کانال تلگرام اخبار نظام وظیفه آویژه

برای دسترسی آسانتر به مطالب سایت به کانال تلگرام روانشناسی آویژه بپیوندید (کلیک کنید).

اینستاگرام آویژه

مطالب ما را در اینستاگرام دنبال کنید ( کلیک کنید)

6 نشانه مهم زن خیانتکار چیست؟

چگونگی برخورد با

زن خیانتکار (treacherous women)

زن خیانتکار حتما نمیتواند زنی باشد که بی اخلاق یا بی اصل و نسب یا حتما از لحاظ اخلاقی خراب باشد . از رویکرد مشاوره خانواده زن خیانتکار میتواند زنی باشد که سالها در زمان مجردی پاک زندگی کرده . برخی از آنها حتی تا سالها با وفاداری کامل کنار شوهر خود زندگی کرده اند ولی الان زن خیانتکار خوانده میشوند . زن خیانتکار قطعا یک شبه و یا در عرض چند روز به این موضوع آلوده نشده است . زن بی وفا به مرور زمان و در جریان  اتفاقاتی که برای او به وجود آمده است به چیزی که اکنون هست تبدیل شده .

بنابراین این تفکر که یک زن بی وفا حتما از لحاظ اخلاقی پست میباشد و زنانی که سابقه خیانت به همسر را ندارند قطعا از این بحث مبرا هستند تفکر و عقیده ای اشتباه است که میتواند افراد را در این مورد به اشتباه بیندازد .پیشرفت تکنولوژی راه خیانت را برای زنان هم باز کرده. زنان نیز به دلایل زیادی به همسرشان خیانت می کنند. حتی در مواردی مردان، از خیانت همسرشان آگاهند ولی به دلیل زندگی شان از هم نپاشد یا به دلیل فرزندانشان با این موضوع کنار آمده اند. در اینگونه موارد بهتر است حتما مشاوره به رجوع کنید.


بیشتر بخوانید: مشاوره تلفنی خیانت


نشانه های زن خیانتکار چیست؟

 • زن خائن را نمی توان به هیچ وجه راضی کرد:

زن بی وفا از همه چیز ایراد میگیرد. از نوع زندگی یا موقعیت اجتماعی یا اقتصادی همسرش گرفته تا طرز غذا خوردنش یا حتی از رفتارهای او در جمع ایراد می گرید. این زن به بهانه های مختلف، سعی دارد دعوا درست کند. از لحاظ روانشناسی این رفتارش به نوعی توجیه خیانت اوست و در واقع میخواهد به شما ثابت کند مجبور بوده و به خاطر فرار از مشکلات این کار را میکند.

 • مدام شما را تحقیر میکند:

زن بی وفا مدام شما را در جمع تحقیر می کند و رفتار بی ادبانه ای با شما دارد. این زن برای شما و زندگی اش هیچ ارزشی قائل نیست و برایش مهم نیست شما چه نظری راجب او دارید. اگر همچین رفتاری از همسرتان دیدید یا به او مشکوک شدید شک نکنید خبری شده  و پای کس دیگری نیز در میان است.

 • تلفن همراهش را همه جا با خود می برد:

اغلب زنان خائن هر جا باشند، گوشی همراهشان هم آنجاست. این شخص به طرز عجیبی مراقب گوشی اش است و از اینکه شما گوشی او را بگیرید به شدت واکنش نشان می دهد. اگر همچین ررفتاری از او دیدید این را به حساب خیانتش بگذارید.

 • مدام بیرون از خانه است:

این زن مدام بیرون از خانه است. از نشانه های مشترک زن خائن این است که به هر بهانه ای می خواهد بیرون برود یا مدام با دوستان خود برنامه سفر بچیند. اگر به این مورد برخوردید بدانید که او قصد خیانت دارد و از بودن با شما خسته است.

 • از بی توجهی شوهرانشان گله نمی کنند:

زنان خائن از بی توجهی همسرانشان گله ای ندارند. این نوع رفتار نشانه این است که او از شما قطع امید کرده است. اگر این بی توجهی او علت خاصی نداشته باشد می توانید آن را به حساب خیانت او بگذارید.

 • شما را مجبور می کند تا با فرزندان خود وقت بگذرانید:

بعضی از زنان خائن شما را مجبور میکنند تا با فرزندانتان خود بیشتر وقت بگذرانید یا آن ها را به بیرون ببرید. این زن دیگر تحمل اداره زندگی را ندارد و بی حوصله و بی اعصاب است.


