کانال تلگرام اخبار نظام وظیفه آویژه

برای دسترسی آسانتر به مطالب سایت به کانال تلگرام روانشناسی آویژه بپیوندید (کلیک کنید).

اینستاگرام آویژه

مطالب ما را در اینستاگرام دنبال کنید ( کلیک کنید)

نشانه های احساس عذاب وجدان و حس بد بعد از خیانت

پشیمانی بعد از خیانت در مرد و زن (چطور خیانتم را جبران کنم)
2.8/5 - (14 امتیاز)

نشانه های پشیمانی بعد از خیانت چیست؟

خیانت همسر یکی از بدترین احساساتی است که هر زن و مردی تجربه میکند. با این وجود گاهی فرد بعد از خیانت دچار عذاب وجدان میشود. مهم است که شما درک کنید که همسرتان هم انسان است و احتمال خطا و اشتباه برای هر کسی وجود دارد. بنابراین اگر بعد از خیانت احساس پشیمانی کند، شاید بهتر باشد که یک فرصت دیگر به او بدهید. البته خبر بد این است که حتی اگر او را ببخشید، اعتماد سازی دوباره زمان می برد. او ممکن است شما را دوست داشته باشد، اما باید آن را ثابت کند. بنابراین باید به یک سوال مهم پاسخ دهید.

آیا همسرم از خیانتش پشیمان است؟ آیا میخواهد برای جبران خیانت تلاش کند؟ برای فهمیدن صحت این موضوع باید به یکسری نشانه های پشیمانی بعد از خیانت توجه کنید. بعضی از این نشانه ها شامل موارد زیر است.

1- او به نیازهای شما اهمیت میدهد

اگر کسی به شما خیانت کند، به شما ظلم شده است،و به همین ترتیب، شما یک قربانی هستید. علاوه بر این، قربانی شدن به این معنی است که شما محاکمه نمیشوید و در واقع باید فرد خیانتکار را مجازات کنید. لذا همسرتان که در این مرحله به پشیمانی بعد از خیانت رسیده است، وظیفه خود میداند که تمام نیازها و انتظارات شما را برآورده کند. بدون شک، تمایل وی برای سازگاری با نیازهای شما در رابطه قطعاً یکی از اولین نشانه های پشیمانی بعد از خیانت است که ثابت میکند شریک زندگی شما واقعاً از عملکرد خود پشیمان است. چگونه مردان خیانتکار را شناسایی کنید! برای جواب این سوال این مقاله را بخوانید: نشانه های خیانت مردان

آیا مردان بعد از خیانت پشیمان می شوند؟
پشیمانی بعد از خیانت

2- او روابط خارج از ازدواج خود را خاتمه میدهد

علامت بعدی پشیمانی بعد از خیانت این است که فرد روابط نامشروع و خارج از ازدواج خود را از بین میبرد. این یک عمل ضروری است. زیرا ابراز پشیمانی کلامی کافی نیست و این باید در عمل مشخص شود. مطمئنا فرد خیانتکار میداند اگر توبه کند و بخواهد همه چیز را درست کند، باید بلافاصله ارتباطش را قطع کند.

بنابراین همه اقدامات او باید منجر به قطع رابطه وی و همچنین نشان دادن پشیمانی و جدیت در تمایل به تغییر شود.

3- او آماده است به هر نحوی اعتماد شما را جلب کند

قبل از اینکه به فکر بخشش همسر خائن و آشتی بعد از خیانت باشید به این سوال فکر کنید که آیا او حاضر است پس از چنین خیانتی دوباره خودش را ثابت کند؟ اگر فکر میکنید پاسخ مثبت است، در این صورت، این یکی از بهترین نشانه های پشیمانی بعد از خیانت است.

واضح است که خیانت بر اعتماد شما تأثیر میگذارد و جلب اعتماد آسان یا سریع نیست. ترمیم قلب و اعتماد می تواند یک فرآیند بسیار طولانی و ظریف باشد. زیرا همسرتان باید ثابت کند که هنوز ارزش یک فرصت دیگر را دارد. توانایی همسر شما در نشان دادن تمایل به انجام هر کاری برای جلب اعتماد شما، نشانه بسیار مثبتی است.

