کانال تلگرام اخبار نظام وظیفه آویژه

برای دسترسی آسانتر به مطالب سایت به کانال تلگرام روانشناسی آویژه بپیوندید (کلیک کنید).

اینستاگرام آویژه

مطالب ما را در اینستاگرام دنبال کنید ( کلیک کنید)

تحقیق در مورد اهمیت و ضرورت ازدواج

تحقیق در مورد

ضرورت ازدواج

ضرورت ازدواج را پسر و دختری که به سن بالایی رسیده و هنوز ازدواج نکرده است درک میکند . هر موجودی از نباتات گرفته تا جانوران نیاز به تولید مثل دارد.  انسان نیز از این قانون طبیعت مستثنی نیست انسان با تولید و تربیت نسل احساس وجود میکند . در کنار جنس مخالف تکامل یافته و احساس آرامش میکند . وقتی از جانب جنس مخالف حس عاطفی و یا جنسی دریافت میکند بشاش تر و سر زنده تر میشود ضرورت ازدواج برای هر دختر وپسری حس میشود حتما شما هم وقتی پسر یا دخترمجرد را در سنین بالا میبینید اولین سوالی که برایتان پیش می آید اینست که چرا ازدواج نکرده است  ضرورت ازدواج در همین سوال ذهن شما مشخص میشود  برعکس وقتی کسی ازدواج میکند شما هرگز از خود سوال نمیکنید دلیل ازدواجش چه بوده است .

در مشاوره ازدواج به کسانی که به بلوغ جنسی ،اجتماعی رسیده اند پیشنهاد میشود بدون فوت وقت ازدواج کنند . شما با ازدواج به استقلال میرسید  زودتر رود پای خود می ایستید  شهامت برخورد با دشواری ها را پیدا میکنید  میتوانید به آمال و آرزوهایتان سرو سامان بدهید  ضرورت ازدواج در جامعه همچون ضرورت داشتن سنگ بنا در ساختمان است ضرورت ازدواج در راه زندگی به مثابه وجود چرخ در ماشین است  زندگی شما پر از طرح های رنگارنگ نقاشی است تا بوم نقاشی را بنا نکنید هیچ نقشی را نقاشی نمیکنید اینجا ضرورت ازدواج مشخص میشود مشاوره خانواده و روانشناسی به شما خواهد گفت ازدواج از بروز برخی رفتارهای عصبی پیشگیری میکند ازدواج در اسلام هم به شما بشارت سکینه و آرامش میدهد انسان موجودی عاطفی است دوست دارد محبت کند و مورد محبت واقع شود کدام محبت مانا تر و واقعی تر از محبت همسر است ؟


بیشتر بخوانید:  ازدواج اسلامی در قرآن


تحقیق در مورد ضرورت ازدواج

تحقیق در مورد ضرورت ازدواج واقعیت های زیادی را برای ما روشن میکند در تحقیق در مورد ضرورت ازدواج دریافتیم کسانی که رابطه جنسی خود را متوقف میکنند غمگین میشوند . تماس پوستی بین دونفر که ارتباط عاطفی دارند باعث ترشح اکسی توسین میشود این هورمون عامل ایجاد شادی است از طرفی چون رابطه جنسی یک رابطه جسمی _ذهنی است باعث ترشح اندروفین میشود ترشح اندروفین به انسان حس شادی میدهد  یعنی با یک رابطه خوب و سالم جنسی شما جسم و ذهنی شاد خواهید داشت برعکس اگر این رابطه لذت بخش را از خود دریغ کنید جسم و روح شما دچار غم خواهد شد تحقیق در مورد ضرورت ازدواج باز هم برای ما گفتنی های زیادی دارد . به مادر و فرزندی که همدیگر را در آغوش گرفته اند توجه کنید  چقدر آرام و زیباست همین حس در زن و شوهر پدید می آید حس آرامش و احساس امنیت .