بیشتر بخوانید: دلایل اصلی خیانت چیست؟


علت رفتاری زن خیانتکار

علت رفتاری زن بی وفا از جهات مختلفی قابل بحث و بررسی میباشد . علت رفتاری زن خیانتکار در صورت شناسایی شود و فهمیدن این نکته که چرا یک زن خیانت میکند میتواند کمک شایانی در جلوگیری یا مدریت أین موضوع به ما بکند . اگر مردی بداند که علت رفتاری زن بی وفا چیست میتواند اقداماتی انجام دهد که از بروز خیانت زناشویی جلوگیری شود . مردان موظف هستند که اطلاعات کاملی در مورد خیانت زنان به دست بیاورد . چون درحال حاضر در عصر و زمانه ای زندگی میکنیم که آسیب خیانت از هیچ زن و مردی دور نیست و این اتفاق از هیچکس بعید نیست . مشاوره خانواده و روانشناسی میتواند منبع مطمئنی برای کسب اطلاعات در مورد علت رفتاری زن بی وفا برای مردانی باشند که قصد پیشگیری از این مسئله را دارند . کتاب های آموزشی نیز میتواند در این مورد به مردان کمک کند .

زن خیانتکار

روانشناسی زن خیانتکار (the psychology of women’s betrayed)

روانشناسی زن خیانتکار موضوعی بسیار مهم و دانستن آن میتواند بسیار واجب باشد . یک زن که تا به امروز که چندین سال از زندگی مشترکش با همسرش میگذرد و تا کنون هیچ خطایی در باب خیانت و رابطه فرازناشویی نداشته است ، برای چه دلایلی رابطه با نفر سوم را انتخاب میکند .قطعا روانشناسی زن بی وفا میتواند این اتفاق را از نظر روانشناسی توجیه کند . اگر روانشناسی زن بی وفا توسط یک روانشناس حاذق به انجام برسد میتواند اتفاقات خوبی را در روند برخورد با زنی که آلوده خیانت است رقم بزند . شاید بتوان با یافتن و حل مشکل در روح و روان فرد بتوان آن را دوباره به زندگی سالم باز گرداند و از فروپاشی یک خانواده جلوگیری کرد . بنابراین باید به یاد داشته باشیم که یک زن بی وفا ممکن است بخاطر مسائل روانی و ناخواسته دست به چنین اقدامی زده است .


بیشتر بخوانید: نشانه های خیانت شوهر


چگونگی برخورد با زن خیانتکار

چگونگی برخورد با زن خیانتکار قطعا مسئله ای است که ذهن مردانی که همسرشان سابقه خیانت دارند را میتواند به کل مشغول و مغشوش کند . بهترین پیشنهاد را میتوان از یک روانشناس در چهارچوب مشاوره خیانت در مورد چگونگی برخورد با خیانت زن دریافت کرد . یک روانشناس مدت های زیادی را صرف یادگیری و آموزش در این راه و زمینه کرده است .  همچنین زمانی که یک مرد مورد خیانت واقع شده یا تصور میکند که این اتتبرای رابطه زناشویی خود و همسرش افتاده است ممکن است نتواند خود را کنترل کند . ممکن است به دلیل عصبانیت یا تعصبی برخورد کردن دچار قضاوت بی مورد در مورد همسرش شده باشد و عکس العمل نشان دهد . شاید برخوذدی که میکند گاهی باعث ازبین رفتن زندگیشان شود . یک روانشناس در مورد چگونگی برخورد با خیانت زن نیز بعد از اطمینان از خیانت برای مرد روی میز خواهد داشت .

اعتماد به زن بی وفا بعد از خیانت

اعتماد به زن خیانتکار بعد از خیانت قطعا برای یک مرد آسان نخواهد بود و بس راه نگفته ایم اگر بگوییم در بسیاری از مواقع غیر ممکن است . مردی که بعد از کلی تلاش و فداکاری برای خانواده و اللخصوص همسرش این مسئله روبرو میشود که شریک زندگیش به او خیانت کرده میتواند تا مرز نابودی پیش برود . همانطور که گفته شد وجود یک روانشناس به عنوان مشاور در کنار مرد خیانت دیده در این مواقع میتواند بسیار کمک کننده باشد .

اعتماد به زن بعد از خیانت نیز از مواردی است که مرد میتواند با رهنمون های یک فرد متخصص در این زمینه با آن کنار بیاید . به هر حال واقعیتی در این زمینه وجود دارد و آن این است که در همه موارد نمیتوان طلاق را چاره خیانت دید . گاهی مرد بخاطر مسائلی مانند فرزندان و جلوگیری از محرومیت آنها از مادر در سنین حساس صلاح را در این میبیند که زندگی زناشویی را ادامه دهد .

