کانال تلگرام اخبار نظام وظیفه آویژه

برای دسترسی آسانتر به مطالب سایت به کانال تلگرام روانشناسی آویژه بپیوندید (کلیک کنید).

ملاک های ازدواج موفق

ملاک های ازدواج موفق

ملاک های ازدواج موفق

ملاک های ازدواج موفق یکی از دغدغه های مهم جوانان است . داشتن یک ازدواج موفق آرزوی هر جوانی است البته شاید برای هر کسی اتفاق نیافتد اما رسیدن به آن تنها نیازمند انتخاب صحیح و آگاهی از چگونگی یک انتخاب درست است . ملاک های ازدواج موفق بسته به شرایط و معیارهای ازدواج در افراد متفاوت است اما به طور کلی می توان یکسری چارچوب را برای موفقیت یک ازدواج در نظر گرفت . ملاک های ازدواج موفق شما را در داشتن یک زندگی ایده آل کمک می کند .

ملاک های ازدواج موفق به شما نحوه انتخاب همسر را می آموزد پس برای یک انتخاب صحیح لازم است از این ملاک ها آگاه باشید . به طور مثال فردی را در نظر بگیرید که قادر به تشخیص ملاک های مناسب ازدواج نیست و صرفا از روی احساسات و عواطف و یا ملاک های ظاهری مانند زیبایی همسر خود را انتخاب می کند این نوع انتخاب های سطحی و بدون منطق قطعا آسیب هایی را به دنبال دارد که عدم شناخت درست ازجمله آن است .


بیشتر بخوانید:ویژگی های ازدواج خوب


ملاک های ازدواج موفق از نظر روانشناسان

ملاک های ازدواج موفق از نظر روانشناسان مورد بررسی قرار گرفته است ، تحقیقات نشان می دهد درصد کمی از ازدواج هایی که با ملاک های درست و منطقی صورت گرفته اند به مشکل برمی خورد . زیرا وقتی با آشنایی کامل از یکدیگر و ملاک های درست وارد زندگی مشترک شوید طی زندگی و هنگام رویارویی با مشکلات از عکس العمل های یکدیگر شکه نخواهید شد و پیش بینی نحوه رفتار فرد مقابل برایتان بسیار راحت است زیرا شناخت درست و کاملی از همسرتان دارید و این یک امتیاز مثبت در زندگی مشترک است .

ملاک های ازدواج موفق از نظر روانشناسان به عوامل زیادی از جمله  میزان تحصیلات ، موقعیت شغلی ، میزان اختلاف سنی ، نگاه هر دو طرف به فلسفه ازدواج ، خانواده ، فرهنگ و سطح مالی بستگی دارد .

ملاک های ازدواج موفق از نظر روانشناسان بسته به این است که خواسته فرد از زندگی مشترک چه چیزی باشد . براساس آمار ها افرادی که خواسته ها و معیارهای ساده تری دارند در زندگی مشترک از میزان رضایت مندی بیشتری برخوردار هستند . همچنین افرادی که مدام در حال مقایسه زندگی خود با دیگران هستند هیچگاه به آرامش نخواهند رسید زیرا همیشه موردی برای بهانه جویی پیدا می کنند .

ملاک های ازدواج موفق پسران


بیشتر بخوانید:مهارت ها در روانشناسی ازدواج موفق


ملاک های ازدواج موفق پسران

ملاک های ازدواج موفق پسران در عین سادگی می تواند بسیار مبهم و سخت شود . مردان در بیشتر موارد از نظر عاطفی به دنبال بدست آوردن آرامش در زندگی مشترک هستند . ملاک های ازدواج موفق پسران تفاوت های عمده ای با دختران دارد اما به طور کلی برای یک ازدواج موفق لازم است قبل از شناخت همسر از خودتان شناخت درستی داشته باشید . پیشنهاد می شود در مواردی که احساس می کنید به تنهایی قادر به انتخاب صحیح نیستید به یک مرکز مشاوره قبل از ازدواج مراجعه کنید .


