کانال تلگرام اخبار نظام وظیفه آویژه

برای دسترسی آسانتر به مطالب سایت به کانال تلگرام روانشناسی آویژه بپیوندید (کلیک کنید).

پانزده ویژگی زنانی که برای ازدواج مناسب اند

زنانی که مسئولیت پذیر هستند

زنانی که هدفمند هستد میتوانند مجموعه ای از مهمترین معیارهای ازدواج را در خود داشته باشند چراکه هدفمند بودن نتیجه و برایند چندین ویژگی مثبت در فرد است. به طور کل انسان ، با هدف است که میل به ادامه پیدا میکند و طبیعتا در یک ازدواج موفق نیز هدف میتواند پیش برنده زندگی مشترک زوج باشد تا جایی که در بسیاری از کلاس های مشاوره خانواده آنچه که در کنار مشکلات دیگر زوج مشاهده میشود بی هدفی آن ها است . پس میتوان گفت که هدفمند بودن نشانه کمال طلبی و میل به تعالی در فرد است و زن هدفمند میتواند خانواده را به جلو هدایت کند .

اگر میخواهید بفهمید که طرف مقبال شما زنی هدفمند است یا خیر ،مشاوره قبل از ازدواج در این زمینه به شما کمک خواهد کرد ، به این صورت که نشانه ها و ویژگی های زنان هدفمند را برای شما روشن میکند و کمک میکند که تشخیص دهید آیا این ویژگی ها در طرف مقابل شما وجود دارند یا نه . همچنین شما طی زندگی مشترک برای اولویت بخشیدن به اهداف خود و در کل نجات زندگی خود از روزمره گی و طلاق عاطفی میتوانید به مشاوره ازدواج مراجعه کنید .مشاوره ازدواج به عنوان شخص سوم با نگاهی جامع به زندگی مشترک شما اهداف کوتاه مدت و بلند مدتی را برای شما تعریف میکند که بتوانید با عمل به آن ها پویایی زندگی مشترک خود را حفظ کنید .

زنانی که مسئولیت پذیر هستند

زنانی که مسئولیت پذیر هستند گزینه های مناسبی برای ازدواج میباشند. چرا که زن در جایگاه همسر و مادر وظایف جدی و حیاتی را دارد . زن به عنوان مدیر خانه باید بتواند به درستی امور خانه را سامان دهی کند ، به تربیت و نیازهای فرزندان رسیدگی کند و در کنار این ها همسری مناسب برای نیازهای روحی روانی ، عاطفی ، مادی و جنسی همسر خود باشد . رسیدگی به این امور هرگز امر آسانی نمیباشد خصوصا زمانی که زن شاغل نیز باشد پس تنها یک زن مسئولیت پذیر میتواند این مسائل را به درستی کنترل و رسیدگی کند .


بیشتر بخوانید: معیارهای ازدواج امروزی در جامعه ما چیست ؟


پانزده ویژگی زنانی که برای ازدواج مناسب اند

زنانی که صبور هستند

زنانی که صبور هستند میتوانند زندگی مشترک خود را در ناملایمات و مواقع بحران نجات دهند ، این زنان هرگز در لحظات سخت تسلیم نمیشوند و در برابر سختی ها و مشکلات برای حفظ خانواده خود صبر پیشه میکنند ، طبیعتا اگر زن صبور نباشد با پیشامدی هرچند کوچک زندگی خود را رها میکند حتی در مقابل وظایفی مانند رسیدگی به فرزندان در صورت صبور نبودن هرگز نمیتواند به درستی عمل کند . زن هایی که صبور هستند باعث میشوند آرامش خانواده از دست نرود .

زنانی که اهل رسیدگی به خود هستند

زنانی که اهل رسیدگی به خود هستند در واقع یکی از اصول همسرداری را به جا می آورند . اینکه زن خود را فراموش کند و صرفا به امور خانه و فرزندان یا اشتغال بپردازد به هیچ عنوان مطلوب نمیباشد چرا که آراستگی و توجه به سلامت جسمی باعث میشود علاقه مرد به همسرش چندین برابر شود . طبیعتا زنانی که در کنار انجام وظایف روزمره توجه لازم را به تناسب اندام ، سلامت جسمی و آراستگی ظاهری خود دارند برای همسران خود جذاب تر و ایده آل تر هستند . اینکه زن سعی کند در بهترین حالت ظاهری خود باشد قطعا باعث کشش و محبت بیشتر میان او و همسرش خواهد شد .