چگونگی برخورد با

دلایل خیانت زن به شوهر

اگر برای مسئله خیانت تصمیم بگیرید و به مشاوره خانواده مراجعه کنید قطعا میتوانید با زمینه های به وجود آورنده  خیانت زنان به خوبی و به درستی آشنا شوید . خیانت زن به شوهرش قطعا نمیتواند دلایل مختلفی داشته باشد که به خود زن یا حتی گاهی به مرد ربط داشته باشد . چه مرد و چه زن زمانی که رابطه فرازناشویی را برای ارضای نیازهای خود انتخاب میکنند به دنبال جبران یک کمی و کاستی هستند که در زندگی زناشویی خود آن را پیدا نکردند .

خیانت زن به مرد نیز دقیقا به همین دلیل اتفاق می‌افتد که مرد خواسته یا ناخواسته گاهی به تعهدات خود در نقش شوهر بودن عمل نمیکند . خیانت زن شوهردار در اغلب موارد بیشتراز همه به خود او آسیب میزند . گاهی خیانت یک دوره ای توسط زن انجام میشود و تمام میشود . حتی اگر هیچکس هم متوجه خیانت او نشود زن تا آخر عمر با عذاب وجدان دست و پنجه نرم میکند .


بیشتر بخوانید: نشانه های خیانت همسر در زندگی مشترک چیست؟


خیانت مرد دلیل خیانت زن

در بعضی از موارد زن هیچ کمبود و نیازی برای توجیه خیانت خود ندارد . اما مشاهده میشود که در یک رابطه فرازناشویی قرار میگیرد . اما زمانی که به دقت این مسئله واکاوی میشود ، میبینیم که زن متوجه رابطه شوهرش با یک زن دیگر شده است . به هر دلیلی گاهی یا نمیتواند خیانت او را ثابت کند و یا نمیتواند این مسائل را فاش کند و با کسی در میان بگذارد . پس بعد از مدتی ممکن است به قصد تلافی وارد رابطه با مردی شود که هیچ نیاز و حتی هیچ علاقه ای نیز به او ندارد .

شاید جالب باشد که بدانیم در این نوع خیانت گاهی مشاهده میشود که زن تلاش میکند تا شوهرش از خیانت او آگاه شود تا پروسه انتقام گیری خود را کامل تر کند . بنابراین مردها نیز باید خود را از هرگونه خیانت پاک و دور نگه دارند تا بتوانند  از همسر خود توقع پاک بودن و پاک زیستن داشته باشند .

اعتیاد مرد ، موثر در خیانت زن

گاهی در بحث خیانت زمانی که به دنبال نشانه های خیانت زنان میگردیم به موضوع اعتیاد بر میخوریم . مردی که درگیر اعتیاد به مواد مخدر است و نمیتواند نیاز های خانواده خود را تامین کند . چون بعد از مدتی مصرف مواد مخدر در طول روز یا خمار است یا نشئه و باید دائما درگیر حل مسائل و مشکلات مربوط به اعتیاد خودش باشد . در این صورت زن چقدر میتواند با مشکلات عاطفی و مالی یا جنسی که نتیجه بی توجهی و بی ملاحظه بودن شوهرش است را تحمل کند .

در این صورت دلایل خیانت زن را به چند موضوع نسبت داد . یکی این که زن از درد تنهایی و نداشتن هم صحبت رو به رابطه با یکک مرد به جز شوهرش می آورد . گاهی نیز زن از فرط احساس نیاز جنسی دیگر نمیتواند جلوی خودش را بگیرد و این راه را بهترین راه برای ارضای نیازش میبیند . گاهی نیز نیاز مالی شدید به دلیل اعتیاد همسر او را مجله این کار میکند .

زن خیانتکار

اعتیاد زن موثر در خیانت

امروزه زمانی که به مشاوره در مورد خیانت ، میپردازیم به موضوع خیانت زن به دلیل اعتیاد نیز برمیخوریم . امروزه با ورود جامعه و زندگی مردم به عصر جدید و ارتباطات نزدیک با کشورهای مدرن ما شاهد مصرف انواع مواد مخدر توسط زنان در جامعه هستیم . امروزه دیگر کسی تعجب نمیمچکند که اگر زنی در خیابان سیگار بکشد. دیگر از دیدن زنی که مشروبات الکلی استفاده میکند تعجب نمیکند . البته استفاده از مواردی مانند سیگار و قلیان نوسط زنان در کشور و فرهنگ ما سابقه زیادی دارد اما درگذشته بیشتر حالت پنهانی داشته است . اما امروزه یک علت خیانت زنان شوهردار میتواند مواد مخدر باشد . زنی که به هر دلیلی آلوده به مواد مخدر سده و در دام افتاده است . او گااهی هیچ راه نجاتی برای خود نمی بیند و از ترس لو رفتن موضوع پول مصرقش را از تن فروشی تامین میکند .

