کانال تلگرام اخبار نظام وظیفه آویژه

برای دسترسی آسانتر به مطالب سایت به کانال تلگرام روانشناسی آویژه بپیوندید (کلیک کنید).

اینستاگرام آویژه

مطالب ما را در اینستاگرام دنبال کنید ( کلیک کنید)

از مردان تنوع طلب به ستوه آمده اید؟دلیل تنوع طلبی مردان ذاتی است؟

تنوع طلبی در مردان

یکی از بزرگترین خصلت هایی که زنان را نگران میکند تنوع طلبی مردان است. زنی که شوهر تنوع طلب دارد دائما منتظر خیانت شوهرش است و این موضوع آرامش را از زندگی اش میگیرد. بسیاری از خانم ها برای دریافت مشاوره خیانت به مراکز مشاوره مراجعه میکنند و به دنبال این هستند که باید چگونه با این خصلت همسرشان کنار بیایند. در این مقاله با ما همراه باشید تا در ابتدا به دلایل تنوع طلبی مردان و سپس به راه های درمان این معضل بپردازیم.

چرا مردان تنوع طلب هستند؟

دلایل تنوع طلبی مردان متعدد هستند. شکل گیری این صفت میتواند به محیط و خانواده ای که در آن بزرگ شده است و یا حتی شرایط زندگی خودتان برگردد. با این حال در ادامه به یک سری از این دلایل میپردازیم.

دلایل درونی

تنوع طلبی در مردان میتواند دلایل مختلفی داشته باشد. یک سری از این دلایل مربوط به خود فرد میشود.

نداشتن اعتماد به نفس

اعتماد بنفس نداشتن مردان میتواند دلایل مختلفی داشته باشد:

 • نداشتن ارتباط با جنس مخالف در زمان مجردی
 • تضعیف روحیه از سوی همسر
 • جایگاه پایین نسبت به همسر
 • عدم موفقیت در سایر جنبه های زندگی( شغلی، ارتباط با همسر و …)

همگی این موارد باعث می شود که یک مرد اعتماد به نفس پایینی داشته باشد. برخی از مردان سعی میکنند تا با برقراری ارتباط با زنان متعدد یا به عبارتی با زن بارگی این نداشتن اعتماد به نفس را جبران کنند.

نقش نداشتن اعتماد به نفس در تنوع طلبی مردان
نقش نداشتن اعتماد به نفس در تنوع طلبی مردان

اختلالات شخصیتی

برخی از اختلالات روانی مانند دو قطبی بودن میتواند باعث تنوع طلبی در مردان شود. اینگونه افراد گاهی اوقات بسیار به زندگی خود متعهد هستند و در زمانی دیگر تنها به فکر لذت خود هستند و از بودن با زن های متعدد لذت میبرند.

افسردگی

افسردگی یکی از مهم ترین دلایل تنوع طلبی در مردان میباشد. فرد افسرده که غالبا خلق پایینی دارد و غمگین است سعی دارد به طریقی شرایط خودش را تغییر دهد. این افراد به اشتباه تصور میکنند که اگر به دنبال زن های دیگر بروند و با آن ها رابطه داشته باشند میتوانند که از افسردگی نجات پیدا کنند. غافل از اینکه اینکار باعث میشود به یک حس پوچی برسند و عملا دوباره به خانه اول برگردند.

دلایل بیرونی

دوستان ناباب

مردان وفادار هم اگر در دام دوستان ناباب بیفتند میتوانند به یک همسر تنوع طلب تبدیل شوند. وقتی که یک مرد میبیند دوستانش به زن بازی میپردازند کم کم وسوسه میشود تا به همسرش خیانت کند. در بسیاری اوقات ارتباط این افراد با دیگر زن ها در حد یک خیانت عاطفی باقی میماند ولی اگر جلوی این قضیه گرفته نشود ممکن است به رابطه جنسی نیز منجر شود.

مشکلات درون خانه

جر و بحث میان زن و مرد اگر به درازا بکشد میتواند باعث سرد شدن رابطه شان شود. این سرد شدن رابطه مرد را به سمت خیانت کردن و تنوع طلبی سوق میدهد. وقتی که یک زن و شوهر دائما با یکدیگر مشاجره داشته باشند طبیعی است که رابطه جنسی و عاطفی خوبی نداشته باشند و به تبع آن مرد به دنبال تامین نیازهایش به دنبال زنان دیگر میرود.

عاشق نبودن

خیلی از مردها ممکن است به اجبار خانواده ازدواج کرده باشند و یا به هر دلیلی عاشق همسر خود نباشند. ممکن است هیچ نشانه ای از نبودن عشق در زندگی این مرد وجود نداشته باشد و او کاملا به نیازهای خانواده اش رسیدگی کند. اما از طرفی دیگر یک زندگی بیرون از خانه برای خودش تشکیل داده باشد و در آنجا به دنبال عشق باشد.

تاثیر شبکه های اجتماعی

امروزه فضای شبکه های اجتماعی بیش از هر موقع دیگری مسموم هستند. ترویج رفتارهای غلط، عادی سازی رابطه های خارج از ازدواج، انواع جدید دوست یابی( دوست اجتماعی، جاست فرند، سکس پارتنر و …) همگی باعث ایجاد تنوع طلبی در مردان و به دنبال آن خیانت مجازی هستند.

شبکه های اجتماعی و نقش آن در تنوع طلبی مردان
شبکه های اجتماعی و نقش آن در تنوع طلبی مردان

راه های درمان تنوع طلبی مردان

حالا که دلایل تنوع طلبی مردان را فهمیدیم باید به دنبال راه حلی برای این مشکل باشیم. در این قسمت درباره درمان تنوع طلبی مردان صحبت خواهیم کرد.

