کانال تلگرام اخبار نظام وظیفه آویژه

برای دسترسی آسانتر به مطالب سایت به کانال تلگرام روانشناسی آویژه بپیوندید (کلیک کنید).

رازهای ازدواج موفق

رازهای ازدواج موفق

رازهای ازدواج موفق جز موضوعات سوال برانگیز برای جوانان است . برای آگاهی از رازهای ازدواج موفق ابتدا باید به مفهموم فلسفه ی ازدواج بپردازیم . ازدواج عبارت است از آغاز یک زندگی زناشویی برای ایجاد آرامش روحی و جسمی که به واسطه آن طرفین دارای یکسری حقوق و وظایف می شوند و در همه چیز با یکدیگر شریک و همراه می شوند . حال می خواهیم بدانیم رازهای ازدواج موفق تا چه اندازه در میزان یک ازدواج موفق تاثیرگذار است . تعریف درست از ازدواج موفق این است که در یک زندگی زناشویی هردو فرد از زندگی خود رضایت داشته باشند و از در کنار هم بودن حتی در مشکلات نیز لذت ببرند . برای داشتن یک زندگی مشترک باید از رازهای ازدواج موفق آگاه باشید .


بیشتر بخوانید: مهم ترین ملاک های همسر داری موفق چیست ؟


رازهای ازدواج موفق از نظر روانشناسی

رازهای ازدواج موفق از نظر روانشناسی بسیار کارآمد و مفید است . از نظر روانشناسی عشق و علاقه می تواند عامل مهمی در ازدواج باشد زیرا وقتی زوجین یکدیگر دوست داشته باشند در اغلب اوقات سعی دارند رضایت یکدیگر را جلب نمایند و خواسته های یکدیگر را برطرف نمایند درنتیجه همین امر می تواند نکته مثبتی در ازدواج باشد . از دیگر رازهای ازدواج موفق از نظر روانشناسی باید به تفاوت سنی مناسب اشاره کنیم . روانشناسان معتقدند باتوجه به اینکه بلوغ فکری دختران زود تر از مردان است بهتر است در ازدواج زن چند سالی از مرد کوچک تر باشد تا به یک میزان مساوی از درک و جهانبینی برسند و در زندگی به راحتی یکدیگر را درک کنند . رازهای ازدواج موفق از نظر روانشناسی به عوامل دیگری نیز اشاره دارد که از جمله مهم ترین های آن می توان به معیارهای ازدواج ، اعتقادات دینی ، فرهنگ و …است .


بیشتر بخوانید: ویژگی های ازدواج خوب


رازهای ازدواج موفق از نظر روانشناسی

عوامل و رازهای ازدواج موفق

عوامل و رازهای ازدواج موفق نه تنها فقط مختص ملاک های قبل از ازدواج نیست بلکه بکار گرفتن آن در زندگی متاهلی نیز بسیار کارآمد است . اگر فکر می کنید با گذشت چند سال از زندگی مشترک حال دچار مشکل شده اید و یا زندگیتان دچار روزمرگی شده است با بکارگرفتن عوامل و رازهای ازدواج موفق می توانید به زندگیتان روح تازه ای بدمید . به کمک موارد زیر در بهبود روابط زناشویتان موثر باشید :

1.زمانی را برای صحبت با همسرتان در نظر بگیرید . در زندگی های پر مشغله امروز یکی از بزرگ ترین آسیب ها به خانواده صحبت نکردن راجع به مشکلات است که موجب دلخوری های عمیق و سوء تفاهم های بسیاری می شود .

2.رفتار های شخصیتان را هر چند وقت یکبار مورد بررسی قرار دهید . اینکه همیشه طرف مقابلتان را مقصر بدانید اشتباه بزرگی است مراقب باشید به آن دچار نشوید .

3.و در آخر اگر فکر می کنید مشکل آنقدر عمیق شده که خودتان قادر به حل آن نیستید از یک نفر سوم که آگاه و با تجربه است کمک بخواهید . مراجعه به مشاوره ازدواج می تواند پیشنهاد مناسبی باشد البته اگر فرصت این کار را ندارید به راحتی می توانید با یک مشاور تلفنی مشکلتان را در میان بگذارید .


