کانال تلگرام اخبار نظام وظیفه آویژه

برای دسترسی آسانتر به مطالب سایت به کانال تلگرام روانشناسی آویژه بپیوندید (کلیک کنید).

اینستاگرام آویژه

مطالب ما را در اینستاگرام دنبال کنید ( کلیک کنید)

چگونه از اعتیاد به فیلم پورن رها بشیم؟

فیلم پورن

فیلم های پورن اعیاد آورند! 

اعتیاد به فیلم پورن از جمله موضوعاتی است که این روزها خیلی از افراد را درگیر خود کرده است. سایت ها و کمپانی های فیلم های پورن هزینه هنگفتی برای ساختن و ارائه فیلم هایی که در آن رابطه جنسی نشان داده میشود را متحمل میشوند. صنعت پورن یک صنعت عظیم و ساختارمند است که اهداف مالی عظیمی را در دنیا دنبال میکند. همه روزه افراد بی شماری برای عضویت در این سایت ها و دیدن فیلم های به روز پول به حساب این کمپانی ها واریز میکنند. اما دیدن این نوع از فیلم ها عوارضی را هم در پی دارد که اعتیاد به فیلم پورن از جمله مهمترین آنهاست. روانشناسی با ارائه مشاوره فردی  به افراد آگاهی نحوه دور ماندن از آسیب های فیلم پورن را آموزش میدهد.

درمان اعتیاد به فیلم پورن چگونه انجام میشود؟

درمان اعتیاد به فیلم پورن در روند مشاوره روانشناسی با کیفیت بهتر و در چهارچوب مشخص انجام میشود. برخی از خانواده ها در مشاوره خانواده اذعان میکنند که میبینند دختران و پسرانشان اللخصوص در دوران بلوغ درگیر عکسها و فیلم های پورنوگرافی شده اند که اغلب به رفتارهایی مانند خود ارضایی ختم میشود. از این رو روانشناسان با استفاده از مصاحبه و تشخیص دقیق با به کار گیری تکنیک های مختلف درمان اعتیاد به فیلم پورن را دنبال میکنند. برخی از اقدامات روانشناسان در راه درمان افراد درگیر با این مورد عبارتند از:

 • ریشه یابی کمبودی که باعث این اعتیاد شده است.
 • آشنا کردن افراد با عواقب ویرانگر این اعتیاد فکری
 • معرفی به سکس تراپیست برای درمان در صورت لزوم.

نشانه های اعتیاد به فیلم پورن چیست؟

نشانه های اعتیاد به فیلم پورن را در برخی ابعاد بررسی میکنیم:

 • درگیری ذهنی فرد و تمایل شدید او برای دیدن هرچه بیشتر این فیلم ها
 • کند شدن عملکرد ذهنی فرد بعد از مدتی که به فیلم پورن اعتیاد پیدا کرد
 • احتمال بالا در عادت کردن به خود ارضایی برای آرام کردن میل جنسی برافروخته شده.
 • حالت پرخاشگری به دلیل سرخوردگی و سرکوب میل جنسی حاصل از دیدن فیلم های پورن
 • تحلیل رفتن قوای جنسی و جسمی فرد

نحوه برخورد با اعتیاد شوهرم به فیلم پورن چگونه باید باشد؟

نحوه برخورد با اعتیاد شوهرم به فیلم پورن چگونه باید باشد؟ این سوالی است که خیلی از زنان درگیر با این مشکل از مشاوران میپرسند و به دنبال راه چاره ای برای مسئله خود میگردند. این دسته از زنان باید توجه کنند که:

 • ه‍یچگاه از در پرخاش و توهین و تحقیر با همسر خود وارد چالش برای حل این مسئله نشوند.
 • اگر شوهرتان تازه شروع به دیدن فیلم های پورن کرده است زود قضاوت نکنید و از برخورد خشن پرهیز کنید چون ممکن است این دوره گذرا باشد و مشکلتان بدون پیچیدگی حل و فصل شود.
 • زنانی که دائم میپرسند بهترین نحوه برخورد با اعتیاد شوهرم به فیلم پورن کدام است و فکر میکنند نمیتوانند در مدیریت این موضوع موفق باشند، حتما باید از یک روانشناس در این راه کمک بگیرند.

