کانال تلگرام اخبار نظام وظیفه آویژه

برای دسترسی آسانتر به مطالب سایت به کانال تلگرام روانشناسی آویژه بپیوندید (کلیک کنید).

اینستاگرام آویژه

مطالب ما را در اینستاگرام دنبال کنید ( کلیک کنید)

مزایای مشاوره خوب برای زندگی بهتر

مزایای مشاوره خوب برای زندگی بهتر

مشاوره خوب یعنی به شور درآمدن . مشاوره یعنی قبول کنیم که ما همه چیز را نمیدانیم . مشاوره خوب یعنی من ممکن است دچار احساسات شوم و صلاح و مصلحت خودم را فراموش کنم . مشاوره یعنی میدانم همه آنها که امروز پشیمان هستند روزی که تصمیم میگرفتند فکر میکردند بهترین تصمیم را گرفتنه اند . مشاوره خوب یعنی کسانی هستند که میتوانم به آنها اعتماد کنم . مشاوره یعنی من با مشورت کردن در تصمیم خودم تزلزل نشان نخواهم داد . مشاوره خوب یعنی من آنقدر عاقل هستم که از علم و تجربه دیگران به نفع خودم استفاده کنم . مشاوره یعنی آخرین برگ برنده من برای یک تصمیم درست . مشاوره خوب عنی عمر انسانها کوتاه است از هر لحظه باید برای پیشرفت استفاده کرد . مشاوره یعنی ما فرصت آزمون و خطا نداریم . مشاوره یعنی من وقتی را که برای شکست خوردن است در جهت موفقیتهایم اسشتفاده میکنم .


بیشتر بخوانید: مشاوره پیش از ازدواج


مشاوره خوب

کسی که مشاوره میکند در واقع برای خود و وقتش احترام قائل است . او میخواهد اعتبار کسب کند . کسی که زیاد اشتباه میکند اعتبار خود را در جمع فامیل و دوستان بی ارزش میکند . کسی که تصمیمهای درست میگیرد محبوبتر و قابل اعتمادتر است . همه از دوستی و معاشرت با او لذت میبرند و برایش احترام قائل میشوند . کسی که کمتر شکست میخورد اعتماد به نفس و عزت نفسش بالا میرود . صورتی بشاش و روحیه ای شاد دارد . او انسانی موفق و رو به جلو است . در فرصتهای کمتر به درجات بالاتری میرسد . او به دنبال اهداف خود میرود و اهدافش به او خیلی نزدیک هستند . او خودشیفته نیست ولی برای خود احترام قائل است و احترام دیگران را نیز جلب میکند . او کسی است که در تمام کارهایش مشورت میکند . او اعتقاد دارد مشورت سود آوراست .


بیشتر بخوانید: مشاوره خانواده تلفنی


انواع مشاوره خوب

انواع مشاوره خوب برای گرفتن تصمیم در انواع کارها وجود دارد که هریک در جای خود مناسب است . انواع مشاوره خوب را از دو جهت بررسی میکنیم . انواع مشاوره میتواند از حیث مشاور باشد . یعنی با چه کسانی میتوان مشاوره انجام داد . از انواع مشاوره خوب میتوان به مشاوره با گیس سفید یا ریش سفید اشاره کرد . در زمان گذشته مراکز مشاوره وجود نداشتند و به دلیل ساده بودن اجتماعات مشکلات نیز ساده تر بود . مشاوره نیز در آنزمان با گیس سفید یا ریش سفید میشد . گیس سفید یا ریش سفید به مرد یا زنی اطلاق میشد که مورد اعتماد تمام فامیل بود او با دلسوزی برای همه تصمیم میگرفت و معمولا تصمیمی که او میگرفت اجرا میشد . یکی دیگر از انواع مشاوره مشورت با معتمد محل بود . معتمد محل مورد احترام تمام اهالی بود و همه او را به نیکی میشناختند .

یکی دیگر از انواع مشاوره خوب مشورت با بزرگان دین بود معمولا با پیش نماز یا امام جماعت در کارها مشورت میشد و حرفش نیز قابل اجرا بود . یکی دیگر از انواع مشاوره خوب مشورت با مادر یا پدر است که دلسوز فرزندشان هستند و برای او نیکی و سود آوری آرزو دارند . البته در برخی موارد چون آنها از منافع دیگران برای سود فرزندشان چشمپوشی میکنند مشاوره قابل اعتمادی برای همه نیست . مراجعه به ماکز مشاوره نیز از اهم مشورت گرفتنها است در مجالی مناسب مفصل به این مقوله خواهیم پرداخت . حال انواع مشاوره را از حیثی دیگر نام میبریم . مشاوره ازدواج ، مشاوره اقتصادی ، مشاوره دعاوی ، مشاوره زناشویی و مشاوره خانوادگی . مشاوره های دیگری چون مشاوره علاقه مندیها ی تحصیلی ، مشاوره کسب وکار ،مشاوره کودک و نوجوان . و حتی مشاوره برای انحرافات جنسی .