زنانی که با اعتماد به نفس هستند

زنانی که با اعتماد به نفس هستند در روابط اجتماعی ، اشتغال ، همسرداری و در کل زندگی فردی و اجتماعی خود موفق تر هستند . این زنان روابطی سازنده و موفق را خواهند داشت و در شکوفا کردن مهارت و استعداد خود به خوبی عمل میکنند و قطعا این موارد تاثیر مثبتی را بر زندگی مشترک خواهند گذاشت . زنان با اعتماد به نفس خود را به درستی شناخته اند و از نقاط قوت و توانایی هایی خود در مسیر پیشرفت خود استفاده میکنند . مردانی که در کنار خود زنان با اعتماد به نفس دارند آسودگی خاطر و اطمینان بیشتری را احساس خواهند کرد چراکه میدانند همسر آن ها قادر خواهد بود در شرایط مختلف از حقوق خود و خانواده دفاع کند.


بیشتر بخوانید: مشاوره ازدواج تلفنی


زنانی که با احساس هستند

زنانی که با احساس هستند همیشه در راضی نگه داشتن همسر خود موفق تر بوده اند . قطعا یکی از مسائلی که سبب کشش مرد به زن و علاقه او میشود ، محبت و احساس لطیف زنانه است که نیازهای عمیق عاطفی یک مرد را پاسخگو باشد . شاید اغلب مردان در بیان احساسات و عواطف خود مشکل داشته باشند اما بدون شک تمامی آن ها نیازمند و علاقه مند به توجه و محبت همسر خود هستند . پس میتوان گفت احساسات و توانایی ابراز آن برای زن ها یکی از مهارت های زندگی است . زنان با احساس با خلق لحظات عاطفی باعث پیوندی عمیق تر میان خود و همسرشان میشوند همچنین محبت مادرانه خود را به درستی به فرزندان خود القا میکنند که در نتیجه این موارد باعث شکل گیری خانواده ای وابسته و شاد خواهد شد .

زنانی که با مدیریت هستند

زنانی که با مدیریت هستند در واقع چندین ویژگی مثبت را همزمان از خود نشان میدهند . وظیفه شناسی ، وقت شناسی ، تدبیر ، آینده نگری ، مسئولیت پذیری ، قدرت کنترل و . . . همگی ویژگی هایی هستند که پیش زمینه مدیریت میباشند . در زندگی مشترک نیز وظایف یک زن چه در جایگاه همسر چه در نقش مادر متنوع و مهم میباشند و زنی که با مدیریت باشد به درستی میتواند اوضاع را در هر شرایطی سامان دهی کند و به تمامی امور در زمان مشخص خود رسیدگی کند . برای مثال زنان با مدیریت با کنترل مخارج و برنامه ریزی درست برای درآمد موجود باعث میشوند که ثبات مالی و پیشرفت اقتصادی در زندگی مشترک امکان پذیر تر باشد .

زنانی که پایبند هستند

زنانی که پایبند هستند تحت هر شرایطی تعهد و وفاداری خود را به خانه و زندگی مشترک خود حفظ میکنند . این زن ها در روابط خود محتاط هستند و با رعایت خط قرمزها اجازه نمیدهند که کسی به حریم شخصی و زندگی مشترک آن ها نفوذ کند . زنانی که پایبند هستند سلامت اخلاقی دارند و نمیگذارند که به عنوان یک همسر و مادر آسیب معنوی از جانب آن ها به خانواده وارد شود .


بیشتر بخوانید: معیارهای اصلی ازدواج موفق را بهتر بشناسیم


زنانی که راستگو هستند

زنانی که راستگو هستند

زنان هایی که راستگو هستند هیچ مسئله ای را از همسر خود پنهان نمیکنند و باعث نمیشوند که با دروغ گفتن ، اعتماد و صداقت در زندگی آن ها از بین برود . در واقع زنان راستگو کمتر خود را در موقعیتی قرار میدهند که مجبور به دروغ گفتن و پنهان کاری باشند و در شرایط غیر عمد نیز ترجیح میدهند راستگو باشند تا از عواقب دروغ در امان باشند . زنانی که راستگو هستند در واقع دارای عزت نفس میباشند و ارزش های معنوی خانواده را با دروغ گفتن زیر سوال نمیبرند .

زنانی که سازگار هستند

زنان هایی که سازگار هستند در واقع افرادی واقع گرا و منطقی میباشند که خواسته ها و توقعات خود را با شرایط زندگی مشترک خود تطبیق داده اند و میتوانند با داشتن درک درستی از شرایط و وقایع ، سازش و انعطاف لازم را برای بهتر شدن وضع موجود از خود نشان دهند .