نیاز جنسی (sexual need)

بدون شک یکی از اصلی ترین اهدا ازدواج برای هر مرد و زنی ارضای نیازهای جنسی خود در چهارچوب های عرفی و اخلاقی و قانونی است . بعضی از زندگی های زناشویی که در نقطه ای به بن‌بست میرسند به ناگاه زوجین را  در یک نوع خلأ روانی قرار میدهد . زوجین باید بدانند که مشکلات زناشویی نباید در برطرف کردن نیاز های طرف مقابل خللی ایجاد کند . وظایف همسری در هر شرایطی باید انجام شود تا از بروز برخی آسیبها جلوگیری شود . گناه خیانت زن به شوهر مخصوصا در جامعه سنتی ما بسیار گناه بزرگ و سنگینی به شمار میرود . روانشناسی خیانت بیان میکند که تقریبا همه زنان از عاقبت خیانت به همسر آگاه هستند و از پایان راه واهمه دارند . اما نیازهای غریزی بسیار قدرتمند هستند و در صورت برطرف نشدن میتواند به روح و جسم فرد لطنه بزند . گاهی به همین دلیل خیانت اتفاق می‌افتد .


بیشتر بخوانید: بهترین راه برخورد با خیانت به شوهر چیست ؟


فرد معتاد به رابطه جنسی (addicted sex)

گاهی اوقات وقتی در حال بررسی مسائل مربوط به خیانت مانند راه برخورد با خیانت همسر ، بخشش خیانت زن به شوهر  ، دلایل خیانت زنان و یا درمان خیانت زناشویی هستیم به موضوعی برمیخوریم به نام اعتیاد به رابطه جنسی . زنی که درگیر أین مسئله باشد نمیتواند در ارضای نیازهای جنسی خود تنها به شوهرش اکتفا کند . أین مقوله میتواند ریشه در مسائل و ویژگیهای جسمی زن داشته باشد .

برای مثال اختلالی در ترشح غدد مربوط به هورمون های جنسی زن به وجود می‌آید و نیاز او را از حد استاندارد خارج میکند . گاهی نیز اعتیاد به رابطه جنسی میتواند سرمنشأ روحی و روانی داشته باشد . زنی که اعتیاد به رابطه جنسی با افراد مختلف را دارد و رابطه با یک نفر نمیتواند او را آرام کند نمونه ای برای مثال میباشد . در بعضی از موارد زن باید هفته ای با دو شخص متفاوت رابطه جنسی برقرار کند وگرنه بی قرار میشود .

زن خیانتکار

لاابالی گری جنسی (sexual frustration)

از دیگر دلایل خیانت زنان در رابطه زناشویی میتوان به غیر متعهد بودن و اعتقاد نداشتن به تهعد در ازدواج اشاره کرد . گاهی زن هیچ چیزی در زندگی زناشویی کم ندارد . یعنی شوهرش او را از لحاظ مالی و عاطفی تامین میکند . رابطه جنسی گرمی هم بین آنها وجود دارد . اما باز شاهد این مساله هستیم که زن نمیتواند تعهد خود به این زندگی را حفظ کند . خیانت زن شوهردار به شوهرش  در این مواقع کاملا به دلیل بد اخلاقی و لاابالی گری جنسی زن میباشد . هر چقدر که علت خیانت زنان در مسائلی که نا کنون به آنها پرداختیم به عوامل بیرونی از خود آنها بیشتر بستگی داشت ، در این مورد اینگونه نیست .

بعد از وقوع خیانت

دلیل خیانت زنان هر چه که باشد بعد از وقوع خیانت دیگر اتفاق افتاده است . حال فرقی نمیکند که دلایل خیانت زن به شوهر مربوط به مسائل جنسی است یا مالی یا اعتیاد . حالا نحوه برخورد با خیانت زن و تصمیم‌گیری در این رابطه مهم است نه چیز دیگر . یکی از مهمترین مسائل بعد از وقوع خیانت های زناشویی ، اعتماد به همسر بعد از خیانت میباشد . اگر مرد بخواهد یا مجبور باشد که زن را ببخشد بهترین واکنش در مقابل خیانت همسر چه واکنشی باید باشد ؟

بعد از خدمات مهمی مثل توضیح و روشن سازی پر مورد دلایل خیانت زنان به مردان ، شاید از مهمترین رهنمون هایی که یک روانشناس میتواند برای مراجع خیانت دیده خود داشته باشد همین مسئله است . یک مشاور زبده باید به گونه ای فردی که برای راهنمایی گرفتن به او اعتماد کرده را هدایت کند که بتواند بیشترین بازسازی و ترمیم ممکن را در زندگی آسیب خورده خود انجام دهد .