4- او اغلب صریحاً عذرخواهی می کند

اگر همسرتان به صراحت عذرخواهی میکند، نشانگر این است که صادقانه از خیانتی که مرتکب شده، احساس پشیمانی میکند. اما مطمئن باشید که او با اظهارات مبهم عذرخواهی نمیکند بلکه با بیان اینکه چه کاری انجام شده است، و واقعاً متاسف است، از شما عذرخواهی میکند. 10 نشانه اصلی خیانت زنان به شوهرشان را میشناسید؟ برای اطلاعات بیشتر نشانه های خیانت زنان را بخوانید.

5- او خودش را مسئول اشتباهاتش میداند

این یکی دیگر از علائم حیاتی است که نشان می دهد شریک زندگی شما صادقانه به دنبال آشتی بعد از خیانت است. او همیشه خود را مسئول میداند و هرگز شما را سرزنش نمیکند. در واقع او بیش از احساسات خود به احساسات شما اهمیت میدهد. در همین راستا او کارهایی را انجام میدهد که به عقیده او به شما کمک میکند تا درد و رنجتان را کاهش دهد.

افسردگی بعد از خیانت همسر و نشانه‌های پشیمانی بعد از خیانت
پشیمانی بعد از خیانت در مرد و زن

6- او برای انجام هرگونه مشاوره و درمانی آماده است

یک راه تشخیص عدم پشیمانی بعد از خیانت این است که فرد برای درمان و بهبود رابطه هیچ قدمی برنمیدارد.

در مقابل، فردی که به احساس عذاب وجدان بعد از خیانت دچار شده، همواره سعی در جبران اشتباهاتش دارد. به بیان ساده، او مشتاقانه به هر چیزی که به پیشرفت و سلامت رابطه کمک کند، واکنش نشان میدهد. معمولا مشاوره خیانت برای مردان امری بسیار دشوار است. اما افرادی که واقعاً پشیمان هستند، همیشه برای پیشرفت در رابطه خود تلاش میکنند. آنها در هر اقدامی که بخواهید، حضور فعال دارند، زیرا این را فرصتی برای خود میدانند تا مسئولیت کامل اقدامات خود را به عهده بگیرند.

7- دیگران متوجه پشیمانی او می شوند

اگر از پشیمانی همسر خود مطمئن نیستید، میتوانید از دوستانتان کمک بگیرید. دوستان معتمد شما درمورد آنچه در شریک زندگی شما میبینند صادق خواهند بود. برخی از اعضای خانواده نیز میتوانند کمک کنند، به خصوص اگر متاهل باشند. در بعضی موارد، احساسات شما نسبت به همسرتان، مانع از دیدن واقعیت ها میشود. بنابراین دیگران میتوانند در تشخیص نشانه های پشیمانی بعد از خیانت کمک زیادی کنند.

8. او بیشتر از قبل با شما ارتباط برقرار می کند

در این مرحله از رابطه همسر پشیمان شما سعی دارد از طریق ارتباطات صمیمی و صادقانه برای جبران خیانت تلاش کند. او مثل کتابی باز خواهد بود در مورد احساس خود، دلایل خیانت، خواسته ها و امیدهایش به آینده و… با شما حرف میزند. مطمئناً، برقراری ارتباط یک جز حیاتی از هر رابطه ای است و اهمیت آن در چنین شرایطی دو چندان است.

حالات مرد بعد از خیانت - چگونه به خیانت همسر پی ببریم؟
افسردگی بعد از خیانت

نشانه های عدم پشیمانی بعد از خیانت چیست؟

گاهی ممکن است احساس کنید نه تنها همسرتان از خیانت خود پشیمان نیست بلکه این کار را تکرار میکند. اما یادتان باشد قبل از اینکه به این رفتار واکنش نشان دهید باید از آن مطمئن شوید. لذا توصیه میکنیم نشانه های زیر را در نظر داشته باشید:

1- احساستان به شما میگوید او دوباره خیانت میکند

به احساس خود اعتماد کنید. اگر احساستان به شما میگوید که احتمالا او خیانت میکند، پس این یک هشدار است. احساسات شما نیرومند هستند و این طبیعی است که در چنین شرایطی، حساسیت و ناامنی بیشتری داشته باشید. بنابراین احساس خود را نادیده نگیرید. این یکی از مهمترین نشانه هایی است که او دوباره خیانت خواهد کرد. پیشنهاد میکنیم حتما مقاله  روش اصلی تشخیص خیانت همسر را مطالعه کنید.