تحقیق در مورد ضرورت ازدواج یاد آور اینست که رابطه جنسی عمر انسان را طولانی میکند محققان دانشگاه های بریستول و کویینز در مورد ده مرد تحقیق کردند  آنها دریافتند مردانی که بیشتر به مرحله ارگاسم بیشتری میرسند عمر طولانی تری دارند تابویی که در اذهان نقش بسته بود که رابطه جنسی به اضمحلال جسمی می انجامد شکسته شد  تحقیق دیگری بر روی موشها در دانشگاه مریلند و کره جنوبی نشان دادکاهش رابطه جنسی باعث کاهش عملکرد مغز میشود کاهش رابطه جنسی اختلال هورمونی به همراه دارد نبود رابطه جنسی باعث خشک شدن دیواره رحم میشود رسیدن به مرحله ارگاسم برای زن و مرد همراه با افزایش تپش قلب است این تپش همراه با هیجان خون رگها را بهتر به بافتها هدایت میکند .


بیشتر بخوانید:  آداب خواستگاری در اسلام


اهمیت و ضرورت ازدواج

ازدواج چه ضرورتی دارد

ازدواج چه ضرورتی دارد ممکن است با خود بگویید بدون ازدواج نیز میتوان رابطه جنسی داشت  رابطه جنسی وقتی همراه با اطمینان باشد آرامش بیشتری به همراه خواهد داشت  شما در رابطه جنسی که با همسرتان دارید مورد قضاوت واقع نمیشوید  و این امر به شما اطمینان خاطر میدهد در یک رابطه جنسی که در چارچوب خانواده نیست همیشه بخصوص بانوان نگران هستند مورد قضاوت قرار بگیرند ازدواج چه ضرورتی دارد شما وقتی با کسی غیر از همسرتان رابطه جنسی دارید هیچگونه منافع مشترک ندارید  آرزو های مشترک ، اهداف مشترک و اقتصاد مشترک .  در امر ازدواج تمام این لذتها یکجا جمع hند .

در پاسخ به این سوال که ازدواج چه ضرورتی دارد  ؟ میپرسیم گرانبها ترین داشته زندگی شما چیست ؟  پاسخ اکثر شما عمر خواهد بود در زندگی مشترک وازدواج همه لحظه های شما برای تامین بخشی از نیازهایتان خواهد بود صبح به عشق همسر وفرزندانتان برمیخیزید این لذتبخش نیست ؟ روز باهم فعالیت میکنید واز حمایت مالی و حسی وعاطفی آنها برخوردار میشوید برق نگاه آنها و  بار عاطفی این نگاه برای شما اطمینان و آرامش به همراه خواهد داشت و شب شما سر بر بالین همسرتان میگذارید نیازهای شما در محیطی امن برطرف میشود زنی که برای همبستر شدن به آغوش دیگری پناه میبرد همیشه نگران است به پایان رابطه می اندیشد و مرد به خیانت جفتشش حال این هم آغوشی را با همبستر شدن در محیط خانواده مقایسه کنید .


بیشتر بخوانید:  انواع ازدواج در اسلام


تحقیق در مورد

اهمیت و ضرورت ازدواج

اهمیت و ضرورت ازدواج را میتوان در بحث آینده نگری نیز پی گرفت اهمیت وضرورت ازدواج با نگاهی به روزهای سالمندی و فرتوت شدن معنای کاملی به خود میگیرد انسان در روزهای فرتوتی مانند بچه حساس میشود خلق وخویش تنگ می شود نیاز به محبت بیشتری دارد  و اینجاست که افراد خانواده چون پروانه دور این سالخوردگان محترم میچرخند ممکن است کسی از نظر مالی واقتصادی غنی باشد اما هیچ پولی خلا عاطفی انسانها را پر نمیکند پدر ومادر هرچقدر هم توانمند باشند در خانه مجلل خود چشم به راه فرزندانشان میمانند گوشهایشان به زنگ تلفن است که صدایشان را بشنوند در خانه ای ممکن است فرزندی معلول زندگی کند در سایه داشتن خانواده اطمینان میرود که مراقب وی باشند در خانواده صله رحم انجام میشود رفت وآمد صورت میگیرد که همین امر نیز باعث نشاط روحی میشود سرو صدای نوه ها وگفت وشنود فرزندان تسکین دل فرتوت آنها میشود .