زنانی که سرزنده هستند

زنان هایی که سرزنده هستند میتوانند به درستی از لحظات خود استفاده کنند و نهایت لذت را ببرند . زنان سرزنده شور و نشاط لازم را در خانه و خانواده به وجود می آورند و روابط خانوادگی و اجتماعی گرم تر و صمیمی تری را دارند . این زن ها در مقابل سختی ها و مشکلات روحیه خود را از دست نمیدهند و فضای خانه را دچار افسردگی نمیکنند . این افراد در هر شرایطی سعی میکنند که لبخند داشته باشند و شادی خانواده را حفظ کنند .


بیشتر بخوانید: مهمترین نکات سن ازدواج برای دختران و پسران


زنانی که احترام را رعایت میکنند

زن هایی که احترام را رعایت میکنند باعث میشوند که ارزش های اخلاقی در خانواده حفظ شود ، خط قرمز ها رعایت شوند و حرمت ها از بین نروند . در واقع از پیش آمدن بسیاری از مشکلات دیگر با حفظ احترام متقابل جلوگیری میکنند . این زنان نه تنها در ربطه خود با همسر و فرزندان احترام را رعایت میکنند بلکه در روابط مهم و تاثیر گزاری مانند رابطه با خانواده همسر ، حد و مرز ها را رعایت میکنند و اجازه نمیدهند که نزاع و تنش به وجود بیاید .

زنانی که صلح طلب هستند

زن هایی که صلح طلب هستند باعث میشوند که مسائل و مشکلات بسیار راحت تر حل شوند . این زنان از هر موضوعی برای ایجاد تنش و در نهایت قهرهای بی مورد استفاده نمیکنند و در مقابل سعی دارند که راه حلی برای گذر کردن از وضعیت موجود پیدا کنند . زن های صلح طلب در پی برقراری آرامش هستند و حتی اگر موضوعی آن ها را ناراحت یا عصبانی کرده باشد آن را با حفظ خونسردی عنوان خواهند کرد .

زنانی که با عزت نفس هستند

زن هایی که با عزت نفس هستند در واقع یک ویژگی مثبت ندارند بلکه پس از کسب ویژگی های ارزشمند و متعالی بسیاری به عزت نفس دست پیدا کرده اند . زنی که عزت نفس داشته باشد هرگز اجازه نمیدهد شخصیت و منیت او برای ماسئل پست و بی ارزش خدشه دار شود . این زن ها مشکلات و اختلافات را توجیهی برای سر زدن رفتار ناپسند از خود نمیدانند . زنی که عزت نفس داشته باشد به رفتارهای خارج از شانی مانند هوسبازی ، عشوه گری ، بی بندوباری ، سوء معاشرت ، خیانت و . . . هرگز آلوده نخواهد شد چراکه او درک کرده است که به عنوان یک زن در قالب همسر و مادر چه جایگاه والایی دارد و زنیت او چقدر ارزشمند و حساس است پس با چنین رفتارهایی باعث تنزل جایگاه خود نمیشود .


بیشتر بخوانید: ملاک های ازدواج موفق


زنانی که اهل چشم و هم چشمی نیستند

زنانی که خوش بین هستند

زن هایی که خوش بین هستند در واقع همیشه به جنبه مثبت مسائل فکر میکنند و اجازه نمیدهند که با سوء برداشت و سوء تعبیر از هر مسئله ای تنش و کدورت ایجاد شود . زنان خوش بین به روابط اجتماعی معمولی همسر خود حسادت و شک بی مورد نمیکنند ، در شرایط مختلف با تمرکز بر اتفاقات منفی جو موجود را سخت تر نمیکنند ، مادام دچار یاس و نا امیدی نمیشوند ، به جای تسلیم شدن امید دارند که راه حلی پیدا خواهد شد و . . . زندگی با زنان خوش بین امید بخش تر و آرام تر خواهد بود .

زنانی که اهل چشم و هم چشمی نیستند

زن هایی که اهل چشم و هم چشمی نیستند زندگی مشترک خود را از رقابت های بی اساس و بی ارزش دور نگه میدارند و از داشته های خود نهایت استفاده و لذت را میبرند . این افراد باطن زندگی مشترک و رابطه با همسرشان را با ظاهر زندگی و روابط دیگران مقایسه نمیکنند و اجازه نمیدهند زندگی آن ها مرتب تحت تاثیر زندگی دیگران قرار بگیرد . زنانی که اهل چشم و هم چشمی نیستند در واقع درک درستی از زندگی دارند و با کپی برداری از زندگی دیگران مسیر زندگی خود را منحرف نمیکنند.