بیشتر بخوانید:معیارهای یک پسر خوب برای ازدواج


مهمترین ملاک های ازدواج موفق

مهمترین ملاک های ازدواج موفق همانطور که پیش تر گفتیم با توجه به معیارهای شخصی هر فرد در نظر گرفته می شود . در یک زندگی مشترک موفق زن ومرد باید از کنار هم بودن لذت ببرند و از ازدواج و انتخابشان احساس پشیمانی نکنند ؛ این میزان از رضایت به عوامل زیادی برای رسیدن به خوشبختی نیاز دارد .

گاهی افراد به اشتباه این میزان از رضایت مندی را به مادیات ربط می دهند و الویت خود را پول قرار می دهند ، گرچه مادیات نیز در آرامش و امنیت یک زندگی بی تاثیر نیست اما بسیاری از زوج ها بدون مقدار زیادی پول احساس خوشبختی و شادی را دارند اما برعکس چه بسیار زوج هایی که با پول و ثروت زیاد در زندگی مشترک به مشکل برمی خورند و حتی دچار افسردگی می شوند . درنتیجه میزان رضایت از زندگی بیشتر یک احساس درونی است که وابسطه به نگاه خود انسان به زندگی دارد .


بیشتر بخوانید:مهم ترین ملاک های همسر داری موفق چیست ؟


مهمترین ملاک های ازدواج موفق دختران

مهمترین ملاک های ازدواج موفق دختران

مهمترین ملاک های ازدواج موفق دختران نیز بر می گردد به خواسته های آنها از زندگی مشترک . اما پیدا کردن بهترین ملاک های ازدواج همواره ازجمله نگرانی های مهم دختران است . پیشنهاد می شود بعد از جلسات آشنایی و سنجیدن ملاک های شخصی از خواستگار حتما به مشاوره ازدواج مراجعه کنید و با انجام تست های ازدواج موفق از هر آنچه که نسبت به هم شناخت ندارید  آگاه شوید . در آخر بهتر است یادآوری کنیم قراردادن ملاک های سخت و عجیب برای ازدواج ضامن خوشبختی نیست و بهتر است به دنبال معیارهای ازدواج منطقی باشید که قابل بدست آوردن باشد .


بیشتر بخوانید:خصوصیات دختر خوب برای ازدواج


خدمات تلفنی و آنلاین مرکز مشاوره خانواده و روانشناسی آویژه

لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .

در این راستا مرکز مشاوره روانشناسی و خانواده خدمات متنوعی را در زمینه مشاوره ازدواج موفق به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد .

منبع :8 Essentials for a Successful Marriage 

براي مشاوره در زمينه ملاک های ازدواج موفق

از مشاورين مشاوره خانواده و روانشناسي آويژه از سراسر کشور

با 09353000102 تماس بگيريد

همه روزه از ساعت 8 صبح تا 1:00 شب 

حتي ايام تعطيل

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

براي تماس با مشاور کليک کنيد!

تماس با مشاور

تماس با موبایل

هزینه تماس:

دقیقه ای 1400 الی 1800 تومان

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

جهت ادامه و تماس با مشاور کلیک کنید

لطفاً شماره موبایل خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

کاربر گرامی، برای ادامه روند دریافت مشاوره، لطفاً نام خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

سلام در چه زمینه ای نیاز به مشاوره دارید؟

گام بعدی
بازگشت

بازه زمانی مورد نظر خود را برای مشاوره انتخاب کنید:

نگران از دست رفتن بازه زمانی انتخاب شده نباشید، تا زمانی که کامل مشاوره نگرفته اید رزرو شما باقی خواهد ماند.

فوری

شنبه

1399/6/29

یکشنبه

1399/6/30

دوشنبه

1399/6/31

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

گام بعدی
بازگشت

موجودی شارژ شما:

با این میزان اعتبار شما می توانیددقیقه با مشاور صحبت کنید

دقیقه کافیست، ادامه
خرید شارژ بیشتر
بازگشت

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

خرید شارژ مشاوره:

بازگشت

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

تایید نهایی:

موضوع

مشاوره

مدت

مشاوره

زمان

مشاوره

دقیقه

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

تایید نهایی
بازگشت

زمان مشاوره شما با موفقیت رزرو شد. منتظر تماس از طرف مشاور ما باشید.

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

پس از مشاوره بقیه شارژ شما در حساب کاربریتان باقی خواهد ماند، در صورتی که تمایل دارید باقیمانده پولتان به کارتتان واریز شود با شماره 62999066-021 تماس حاصل نمایید