کانال تلگرام اخبار نظام وظیفه آویژه

برای دسترسی آسانتر به مطالب سایت به کانال تلگرام روانشناسی آویژه بپیوندید (کلیک کنید).

معیار زنان برای ازدواج

معیار

معیار زنان برای ازدواج

معیار زنان برای ازدواج یکی از موضوعاتی است که محققان و پژوهشگران بسیاری را وا داشته است که در این زمینه تحقیق کنند تا به نکات کلیدی و موارد روشنی در خصوص معیار زنان برای ازدواج دست پیدا کنند . همین طور معیار زنان برای ازدواج یکی از سوال های همیشگی و مهمی است که در ذهن هر مردی نقش می بندد تا بتوانند خود را به فرد ایده آل از نظر جنس مخالف تبدیل کنند .

همانطور که گفته شد  تحقیقات وسیعی توسط کارشناسان حوزه های اجتماعی و خانواده و همین طور کارشناسان روابط انجام گرفته است تا معیار زنان برای ازدواج مشخص شود . نکته ای که در خلال این پژوهش ها و آزمایشات که بر روی گروه های مختلف افراد در فرهنگ ها ، موقعیت ها و سنین مختلف انجام گرفته است و به دست آمده این است که معیار زنان برای ازدواج به طور معمول هر ۱۰ سال یک بار دستخوش تغییرات و تحولات جدی می شود . به این معنا که از اولین دوره ای که فرد به عنوان یک دختر به همسر آینده خود فکر می‌کند و در ذهن خود او را مجسم می‌کند ، با گذشت زمان و بزرگ شدن و سیر تکامل شخصیتی معیارها و ملاک ها و ایده آل هایی که برای انتخاب همسر در ذهن خود دارد نیز تغییر می کند .

معیارهای ثابت

هر چند که در این میان ایده آل ها و معیار های ثابتی نیز وجود دارند اما طبیعی است که با افزایش سن و تجارب مختلف در زندگی و کسب آگاهی ها و دانش ها معیار زنان برای ازدواج در سن های مختلف متفاوت باشد . پس به جرات می توان گفت که معیار زنان برای ازدواج در سن نوجوانی تا حدود زیادی هیچ شباهتی به معیار زنان برای ازدواج در سنینی مانند ۳۵ سالگی ندارد و قطعاً مسئله ازدواج موفق به معیار زنان برای ازدواج ، ارزشمند بودن و حقیقی بودن این معیارها و همین طور ثبات آنها بستگی دارد .


بیشتر بخوانید:معیارهای یک پسر خوب برای ازدواج


زنان

معیار زنان برای ازدواج در سنین متفاوت

معیار زنان برای ازدواج در سنین متفاوت همانطور که گفته شد دچار تغییرات جدی و اساسی می شود که این نشات گرفته از تغییرات شخصیتی و بلوغ شخصیتی است که با افزایش سن در انسان به وجود می آید و کاملا طبیعی می باشد . معیار زنان برای ازدواج در سنین متفاوت به طور معمول از معیار های ظاهری و سطحی به معیارهای معنوی و حقیقی تغییر پیدا می‌کند . برای مثال معیار زنان برای ازدواج در سنین متفاوت به شرح زیر است . زنان ۱۸ تا ۲۴ سال ، معیارهایی مانند زیبایی ظاهری و وجود سلایق مشترک مانند خواننده مورد علاقه و یا ورزش مورد علاقه و همینطور مورد تایید بودن دوستان می باشد . زنان بین ۲۵ تا ۳۵ سال بیشتر به موقعیت اجتماعی فرد و قدرتمند بودن و تاثیرگذاری او و همینطور تناسب ظاهری و وضعیت شغلی توجه می‌کند .

