کانال تلگرام اخبار نظام وظیفه آویژه

برای دسترسی آسانتر به مطالب سایت به کانال تلگرام روانشناسی آویژه بپیوندید (کلیک کنید).

موفقیت در ازدواج

موفقیت در ازدواج

موفقیت در ازدواج

موفقیت در ازدواج به عوامل زیادی بستگی دارد . ازدواج جز مهمترین تصمیم های انسان در زندگی می باشد و غفلت در آن ممکن است آسیب های جبران ناپذیری به دنبال داشته باشد . با انتخاب همسر آینده شما به طور کلی مسیر زندگیتان را تغییر می دهید این تغییر در تمام قسمت های زندگیتان مشهود است . و در طی سالیان حتی بر روی نوع رفتار شما تاثیر می گذارد در نتیجه با یک ازدواج مناسب می توانید مراتب موفقیت را طی کنید و یا برعکس با انتخابی غلط ممکن است به ته دره ای عمیق بی افتید .

با ما همراه باشید تا در این مقاله به راه های موفقیت در ازدواج بپردازیم و بررسی کنیم چه عواملی موجب موفقیت در آن می شود و چگونه می توانیم یک ازدواج موفق داشته باشیم .

برای موفقیت در ازدواج باید از قبل الویت و ملاک هایی را در نظر داشته باشید . ازجمله ملاک هایی که روانشناسان برای موفقیت در ازدواج در نظر گرفته اند می توان به میزان اختلاف سن ، نوع نگاه به فلسفه ازدواج ، عقاید دینی و فرهنگی و موقعیت مالی و اجتماعی اشاره کرد .


بیشتر بخوانید:شرایطی که یک ازدواج خوب باید داشته باشد چیست ؟


عوامل موفقیت در ازدواج

عوامل موفقیت در ازدواج به دو بخش اساسی تقسیم می شود :

  1. عوامل موثر قبل از ازدواج
  2. عوامل موثر پس از ازدواج و در زندگی مشترک .

عوامل موفقیت در ازدواج زمانی که قصد انتخاب همسر آینده تان را دارید به موارد زیر مربوط می شود :

  1. اختلاف سنی : میزان فاصله سنی بین زن و مرد از جمله مواردی است که باید قبل از ازدواج به آن توجه داشته باشید . باتوجه به حاصل تحقیقات روانشناسان بهتر است زن حدود 3 تا 5 سال از مرد کوچک تر باشد .
  2. عقاید مذهبی : با توجه به تایراتی که عقاید دینی بر رفتار انسان ها می گذارد بهتر است قبل از ازدواج زن و مرد در این رابطه به توافق رسیده باشند تا در آینده به دلیل نوع پوشش و رفتار یکدیگر دچار مشکل نشوند .
  3. رفتارهای جنسی و زناشویی : یکی از مسائل مهم زندگی زناشویی نوع رفتار های جنسی افراد و خواسته هایشان از یکدیگر است که معمولا به دلیل نوع فرهنگ و خجالت قبل از ازدواج هیچ شناختی از آن ندارند . برای آگاهی از این مورد بهتر است توسط یک روانشناس میزان تفاهم در رفتارهای جنسی را بسنجید تا در آینده دچار مشکل نشوید .
  4. وضعیت مالی : همانطور که می دانید شرایط مالی یکی از شروط مهم ازدواج است اما توجه داشته باشید این موضوع به الویت های دیگرتان لطمه وارد نکند .

عوامل موفقیت در ازدواج برمی گردد به احساس رضایتمندی زوجین بعد از ازدواج و اینکه تا چه میزان از انتخاب خود خوشنود هستند . نکته جالب و عجیب این است که در ازدواج های موفقی که زوج از یکدیگر راضی هستند معمولا هیچکدام از معیارهای ازدواج برایشان اهمیت چندانی ندارد و درواقع فرد را تنها بخاطر خودش می خواهند .

مهمترین عوامل موفقیت در ازدواج


بیشتر بخوانید:عوامل ازدواج ناموفق


مهمترین عوامل موفقیت در ازدواج

مهمترین عوامل موفقیت در ازدواج را می توان رشد عقلی و عاطفی افراد تلقی کرد . در زندگی مشترک این که هردو طرف بتوانند خوب یکدیگر را درک کنند بسیار مهم است . و این درک متقابل نیاز به رشد کامل عقلی دارد زیرا در بعضی موارد ممکن است فردی 25 ساله از لحاظ درک عقلی 21 ساله باشد و وقتی با فردی 25 ساله با درک عقلی بالاتر ازدواج کند به احتمال زیاد در زندگی دچار مشکل می شود . زیرا درک درستی از یکدیگر ندارند .

به طور کلی برای آگاهی کامل تر از مهمترین عوامل موفقیت در ازدواج بهتر است از یک مشاوره قبل از ازدواج کمک بگیرید و با اطمینان بیشتر فرد مورد نظرتان را انتخاب کنید .


بیشتر بخوانید:ویژگی های یک همسر خوب چیست ؟


رازهای موفقیت در ازدواج

رازهای موفقیت در ازدواج را اگر از قدیمی تر ها و بزرگ تر ها بپرسید حتما یکی از دلایل مهم را گذشت و قناعت می دانند ، دو عامل واقعا مهمی که در زندگی های امروز بسیار کمرنگ شده است . با گذشت در برخی مسائل زندگی به راحتی آرامش را به خانه تان دعوت می کنید همچنین اگر مقایسه را در زندگی تان کنار بگذارید بسیاری از فشار های روانی و تشنج های بیهوده را از بین برده اید .


بیشتر بخوانید:ازدواج سالم و پایدار چگونه است ؟


چگونگی موفقیت در ازدواج

چگونگی موفقیت در ازدواج

چگونگی موفقیت در ازدواج را با دقت در انتخاب می توان به راحتی بدست آورد . با یک انتخاب درست و دقیق به راحتی می توانید به خوشبختی دست پیدا کنید . نکته حائز اهمیت در این انتخاب مراجعه به یک راهنمای درست است که با آگاهی و تخصص بتواند به شما کمک کند مشاوره ازدواج تلفنی در تمام ساعات روز به راحتی آماده خدمت رسانی به شما می باشد .


بیشتر بخوانید:اهمیت سن در ازدواج موفق


خدمات تلفنی و آنلاین مرکز مشاوره خانواده و روانشناسی آویژه

لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .

در این راستا مرکز مشاوره روانشناسی و خانواده خدمات متنوعی را در زمینه ازدواج موفق آنلاین به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد .

منبع : Ten Secrets to a Successful Marriage – Focus on the Family

براي مشاوره در زمينه موفقیت در ازدواج

از مشاورين مشاوره خانواده و روانشناسي آويژه از سراسر کشور

با 09353000102 تماس بگيريد

همه روزه از ساعت ? صبح تا ?? شب 

حتي ايام تعطيل

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

براي تماس با مشاور کليک کنيد!