کانال تلگرام اخبار نظام وظیفه آویژه

برای دسترسی آسانتر به مطالب سایت به کانال تلگرام روانشناسی آویژه بپیوندید (کلیک کنید).

اینستاگرام آویژه

مطالب ما را در اینستاگرام دنبال کنید ( کلیک کنید)

مهم ترین ملاک های همسر داری موفق چیست ؟

همسرداری موفق

همسرداری موفق

همسرداری موفق را می‌توان یک مهارت دانست مهارتی که پر از نکات ریز ، اصول خاص ، باید ها و نباید و … می باشد . همسرداری موفق پیش از آن که از طریق تجربه شرایط مختلف و آزمون و خطاهای زندگی مشترک به دست بیاید نیازمند کسب علم و آگاهی لازم در این زمینه است چرا که یک سری اصول و ارکان خاص در همسرداری موفق وجود دارد که ریشه های روانشناختی دارند و علم روانشناسی ازدواج در پژوهش های فراوان آن ها را به اثبات رسانده است . برای افرادی که مطالعه خاصی در زمینه همسرداری ندارند نیاز است که به کمک روانشناسی ازدواج ، اصول همسرداری موفق را به صورت اساسی یاد بگیرند .


بیشتر بخوانید:ویژگی های یک همسر خوب چیست ؟


راز های همسرداری موفق

راز های همسرداری موفق را می‌توان همان مهارت زندگی مشترک دانست ، بخشی از این مهارت ذاتی می باشد و بخشی دیگر اکتسابی است یعنی فرد در طول زندگی با تجربه های مختلف و مطالعه و یادگیری در این زمینه آن را به دست می آورد . راز های همسرداری موفق می تواند ضامن سعادتمندی یک زندگی مشترک باشد چرا که راز های همسرداری موفق همان کلید های طلایی هستند که در مواقع حساس می توان از آن ها استفاده کرد تا چالش یا بحران ایجاد شده برطرف شود .


بیشتر بخوانید:معیارهای یک پسر خوب برای ازدواج


ملاک های همسرداری موفق

ملاک های همسرداری موفق

ملاک های همسرداری موفق را می‌توان حلال بسیاری از مشکلات ، اختلافات و معضلات زندگی مشترک دانست . در بسیاری از موارد مسئله موجود بین زوج ، آنگونه که به نظر می رسد بزرگ و غیر قابل کنترل نمی باشد . در اصل مشکل این است که زوج نمی دانند رفتار مناسب با موقعیت و مشکل ایجاد شده چگونه است . ملاک های همسرداری موفق چگونگی واکنش درست در مقابل مسائل و شرایط مختلف را به ما آموزش خواهد داد . در واقع این ملاک ها باید ها و نباید هایی هستند که سطح کیفی زندگی مشترک ما را مشخص خواهند کرد .


بیشتر بخوانید:معیار زنان برای ازدواج


ترفند های همسرداری موفق

ترفند های همسرداری موفق را هرگز نباید از زندگی زناشویی دیگران کپی برداری کرد چرا که هیچ زوج ، زندگی زناشویی و مشکلاتی شبیه به هم نمی باشند . ترفند های همسرداری موفق را می‌توان از طریق مشاوره ازدواج در طول زندگی مشترک آموزش دید . حتی بخشی از آن را که مربوط به دوران نامزدی یا عقد است از طریق مشاوره قبل از ازدواج قابل یادگیری است . این ترفند ها نکات ریزی هستند که می توانند نجات بخش زندگی مشترک باشند چراکه این نکات ریز بسیار تاثیرگذار و اثر بخشند . به جرات می توان گفت که دلیل بسیاری از جدایی ها و ناکامی ها در زندگی مشترک ، مشکلات و اختلافات پیچیده و بزرگ نمی باشد بلکه بهره نبردن از ترفند های همسرداری موفق است .


بیشتر بخوانید:ازدواج سالم و پایدار چگونه است ؟


نکات همسرداری موفق برای خانم ها

نکات همسرداری موفق برای خانم ها

نکات همسرداری موفق برای خانم ها بسیار حائز اهمیت است چرا که زن به عنوان ستون خانواده و فراهم کننده آرامش زندگی مشترک باید بتواند شرایط مختلف را مدیریت کند و با استفاده از توانایی ها و مهارت های زنانه تعادل زندگی مشترک را برقرار کند . زن ها بطور ذاتی سیاست حل مسئله را در وجود خود دارند اما برخی نحوه بهره مندی از آن را یاد نگرفته اند . یک کارشناس مشاوره خانواده میتواند این توانایی ذاتی را در فرد شکوفا کند و راهکار های استفاده از آن را به فرد آموزش دهد تا ازدواج موفق به امری ممکن تبدیل شود .


بیشتر بخوانید:خصوصیات دختر خوب برای ازدواج


سوالات متداول

چگونه یک همسر موفق در زندگی باشیم ؟

با کسب مهارت زندگی و شناخت ترفند های همسر داری موفق میتوان بر مشکلات و اختلافات زناشویی غالب شد و زندگی مشترک را در کیفیت ایده آل خود مدیریت کرد .

مردان با چه چیز هایی خوشحال میشوند ؟

درک متقابل ، داشتن حریم شخصی ، احساس اقتدار ، ابراز محبت ، توجه به توانمندی ها ، داشتن وقت برای بودن در کنار دوستان ، سلب کردن لحظات مفرح مردان مانند تماشای فوتبال و … از این موارد هستند .

چه کار هایی زنان را خوشحال میکند ؟

توجه به مناسبت ها ، توجه به تغییرات ظاهری ، محبت کلامی ، حمایت همه جانبه ، قدر دانی بابت زحمات ، همراهی کردن در کار های زنانه و … .

راز خوشبختی در زندگی زناشویی چیست ؟

تعهد ، سازش ، گذشت ، صبر ، ابراز عشق ، صمیمیت ، احترام و درک متقابل و … .

نکات همسر داری برای خانم ها ؟

استفاده از ظرافت ها و سیاست های زنانه ، درک تفاوت های زن و مرد ، اولویت قرار دادن رضایت همسر و … از این نکات میباشد .

خدمات تلفنی و آنلاین مرکز مشاوره خانواده و روانشناسی آویژه

لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .

در این راستا مرکز مشاوره روانشناسی و خانواده خدمات متنوعی را در زمینه ازدواج موفق آنلاین به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد .

منبع : What are the most important criteria in selecting a boyfriend …

براي مشاوره در زمينه مهم ترین ملاک های همسر داری موفق چیست ؟

از مشاورين مشاوره خانواده و روانشناسي آويژه از سراسر کشور

با 09353000102 تماس بگيريد

همه روزه از ساعت 8 صبح تا 1:00 شب 

حتي ايام تعطيل

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

براي تماس با مشاور کليک کنيد!

اینستاگرام

مشاهده

برای طرح سوالات خود ما را در اینستاگرام دنبال کنید

واتس اپ

شروع گفتگو

مشاوره برای هموطنان خارج از کشور