کانال تلگرام اخبار نظام وظیفه آویژه

برای دسترسی آسانتر به مطالب سایت به کانال تلگرام روانشناسی آویژه بپیوندید (کلیک کنید).

اینستاگرام آویژه

مطالب ما را در اینستاگرام دنبال کنید ( کلیک کنید)

آیا ازدواج با مرد بی پول درست است؟

ازدواج

از نگاه خانم ها، ازدواج با مرد بی پول بزرگترین ریسک است. نظر شما چیست؟

چقدر با این جمله ی ” پول خوشبختی نمی آورد” موافقید؟ از نگاه روانشناسان تعادل در زندگی نقش بسیار مهمی دارد. پول، اخلاق، مسئولیت پذیری، محبت و عشق فاکتورهایی هستند که اگر یکی از آن ها نباشد نمی توان ازدواج موفقی را شاهد بود. کفه ی ترازوی زندگی تان اگر خیلی سنگین شود ممکن است در آینده دچار درد سر شوید، اگر هم خیلی سبک باشد، زندگی غیر قابل تحمل می شود.

در عصر امروز و با توجه به تورم، ازدواج جوان ها خود به خود به مشکل برخورده است و هیچ جوانی جرات نمی کند سمت ازدواج برود. مگر اینکه از لحاظ مالی کاملا تامین باشد یا خانواده ثروت مندی داشته باشد. هزینه های بالا و سرسام آور عروسی و تجهیزیه و مسکن و …..، ازدواج با مرد بی پول را کاملا غیر ممکن کرده و هیچ دختر عاقلی هم دست به این کار نمی زند. البته اگر در این زمینه به مشاوره بیشتری نیاز دارید، مشاوره ازدواج انتخاب خوبی خواهد بود.

آیا ازدواج با خواستگار بی پول به صلاح است؟

خیلی ها سوال می کنند ازدواج با خواستگار بی پول به صلاح است؟ همه خانم ها معمولا خواستگارانی برایشان آمده که وضع مالی خوبی نداشته اند. دختران نیز به خاطر ترس از آینده، آن ها را رد می کردند بدون اینکه درمورد آن ها بیشتر تحقیق کنند. درست است. ما هم معتقدیم بدون داشتن هزینه های اولیه نمی توان یک زندگی موفق تشکیل داد. اما متاسفانه به دلیل انتظارات بالای خانواده دختر، هیچ پسری نمی تواند ازدواج کند. انصافا داشتن مسکن و ماشین و پول زیاد، آن هم در این شرایط برای یک جوان بیست و چند ساله غیر ممکن است.  اگر دختر خانم های عزیز کمی از خواسته ها و انتظارات خود را کم کنند چه می شود؟

ازدواج با خواستگار بی پول ولی باعرضه خیلی بهتر از خواستگار پولدار و بی عرضه است. جوانی که جنم و شم اقتصادی دارد، می تواند خود را به لحاظ مالی بالا بکشد. فردی هم که بی عرضه باشد با وجود حمایت خانواده پولدارش، تمام سرمایه آن ها را به باد خواهد داد. البته ناگفته نماند که جوانانی که هزینه های اولیه زندگی را هم ندارند بهتر است ازدواج نکنند. کسی که برای ازدواج پا پیش میگذارد باید بتواند یک زندگی معمولی را اداره کند.

مرد بی پول

مشکلات بی پولی در ازدواج چیست؟

اهمیت مشکلات بی پولی در ازدواج، آن هم در این شرایط هر روز بیشتر به چشم می آید. ازدواجی که بدون پشتوانه و با دست خالی شروع شود قطعا بعد از آن هم باید منتظر مصائب مسیح باشید. اینکه می گویند بعد از ازدواج همه چیز را به دست می آورید را فراموش کنید و با عقلتان تصمیم بگیرید. درست است که نباید خواستگار خوب را از دست داد.

اما نقش پول در کنار فاکتورهای اخلاقی بسیار مهم است. همه میدانیم قانع ترین فرد هم دوست دارد با کسی ازدواج کند که حداقل بتواند هزینه اولیه ازدواج را داشته باشد و بعد از ازدواج هم از پس اداره یک زندگی معمولی بر بیاید. وگرنه ممکن است نتواند یکسال بیشتر دوام بیاورد و  کارش به مشاوره طلاق بکشد.

 • مشکلات مسکن

 • تامین هزینه اجازه خانه

 • تامین هزینه های مربوط به خرج خانه

 • هزینه بیمه و دارو

 • هزینه فرزندان و تحصیلات آن ها

 • تامین آینده خود و فرزندان

از جمله مشکلاتی است که فرد بی پول هر روز با آن ها دست و پنجه نرم می کند.

