کانال تلگرام اخبار نظام وظیفه آویژه

برای دسترسی آسانتر به مطالب سایت به کانال تلگرام روانشناسی آویژه بپیوندید (کلیک کنید).

اینستاگرام آویژه

مطالب ما را در اینستاگرام دنبال کنید ( کلیک کنید)

نشانه های زندگی زناشویی ناموفق چیست ؟

زندگی زناشویی ناموفق

زندگی زناشویی ناموفق

زندگی زناشویی ناموفق به زندگی اطلاق میشود که در آن یکی از ارتباطات رضایت بخش نباشد . حال ممکن است از نظرعاطفی ، جنسی و یا همزیستی اجتماعی و اقتصادی ارتباط سالم و کامل نباشد . در یک زندگی زناشویی ناموفق ممکن است یک ارتباط ناقص بقیه ارتباطات را تحت الشعاع قرار بدهد . پایه و اساس یک زندگی زناشویی که همان عاطفی است باعث تقویت و یا تخریب بقیه ارتباطات خواهد شد . در یک زندگی زناشویی ناموفق وقتی ارتباط عاطفی ناقص باشد اعتماد و اطمینان از بین خواهد رفت . زندگی زناشویی ناموفق بیشتر تحت تاثیر روابط عاطفی و جنسی میباشد . چه چیزی باعث کمرنگ شدن این روابط میشود ؟ ارتباط ناقص زناشویی و عاطفی از دو جنبه مورد هجوم قرار میگیرد . اول عوامل درون خانوادگی و دوم عوامل برون خانوادگی . باید دید عامل زندگی زناشویی ناموفق از کم توجهی افراد خانواده است ؟

عوامل درون خانوادگی نیز از دو جنبه باید روانشناسی شود . روانشناسی فردی و روانشناسی درون خانوادگی . یک مرد یا یک زن قادر نیست خواسته های عاطفی و یا غریزی همسرش را ارضا کند . او باید آموزش ببییند و از خطری که زندگیش را تهدید میکند آگاه شود . مرد یا زن تنوع طلب هستند و نمیتوانند با همسر خود رابطه خوبی داشته باشند . آنها ممکن است برای ارضا روابط عاطفی و جنسی پا را از چارچوب خانه بیرون بگذارند . عوامل برون خانوادگی در زندگی زناشویی ناموفق را نیزباید از دو جنبه فردی و اجتماعی مطالعه کنیم . جنبه فردی که به دوران هسته پیشین خانواده باز میگردد . کودکی ، نوجوانی و جوانی . آیا این فرد در دسته مهر طلب ها قرار میگیرد ؟ از نظر اجتماعی : در موقعیتی است که جنس مخالف سعی در بدست آوردن دل او دارد .


بیشتر بخوانید:عوامل ازدواج ناموفق


نشانه های زندگی زناشویی ناموفق

نشانه های زندگی زناشویی ناموفق بارزتر از همه توقف یا کمرنگ شدن همبستری در خانواده است . این مرد یا زن هنگام همخوابی چشم هایش را میبندد . در اتاق تاریک همبستر میشود . وقتی همسرش با کلمات ابراز علاقه میکند از او میخواهد ساکت باشد . زودتر از همیشه خود را ارضا کرده و میخوابد . بعد از مرحله ارگاسم همسرش را نمیبوسد و در آغوش نمیگیرد . کمتر کلمات عاشقانه و عاطفی به زبان می آورد . از دیگر نشانه های زندگی زناشویی ناموفق اینست که همسر به تغییرات ظاهری نه برای یکبار بلکه چندین بار بی توجه است . از نشانه های زندگی زناشویی ناموفق اینست که مرد یا زن بیشتر دوست دارد تنها باشد تا با همسرش . از نشانه های زندگی زناشویی ناموفق این که بیشتر دردنیای مجازی به سر میبرد تا با خانواده .

