کانال تلگرام اخبار نظام وظیفه آویژه

برای دسترسی آسانتر به مطالب سایت به کانال تلگرام روانشناسی آویژه بپیوندید (کلیک کنید).

اینستاگرام آویژه

مطالب ما را در اینستاگرام دنبال کنید ( کلیک کنید)

10 راهکار موثر برای فراموش کردن خیانت همسر

فراموش کردن خیانت

به نظر شما خیانت را می‌توان بخشید؟ به کمک چه راه هایی می‌توانیم خیانت را فراموش کنیم و به زندگی خود ادامه دهیم؟
اگر شما متاسفانه به تازگی متوجه خیانت همسر خود شده اید و به دنبال فراموش کردن خیانت  هستید در این مقاله همراه ما باشید. در حقیقت خیانت به همسر در زندگی زناشویی یک فاجعه است. فاجعه ای که هیچ زوجی نمی‌تواند خودش را از آن مصون بداند. در حال حاضر بستر برای خیانت به شکل های مختلف چه به صورت خیانت واقعی و یا به صورت خیانت مجازی وجود دارد. در این میان افرادی هستند که نمی‌توانند خودشان را از پرسه زدن در شبکه های مجازی و یا دنیای واقعی حفظ کنند و مرتکب اشتباه بزرگی در زندگیشان می‌شوند. اما شما به عنوان فردی که خیانت دیده می‌توانید فرصتی دوباره به همسرتان بدهید تا زندگی تان به روال قبل برگردد. ما در ادامه به 10 راهکار برای بخشیدن خیانت همسر اشاره می‌کنیم. با ما همراه باشید.

1- طوری رفتار نکنید که انگار هیچ اتفاق خاصی نیفتاده

گاهی اوقات برخی از افراد برای حفظ غرور خود تصمیم می‌گیرند که خشم و کینه خود را بروز ندهند و به آرامی از کنار این مسئله عبور کنند. این درحالی است که شما با این کار تنها خودتان را اذیت می‌کنید. شما حق دارید تا همسرتان را سرزنش کنید و احساسات خود را به کمک گریه و خشم و غضب بروز دهید. اگر سعی کنید که احساسات خود را کنترل کنید و آن ها را در درون خود دفن کنید به زودی به خودتان آسیب می‌زنید. مثلا دچار وسواس فکری می‌شوید و کوچکترین رفتار و حرف همسرتان را زیر نظر می‌گیرید. همچنین ممکن است خیلی زود مجبور شوید با بیماری هایی مانند افسردگی و گوشه گیری دست و پنجه نرم کنید. بنابراین اولین گام برای بخشش خیانت، رهاسازی احساسات درونی تان است.

2. در مورد علت خیانت همسرتان صحبت کنید

یکی از بهترین راهکارها برای فراموش کردن خیانت صحبت کردن با همسرتان است. هم کلام شدن با کسی که باعث این خشم و غضب شده تا حدود زیادی می‌تواند خشم و عصبانیت شما را کنترل کرده و کمی آرام ترتان کند. البته بهتر است این گفت و گو زمانی باشد که چند روز از فاش شدن خیانت همسرتان می‌گذرد تا هر دو شرایط روحی بهتری داشته باشید. ممکن است همسرتان دلایلی مانند خلاهایی در زمینه عاطفی، جنسی و یا کمرنگ شدن عشق در زندگی زناشویی را بهانه رفتار خود کند. با اینکه دلایل خیانت مردان به هیچ وجه قابل قبول نیست و هیچ دلیلی نمی‌تواند این رفتار ناپسند و غیر اخلاقی را توجیه کند، اما قطعا شنیدن این حرف ها به ساخت زندگی جدید و شروعی دوباره کمک بزرگی می‌کند.