معیار زنان ۳۵ تا ۴۵ ساله معمولاً ویژگی های مثبت شخصیتی مانند اخلاق خوب ، پختگی و کمال ، اقتدار و استقلال می باشد و طبیعتا در کنار این ها وضعیت مادی نیز دارای اهمیت است و در مواردی که معیار زنان برای ازدواج در سنین بیش از ۴۵ سال مطرح است ، ویژگی هایی مانند ثبات مالی ، ثبات شخصیتی ، اعتماد و احترام و روابط اجتماعی احترام‌ آمیز مطرح میباشد . معیار زنان برای ازدواج در سنین متفاوت به تفاوت های فردی و همینطور شرایط تربیتی و شرایط زندگی نیز بستگی دارد به طور مثال فردی که در وضعیت مالی مطلوبی به سر میبرد ممکن است هرگز وضعیت مالی طرف مقابل برای او اهمیتی نداشته باشد یا شخصی که تحصیلات بخصوصی ندارد توقع مدرک تحصیلی خاصی نیز از همسر آینده خود نداشته باشد .


بیشتر بخوانید:خصوصیات دختر خوب برای ازدواج


برای

مهم ترین معیار زنان برای ازدواج

مهم ترین معیار زنان برای ازدواج از فردی به فرد دیگر به دلیل تفاوت های ذاتی و فطری در انسان ها و همینطور در رنج های سنی مختلف متفاوت می باشد . از این رو مهمترین معیار زنان برای ازدواج را نمیتوان به صورت یک لیست به تمامی افراد تعمیم داد چرا که ممکن است یک معیار مانند تحصیلات دانشگاهی برای یک فرد جزو اولین معیارها و مهمترین ها باشد اما برای فردی دیگر هیچ اهمیتی نداشته باشد از این رو مهم ترین معیار زنان برای ازدواج را میتوان گفت که امری نسبی و سلیقه ای است .

اما به طور معمول و طبق نظرسنجی‌ های صورت گرفته داشتن ویژگی های شخصیتی و اخلاقی مثبت مانند روابط اجتماعی خوب ، ادب و نزاکت ، خوش اخلاقی ، وفادار بودن ، متعهد بودن ، مسئولیت پذیر بودن ، مستقل بودن و مقتدر بودن و همینطور ویژگی های غیر معنوی مانند تناسب ظاهری و ثبات مالی و شغلی از مهم ترین معیار زنان برای ازدواج می باشد اما طبیعتا این معیارها می‌توانند از فرهنگی به فرهنگ دیگر ، از قومی به قومی ، دیگر و حتی در واحد کوچکتر از خانواده ای به خانواده دیگر متفاوت باشد و ترتیب اولویت بندی آنها نیز  مختلف باشد یعنی ممکن است برای یک فرد زیبایی ظاهری اولین ملاک و تحصیلات دانشگاهی آخرین ملاک باشد اما برای فردی دیگر تحصیلات دانشگاهی بر هر معیار دیگری ارجعیت داشته باشد پس تعیین معیارها نمی‌تواند برای همگان به یک صورت باشد .


بیشتر بخوانید:دغدغه های ازدواج جوانان چیست ؟


ملاک ها و معیار زنان برای ازدواج

ملاک ها و معیار زنان برای ازدواج یکی از مهمترین مسائلی است که در مشاوره ازدواج باید مطرح شود یعنی زوج می‌توانند پیش از تصمیم قطعی برای ازدواج در کلاس های مشاوره خانواده و یا مشاوره خانواده و روانشناسی معیار ها و ملاک های خود را به طور واضح و سریع بیان کنند تا در جلسات متعدد مشاوره ازدواج بتوانند به تصمیم درستی در این باره دست پیدا کنند که آیا طرف مقابل فرد مناسبی برای آنها میباشد یا خیر .

ملاک ها و معیار زنان برای ازدواج تابع عوامل مختلفی می باشد . این که فرد بر اساس چه ارزش هایی تربیت پیدا کرده است و اینکه در چه شرایطی رشد و تکامل یافته و همینطور تاثیرات مستقیم و اثرگذار آموزش و پرورش جامعه و وضعیت و موقعیت شخصی فرد عواملی هستند که تعیین می کنند در میان گزینه‌ های مختلفی که برای معیار انتخاب همسر وجود دارد ، کدام گزینه ها برای فرد پررنگ‌ تر و ترتیب اولویت بندی آنها بر چه اساسی باشد . پس با این تفاسیر هرگز نمی‌توان یک لیست مشخص را به صورت قانون در این باره تدوین کرد .