البته این نشانه ها قطعی نیستند . اگر همسر شما یکی از این نشانه ها را داشت به او انگ نزنید ، شک نکنید بلکه مشاوره خانواده انجام دهید . برخی خیانت نمیکنند ، زندگی و همسرشان را دوست دارند ولی از مهارت های لازم برای زندگی زناشویی موفق برخوردار نیستند . باید مشاوره بگیرند و در صورت لزوم آموزش بیینند . در نظر داشته باشید عشق ، دوست داشتن و زناشویی دلخواه با دلخوری و زور و ناراحتی میسر نمیشود . بلکه با مهارت های خاص خود بوجود می آید . لازمه آن شناخت کامل همسر میباشد . او به چه رفتاری علاقه مند است ؟ با چه حرکات و حتی لباسی تحریک میشود و مهم تر از آن به چه چیزهایی نیاز دارد . مشاوره قبل از ازدواج شما را دراین زمینه راهنمایی میکند .

مهمترین اشتباهات در زندگی زناشویی ناموفق


بیشتر بخوانید:شرایطی که یک ازدواج خوب باید داشته باشد چیست ؟


مهمترین اشتباهات در زندگی زناشویی ناموفق

مهمترین اشتباهات در زندگی زناشویی ناموفق مقایسه همسر با دیگران است . هر کس علاقه مندی و توانایی خاص خود را دارد . کسی را میشناسید مدام به همسرش هدیه میدهد . رفتار عاشقانه ای دارد . مدام کلمات رمانتیک بر زبان می آورد توقع نداشته باشید همسر شما نیز چنین رفتاری داشته باشد . نیازهای همسر شما با دیگری تفاوت دارد . اگر شما نیازی دارید که او براورده نمیکند بهتر است با نرمی و عطوفت با او در میان بگذارید . از او بخواهید به نیاز شما توجه کند . اگر موفق نشدید یک مشاوره خانواده میتواند مشکل شما را حل کند . کسانی که قبل از ازدواج ، مشاوره ازدواج انجام میدهند کمتر دچار مشکل میشوند و یک ازدواج موفق خواهند داشت . یکی دیگر از مهمترین اشتباهات در زندگی زناشویی ناموفق غرولند کردن است . غر زدن طرف مقابل را خسته و رنجور میکند .

یکی دیگر از مهمترین اشتباهات در زندگی زناشویی ناموفقاینست که احساس کنید شما خیلی زرنگ هستید و همسرتان زودباور . این اشتباه باعث میشود شما اشتباهاتتان را تکرار کنید و روزی به خود بیایید که دیگر دیر شده است . برخی با صبر اشتباهات همسر را تحمل میکنند تا مگر خود او متوجه شود . وقتی شما غرق در اینکار شوید او هم تدبیری می اندیشد که ممکن است به قیمت پایان زندگی مشترک تمام شود .

خصوصیات یک زندگی زناشویی ناموفق


بیشتر بخوانید:ازدواج سالم و پایدار چگونه است ؟


خصوصیات یک زندگی زناشویی ناموفق

خصوصیات یک زندگی زناشویی ناموفق بر کسی پوشیده نیست . ناموفق ترین رابطه آنها رابطه جنسی و عاطفی است . در این زندگی طلاق عاطفی و جنسی انجام شده ولی زیر یک سقف زندگی میکنند . این طلاق ها معمولا طلاق اقتصادی بدنبال دارند . آنها فقط یک همزیستی سست دارند که ممکن است با خیانت مواجه شود . کافیست کسی در بیرون از خانه نیازهای عاطفی و جنسی آنها را برطرف کند . بزودی جذب او شده و به زندگی مشترک با همسرشان خاتمه میدهند . خصوصیات یک زندگی زناشویی ناموفق در ارتباطات این افراد کاملا محسوس است . آنها از وجود هم لذت نمیبرند . به هر بهانه ای میخواهند از این محیط بی روح فاصله بگیرند .