3. همسرتان را ببخشید اما خیانت او نپذیرید

بخشیدن خیانت
بخشیدن خیانت

بخشیدن فردی که به شما خیانت کرده است، کار آسانی نیست. اما باید بدانید که بخشیدن قبل از اینکه لطفی به طرف مقابل باشد، لطف و کمک بزرگی به خودتان است. شما با بخشیدن اول خودتان را از بند کینه و خشم رها می‌کنید و یک بار دیگر فرصت شاد زیستن را به خود می‌دهید. بنابراین بخشش خیانت یک گام بزرگ برای بهبود شرایط فعلی است. اما بخشیدن به معنای پذیرفتن خیانت و یا خیانت های بعدی نیست بلکه تنها راه برای فروکش خشم شماست! در چنین شرایطی تصمیم بهتری می‌توانید برای زندگی خود بگیرید.

4. احساس ضعف و سرخوردگی نکنید

هرگز به احساس ضعف و سرخوردگی به خاطر خیانتی که در حق شما انجام شده تن ندهید. شما در قبال رفتارهای دیگران هیچ مسئولیتی ندارید و تنها در قبال رفتارهای خودتان مسئولید. بنابراین اینکه فردی دیگری دچار اشتباه شده به شما ربطی ندارد و نباید خودتان را بابت این اتفاق سرزنش کنید. به جای این کار باید روی نقاط مثبت خود متمرکز شوید و برای سر و سامان دادن آینده خود تلاش کنید. فراموشی خیانت نیاز به یک قدرت روحی بالا دارد، این قدرت را در خود ایجاد کنید.

5- خودتان را ارزیابی کنید

همانطور که گفتیم بعد از فاش شدن خیانت همسرتان نباید به نقاط ضعف خود فکر کنید و خودتان را سرزنش کنید. اما گفته ما به این معنا نیست که به طور کلی نقص و عیب های خودتان را در زندگی زناشویی فراموش کنید. درست است که هیچ دلیلی نمی‌تواند خیانت همسرتان را توجیه کند اما اگر واقع بینانه به این اتفاق نگاه کنیم به احتمال زیاد شما هم در این ماجرا سهم داشته اید. اگر ساعات زیادی سر کار هستید و به خواسته های عاطفی و جنسی همسرتان جواب رد می‌دهید علنا دو دستی زندگی زناشویی خود را تقدیم نفر سوم رابطه کرده اید! بنابراین در مسیر درمان خیانت خودتان را ارزیابی کنید.

6- با یکدیگر صادق باشید

چرا خیانت فراموش نمیشه؟ برای جواب به این سوال باید واقع بینانه به حقیقت زندگیتان نگاه کنید. آیا هنوز چیزی در این رابطه برای جنگیدن و صبر در برابر خیانت همسر وجود دارد؟ آیا تلاش های شما صرفا به خاطر تربیت فرزندانتان و یا حرف مردم است؟ اگر فکر می‌کنید که دیگر عشق و علاقه ایی میان شما وجود ندارد، بهتر است یک بار دیگر تصمیم تان برای ادامه زندگی را مرور کنید. این بازگشت چیزی جز هدر رفتن عمر و بیشتر شدن کینه میان شما ندارد! بنابراین برای رابطه ای تلاش کنید که هر دو هنوز خواهان آن هستید. در این صورت بخشش خیانت برای شما به دشواری قبل نیست.

7- زندگی تان را از نو بسازید

زندگی بعد از خیانت
زندگی بعد از خیانت

خیانت مانند یک بمب است که بنیان اعتماد و عشق شما را از بین می‌برد. آسیب و عواقب خیانت تا مدت ها با شماست اما آنچه که مهم است تلاش دوشادوش شما و همسرتان برای بازسازی رابطه عاشقانه است. شما به عنوان فردی که خیانت دیده می‌توانید بر روی نواقص خود کار کنید و وقت بیشتری را برای همسرتان بگذارید. این رفتار شما باعث می‌شود تا همسرتان کمی از لاک خود بیرون بیاید و با رویی بازتر دوباره به شما ابراز محبت کند. اگر همسرتان به دنبال انکار خیانت نیست و عمیقا نسبت به رفتار خود شرمنده است، او را بپذیرید و فرصتی دوباره به او بدهید.