بیشتر بخوانید: سوالات مشاوره قبل از ازدواج


سوالات متداول

نشانه های آمادگی زنان برای ازدواج چیست ؟

رسیدن به بلوغ جنسی ، بلوغ فکری ، بلوغ احساسی ، بلوغ اجتماعی ، تمایل برای درک چیستی زندگی مشترک ، تمایل به کسب مهارت زندگی ، اولویت بندی دقیق تر معیارهای ازدواج ، نگاه جدی تر به موقعیت های موجود ، عدم تمایل به تنهایی و اشتیاق به تشکیل خانواده ، متصور شدن خود در کنار همسر آینده ، تلاش برای استقلال لازم و . . . از نشانه های آمادگی زنان برای ازدواج است .

ویژگی زنانی که آمادگی ازدواج دارند چیست ؟

این زنان به دنبال روابط هدفمند تر و جدی تر هستند و از وارد شدن به رابطه های سطحی خودداری میکنند . نیازهای عاطفی و معنوی قوی تری مانند نیاز به داشتن خانواده را در خود احساس میکنند . با نگاه به دوستان و اطرافیان متاهل دچار نوعی احساس مانند غبطه میشوند و همینطور به دنبال سامان دهی برنامه ها و فعالیت های خود برای رسیدن به یک وضعیت ثابت هستند .

نشانه های عدم آمادگی زنان برای ازدواج ؟

زن هایی که آمادگی ازدواج ندارند در مورد ازدواج دچار ترس و دودلی میباشند ، این زنان توانایی پذیرش مسئولیت های زندگی مشترک را در خود نمیبینند و از همه نظر به خانواده وابسته هستند . زنانی که آمادگی ازدواج ندارند نمیتوانند اولویت بندی ثابتی برای معیارهای ازدواج خود داشته باشند و در واقع نمیدانند که دنبال چگونه فردی هستند . . .

خدمات تلفنی و آنلاین مرکز مشاوره خانواده و روانشناسی آویژه

لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .

در این راستا مرکز مشاوره روانشناسی و خانواده خدمات متنوعی را در زمینه مشاوره آنلاین قبل از ازدواج به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد .

منبع :Marriageable Women: A Focus on Participants in a … 

براي مشاوره در زمينه پانزده ویژگی زنانی که برای ازدواج مناسب اند

از مشاورين مشاوره خانواده و روانشناسي آويژه از سراسر کشور

با 09353000102 تماس بگيريد

همه روزه از ساعت 8 صبح تا 1:00 شب 

حتي ايام تعطيل

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

براي تماس با مشاور کليک کنيد!

تماس با مشاور

تماس با موبایل

هزینه تماس:

دقیقه ای 1400 الی 1800 تومان

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

جهت ادامه و تماس با مشاور کلیک کنید

لطفاً شماره موبایل خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

کاربر گرامی، برای ادامه روند دریافت مشاوره، لطفاً نام خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

سلام در چه زمینه ای نیاز به مشاوره دارید؟

گام بعدی
بازگشت

بازه زمانی مورد نظر خود را برای مشاوره انتخاب کنید:

نگران از دست رفتن بازه زمانی انتخاب شده نباشید، تا زمانی که کامل مشاوره نگرفته اید رزرو شما باقی خواهد ماند.

فوری

سه شنبه

1399/7/1

چهارشنبه

1399/7/2

پنجشنبه

1399/7/3

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 91023933-021 تماس حاصل نمایید

گام بعدی
بازگشت

موجودی شارژ شما:

با این میزان اعتبار شما می توانیددقیقه با مشاور صحبت کنید

دقیقه کافیست، ادامه
خرید شارژ بیشتر
بازگشت

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 91023933-021 تماس حاصل نمایید

خرید شارژ مشاوره:

بازگشت

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

تایید نهایی:

موضوع

مشاوره

مدت

مشاوره

زمان

مشاوره

دقیقه

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 91023933-021 تماس حاصل نمایید

تایید نهایی
بازگشت

زمان مشاوره شما با موفقیت رزرو شد. منتظر تماس از طرف مشاور ما باشید.

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 91023933-021 تماس حاصل نمایید

پس از مشاوره بقیه شارژ شما در حساب کاربریتان باقی خواهد ماند، در صورتی که تمایل دارید باقیمانده پولتان به کارتتان واریز شود با شماره 91023933-021 تماس حاصل نمایید