کانال تلگرام اخبار نظام وظیفه آویژه

برای دسترسی آسانتر به مطالب سایت به کانال تلگرام روانشناسی آویژه بپیوندید (کلیک کنید).

نکات مهم در ازدواج مجدد

نکات مهم در ازدواج مجدد

نکات مهم در ازدواج

نکات مهم در ازدواج شامل چه مسائلی می شود ؟ پیش از هر چیزی پسر و دختر باید به بلوغ ذهنی و جسمی رسیده باشند . از نکات مهم در ازدواج این است که زوجین به شناخت و درک نسبی از همدیگر رسیده باشند . از جمله نکات مهم در ازدواج این است که طرفین باید از لحاظ مالی و تشکیل خانواده توانایی لازم را داشته باشند . یکی دیگر از نکات مهم در ازدواج که بسیار حائز اهمیت است ، داشتن سلامت اخلاقی و جسمانی زوجین می باشد . به همین جهت دختر و پسر پیش از ازدواج باید از اخلاق و رفتار و وضعیت جسمانی یکدیگر مطلع باشند یعنی از نداشتن مسائلی مانند اعتیاد به هرگونه مواد مخدر و یا هر مشکل فیزیکی اطمینان حاصل نمایند .


بیشتر بخوانید: ویژگی های بهترین همسر چیست ؟


نکات مهم در ازدواج مجدد

نکات مهم در ازدواج مجدد چیست ؟ یکی از نکات مهمی که در ازدواج مجدد باید رعایت شود این است که بلافاصله وارد رابطه جدید نشویم . نباید برای بهبود وضعیت روحی و جبران شکست در زندگی قبلی به تشکیل زندگی جدید اقدام کنیم . از دیگر نکات مهم در ازدواج مجدد خودشناسی و درک درست از دلایل شکست در زندگی قبلی است . باید زندگی قبلی خود را تجزیه و تحلیل نموده و به شناخت کافی از عدم موفقیت آن رسیده باشیم ‌. از دیگر نکات مهم در ازدواج مجدد این است که شما بحران عاطفی زندگی قبلی را پشت سر گذاشته باشید و مسائلی که سبب شکست در زندگی قبلی شده است را شناخته باشید . اشتباهات خود را بپذیرید و برای جبران آن ها تلاش کنید . در ازدواج مجدد مراجعه به مشاوره ازدواج در تصمیم گیری و شروع موفق کمک شایانی خواهد کرد .


بیشتر بخوانید: تفاوت سنی مناسب برای ازدواج


نکات مهم در ازدواج موفق

نکات مهم در ازدواج موفق

نکات مهم در ازدواج موفق ممکن است در زندگی شخصی هر زوجی متفاوت باشد و بنابر تجارب شخصی نظر های خاصی داشته باشند . اما به طور کلی نکات مهم در ازدواج موفق پایه و اساس و مشترکی در همه زندگی های موفق دارند . برای مثال بهتر است پیش از رسمی شدن ازدواج از تمامی ویژگی های اخلاقی و رفتاری ، وضعیت مالی ، خانوادگی و شغلی طرف مقابل اطمینان حاصل کنیم . از نکات مهم در طول زندگی این است که برای همسر خود احترام قائل باشیم و به او عشق بورزیم ، وظایف زناشویی خود را به درستی انجام دهیم ، به خواسته ها ، علایق و اهداف همدیگر احترام بگذاریم ، برای پیشرفت و موفقیت همسر و زندگی مشترک خود تلاش کنیم ، اجازه ندهیم زندگی دیگران ، روابط و موفقیت های آنها الگوی نادرست و رقابت ناسالم در زندگی ما باشد و … .


بیشتر بخوانید: بهترین سن برای ازدواج


مهمترین نکات مهم در ازدواج

مهمترین نکات مهم در ازدواج شامل نکاتی می شود که  در میان تمامی مسائل مهم در امر ازدواج از اهمیت ویژه ای برخوردار هستند . باید بدانیم یک ازدواج موفق چگونه امکان پذیر است و یا اینکه معیارهای ازدواج  موفق کدام موارد هستند ‌. اگر در امر ازدواج شناخت و آگاهی کامل را ندارید به مراکز مشاوره قبل از ازدواج  مراجعه کنید . از نکات مهم ازدواج موفق این است که با دیدگاه منطقی و عاقلانه شریک زندگی خود را انتخاب کنیم . از انتخاب خود اطمینان داشته باشیم و او را همانگونه که هست بپذیریم . زوجین باید به خودشناسی کامل رسیده باشند و از آرمان ها ، آرزو ها و ارزش های خود آگاهی داشته باشند . در انتخاب همسر خود باید سعی کنیم فردی از یک خانواده هم کفو و در شأن خانواده خود انتخاب کنیم و بسیاری از نکات دیگر که باید مورد بحث قرار بگیرد ‌ ‌.


بیشتر بخوانید: مشاوره پیش از ازدواج


نکات مهم در ازدواج و انتخاب همسر

نکات مهم در ازدواج و انتخاب همسر

نکات مهم در ازدواج و انتخاب همسر شامل موارد متعددی می باشد که از اهمیت ویژه ای برخوردار هستند ‌. در انتخاب همسر باید دقت کنیم که شخص مقابل ما از لحاظ فرهنگی و وضعیت اجتماعی در چه سطحی است ؟ آیا از لحاظ خانوادگی ، عقاید و الگوی شخصیتی با همدیگر همخوانی دارید ؟ آیا طرف مقابل شما ایده آل ها و معیار هایی که میخواهید را دارد ؟ آیا در مورد مسائل مهمی از قبیل ادامه تحصیل ، مستقل بودن و محل سکونت ، وضعیت شغلی ، روابط خانوادگی و اجتماعی به توافق رسیده اید ؟ آیا انتخاب شما به عنوان همسر از روی علاقه و منطق بوده و یا صرفاً به دلایلی از قبیل اجبار خانواده ، رسومات اشتباه خانوادگی و یا مسائل خاصی که شخص را وادار به ازدواج کرده است . و موارد دیگری که از حتما باید مورد توجه قرار بگیرد  .


بیشتر بخوانید: مهمترین نکات سن ازدواج برای دختران و پسران


خدمات تلفنی و آنلاین مرکز مشاوره خانواده و روانشناسی آویژه

لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .

در این راستا مرکز مشاوره خانواده و روانشناسی آویژه خدمات متنوعی را در زمینه مشاوره تلفنی ازدواج موفق به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد .

منبع : ۱۰ Rules for a Successful Second Marriage

براي مشاوره در زمينه نکات مهم در ازدواج مجدد

از مشاورين مشاوره خانواده و روانشناسي آويژه از سراسر کشور

با 09353000102 تماس بگيريد

همه روزه از ساعت ? صبح تا ?? شب 

حتي ايام تعطيل

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

براي تماس با مشاور کليک کنيد!