بیشتر بخوانید: مشاوره ازدواج تلفنی


مشاوره خوب تلفنی آویژه

مشاوره خوب آنلاین

مشاوره خوب آنلاین با توسعه فن آوری الکترونیک به کمک کسانی آمده است که قادر به حضور در مراکز مشاوره نیستند . برخی ممکن است به دلیل معلولیت نتوانند مشاوره حضوری بگیرند . برخی همسری متعصب دارند . برخی نمیخواهند به هر دلیلی کسی متوجه مشاوره گرفتن آنها باشد . این عزیزان مشاوره آنلاین میگیرند . مشاوره خوب آنلاین برای کسانی که در محل کار هستند و ساعت استراحت خود را میخواهند برای مشاوره استفاده کنند مفید است . کسانی که طاقت گرمای تابستان و یا سرمای زمستان را ندارند مشاوره آنلاین میگیرند . کسانی که توانایی جسمی و یا حوصله روحی ندارند از مشاوره آنلاین بهره میگیرند . دنیای الکترونیک و اینترنت بسیاری از کارها را آسان نموده است . ازجمله مشاوره گرفتن را . در یک تصمیم گیری آنی ممکن است فرصت صرف وقت برای رفت و آمد به مراکز مشاوره را نداشته باشید با یک مشاوره آنلاین میتوانید تصمیم درست بگیرید .

در برخی مشاوره ها ممکن است نخواهید هویت شما فاش شود مشاوره خوب آنلاین انتخاب شما خواهد بود . مشاوره خوب آنلاین میتواند یک مشاوره عینی باشد . با کمک اینترنت مشاور را به محیط خانه ، کار و یا تفریح خود ببرید . در مورد یک بیمار یا کهنسال مشکل رفتاری و تصمیم گیری دارید مشاوره آنلاین به شما کمک خواهد کرد . در مورد برخی رفتارهای کودکتان در مشاوره آنلاین میتوانید از ارتباط تصویری استفاده کنید و برای مشکل خود چاره ای بجویید . مشاوره آنلاین راهیست برای یک مشاوره عینی ، صرفه جویی در وقت و صرفه جویی در هزینه هزینه رفت وآمد و غیره . شما میخواهید برای اقوام ویا دوستان خود در خارج از کشور و یا یک شهر دیگر مشاوره بگیرید . به مشاور خود اعتماد دارید پس بهترین راه یک مشاوره آنلاین است .


بیشتر بخوانید: مشاوره تلفنی وسواس


مشاوره خوب تلفنی آویژه

مشاوره خوب تلفنی آویژه هم یکی دیگر از مشاوره هایی است که به شما پیشنهاد میکنیم . مشاوره تلفنی آویژه در زمینه های مختلف به شما مشاوره میدهد . مشاوره تلفنی آویژه راهکار مناسبی برای شما عزیزان است . برای شما که از راه دور میخواهید با مرکز مورد اعتمادتان مشورت کنید . برای شما که به دلیل مراقبت از یک سالمند نمیتوانید از منزل خارج شوید . مشاوره تلفنی آویژه برای کسانی است که ساعت کاریشان شبانه روزی است . این عزیزیان به جای استفاده از مرخصی برای مشاوره میتوانند برای استراحت وتفریح استفاده کنند . مشاوره تلفنی آویژه برای کسانی است نمیتوانند همراه خانواده در مراکز مشاوره حضور پیدا کنند . هنگام نیاز با یک تماس تلفنی همراه افراد خانواده که لازم است در مشاوره حضور داشته باشند مشورت میگیرند . مشاوره خوب تلفنی آویژه میتواند شما را در امور مهم زندگی و تصمیم گیریهایتان راهنمایی کند .

