیست، ادامه
خرید شارژ بیشتر
بازگشت

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 91023933-021 تماس حاصل نمایید

خرید شارژ مشاوره:

بازگشت

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

تایید نهایی:

موضوع

مشاوره

مدت

مشاوره

زمان

مشاوره

دقیقه

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 91023933-021 تماس حاصل نمایید

تایید نهایی
بازگشت

زمان مشاوره شما با موفقیت رزرو شد. منتظر تماس از طرف مشاور ما باشید.

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 91023933-021 تماس حاصل نمایید

پس از مشاوره بقیه شارژ شما در حساب کاربریتان باقی خواهد ماند، در صورتی که تمایل دارید باقیمانده پولتان به کارتتان واریز شود با شماره 91023933-021 تماس حاصل نمایید