ارتباط طلاق با بی پولی چیست؟

آیا طلاق به بی پولی ربط داره؟ اگر نظر ما را بخواهید می گوییم در جامعه کنونی بله. بی پولی ارتباط مستقیمی با از هم گسیختگی خانواده ها دارد. اگر به دادگاه ها سری بزنید متوجه می شوید که علت بیشتر اختلافات و متارکه هاه، مسائل مادی و مشکلات اخلاقی زوجین است. خود شما اگر نتوانید نیازهای اساسی تان  را در یک زندگی معمولی تامین کنید، آیا دل خوشی برای ادامه زندگی دارید؟ حتی اگر شاهزاده ای سوار بر اسب سفید به خواستگاری تان بیاید و بعد از ازدواج بی پول شود ، دیگر او را مانند سابق دوست نخواهید داشت. قطعا عشق در این زندگی کم رنگ می شود و امیدی برای آینده باقی نمی ماند.

 • بی پولی و نداشتن حقوق کافی برای گذران زندگی

 • عدم مدیریت مالی صحیح

 • ولخرجی های یکی از زوجین یا خسیس بودن بیش از حد در زندگی

 • دعواهای مالی بر سر تامین نیازهای مادی و اینکه چه کسی خرج خانه را بدهد

 • اختلاف بر سر تامین مخارج فرزندان

موضوعات تکراری اما بسیار رایج در جدایی زوجین می باشد. خود شما با دوستان و اطرافیانتان در این مورد صحبت کرده اید؟ مشکلات مالی و بی پولی در زندگی شما چه تاثیری دارد؟ به نظر شما آیا طلاق به بی پولی مربوط است؟

آیا عاشق بی پول حق زندگی ندارد؟

شاید عاشق بی پول مورد خوبی برای ازدواج نباشد اما به عاشق بی پول با عرضه و مستقل و مسئولیت پذیر می توان امیدوار بود. اگر از آن دسته افراد هستید که به یک زندگی ساده قانعید و توقع زیادی از همسرتان ندارید به شما می گوییم که ازدواج شما با عاشق بی پول و البته مسئولیت پذیر، سرانجام خواهد داشت اما اگر فردی هستید که به تجملات اهمیت می دهید و پول در زندگی آینده شما جایگاه بالایی دارد، پس بهتر است دور عاشق بی پول را یک خط قرمز بکشید . امیدی به خوشبختی با این فرد نیست. زیرا نمی توانید بی پولی و نداری را تحمل کنید. قبل از اینکه کارتان به مشاوره خانواده بکشد سعی کنید آگاهانه و عقلانی تصمیم گیری کنید.

مشکلات بی پولی

به نظر شما آیا ازدواج با بی پولی ممکنه؟

آیا ازدواج با بی پولی ممکنه؟ این سوالی است که خیلی از آقا پسرها از مشاوران می پرسند. چون از طرفی تحت فشار هستنند و می خواهند هر چه زودتر ازدواج کنند و از طرفی هم پول تشکیل زندگی را ندارند. پس تکلیف آن ها چه می شود؟ نکته اول در رابطه با این افراد این است که اگر  شغلی ندارند سعی کنند ازدواجشون را به تعویق بیاندازند.

ولی اگر دارای شغل هستند ولی حقوق آنها کفاف اداره زندگی را نمی دهد باید با هم رده و هم کیش خودشون ازدواج کنند. یا با کسی وصلت کنند که هیچی از آن ها نخواهد و قانع باشد. در این شرایط اگر خانواده های دو طرف کمک مالی در حد وسعشان بکنند که جه بهتر. ولی اگر حمایت مالی نمی شوند تنها پیشنها این است که در این خانواده هم زن کار کند و هم مرد. اگر مخارج گردن هر دو نفر ابشد می توانند پس از مدتی سطح زندگیشان را ارتقا بدهند.

پس اینکه آیا ازدواج با بی پولی ممکنه یا نیست کاملا بستگی به شرایط خودتان دارد. شما باید شرط اول برای تشکیل زندگی را داشته باشید. اگر سوال دیگری در این زمینه داشتید می توانید با مشاورین ما تماس بگیرید.

سوالات متداول

با سلام، دختری 28 ساله ام و خواستگاری دارم که خانواده ثروتمندی داره ولی پسرشون خیلی از لحاظ مالی وابسته اونهاست. به نظرتون ازدواج با این آدم به صلاحه؟

ما به عنوان مشاور این ازدواج رو توصیه نمی کنیم. این شخص نمی تونه مستقل باشه و اگه یه روز خانوادش طردش کنن، عملا نمی تونه یه زندگی رو اداره کنه. با کسی ازدواج کنید که از هر لحاظی بتونه رو پای خودش بایسته تا بتونید بهش تکیه کنید.