اهمیت ازدواج زمانی مشخص میشود که دیگر حرفهای شما برای کسی تازگی ندارد کسانی که پا به سن میگذارند دیگر تجربه جدید ندارند بهترین تفریح آنها مرور خاطراتشان است چون کمتر از خانه بیرون میروند کمتر ریسک میکنند کمتر برایشان ماجرا بوجود می آید حرفهایشان تکراری میشود اینجاست که فقط همسر با شنیدن این خاطرات تکراری لذت میبرد وهمدم شما میشود کسی که خانواده تشکیل نداده با کسی خاطره مشترک ندارد که ازبازگو کردن آن لذت ببرد دوستان زمان جوانی هرکدام به زندگی خود مشغولند و هریک ممکن است در جایی دورافتاده باشند همسر مونس روزهای تنهایی و سالخوردگی است .


بیشتر بخوانید:  نگاه اسلام به حقوق زن در زندگی مشترک


اهمیت و ضرورت ازدواج

ضرورت ازدواج در تشکیل خانواده

ضرورت ازدواج در تشکیل خانواده معنا پیدا میکند برخی از زوجها اعتقاد دارند بدون تشکیل خانواده نیز میتوان زندگی کرد برخی زن و شوهرها هر یک مسکنی جدا دارند وجدا زندگی میکنند  برخی دیگر در کنار هم هستند اما نمیخواهند فرزندی داشته باشند و برخی دیگر اصلا به ازدواج وتشکیل خانواده اعتقادی ندارند اینگونه افراد معمولا کسانی هستند که به غار تنهایی خود پناه میبرند انزوا پیشه میکنند و فکر میکنند همه اشتباه میکنند الا آنان فقط رفتار خود را به حق میدانند گروهی دیگر از اینگونه میدانند حق با آنها نیست اما قدرت تحمل دیگران را ندارند ضرورت ازدواج در تشکیل خانواده اینجا نمود پیدا میکند کانون خانواده مناسبترین جایگاه همزیستی مسالمت آمیز است محلی مناسب برای تمرین خویشتن داری  در کانون خانواده است که در جمع زندگی کردن را می آموزیم یاد میگیریم با کم وکاستی همراهان زندگی مدارا کنیم .

صبر پیشه کردن چشم بر روی کاستی ها بستن  ومروت داشتن درسهای ارزشمند کانون خانواده است برای تمرین این درسها سالیان سال باید کنار هم زندگی کرد و تجربه نمود غیر از افراد خانواده شاید کسی تحمل اشتباهات ما را نداشته باشد اما افراد خانواده به ما این امکان را میدهد که اشتباه کردن را تجربه کنیم از آنها درس بگیریم وغلطهای زندگی مان را تصحیح کنیم افراد خانواده با دلسوزی خطاهای مارا میبخشایند هنگام تنگدستی به ما میبخشند و در مواقعی از ما توقع دارند که همین توقع داشتن آنها به ما قدرت میبخشد وما از این حس به خود میبالیم خانه و خانواده محل امن پرورش و تکامل روح و جسم ماست  امیدواریم همه جهانیان در نهایت آرامش زندگی کنند .


بیشتر بخوانید:  اهداف ازدواج در اسلام و قرآن چیست


خدمات مرکز مشاوره خانواده و روانشناسی آویژه

لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .

در این راستا مرکز مشاوره خانواده و روانشناسی آویژه خدمات متنوعی را در زمینه مشاوره ازدواج به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد .

منبع: Best Reasons Why Marriage Is Important In Your Life 

نویسنده: زهره حبیبی نوده

براي مشاوره در زمينه تحقیق در مورد اهمیت و ضرورت ازدواج

از مشاورين مشاوره خانواده و روانشناسي آويژه از سراسر کشور

با 09353000102 تماس بگيريد

همه روزه از ساعت 8 صبح تا 1:00 شب 

حتي ايام تعطيل

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

براي تماس با مشاور کليک کنيد!

اینستاگرام

مشاهده

برای طرح سوالات خود ما را در اینستاگرام دنبال کنید

واتس اپ

شروع گفتگو

مشاوره برای هموطنان خارج از کشور