بیشتر بخوانید:دلیل مقایسه همسر با دیگران چیست ؟


نکاتی که باید در زندگی زناشویی ناموفق رعایت کنیم

نکاتی که باید در زندگی زناشویی ناموفق رعایت کنیم

نکاتی که باید در زندگی زناشویی ناموفق رعایت کنیم : همواره به خاطر داشته باشیم خانه ما بر روی تارهای نازکی بنا شده که با یک نسیم ممکن است ویران شود . به دنبال مقصر نباشیم . قضاوت نکنیم . خود به دنبال راهی برای استحکام بخشیدن بر روابطمان باشیم . اعتماد به نفس و عزت نفس خود را از دست ندهیم . با اطمینان باور کنیم که ما میتوانیم زندگی خود را نجات دهیم . همیشه امیدوار باشم . از دیگر نکاتی که باید در زندگی زناشویی ناموفق رعایت کنیم اینست که : باور کنیم همه چیز تغییر پذیر است . با مهر و عطوفت ودر عین حال اقتدار میتوانیم به خواسته هایمان دست بیابیم .


بیشتر بخوانید:ازدواج سالم و پایدار چگونه است ؟


سوالات متداول

چرا برخی ازدواجهای ناموفق هستند ؟

ناهمگون بودن همسران . تصمیم کورکورانه گرفتن و احساساتی عمل کردن . کفو هم نبودن همسران . اختلاف طبقاتی همسران با هم . همسطح نبودن سوادهایشان . مورد پسند هم نبودن . عدم آشنایی قبل از ازدواج . روانشناسی نکردن همسران قبل از ازدواج .

خصوصیات زندگی زناشویی ناموفق چیست ؟

این زندگی ها باسردی زوجین مواجه میشوند . از هم حرف شنوی ندارند . برای هم احترام قلبی قائل نمیشوند . روابط بی روح است . به خواسته های هم اعتنایی ندارند . حرفهایشان برای هم خوشایند نیست . به عنوان یک همسر کمتر دلشان برای هم تنگ میشود .

دشمن اصلی زناشویی چیست ؟

کم و پایین شمردن همسر نسبت به خود . اهمیت ندادن به روابط در اثرخستگی و بی حوصلگی . عدم شناخت کافی از نیازهای خود و همسر . نداشتن مهارتهای لازم برای دلربایی از همسر . عادی شدن روابط بعد از چند سال . نداشتن تنوع در رفتار و آکسیسوار منزل و تفریحات .

بزرگترین اشتباهات در زندگی زناشویی ناموفق چیست ؟

این که فکر کنیم ما دیگر همسر دلخواه خود را بدست آورده ایم و نیازی به تلاش برای رضایت خاطر او نداریم . برای زناشویی موفق هیچ تلاشی نکنیم . همسرمان برایمان عادی شود . فقط با او در مورد خستگیهایمان حرف بزنیم . برایش تنوع وشادی و دلگرمی ایجاد نکنیم .

ماهیت معنایی زندگی زناشویی ناموفق چگونه تغییر میکند ؟

وقتی یک زوج متوجه میشوند زناشویی موفقی ندارند تصمیم میگیرند چاره ای بیاندیشند . این تصمیم ممکن است در راستای ترمیم نقصها باشد یا جدایی . که هردو اگر درست و با مشاوره انتخاب شده باشند بهتر از ادامه دادن یک زندگی ناموفق است چون در این نوع زندگی ها دیگران بخصوص فرزندان آسیب خواهند دید .

خدمات تلفنی و آنلاین مرکز مشاوره خانواده و روانشناسی آویژه

لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .

در این راستا مرکز مشاوره روانشناسی و خانواده خدمات متنوعی را در زمینه ازدواج موفق تلفنی به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد .

منبع : 6 Signs Your Marriage Is Headed For Divorce

براي مشاوره در زمينه نشانه های زندگی زناشویی ناموفق چیست ؟

از مشاورين مشاوره خانواده و روانشناسي آويژه از سراسر کشور

با 09353000102 تماس بگيريد

همه روزه از ساعت 8 صبح تا 1:00 شب 

حتي ايام تعطيل

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

براي تماس با مشاور کليک کنيد!

اینستاگرام

مشاهده

برای طرح سوالات خود ما را در اینستاگرام دنبال کنید

واتس اپ

شروع گفتگو

مشاوره برای هموطنان خارج از کشور