مرکز مشاوره روانشناسی تلفنی آویژه میتواند برای سالمندان عزیزی که توانایی حضور در مراکز مشاوره را ندارند مفید باشد . سالمندان عزیز با دردسترس داشتن شماره تلفن مرکز مشاوره روانشنتاسی تلفنی آویژه میتوانند مشکلات خود را با مشاوران درمیان بگذارند . این سالمندان عزیز ممکن است در برخی موارد نیز مشکلات اطرافیان را درک نکنند و این باعث ایجاد توقع در آنها شود . یا حس نا کارآمدی آنها را کسل و بیحوصله کند که این روحیه سبب میشود در دیگران نیز تاثیر منفی بگذارند . مشاوران دلسوز این مرکز آنها را به مغتنم بودن وجودشان برای جوانترها آگاه میکنند . همینطور آنها را مطلع میکنند هرچقدر برخوردهایشان همراه با انرژی وشاد باشد همصحبتی آنان لذتبخشتر میشود . انتخاب رنگ لباس نیز در روحیه این عزیزان تاثیر بسزایی دارد . مشاوران مرکز مشاوره آویژه پیشنهاد میکنند رنگهای شاد برای لباس سالمندان انتخاب کنید .


بیشتر بخوانید: مشاوره تلفنی استرس و اضطراب


مشاوره ازدواج تلفنی آویژه

مشاوره ازدواج تلفنی آویژه

مشاوره ازدواج تلفنی آویژه برای زوجهای جوانی است که قصد ازدواج دارند . مرکز مشاوره ازدواج تلفنی آویژه با قصد داشتن ازدواجهای موفق راه اندازی شده و درخدمت خانواده های عزیز میباشد . مرکز مشاوره ازدواج تلفنی آویژه برای زوجهای جوانی است که چندی از ازدواجشان نمیگذرد و نیاز به مشاوره دارند . دختران و پسرانی که قبل از ازدواج مشورت میگیرند کمتر دچار گزند و یا پشیمانی میشوند . آنها با بهره گرفتن از جدیدترین علوم مشاوره توانسته اند برای خود و همسرشان اطمینان و امنیت کسب کنند . آنها با درصد بالایی از درستی دست به انتخاب زده اند اینست که وقتی مشکلی پیش می آید هرگز دچار شک نمیشوند . کسانی که بدون مشورت انتخاب کرده و یا انتخاب شده اند با بروز کوچکترین مشکل شک میکنند . نکند این همسر مناسب من نیست ؟ یا نکند من همسر مناسبی برای او نیستم .

اما وقتی با مشورت ازدواج میکنیم با بروز مشکل به دنبال راه حل هستیم نه اینکه به شک بیفتیم . در مواقعی نیز پیش می آید که به بن بست میرسیم آنجا از خود میپرسیم ما که مشاوره انجام دادیم پس چرا اینطور شد ؟ عوامل زیادی در یک مشاوره اشتباه دست دارند . اول اینکه بدانیم با چه کسی مشاوره میکنیم . نقش مشاور در مشاوره بسیار حساس و مهم است . دوم به کدام مرکز مراجعه میکنیم ؟ آیا مرکز مشاوره مورد تایید است ؟ آیا طرف قرارداد سازمان یا نهادی هست ؟ بله طرف قرار داد بودن یک مرکز مشاوره خوب حکایت از معتبر بودن آن مرکز دارد مانند مرکز مشاروه ازدواج تلفنی آویژه . سوم اینکه در مشاوره با صداقت بوده ایم ؟ برخی اوقات ما در مشاوره واقعیات را از مشاور کتمان میکنیم که نتیجه آن یک مشاوره نادرست است . این مشاوره نتیجه خوبی نخواهد داشت .


بیشتر بخوانید: مشاوره تلفنی ازدواج


مشاوره خوب و زندگی

یکی از اصول انتخاب درست مشاوره خوب و درست است . یکی از اصول تصمیم گیری درست نیز یک مشاروه خوب است . وقتی ما میخواهیم ازدواج کنیم مشاوره قبل از ازدواج انجام میدهیم . یک مشاور خوب با هر دو نفر صحبت میکند علاوه بر روانشناسی روانکاوی کرده و با علایق و سلیقه آنها آشنا میشود . غلاوه بر علایق به رفتارهای آنها و ظرفیت آنها پی میبرد . بعد از انجام تستهای مختلف و مصاحبه های زیاد بالاخره معلوم میشود که این دو زوج خوبی برای هم هستند یا خیر ؟ مشخص میشود آیا آنها مکملهای خوبی هستند ؟ آیا میتوانند تکمیل کننده نقایص هم باشند ؟ یادمان باشد دو نفر که مثل هم باشند برای ازدواج مناسب هم نیستند یا اگر هم هستند شبیه هم بودن کافی نیست . هرکس نواقص و کمالاتی دارد اگر دو نفر بتوانند نواقص همدیگر رابپوشانند وتکمیل کننده هم باشند میتوانند زوج خوبی باشند .