2- اعتقاد او در مورد خیانت

یک نکته مهم برای درک پشیمانی یا عدم پشیمانی بعد از خیانت، بررسی چگونگی تفکر همسرتان در مورد خیانت در یک رابطه است. یافتن باور اساسی شریک زندگی خود در مورد خیانت ضروری است. مهم نیست که او به شما قول دهد یا حتی قسم بخورد که دیگر این کار را تکرار نمیکند. سعی کنید با استفاده از لیست سوالات و گفته های زیر از عقاید شریک زندگی خود مطلع شوید.

آیا او فکر می کند خیانت اشتباه و غیراخلاقی است؟ آیا او فکر می کند خیانت بی احترامی به شریک زندگی خود است؟ یا او فکر می کند به شرطی که همسرش هرگز متوجه نشود، خیانت کردن‌ هیچ اشکالی ندارد؟

پاسخ این سوالات تا حدود زیادی میتواند احساس عذاب وجدان بعد از خیانت را تایید یا رد کند.مردان ممکن است در دوران بارداری|دوران نامزدی|دنیای مجازی خیانت کنند. برای خواندن مقاله دلایل خیانت مردان کلیک کنید.

3. او شما را به خاطر خیانت خود مقصر میداند

یک پرچم قرمز که معمولا نشان دهنده عدم پشیمانی بعد از خیانت است. این است که همسرتان شما را مقصر خیانت خود میداند. او می تواند انواع دلایل خلاقانه را برای خیانتش بیان کند. اما وقتی او آگاهانه یا ناخودآگاه شما را برای خیانت خود مقصر میداند، این نشان دهنده یک خطر بالقوه است: او دوباره این کار را انجام خواهد داد و برخلاف انتظار، به هیچگونه احساس بد بعد از خیانت دچار نشده است.

این واقعیت غیر قابل انکاری است که هیچ کس کامل نیست. با این حال، عیب های شما نباید بهانه ای برای خیانت باشد. این امر که او به جای پذیرفتن مسئولیت رفتارهای اشتباه خود، تقصیرات را به گردن شما بیندازد کاری کاملا غیر معمول است. با این حال، هنگامی که همسرتان انتقاداتی به شما دارد، آنها را نادیده نگیرید و سعی کنید نقایص خود را به حداقل برسانید. برای خواندن مقاله  دلیل اصلی سرد شدن رابطه عاشقانه لطفا کلیک کنید.

بعد از خیانت همسر چه کنیم
نحوه برخورد با خیانت

4. او نمی تواند با شما همدلی کند

اگر همسر شما می خواهد به شما گوش دهد و با درد و رنجی که متحمل شده اید همدردی کند، این نشانه این است که او هنوز عاشق شماست. هیچ کس نمی خواهد خیانت کند، زیرا احساس بد بعد از خیانت عذاب آور است. افرادی که خیانت میکنند معمولا به شدت درد می کشند.

اگر او این کار را ناخواسته انجام داده باشد و قصد جبران خیانت خود را داشته باشد، پس می تواند با شما همدلی کند. و این نشانه مثبتی است که او دیگر این کار را نخواهد کرد. با این حال، اگر او اهمیتی ندهد یا نتواند احساس کند شما چقدر درد و سختی میکشید، پس این یک نشانه خطرناک است که او دوباره خیانت می کند. اگر او درد را احساس نكرد، خیانت مجدد براي او مهم نيست. و اگر او به شما احترام بگذارد و از شما مراقبت کند، نمی خواهد برای بار دوم شما را آزار دهد.

سوالات متداول

احساس عذاب وجدان بعد از خیانت چه علائمی دارد؟

او به نیازهای شما اهمیت میدهد و روابط خارج از ازدواج خود را خاتمه میدهد همچنین از انجام هیچ کاری برای جبران خیانت دریغ نمیکند.