مشکلات درون خانه را حل کنید

همانطور که گفتیم یکی از مهم ترین دلایل تنوع طلبی در مردان وجود مشکلات مختلف درون خانه است. نداشتن رضایت از زندگی مردان را مجاب میکند که به همسر خود خیانت کنند. کارهای زیر را برای حل مشکلات درون خانه انجام دهید:

 • با همسر خود مستقیما صحبت کنید و بگویید که مایل هستید مشکلات بین شما برطرف شود.
 • از سایر اعضای خانواده مانند پدر و مادر خود و یا پدر و مادر همسرتان برای حل مشکل کمک بگیرید.
 • جلسات مشاوره خانواده یکی از موثرترین راه ها برای حل مشکلات هستند. اگر میدانید که مشکلتان ریشه ای است حتما به یک روانشناس مراجعه کنید.
حل مشکلات درون خانه برای جلوگیری از تنوع طلبی مردان
حل مشکلات درون خانه برای جلوگیری از تنوع طلبی مردان

به همسر خود اعتماد بنفس بدهید

سعی کنید نکات مثبت در ظاهر و اخلاق شوهرتان را به او گوش زد کنید. اینکار باعث میشود تا حس خوبی پیدا کند. با این کار شما نیازهای عاطفی اش را برطرف میکنید. وقتی که یک مرد اهمیت همسرش را میبیند کمتر به فکر خیانت و زن بارگی می افتد

در اتاق خواب سنگ تمام بگذارید

برطرف کردن نیاز جنسی و یا عملی کردن فانتزی های جنسی میتواند هر مردی را به سمت تنوع طلبی ببرد. به عنوان یک زن باید سعی کنید که درک درستی از خواسته های مردتان در مسائل جنسی داشته باشید تا بتوانید به بهترین شکل او را ارضاع کنید. اگر چیزی را که مرد میخواهد به او ندهید به دنبال آن در بیرون خانه خواهد گشت.

هیجان را به زندگیتان بیاورید

 • مناسبت های مختلف را هرچقدر هم که کوچک باشد جشن بگیرید.
 • برای او هدیه تهیه کنید.
 • غافلگیرش کنید.
 • او را برای شام به بیرون دعوت کنید.

به یاد داشته باشید هیچ ایرادی ندارد که گاهی اوقات شما به عنوان یک زن این کارها را انجام دهید. بگذارید همسر شما همیشه هیجان اتفاقی جدید را داشته باشد. یکی از بهترین راه های درمان خیانت و تنوع طلبی همین مورد است. او دائما ذهنش درگیر شما خواهد بود و دیگر به فکر برقراری ارتباط با زنهای دیگر را نخواهد داشت.

ایجاد هیجان برای جلوگیری از تنوع طلبی مردان
ایحاد هیجان برای جلوگیری از تنوع طلبی مردان

سعی نکنید او را تغییر دهید

کاری نکنید که شوهر شما احساس کند برای شما کافی نیست. اگر هر دفعه از او بخواهید که تغییر کند به او این حس را القا میکنید که برای شما کافی نیست. همین حس کافی است تا او به دنبال زن دیگری بگردد که در سطح خودش باشد. بنابراین سعی کنید او را هرطور که هست بپذیرید.

از یک مشاور کمک بگیرید

اگر حس کردید که شوهر شما خصلت تنوع طلبی دارد و نمیدانید که دلیل این موضوع چیست بهتر است از یک مشاور کمک بگیرید. در قسمت اول گفتیم که تنوع طلبی مردان میتواند بخاطر مشکلات فردی آن ها باشد. وجود اختلالات روانی چیزی نیست که شما بخواهید خودتان به درمان آن ها بپردازید. بنابراین بهترین کار این است که از یک فرد متخصص در این زمینه کمک بگیرید.

سوالات متداول

چرا مردان تنوع طلب میشوند؟

عوامل مختلفی میتواند در تنوع طلبی مردان نقش داشته باشد. افسردگی، نداشتن اعتماد بنفس، مشکلات خانوادگی و … همگی در این موضوع نقش دارند.

راه های درمان تنوع طلبی مردان کدام ها هستند؟

حل مشکلات درون خانه، ایجاد تنوع در رابطه جنسی، دادن اعتماد به نفس به همسرتان و در نهایت کمک گرفتن از یک مشاور راه های درمان تنوع طلبی هستند.

آیا همه مردان تنوع طلب خیانت میکنند؟

لزوما به این صورت نیست. ولی اگر تنوع طلبی مرد درمان نشود احتمال خیانت بسیار زیاد است.

خدمات مرکز مشاوره خانواده و روانشناسی آویژه

لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .

در این راستا مرکز مشاوره خانواده و روانشناسی آویژه خدمات متنوعی را در زمینه تنوع طلبی به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد.

براي مشاوره در زمينه از مردان تنوع طلب به ستوه آمده اید؟دلیل تنوع طلبی مردان ذاتی است؟

از مشاورين مشاوره خانواده و روانشناسي آويژه از سراسر کشور

با 09353000102 تماس بگيريد

همه روزه از ساعت 8 صبح تا 1:00 شب 

حتي ايام تعطيل

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

براي تماس با مشاور کليک کنيد!

اینستاگرام

مشاهده

برای طرح سوالات خود ما را در اینستاگرام دنبال کنید

واتس اپ

شروع گفتگو

مشاوره برای هموطنان خارج از کشور