بیشتر بخوانید:تهدید ها و فرصت های ازدواج اینترنتی چیست ؟


ازدواج

معیارهای زنان برای ازدواج

معیارهای زنان برای ازدواج مسئله ای است که هم در جمع زنان مطرح است و هم در جمع مردان . معیارهای زنان در جمع زنان و گفتگو در این باره برای هم فکری و سنجش درستی و نادرستی و رسیدن به معیارهای درست بر اساس تجارب و نظرات دیگران می باشد و در جمع مردانه نیز اهمیت این موضوع برای کشف معیارهای زنان برای ازدواج و تلاش برای دست پیدا کردن به این معیارها می باشد .

مشاوره ازدواج می تواند به هر دو دسته در این زمینه کمک کند تا با تفسیر معیارهای حقیقی ازدواج و تعیین ملاک هایی که هرگز کمرنگ نمی‌شوند و اهمیت خود را از دست نمی دهند بتوانند زوج را به سمت تصمیمات صحیح و به دنبال آن ازدواج موفق سوق دهند . نکته مهمی که در این زمینه وجود دارد این است که معیارهای زنان برای ازدواج به هیچ عنوان امری نیست که آن را با توجه به مقایسه نابجای خود با دیگران و همینطور تقلید از دیگران تعیین کرد چرا که این معیار ها بسیار شخصی و منحصر به فرد می باشند و باید با توجه به موقعیت ، شخصیت ، اهداف اعتقادات و اندیشه خود شخص تعیین شوند و هیچ تقلید و تحمیلی نباید در آن دخیل باشد .


بیشتر بخوانید:اهمیت سن در ازدواج موفق


خدمات تلفنی و آنلاین مرکز مشاوره خانواده و روانشناسی آویژه

لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .

در این راستا مرکز مشاوره خانواده و روانشناسیخدمات متنوعی را در زمینه مشاوره تلفنی ازدواج موفق به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد .

منبع : Marriage: Criteria & Choice

براي مشاوره در زمينه معیار زنان برای ازدواج

از مشاورين مشاوره خانواده و روانشناسي آويژه از سراسر کشور

با 09353000102 تماس بگيريد

همه روزه از ساعت ? صبح تا ?? شب 

حتي ايام تعطيل

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

براي تماس با مشاور کليک کنيد!

تماس با مشاور

تماس با موبایل

هزینه تماس:

دقیقه ای 1400 الی 1800 تومان

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

جهت ادامه و تماس با مشاور کلیک کنید

لطفاً شماره موبایل خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

کاربر گرامی، برای ادامه روند دریافت مشاوره، لطفاً نام خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

سلام در چه زمینه ای نیاز به مشاوره دارید؟

گام بعدی
بازگشت

بازه زمانی مورد نظر خود را برای مشاوره انتخاب کنید:

نگران از دست رفتن بازه زمانی انتخاب شده نباشید، تا زمانی که کامل مشاوره نگرفته اید رزرو شما باقی خواهد ماند.

فوری

پنجشنبه

1399/5/23

جمعه

1399/5/24

شنبه

1399/5/25

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 91022688-021 تماس حاصل نمایید

گام بعدی
بازگشت

موجودی شارژ شما:

با این میزان اعتبار شما می توانیددقیقه با مشاور صحبت کنید

دقیقه کافیست، ادامه
خرید شارژ بیشتر
بازگشت

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 91022688-021 تماس حاصل نمایید

خرید شارژ مشاوره:

بازگشت

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

تایید نهایی:

موضوع

مشاوره

مدت

مشاوره

زمان

مشاوره

دقیقه

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 91022688-021 تماس حاصل نمایید

تایید نهایی
بازگشت

زمان مشاوره شما با موفقیت رزرو شد. منتظر تماس از طرف مشاور ما باشید.

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 91022688-021 تماس حاصل نمایید