کانال تلگرام اخبار نظام وظیفه آویژه

برای دسترسی آسانتر به مطالب سایت به کانال تلگرام روانشناسی آویژه بپیوندید (کلیک کنید).

عوامل ازدواج ناموفق

عوامل

دلایل ازدواج ناموفق

دلایل ازدواج ناموفق اجرا نکردن عواملی است که منجر به ازدواج موفق میشود . یکی از مهمترین دلایل ازدواج ناموفق میتواند عدم شناخت است . از دیگر دلایل ازدواج ناموفق احساساتی عمل کردن بدون تفکر و تعقل است . یکی دیگر از دلایل ازدواج ناموفق مشورت نکردن و دیگری مشورت کردن است . مشورت نکردن با افراد کارامد و باتجربه و مشورت کردن با کسانی که صلاحیت مشاوره ندارند . از دلایل ازدواج ناموفق میتوان به هدفهایی غیر از تشکیل زندگی اشاره کرد . عده ای صرفا به خاطر موقعیت ، ثروت و یا کسب چیزهایی غیر از عشق و محبت خانواده ازدواج میکنند . پر واضح است بعد از مدتی اهداف آنها معلوم شده و زندگی جعلی که ساخته اند فرو میپاشد . نرسیدن به سن بلوغ فکری و جنسی هم میتواند دلیل عدم موفقیت در ازدواج باشد .

از دیگر دلایل ازدواج ناموفق بلند پروازی یا تواضع بیش از حد است . بلند پروازی برای اینکه اعتقاد دارند میتوان با کسانی که اختلاف طبقاتی فاحش دارند زندگی کرد (با کسی با قدرت اقتصادی بالا ) . و تواضع حالت برعکس یعنی شخصی با قدرت اقتصادی بالا با کسی ازدواج کند که توان مالی پایین دارد . دیگر دلیل میتواند نقش ناجی بازی کردن برای طرف مقابل باشد . یعنی هدف از ازدواج این باشد که شخصی را از فساد ، فقر و یا موقعیتی که دارد نجات بدهند . در این حالت گذشت ، محبت و ایثار یکطرفه است و بعد از مدتی منجر به جدایی میشود . برخی برای فرار از موقعیتی که دارند ازدواج میکنند که اینهم میتواند یکی دیگر از دلایل ازدواج های ناموفق  باشد .یک دلیل پنهان نگه داشتن برخی مسائل از همسر میباشد . صداقت پیوند را مستحکم میکند .


بیشتر بخوانید: معیارهای اصلی ازدواج های موفق را بهتر بشناسیم


ازدواج ناموفق

عوامل ازدواج ناموفق

عوامل ازدواج ناموفق میتواند خانواده باشد . همسان نبودن خانواده ها ازنظر اقتصادی ، فرهنگی و تحصیلات . از دیگر عوامل ازدواج ناموفق  میتوان به کفو نبودن زن و شوهر اشاره کرد . از عوامل ازدواج ناموفق  میتوان به قدرت اقتصادی اشاره کرد . از عوامل ازدواج های ناموفق میتوان به عدم مدیریت نام برد . مشکلات روحی –روانی هم از دیگر عوامل ازدواج ناموفق است . نقص یا زیبایی ظاهری هم میتواند یکی از عوامل عدم موفقیت در ازدواج باشد . نداشتن روابط عمومی خوب ، اخلاق مناسب و نیکو هم از دیگر عوامل ازدواج ناموفق است . اختلاف سنی زیاد نیز میتواند از عوامل ازدواج ناموفق باشد . برخی نیز به خاطر فرار از شکست عاطفی که داشته اند شخصی را به عنوان جایگزین میپذیرند . این شخص ممکن است برای ازدواج باشد و عجولانه و بدون تفکر باشد که عامل شکست در زندگی میشود .

یکی دیگر از عوامل ازدواج های ناموفق  برملا کردن رازهای قبل از ازدواج که دیگر در زندگی تاثیری ندارند میباشد . دیگری میتواند بزرگتر بودن زن از مرد باشد . ازدواج با مردی که تشکیل خانواده داده و میخواهد همسر دوم داشته باشد . ازدواج پسر مجرد با زنی که قبلا ازدواج کرده است . اشتباه گرفتن صمیمیت با توهین کردن به همسر . برخی برای صمیمیت بیشتر از کلمات توهین آمیز استفاده میکنند که این باعث پرده دری در زندگی شده و منجر به اختلاف میشود . به رخ کشیدن عیوب همسر حال یا به شوخی یا جدی باعث بروز درگیری در زندگی میشود . توجه نکردن به یکی از وجوه زندگی . عدم مشارکت یکی از دو طرف در امور مشترک زندگی . اعتیاد به مواد مخدر هم که واضح است از عوامل بارز ناموفق بودن ازدواج است .