آیا همه افراد احساس بد بعد از خیانت را تجربه میکنند؟

این احساس به دلیل خیانت و روابط بین زن و شوهر بستگی دارد اما در اغلب موارد شاهد پشیمانی بعد از خیانت در مرد و زن خواهیم بود.

چگونگی تشخیص عدم پشیمانی بعد از خیانت در مرد و زن؟

در تجربیات مشاوره خانواده شما در اغلب موارد خیانت دوباره را حس میکنید، همچنین او شما را مقصر خیانت خود میداند، او نمیتواند با شما همدلی کند و…

براي مشاوره در زمينه نشانه های احساس عذاب وجدان و حس بد بعد از خیانت

از مشاورين مشاوره خانواده و روانشناسي آويژه از سراسر کشور

با 09353000102 تماس بگيريد

همه روزه از ساعت 8 صبح تا 1:00 شب 

حتي ايام تعطيل

 

نظرات

- 6 نظر:

 1. سلام من نزدیک ۱۲ سال ازدواج کردم ک دوسال پیش با ی اتفاق شروع شد شوهرم بادختر خواهرش خیلی سر درگم بودم نمی تونستم ب کسی بگم ونتونستم اصلا باکسی حرف بزنم و خودمو خالی کردم خیانتشون درحد نگاه بود غیر قابل تحمل بود جوری بودن ک درجمع هم انقد بهم نگاه میکردن ک اصلا اطرافیان براشون مهم نبودنمن از روز اول فهمیدم حس زنانه بهم گفت ک ی اتفاقی افتاده چون رفتارای شوهرم غیر عادی بود آلت شوهرم ب محض اینکه انو ببینه یا صداشو بشنوه بلند میشد خیلی تابلو بود من هیچ وقت ب رو شوهرم نیوردم ولی خیلی زده شدم و خودش هم فهمید ک من بو بردم الان وقتی منو می بینه سرشو پایین میاره در حضوره دختره

 2. سلام.. من سی و دو سالم هست.. شوهرم سی و هفت ساله پانزده ساله ازدواج کردیم و دو تا بچه داریم… از اول ازدواجم همیشه گذشت کردم گفته ندارم نخریدم گفته جایی نمیرم نشستم… حدود نه سال پیش با پیامک و ارتباط حضوری خونه یکی از اقوام شروع به خیانت کرد.. تا خودم با اطلاع به شوهر اون خانم همه چیز رو براشون تموم کردم… کلا طرفم شخصی هست که خنده رو با اطرافیان دوست داره نه با زن و بچه خودش…هر وقت با هم جایی میریم از ما فاصله میگیره و مرتبا در مسیر برگشت به خونه به جون من و بچه ها نق میزنه و با بچه هام دعوا میکنه خانواده خودش هم کلا با ازدواج ما مخالف بودن ولی با اصرار خودش این ازدواج صورت گرفته… جدیدا هم متادون مصرف میکنه… حالا من بعد از نزدیک یک سال فهمیدنم که داره قرص متادون مصرف میکنه و به روش نیاوردم بهش گفتم این کارو نکن چقدر ضرر داره بهم میگه مادرم گفته دلیل همه بدبختیم و همه حرفا تو هستی… میگه مقصر همه چیز منم… نمیدونم چکار کنم که مقصر شدم اگه گذشت و پا به پای مرد رفتن خطا هست بهم بگید تا دیگه این کارو نکنم… من حتی برا ساختن خونه مثل یک مرد پا به پاش کار کردم و کارگری کردم… منو راهنمایی کنید خسته شدم

  1. سلام
   حرف های شما را درک میکنم ولی برای یه همچین مشکل ریشه داری راه حلی در دو خط نمیشه ارائه داد.

   1. سلام شما میگید باید طلاق بگیرین ؟
    نود درصد خانواده پای همسر میسازند و می سوزند

  2. سلام نشستن پای اینچنین مردانی جز پررویی و داغون شدن خودت عایدی.نداره هرچه زودتر جدا شود بخاطر بچه هات این کارو بکن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

براي تماس با مشاور کليک کنيد!

اینستاگرام

مشاهده

برای طرح سوالات خود ما را در اینستاگرام دنبال کنید

واتس اپ

شروع گفتگو

مشاوره برای هموطنان خارج از کشور