اعتیاد

آیا فیلم پورن اعتیاد آور است؟

فیلم پورن اعتیاد آور است؟ این سوالی است که شاید خیلی از افرادی که تازه علاقه مند به دیدن این گونه فیلم ها شده اند در ذهن داشته باشند. در پاسخ به این افراد باید بگوییم بله فیلم پورن اعتیاد آور است اگر در دیدن آن برای مدتی زیاده روی کنید. این اعتیاد آور بودن به خاطر درگیر شدن بیشتر ذهن شما نسبت به پوزیشنهای مختلف و متنوع و اندام های مختلف و متفاوتی است که زمان غرق شدن شما در دریایی از فیلم های پورن اتفاق می‌افتد. اگر از یک روانشناس بپرسید که آیا فیلم پورن اعتیاد آور است ، میتواند از لحاظ علم زیست شناسی، فیزولوژیک و همچنین بعد روحی روانی  به شما ثابت کند که فیلم ها و تصاویر پورنوگرافی بسیار اعتیاد آور هستند.


بیشتر بخوانید: راهکار های مشاوره تلفنی خانواده چیست؟


عوارض اعتیاد به فیلم های مستهجن چیست؟

عوارض اعتیاد به فیلم های مستهجن بسیار زیاد است و بسته به شخصیت افراد میتواند گسترده و متفاوت باشد. در ادامه به برخی از عوارض اعتیاد به فیلم های مستهجن اشاره خواهیم داشت:

 • به وجود آمدن اختلالات هورمونی به دلیل افزایش خود ارضایی در افراد.
 • بی میل شدن زن و شوهر به دلیل مقایسه کردن همسر با پورن استار های داخل فیلم ها
 • تلف شدن وقت افراد به خصوص جوانانی که به این نوع فیلم ها اعتیاد دارند. 

چگونه از اعتیادبه فیلم های پورن(s.e.x) رها بشیم؟

امروزه اعتیاد و وابستگی به تماشای فیلم های پورن (sex) مخصوصا” در آقایان موجب بروز مشکلات فراوانی در زندگی زناشویی و روابط بین فردی شده است و مشکلات جنسی فراوانی در رابطه زناشویی ازانزال زودرس تاسردی ، نارضایتی وناتوانی در رابطه جنسی رو به همراه خودش به ارمغان آورده است.

اینکه چگونه به تماشای این فیلم ها وابسته می شیم دلیلش اینه که تماشای این فیلم ها فعل و انفعالاتی و ترشحات هورمونی در بدن ما ایجاد میکنه که موجب ایجاد احساس لذت در بدن ما میشه و تکرارش وابستگی به این رفتار رو به دنبال میاره.

اما سوال این است که چگونه از اعتیاد به این رفتار خلاص بشیم؟

قبل از اینکه به بیان راهکار بپردازیم این نکته رو بهتون میگم که همچنانکه در گذشته هم در مسایل شبیه به این مساله گفتیم در درمان هرنوع وابستگی و اعتیاد ابتدا باید اراده تغییرداشته باشید یعنی بخواهید و اراده کنید و به خودتان تلقین کنید که می خوام این وابستگی رو درمان کنم واین کار را ادامه ندم اما چند راهکار پیشنهادی در زیر براتون می نویسیم:

 • اولین کار اینکه به خودت بنگر واندیشه کن که چطور به این روز افتادی واینجوری شدی به خودت بگو تو که روزی اینجوری نبودی ولی الان درگیر شدی ، از خودت سوال کن چه چیزی تو رو به این روز انداخته و دائم از خودت سوال کن تاکنون چه چیزی رو به دست آوردی ونتیجه این رفتارت چی شده در واقع شما برای شروع ترک نیاز داری که برای خودت یه محاسبه در رفتار و افکارت ایجاد کنی
 • کار بعدی اینکه به جای اینکه به خودت تلقین کنی دیگه نمیتونی این کار رو ترک کنی بگو که من از روز اول اینجوری نبودم ولی الان شدم پس می تونم دوباره به روز اولم برگردم یادتون باشه اظهار عجز وناتوانی در ترک اعتیاد رو باید با تفکر وتلقین های مثبت به خود اصلاح کنی تا بتوانی به خود کنترلی در این مورد برسید
 • کار بعدی اینکه ترک این کار رو همین الان انجام بده و فیلم نگاه نکن و این کار رو به لحظه ای دیگر وانگذار ومثلا به خودت نگو اینبار ببینم دیگه آخریشه وازاین حرفا وهمین الان هرچه فیلم در رایانه ، لب تاب یا تبلت وموبایلت داری پاک کن.