همسرکسی است که برکمالات شریک زندگیش بیافزاید . همسر یعنی داشتن جنبه و ظرفیت برای معایب شریک زندگی . مشاوره ازدواج با بررسی این نکات و فاکتورهای دیگر رهنمون زوجهای جوان خواهد بود . به شرط اینکه هردو نفر با مشاور با صداقت حرف بزنند . حرفهایشان راست و از ته دل باشد . هردو بخواهند که ببینند مناسب هم هستند یا خیر . اگر فاکتورهای یک مشاوره خوب رعایت شود مسلما ازدواج موفق خواهند داشت درغیر اینصورت هم به خود و هم به همسر خود آسیب میرسانند . مشاوره ازدواج خود نیز دامنه وسیعی دارد . مشاوره عشق ، مشاوره همشان بودن ،مشاوره خانواده و مشاوره های دیگر که برای یک ازدواج موفق لازم است . برخی از زوجها کاملا مناسب هم هستند ولی هدفها از ازدواج ممکن است مشکل برانگیز باشد . برخی اوقات ناهمگون بودن سنها ممکن است دونفررا برای ازدواج نامناسب کند .


بیشتر بخوانید: مشاوره تلفنی روانشناسی


مشاوره خوب و زندگی

با چه کسانی و چه مواقعی مشورت نکنیم ؟

دختران جوان قبل ازازدواج معمولا با خانواده خود مشورت میکنند مسلما خانواده بخصوص پدر و مادر بدخواه فرزندانشان نیستند . برخی اوقات نیز والدین با زیاده خواهی برای فرزندشان آنها را از رفتن به راه سرنوشتشان باز میدارد . پس مشورت با والدین لازم اما کافی نیست . برای انتخاب درست علاوه بر والدین با مشورت با کارشناسان نیز لازم است . برخی با دوستان صمیمی خود مشورت میکنند . غافل از اینکه برای آن دوست ممکن است در اثر رقابت یا حسادت ممکن است راهنمای خوبی نباشند . برخی مواقع نیز دو دوست انقدر درزندگی باهم مثل هم بوده اند که الان هم میخواهند باهم در یک زمان ازدواج کنند . درحالیکه ممکن است برای هرکدام در مواقع خاص موقعیت ازدواج پیش بیاید .

در اینگونه مواقع مشورت زیاد درست و بجانخواهد بود . اینست که بهتر است به جای مشورت با هرکس فقط با کارشناسان مشورت کنیم . دلایلی که نباید با هرکسی حتی خانواده درجه یک مشورت کنیم واضح است . مثلا در اختلاف بین همسران پدر و مادر هریک به اشتباه وبدون اینکه بخواهند جانب داری فرزند خود را میکنند . چون آنها نمیتوانند قضاوت بهتری داشته باشند چون جانبداری از فرزند در ذان وکنه هرانسان است .

در اینگونه مواقع با طرفداری بیجا باعث قوت اشتباه در زندگی فرزندمان میشویم . این قضاوت ما باعث تداوم اشتباه فرزندمان میشود . فرزندان او که بزرگ شوند مثل والدین قضاوت نخواهند کرد . درنتیجه در ایامی که او به فرزندانش نیاز دارد آنها به پدر یا مادرشان به چشم انسانی خود خواه نگاه خواهند کرد . آنها با پدر یا مادرشان همسو نخواهند بود . والدین با قضاوت بد خود ، با یک مشورت نا بجا بین او و فرزندانش فاصله افکنده اند . ولی مشورت با مشاورین مراکز مشاوره خوب این عواقب را نخواهد داشت .


بیشتر بخوانید: مشاوره تلفنی زناشویی


خدمات تلفنی و آنلاین مرکز مشاوره خانواده و روانشناسی آویژه

برای کسب اطلاعات بیشتر لطفا سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه فرمایید .

در این راستا مرکز مشاوره خانواده و روانشناسی آویژه خدمات متنوعی را در زمینه مشاوره خوب برای زندگی به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد .

منبع : 4 Ways Everyone Can Benefit From Therapy

نویسنده: زهره حبیبی نوده

براي مشاوره در زمينه مزایای مشاوره خوب برای زندگی بهتر

از مشاورين مشاوره خانواده و روانشناسي آويژه از سراسر کشور

با 09353000102 تماس بگيريد

همه روزه از ساعت 8 صبح تا 1:00 شب 

حتي ايام تعطيل

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

براي تماس با مشاور کليک کنيد!

اینستاگرام

مشاهده

برای طرح سوالات خود ما را در اینستاگرام دنبال کنید

واتس اپ

شروع گفتگو

مشاوره برای هموطنان خارج از کشور