کانال تلگرام اخبار نظام وظیفه آویژه

برای دسترسی آسانتر به مطالب سایت به کانال تلگرام روانشناسی آویژه بپیوندید (کلیک کنید).

اینستاگرام آویژه

مطالب ما را در اینستاگرام دنبال کنید ( کلیک کنید)

راز زندگی موفق چیست ؟

راز زندگی موفق چیست

راز زندگی موفق یک سوال بزرگ در ذهن تمام زوج‌ هایی است که مادام احساس می کنند که زندگی مشترک آن ها در وضعیت ایده آل خود نمی باشد . راز زندگی موفق هرگز محدود به یک جنبه خاص مانند عشق یا وضعیت مالی نمی باشد . بلکه راز زندگی موفق نکاتی اصولی هستند که تمام جوانب زندگی را تحت شعاع قرار می دهند . راز زندگی موفق گنجینه ای از مهارت ها می باشد که بخش بزرگی از آن اکتسابی و قابل آموختن است . مشاوره خانواده میتواند با تحلیل وضعیت و شرایط زندگی مشترک شما و توجه به نقاط قوت و ضعف موجود ، راز زندگی موفق را به شما بیاموزد .


بیشتر بخوانید: مهارت ها در روانشناسی ازدواج موفق


راز زندگی موفق زناشویی

راز زندگی موفق زناشویی در دنیای امروزی که به کرات شاهد طلاق عاطفی ، جدایی و زندگی های پر از اختلاف ،کشمکش ، و نزاع هستیم میتواند نجات بخش باشد . راز زندگی موفق زناشویی همان باید ها و نباید هایی هستند که زوجین باید نسبت به یکدیگر و نسبت به زندگی در شرایط مختلف به جا بیاورند . راز زندگی موفق زناشویی دارای اصول و ارکان مشترکی است اما هرگز از زندگی دیگران قابل کپی برداری نمی باشد چرا که هر زوج زندگی منحصر به فرد خود را دارند پس نمی‌توان به دنبال تقلید کورکورانه از زندگی دیگران انتظار یک زندگی زناشویی موفق را داشت .


بیشتر بخوانید: معیارهای اصلی ازدواج موفق را بهتر بشناسیم


راز زندگی موفق زوجین

راز زندگی موفق زوجین اگر بخواهد به صورت سوال از زوج های مختلف پرسیده شود ممکن است پاسخ های متعدد و متنوعی را شاهد باشیم چراکه راز زندگی موفق زوجین با توجه به شخصیت زوج ، سن زوجین ، وضعیت  اجتماعی زوج ، عقاید ، افکار ، فرهنگ و علایق زوج ، وضعیت مالی زوج و . . . ممکن است متفاوت باشد . یعنی زوج با توجه به وضعیتی که در آن قرار دارند و شکل رابطه آن ها ، ممکن است راز موفقیت رابطه خود را در گرو موارد خاصی بدانند به همین دلیل است که نمیتوان راز زندگی موفق را کپی برداری کرد اما میتوان آن را الگوی خود قرار داد .

راز زندگی موفق زناشویی

اصلی ترین راز زندگی موفق

اصلی ترین راز زندگی موفق می تواند شامل موارد زیر باشد . ابراز علاقه کلامی ، بیان واضح احساسات ، افکار ، نظرات و عقاید ، گوش دادن بجا و به اندازه به یکدیگر ، توجه به کیفیت و کمیت رابطه زناشویی ، قدردانی از یکدیگر ، شناخت مسئولیت ها و پذیرش آن ها ، درک تفاوت های فردی و فطری زن و مرد ، احترام متقابل ،بیرون رفتن و گذراندن وقت به صورت دو نفره ، کمک به پیشرفت فردی و اجتماعی یکدیگر ، داشتن هدف و برنامه ریزی برای آن ، اختصاص دادن وقت برای توجه به نقاط ضعف و قوت زندگی مشترک ، واقع گرایی و حذف توقعات غیر معقول از یکدیگر ، پذیرش اشتباهات و تلاش برای رفع آن ها و . . .


بیشتر بخوانید: اهمیت سن در ازدواج موفق


راز خوشبختی در زندگی زناشویی

راز خوشبختی در زندگی زناشویی به دیدگاه و تعریف فرد از خوشبختی نیز بستگی دارد . طبیعتا فردی که به شدت مادی گرا است وضعیت مالی آنچنانی را خوشبختی میداند و کار و سرمایه گزاری را راز خوشبختی . اما اگر تعریف از خوشبختی تعالی همه جانبه زوج باشد پایه ها و اصول مشترکی دارد که برخی از آن ها مانند دوران شناخت ، مربوط به قبل از ازدواج است و میتوان از طریق مشاوره قبل از ازدواج آن ها را فرا گرفت . برخی دیگر نیز مربوط به مهارت های زندگی مشترک است و مشاوره ازدواج میتواند راهنمای ما در این زمینه باشد . راز های ازدواج موفق و خوشبختی به راحتی قابل یادگیری و اجرا می باشند فقط نیازمند مطالعه در این زمینه و استفاده از تجربه افراد متخصص مانند کارشناسان مشاوره خانواده میباشد .


بیشتر بخوانید: موفقیت در ازدواج


راز خوشبختی در زندگی زناشویی

سوالات متداول

زندگی مشترک موفق چگونه است ؟

زندگی مشترک موفق بگونه ای است که زوج از نظر شخصیتی ، اجتماعی ، فرهنگی ، اقتصادی ، روحی روانی رو به پیشرفت و تکامل باشند .

اصول زندگی موفق چیست ؟

کسب مهارت های زندگی مشترک برای داشتن واکنش مناسب در شرایط مختلف از اصول زندگی موفق است .

ویژگی زندگی خوب چیست ؟

علاقه پایدار دو طرفه ، صمیمیت و نشاط ، تعهد و وفاداری ، هدف ، برنامه ریزی ، پیشرفت ، انگیزه و امید به آینده و . . . از نشانه های زندگی خوب می باشند .


بیشتر بخوانید: عوامل ازدواج ناموفق


خدمات تلفنی و آنلاین مرکز مشاوره خانواده و روانشناسی آویژه

لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .

در این راستا مرکز مشاوره روانشناسی و خانواده خدمات متنوعی را در زمینه مشاوره آنلاین ازدواج موفق به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد .

منبع:What is the Secret to Success in Life? 

براي مشاوره در زمينه راز زندگی موفق چیست ؟

از مشاورين مشاوره خانواده و روانشناسي آويژه از سراسر کشور

با 09353000102 تماس بگيريد

همه روزه از ساعت 8 صبح تا 1:00 شب 

حتي ايام تعطيل

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

براي تماس با مشاور کليک کنيد!

اینستاگرام

مشاهده

برای طرح سوالات خود ما را در اینستاگرام دنبال کنید

واتس اپ

شروع گفتگو

مشاوره برای هموطنان خارج از کشور