کانال تلگرام اخبار نظام وظیفه آویژه

برای دسترسی آسانتر به مطالب سایت به کانال تلگرام روانشناسی آویژه بپیوندید (کلیک کنید).

اینستاگرام آویژه

مطالب ما را در اینستاگرام دنبال کنید ( کلیک کنید)

زندگی با همسر وسواسی

لطفا به این مقاله امتیاز دهید

زندگی با افراد وسواسی

اگر شما تصمیم به ازدواج دارید اما نگران این هستید که ازدواج با فرد وسواسی را به اشتباه تجربه کنید. می توانید از مشاوره و روانشناس مربوطه کمک بگیرید. تا برایتان مشخص شود فرد مورد نظر آیا دچار این مشکل است یا خیر. ازدواج با اختلالات شخصیت وسواسی سختی های زیادی را با خود به همراه دارد. اما مطمئن باشید که با استفاده از راه های درمانی مناسب و کمک به شریک زندگیتان به احتمال خیلی بالا می توانید مشکلات را حل کنید. بین وسواس فکری و طلاق به ندرت رابطه ای وجود دارد چرا که اگر همسرتان بخواهد می توان با کمک مشاوره و روانشناس زندگی تازه و به دور از مشکل را شروع کرد. مشاوران آویژه در این مقاله به سوال شما در مورد اینکه چگونه به زندگی با افراد وسواسی ادمه بدهیم؟ پاسخ داده اند. با ما همراه باشید.

 

چگونه به زندگی با افراد وسواسی ادامه بدهیم؟

اگر احتمال می دهید که همسر یا یکی از اعضای خانواده شما مبتلا به اختلال شخصیت وسواسی اجباری است، به وسواس و رفتارهای آنها توجه  کنید. افراد مبتلا به OPCD معمولا تمایلی به تغییر رفتار خود ندارند. اکثر افرادی که تحت درمان قرار می گیرند،توسط همسر یا یکی از عزیزانشان تشویق به انجام این کار می شوند.اگر شما تصمیم دارید به زنگی با همسر وسواسی خود ادامه دهید و سعی کنید رفتار همسرتان را تغییر دهید.در اینجا چند راهکار وجود دارد که می توانید انجام دهید.

راه حل های کاهش اختلال شخصیت وسواسی همسر

شریک زندگی شما می خواهد همیشه کار درست را انجام بدهد. وقتی غیر قابل انعطاف و سفت و سخت می شود به این دلیل است که استرس و اضطراب زیادی را تحمل کرده است. سعی کنید کاری کنید که استرس و اضطرابش کاهش پیدا کند. از خودتان بپرسید آیا رفتاری از شما باعث ایجاد اضطراب و استرس شده یا خیر؟ اگر جوابتان بله است پس سعی کنید هوشمندانه رفتار کنید تا از بوجود آمدن  اضطراب برای همسرتان جلوگیری کنید

همسر شما نباید احساس کند که مسئولیت انجام همه ی کارها به تنهایی با اوست. زیرا ترس از اینکه نتواند همه ی کارها را به درستی انجام دهد به سراغش می آید پس کارهای خانه را با هم تقسیم کنید. این کار باعث می شود کم کم همسر شما به دیگران اعتماد کند و ارتباط اجتماعی موثری برقرار کند.

از کاری که آنها به خوبی انجام می دهند قدردانی کنید و آنها را مورد تحسین قرار بدهید. وقتی آنها بدانند که از دید شما فردی وفادار، قابل اعتماد ، وظیفه شناس و … هستند رفتارشان با شما بهتر می شود.

به آنها اطمینان دهید که لازم نیست کامل باشند و در مورد اینکه کمال گرایی چگونه به آنها و زندگی مشترکتان آسیب رسانده است صحبت کنید.

اگر تصمیم دارید با فردی که وسواس فکری دارد ازدواج کنید. از آنها تقاضا کنید که همراه شما در جلسات مشاوره قبل ازدواج و زوج درمانی شرکت کنند. به او بگویید که می توانیم از راهنمایی ها و کمک های مشاوره استفاده کنیم. تا بتوانیم تصمیم درستی در مورد زندگی خود و بهتر زندگی کردن بگیریم.

به یاد داشته باشید که  آنها هنوز به عشق و محبت و ارتباط با شما نیاز دارند. احتمالاً چیزی وجود دارد که آنها ندارند و آن را از شما طلب می کنند مانند: شوخ طبعی، مهربانی، سخاوت و…

آیا ازدواج با فرد وسواسی سخت است؟

ازدواج با فرد مبتلا به اختلال وسواس فکری (OCD) یا اختلال شخصیت وسواسی-اجباری می تواند سخت باشد. در بیشتر موارد، همسران افراد دارای  وسواس فکری گفته اند که این مشکل معشوقشان به شدت بر آنها و زندگیشان تأثیر گذاشته است. افرادی که این بیماری را دارند نه تنها خود بلکه همسرشان نیز با مشکلاتی از قبیل افسردگی، ناراحتی و دیگر مشکلات روانی روبه رو می شوند.

براي مشاوره در زمينه زندگی با همسر وسواسی

از مشاورين مشاوره خانواده و روانشناسي آويژه از سراسر کشور

با 09353000102 تماس بگيريد

همه روزه از ساعت 8 صبح تا 1:00 شب 

حتي ايام تعطيل

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

براي تماس با مشاور کليک کنيد!

اینستاگرام

مشاهده

برای طرح سوالات خود ما را در اینستاگرام دنبال کنید

واتس اپ

شروع گفتگو

مشاوره برای هموطنان خارج از کشور