خواستگار من خیلی پولداره اما 22 سال از من بزرگتره.. دو دل موندم که ایا می تونم با این آدم خوشبخت بشم؟

این مورد کاملا سلیقه ایه. اگه فکر میکنید در کنارش خوشبخت میشید و اخلاقش رو تایید می کنید و تفاهم دارید ازدواج کنید.

پسری 18 ساله ام که عاشق دختری شدم که خیلی از من پولدارتره و قصدش هم ازدواجه. اما من هیچ پولی ندارم. به نظرتون در آینده به مشکل برنمی خوریم؟

این ازدواج توصیه نمی شه. چون ممکنه این خانم چند سال بعد این وضعیت شما رو توی سرتون بزنه و تحقیرتون کنه. اما اگر هم رو دوست دارید ازش مهلت بخوایید و سعی کنید شغل مناسبی دست و پا کنید و نشون بدید که مستقل هستید و بدون پول همسرتون هم می تونید زندگی رو اداره کنید.

خدمات تلفنی و آنلاین مرکز مشاوره خانواده و روانشناسی آویژه

هدف مرکز مشاوره و روانشناسی آویژه از ارائه اطلاعات لازم در زمینه مشکلات روانی، افزایش آگاهی شماست تا با توسعه دانش خود، جهت ارتقا و بهبود کیفیت زندگی خود، گامی مهم بردارید. لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .

در این راستا مرکز مشاوره خانواده و روانشناسی آویژه خدمات متنوعی را در زمینه مشاوره تلفنی ازدواج به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد. جهت کسب آموزش های بیشتر این مقاله لاتین را مطالعه کنید. منبع: ( What happens when rich people marry poor people   )

براي مشاوره در زمينه آیا ازدواج با مرد بی پول درست است؟

از مشاورين مشاوره خانواده و روانشناسي آويژه از سراسر کشور

با 09353000102 تماس بگيريد

همه روزه از ساعت 8 صبح تا 1:00 شب 

حتي ايام تعطيل

 

نظرات

- 4 نظر:

 1. سلام.من به یک اقا پسر علاقه دارم ایشون هم همینطور..و قصدشون هم کاملا جدیه فقط مشکلی که هست اینه که پدر ایشون بخاطر مسائل مالی مخالفن و همین باعث شده که پدر منم مخالفت کنن..و این در حالیه که این اقا پسر کاملا مستقل تحصیل کرده و کاری هستش اما پدرشون خیلی مخالفن..به نظرتون چیکار کنیم؟

  1. با سلام
   ببخشید میشه دقیقا بگید اختلاف خانواده ها ریشه در چه مسائلی دارد؟

 2. سلام دختری ۱۸ ساله هستم پسرعمویم خواستگارمه وخیلی دوسش دارم و ازاحساسات او باخبر نیستم نمیدونم دوسم داره یانه پدرش منو براش خواستگاری کرده اما بی پول و خیلی اهل ورفیق بازه به نظرتون بااین آدم خوشبخت میشم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

براي تماس با مشاور کليک کنيد!

تماس با مشاور

تماس با موبایل

هزینه تماس:

دقیقه ای 1400 الی 1800 تومان

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

جهت ادامه و تماس با مشاور کلیک کنید

لطفاً شماره موبایل خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

کاربر گرامی، برای ادامه روند دریافت مشاوره، لطفاً نام خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

سلام در چه زمینه ای نیاز به مشاوره دارید؟

گام بعدی
بازگشت

بازه زمانی مورد نظر خود را برای مشاوره انتخاب کنید:

نگران از دست رفتن بازه زمانی انتخاب شده نباشید، تا زمانی که کامل مشاوره نگرفته اید رزرو شما باقی خواهد ماند.

فوری

چهارشنبه

1399/8/7

پنجشنبه

1399/8/8

جمعه

1399/8/9

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

گام بعدی
بازگشت

موجودی شارژ شما:

با این میزان اعتبار شما می توانیددقیقه با مشاور صحبت کنید

دقیقه کافیست، ادامه
خرید شارژ بیشتر
بازگشت

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

خرید شارژ مشاوره:

بازگشت

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

تایید نهایی:

موضوع

مشاوره

مدت

مشاوره

زمان

مشاوره

دقیقه

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

تایید نهایی
بازگشت

زمان مشاوره شما با موفقیت رزرو شد. منتظر تماس از طرف مشاور ما باشید.

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

پس از مشاوره بقیه شارژ شما در حساب کاربریتان باقی خواهد ماند، در صورتی که تمایل دارید باقیمانده پولتان به کارتتان واریز شود با شماره 62999066-021 تماس حاصل نمایید

اینستاگرام

مشاهده

برای طرح سوالات خود ما را در اینستاگرام دنبال کنید

واتس اپ

شروع گفتگو

مشاوره برای هموطنان خارج از کشور