8- رابطه جنسی را ممنوع نکنید

رابطه جنسی و خیانت
رابطه جنسی و خیانت

به طور معمول بعد از خیانت نیاز جنسی زوجین به شدت تحریک می‌شود. فردی که خیانت کرده به دنبال بازگرداندن رابطه عاشقانه خود با همسرش است و دوباره می‌خواهد او را از آن خود کند. از طرفی دیگر احتمالا فردی که خیانت دیده علاقه ای به برقراری رابطه جنسی ندارد. اما روانشناسان توصیه می‌کنند که نباید فاصله میان شما زیاد شود و اجتناب از رابطه جنسی راهکار مناسبی برای نشان دادن احساسات خود نیست. بهتر است برای بازگرداندن عشق به رابطه تان از بدن و احساسات خود استفاده کرده و در مسیر بخشش خیانت ریسک را به جان بخرید.

9- به خودتان عشق بورزید

اتفاقات اخیر زندگیتان نباید باعث تمرکز شما روی نقاط ضعف خودتان شود و احساس ارزشمندی خود را از دست بدهید. روی نقاط مثبت خود کار کنید و برای آینده تان برنامه ریزی کنید. اعتماد به نفس خود را تقویت کنید و دوباره مثل قبل به زندگی خود ادامه بدهید. در حقیقت برای پاسخ به این سوال که چگونه خیانت را فراموش کنم اول از همه باید ظرفیت روحی خودتان را بالا ببرید. شما تنها با داشتن یک روح بزرگ از پس این کار بر می‌آیید.

10. به روانشناس مراجعه کنید

مراجعه به روانشناس بعد از خیانت
مراجعه به روانشناس بعد از خیانت

گاهی اوقات لازم است برای صبر در برابر خیانت همسر و بخشش خیانت با فردی مورد اعتماد در مورد احساسات و خشم خود صحبت کنید. داشتن یک پشتیبان و همراه در این مسیر کمک بزرگی به شما می‌کند. بنابراین شما می‌توانید به یک فرد متخصص در زمینه مشاوره خیانت مراجعه کرده و از او کمک بگیرید.

سخن اخر

مردانی که بعد از فاش شدن خیانت شان به دنبال انکار خیانت نیستند و در مقابل شما احساس شرمندگی می‌کنند با کمک شما می‌توانند به مردان وفادار تبدیل شوند. اگر فکر می‌کنید که هنوز عشق در میان شما زنده است، فرصتی دوباره برای بازسازی رابطه تان به او بدهید. فراموش نکنید که طلاق آخرین راه حل برای گشودن این گرهی است که دامن گیر زندگیتان شده است.

سوالات متداول

شوهرم بهم خیانت کرده نمی‌تونم فراموش کنم، باید چه کار کنم؟

اول از همه به این فکر کنید که آیا زندگی شما ارزش جنگیدن و تلاش را دارد؟ اگر جواب شما مثبت است به کمک راهکارهایی که در این مطلب برای شما جمع آوری کرده‌ایم در مسیر بخشش خیانت قدم بردارید.

چگونه غم خیانت را فراموش کنیم؟

به همسرتان اجازه بدهید تمام تلاشش را برای بازگرداندن اعتماد و عشق شما انجام دهد. احتمالا با دیدن تلاش های همسرتان رغبت شما برای بخشش بیشتر می‌شود.

چطور شوهرم رو ببخشم؟

برای بخشش مردی که به شما خیانت کرده اول از همه باید ظرفیت روحی خودتان را بالا ببرید و با خودتان دوست باشید. در چنین شرایطی برای کمک به خود هم که شده تلاشتان را برای بخشش همسرتان بیشتر می‌کنید.

خدمات مرکز مشاوره خانواده و روانشناسی آویژه

لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .

در این راستا مرکز مشاوره خانواده و روانشناسی آویژه خدمات متنوعی را در زمینه مشاوره خیانت به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد

براي مشاوره در زمينه 10 راهکار موثر برای فراموش کردن خیانت همسر

از مشاورين مشاوره خانواده و روانشناسي آويژه از سراسر کشور

با 09353000102 تماس بگيريد

همه روزه از ساعت 8 صبح تا 1:00 شب 

حتي ايام تعطيل

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

براي تماس با مشاور کليک کنيد!

اینستاگرام

مشاهده

برای طرح سوالات خود ما را در اینستاگرام دنبال کنید

واتس اپ

شروع گفتگو

مشاوره برای هموطنان خارج از کشور