درمان اعتیاد

موانع ترک اعتیاد به فیلم پورن

یادتون باشه یکی از مهمترین افکاری که مانع ترک کردن میشه این است که

 • به خودتون بگید من قوی هستم و هر موقع خواستم ترک می کنم. این افکارمانع ترک از اعتیاد به این فیلم ها میشه به جای این فکر به خودتون بگید الان فرصت خیلی خوبیه و همین الان باید ترک کنم و همین الان که قدرت ترک رو دارم انجام میدم.
 • کار بعدی اینکه محیط های دنج و خلوتی که برای خودت ساخته بودی رو خراب کن مثلا اگه اتاقی داشتی که درش قفل می شد کلیدش رو بردار و درب آن را همیشه باز بگذار اگه بر روی رایانه وموبایلت رمز داری ،رمز رو بردار و یا اونو به همسرت بگو.
 • کاربعدی اینکه ازرفتن بی هدف به سمت وسایلی مانند کامپیوتر وموبایل وتبلت که بوسیله اونا این فیلم ها رو می دیدی خودداری کن و سعی کن کمتر از اونا استفاده کن تا تحریک پذیری تو وحرکتت به سمت دیدن این فیلم ها از بین بره.
 • یادت باشه غلبه بروسوسه بازگشت به این رفتار مهمترین مرحله هست.

 • کار بعدی اینکه گروهها وکانال هایی که این فیلم ها در آنها بارگزاری می شود رو ترک کن مطمئن باش بودن دراین گروهها شما رو به دیدن این فیلم ها تحریک می کنه و بازگشت پذیریتون به اعتیاد رو تسریع می کنه.
 • کار بعدی اینکه سعی کنید هر موقع صحنه های فیلم هایی که قبلا دیدید به ذهنتون میاد با مشغول کردن خود به یک فعالیت یا کار از فکر کردن به اون صحنه ها پرهیز کنید چرا که یادآوری اون صحنه ها شما را به دیدن مجدد این فیلم ها تحریک می کند.
 • کار بعدی اینکه فعالیت ورابطه جنسی با همسرت رو از نوع بازسازی کن قطعا اعتیاد به این فیلم ها در رابطه جنسی تو با همسرت خیلی اثرات منفی گذاشته که حتی شاید از آنها بیخیر باشی درمورد بازسازی این رابطه با همسرت گفتگو کن ونیازهای هر دوطرف وشیوه های صحیح یا همان پوزیشن های رابطه جنسی وشیوه های تحریک رو با هم مرور کنید.
 • کار بعدی اینکه هر بارکه احساس ووسوسه بازگشت به این رفتار بهت دست داد باید به خود واگویه کنی که تو میتونی این کار رو انجام ندی و باید به خودت ثابت کنی که در تصمیمت مصمم هستی و دائم خودت رو تشویق کن وبه خودت پاداش بده که تونستی تحمل کنی اینجا نقش معنویات و استمداد از خداوند نیزخیلی مهم است که به تثبیت اراده ات کمک میکنه.

سوالات متداول

فیلم های پورن برای زندگی زناشویی مفید است یا مضر؟

 قطعا ضرر اینگونه فیلم ها از سود آن بیشتر است.

فیلم های پورن چه تاثیری بر روابط جنسی زوجین  خواهد داشت؟

بی میلی نسبت به همسر به دلیل مقایسه دائمی با پورن استارهای مختلف و برانگیختن حسادت همسر از شایع ترین تاثیرات این فیلم ها است.

آیا فیلم های پورن واقعی  هستند؟

قطعا این گونه نیست و در آن از بسیاری از حقع های سینمایی استفاده میشود.

خدمات تلفنی و آنلاین مرکز مشاوره خانواده و روانشناسی آویژه

هدف مرکز مشاوره و روانشناسی آویژه از ارائه اطلاعات لازم در زمینه مشکلات روانی، افزایش آگاهی شماست تا با توسعه دانش خود، جهت ارتقا و بهبود کیفیت زندگی خود، گامی مهم بردارید. لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .

در این راستا مرکز مشاوره خانواده و روانشناسی آویژه خدمات متنوعی را در زمینه مشاوره خانواده به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد. جهت کسب آموزش های بیشتر این مقاله لاتین را مطالعه کنید. منبع: (How to Break a Porn Addiction  )

براي مشاوره در زمينه چگونه از اعتیاد به فیلم پورن رها بشیم؟

از مشاورين مشاوره خانواده و روانشناسي آويژه از سراسر کشور

با 09353000102 تماس بگيريد

همه روزه از ساعت 8 صبح تا 1:00 شب 

حتي ايام تعطيل

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

براي تماس با مشاور کليک کنيد!

اینستاگرام

مشاهده

برای طرح سوالات خود ما را در اینستاگرام دنبال کنید

واتس اپ

شروع گفتگو

مشاوره برای هموطنان خارج از کشور