بیشتر بخوانید: اهمیت سن در ازدواج های موفق


عوامل

نشانه های ازدواج ناموفق  

نشانه های ازدواج ناموفق واضح و زیاد است . نداشتن نشاط و شادی در همسران . از دیگر نشانه های ازدواج ناموفق شرکت نکردن درمهمانی های خانوادگی است . از بارزترین نشانه های ازدواج ناموفق عدم سازش بین همسران میباشد . یکی دیگر از نشانه ها عدم رضایت یکی از همسران از وضعیت کلی زندگی است . کم شدن روابط جنسی و زناشویی بدون دلیل هم از دیگر نشانه های ازدواج ناموفق است . بیحوصلگی و ابراز خستگی بیش از حد از دیگر نشانه ها است .  مبتلا شدن به بیماریهای روح – روانی هم یکی دیگر از نشانه ها است . سردی روابط در زندگی و کمتر صحبت کردن با یکدیگر نیز از نشانه های ازدواج ناموفق است . انجام ندادن وظایف زناشویی و امور مربوط به خانواده نیز از دیگر نشانه های ازدواج ناموفق است . پرخاشگری و حتی فحاشی از نشانه های ازدواج ناموفق  میباشد .


بیشتر بخوانید: شرایطی که یک ازدواج خوب باید داشته باشد چیست ؟


تجربه های ازدواج ناموفق  

تجربه های ازدواج ناموفق  نشان میدهد که بهترین عامل موفقیت ابتدا شناخت کامل دو طرف است . ازدواج عجولانه باعث پشیمانی است . تجربه های ازدواج ناموفق  نشان داده اند که احساست شدید همیشه مانع تفکر شده است . احساسات زود گذر هستند و در بیشتر موارد باعث میشوند درست نبینیم ، درست نشنویم و درست فکر نکنیم . بدون مشاوره ازدواج کردن میتواند پس از ازدواج مشکلات زیادی به همراه داشته باشد . مشاوره ازدواج به ما کمک میکند از همسر خود شناخت پیدا کنیم . شناخت درست منجر به انتخاب درست میشود . مشاوره قبل ازازدواج به ما کمک میکند از روحیات و درون یکدیگر آگاه شویم . بدون روانشناسی نمیتوان پی برد که دست به انتخاب درستی زده ایم یا خیر . تجربه های ازدواج ناموفق  راه را برای رسیدن به موفقیت هموار میکند .

مشاوره خانواده با دستی پر از تجربه رهنمون زوجها برای رسیدن به ازدواج های موفق است . دو چیز راهنمای خوبی برای رسیدن به ازدواج موفق هستند . شنیدن تجربه های تلخ و درس گرفتن از آنها . البته از راه درست و با آسیب شناسی نه با حدس و گمانهای شخصی و نتیجه گیری اشتباه . دوم استفاده از تجربیات دیگران . کسانی که به موفقیت و خوشبختی رسیده اند چه مسیرهایی را طی کرده اند .


بیشتر بخوانید: خصوصیات دختر خوب برای ازدواج


ازدواج ناموفق

ازدواج ناموفق از دیدگاه مشاوره خانواده

ازدواج ناموفق از دیدگاه مشاور خانواده به ازدواجی گفته میشود که زوج در آن احساس خوشایندی نداشته باشند . ازدواج های ناموفق  از دیدگاه مشاوره خانواده ازدواجی است که در آن انگیزه ها کمرنگ میشود و رسیدن به اهداف تحت الشعاع اختلافات میگردد .

مرکز مشاوره آویژه برای همه ازدواج موفقی را آرزومند است .


بیشتر بخوانید: معیارهای یک پسر خوب برای ازدواج


خدمات تلفنی و آنلاین مرکز مشاوره خانواده و روانشناسی آویژه

لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .

در این راستا مرکز مشاوره روانشناسی و خانواده خدمات متنوعی را در زمینه مشاوره ازدواج موفق به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد .

منبع :  Top 10 Reasons Marriages Fail

نویسنده: زهره حبیبی نوده

سوالات متداول

ازدواج های ناموفق چه تاثیری بر روی اعتماد به نفس دارد ؟

پیروزی باعث بالا رفتن اعتماد به نفس و مسلما شکست برروی اعتماد به نفس تاثیر منفی میگذارد مگر کسانی که از شکست پلکانی برای بالا رفتن میسازند که معمولا اینچنین افراد با دقت و درایت تصمیم میگیرند مخصوصا در مورد ازدواج حتما مشاوره میکنند .

عوامل تاثیر گذار بر ازدواج ناموفق چیست ؟

کنترل نداشتن بر خلق و خو ، بر احساسات ، بر غرایز و خواسته های افراطی که با وضعیت خانواده نا سازگار است . چشم وهمچشمی ، حسادت و رقابت نا بجا . عدم مدیریت صحیح درو ن خود و افراد خانواده . یکسان نبودن خواسته ها واهداف خانواده با هم .

دلایل متداول برای ازدواج ناموفق چیست ؟

تصمیمیهای عجولانه ، عدم مشاوره قبل از ازدواج وخانواده ، درگیر احساسات شدن ، عدم همسانی بین هسته پیشین خانواده و خانواده تازه پدید آمده ، هم فرهنگ و همسان نبودن خانواده ها از نظر اقتصادی ، عدم شناخت کافی از همسر آینده واعتماد بیجا .

چگونه از ازدواج ناموفق جلوگیری کنیم ؟

با مشاوره قبل از ازدواج ، مشاوره خانواده و روانشناسی خانواده و ازدواج راه رسیدن به یک ازدواج موفق برای همه روشن میشود . با دانستن بایدها و نباید و تطبیق بین خود ، همسر واین عوامل میتواند در موفقیت ما تاثیر گذار بوده و ما را به خوشبختی برساند .

طلاق بهتر است یا ماندن در یک ازدواج ناموفق ؟

بستگی به علت ناموفق بودن ازدواج دارد اگر این دلیل قابل اغماض است بهتر است به زندگی ادامه دهیم و با مشاوره آنرا اصلاح کنیم . اما اگر مشاجرات و اهتلافات بقدری زیاد است که به روح و جسم افراد خانواده آسیب میرساند بهتر است بعد از یک مشاوره طلاق از ادامه زندگی خودداری کنیم .

براي مشاوره در زمينه عوامل ازدواج ناموفق

از مشاورين مشاوره خانواده و روانشناسي آويژه از سراسر کشور

با 09353000102 تماس بگيريد

همه روزه از ساعت 8 صبح تا 1:00 شب 

حتي ايام تعطيل

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

براي تماس با مشاور کليک کنيد!

تماس با مشاور

تماس با موبایل

هزینه تماس:

دقیقه ای 1400 الی 1800 تومان

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

جهت ادامه و تماس با مشاور کلیک کنید

لطفاً شماره موبایل خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

کاربر گرامی، برای ادامه روند دریافت مشاوره، لطفاً نام خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

سلام در چه زمینه ای نیاز به مشاوره دارید؟

گام بعدی
بازگشت

بازه زمانی مورد نظر خود را برای مشاوره انتخاب کنید:

نگران از دست رفتن بازه زمانی انتخاب شده نباشید، تا زمانی که کامل مشاوره نگرفته اید رزرو شما باقی خواهد ماند.

فوری

دوشنبه

1399/6/31

سه شنبه

1399/7/1

چهارشنبه

1399/7/2

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

گام بعدی
بازگشت

موجودی شارژ شما:

با این میزان اعتبار شما می توانیددقیقه با مشاور صحبت کنید

دقیقه کافیست، ادامه
خرید شارژ بیشتر
بازگشت

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

خرید شارژ مشاوره:

بازگشت

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

تایید نهایی:

موضوع

مشاوره

مدت

مشاوره

زمان

مشاوره

دقیقه

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

تایید نهایی
بازگشت

زمان مشاوره شما با موفقیت رزرو شد. منتظر تماس از طرف مشاور ما باشید.

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

پس از مشاوره بقیه شارژ شما در حساب کاربریتان باقی خواهد ماند، در صورتی که تمایل دارید باقیمانده پولتان به کارتتان واریز شود با شماره 62999066-021 تماس حاصل نمایید