بیشتر بخوانید: مهمترین مسائل قبل از ازدواج چیست ؟


کلیدی ترین رازهای ازدواج موفق

کلیدی ترین رازهای ازدواج موفق در هرکس منحصر به خود اوست زیرا هیچکس به اندازه خودتان نمی تواند از تمام خواسته هایتان آگاه باشد . یکی از رازهای ازدواج موفق عدم مقایسه زندگی خود با دیگران است . اگر به زندگی پدران و مادران قدیمی تر نگاهی بیاندازیم  در می یابیم که یکی از عوامل موفقیتشان میزان رضایتمندی از داشته هایشان بوده است و همین امر موجب شده همیشه در زندگی قناعت کنند در نتیجه از بدست آوردن کوچک ترین موفقیت ها بیشترین لذت ها را دریافت می کردند .


بیشتر بخوانید: نکات مهم ارتباط قبل از ازدواج چیست ؟


کلیدی ترین رازهای ازدواج موفق

رازهای ازدواج موفق و سالم

رازهای ازدواج موفق و سالم قبل از ازدواج و بعد از ازدواج در زندگی موثر هستند . قبل از ازدواج با در نظر گرفتن ملاک های درست برای زندگی مشترک مانند میزان تحصیلات ، موقعیت شغلی و اجتماعی ، خانواده و شخصیت فردی و عقاید و اعتقادات و در نظر گرفتن خط قرمز ها و چارچوب های مهم می توان انتخاب درستی داشت . فراموش نکنید مشاوره قبل از ازدواج می تواند نقش مهمی در انتخاب شما ایفا کند چرا که یک عامل سوم بیرونی بدون احساست بازدارنده می تواند موضوعات را از جوانب مختلف بسنجد .سپس بعد از آغاز یک زندگی مشترک با در نظر گرفتن کلی شرایط و همکاری و همفکری در زندگی و پرهیز از لجبازی های کودکانه می توان یک زندگی آرام را با تمام فراز و نشیب های همیشگی فراهم کرد و یک زندگی موفق و شاد را رقم زد .


بیشتر بخوانید: عوامل ازدواج ناموفق


خدمات تلفنی و آنلاین مرکز مشاوره خانواده و روانشناسی آویژه

لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .

در این راستا مرکز مشاوره روانشناسی و خانواده خدمات متنوعی را در زمینه مشاوره ازدواج موفق به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد .

منبع :7 Marriage Secrets of Successful Couples 

براي مشاوره در زمينه رازهای ازدواج موفق

از مشاورين مشاوره خانواده و روانشناسي آويژه از سراسر کشور

با 09353000102 تماس بگيريد

همه روزه از ساعت 8 صبح تا 1:00 شب 

حتي ايام تعطيل

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

براي تماس با مشاور کليک کنيد!

تماس با مشاور

تماس با موبایل

هزینه تماس:

دقیقه ای 1400 الی 1800 تومان

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

جهت ادامه و تماس با مشاور کلیک کنید

لطفاً شماره موبایل خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

کاربر گرامی، برای ادامه روند دریافت مشاوره، لطفاً نام خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

سلام در چه زمینه ای نیاز به مشاوره دارید؟

گام بعدی
بازگشت

بازه زمانی مورد نظر خود را برای مشاوره انتخاب کنید:

نگران از دست رفتن بازه زمانی انتخاب شده نباشید، تا زمانی که کامل مشاوره نگرفته اید رزرو شما باقی خواهد ماند.

فوری

سه شنبه

1399/7/1

چهارشنبه

1399/7/2

پنجشنبه

1399/7/3

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 91023933-021 تماس حاصل نمایید

گام بعدی
بازگشت

موجودی شارژ شما:

با این میزان اعتبار شما می توانیددقیقه با مشاور صحبت کنید

دقیقه کافیست، ادامه
خرید شارژ بیشتر
بازگشت

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 91023933-021 تماس حاصل نمایید

خرید شارژ مشاوره:

بازگشت

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

تایید نهایی:

موضوع

مشاوره

مدت

مشاوره

زمان

مشاوره

دقیقه

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 91023933-021 تماس حاصل نمایید

تایید نهایی
بازگشت

زمان مشاوره شما با موفقیت رزرو شد. منتظر تماس از طرف مشاور ما باشید.

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 91023933-021 تماس حاصل نمایید

پس از مشاوره بقیه شارژ شما در حساب کاربریتان باقی خواهد ماند، در صورتی که تمایل دارید باقیمانده پولتان به کارتتان واریز شود با شماره 91023933-021 تماس حاصل نمایید