سوالات متداول

آیا به زنی که خیانت کرده مهریه تعلق می گیرد؟

از آنجایی که اثبات خیانت زن کار سختی است نمی توان آن را به دادگاه ثابت کرد. اما حتی اگر ثابت شود زن به مرد خیانت  کرده، مهریه به او تعلق می گیرد و در هر شرایطی باید حق و حقوق زن را پرداخت نمود.

اگر زنی چند بار خیانتش را تکرار کند و هر بار هم اظهار پشیمانی کند آیا می توان دوباره او را بخشید و به او اعتماد کرد؟

قطعا زندگی با این زن به لحاظ روانی و اخلاقی توصیه نمی شود. بهتر است هر چه زودتر طلاق بگیرید.

مردی که خانواده مذهبی دارد و خیانت همسرش نیز به او ثابت شده، چگونه میتواند این موضوع را حل و فصل کند؟

بهتر است موضوع را با پدر یا مادرش در میان بگذارد. در این شرایط آن ها بهترین تصمیم را می گیرند. اگر نمی دانید چگونه این موضوع را با آن ها مطرح کنید به مشاور مراجعه کنید.

خدمات مرکز مشاوره خانواده و روانشناسی آویژه

لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .

در این راستا مرکز مشاوره خانواده و روانشناسی آویژه خدمات متنوعی را در زمینه مشاوره خیانت به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد .

منبع:How to Deal With Betrayal (with Pictures) 

براي مشاوره در زمينه 6 نشانه مهم زن خیانتکار چیست؟

از مشاورين مشاوره خانواده و روانشناسي آويژه از سراسر کشور

با 09353000102 تماس بگيريد

همه روزه از ساعت 8 صبح تا 1:00 شب 

حتي ايام تعطيل

 

نظرات

- 27 نظر:

 1. زنی که یکبار خیانت میکنه بازم خیانت میکنه این ثابت شده هست به من اولش گفت اشتباه کردم بخشیدم بار دوم دعوا شد و باز تکرار کرد بار سوم ده روز جدا شدیم ب خانوادش گفتم و اونا هم کار خاصی نکردن هر کاری هم کردم مشاور نیومد خودم رفتم تنهایی که ارزشی نداشت. بار چهارم هم برای من و خاخوادش عادی شده بود من فقط بخاطر بچه ۲ سالمه صبر کردم ولی دیگه تحملش ندارم نمیدونم چیکار کنم چون بچه رو هم که تا ۷ سالگی بهم نمیدن از طرف دیگه مهریه هم هست

 2. سلام
  منو همسرم زندگی خوبی رو حدود ۶ ساله باهم شروع کردیم و علیرغم همه سختیاش، دوتایی پشت هم بودیم و زندگی رو ساختیم و تقریبا هیچ جا همو تنها نذاشتیم. البته از همون اول گاه تماسهای دوستانه وعجیبی در ارتباطات همسرم متوجه میشدم ولی به حساب شیطنت و روابط سابق قبل از ازدواج میذاشتم.و فکر میکردم برای کات کردن بعضی مسائل و افراد احتیاج به زمان داره که حتما خودش مدیریت عاقلانه ای میکنه.
  اما یکبار بخاطر شک عجیب و غریبی که بمن پیدا کرد و واکنش بسیار تند و کاملا غیر عادی نشون داد برام سوال شد چه چیزی در درونش میگذره که تا این حد واکنش تند فاجعه باری داره
  و همین باعث شد به رفتارش دقت کنم و بعد دیدم گوشیهاش دارای آثار تماس با زنهایی دیگه هست که حتی مشکوکم کسانی رو که برای کار به محل کارش دعوت کرده، از همینها باشه.
  و بعد متوجه شدم بطور متناوب شاید عادتی، عضو چت روم هایی هست که به اونها سرک میکشه و من اینو کاملا میفهمم.
  چه کنم؟

  1. با سلام
   دوست عزیز متاسفانه یکی از بد ترین حالت هایی که شما در زندگی مشترک دچارش میشوید همین برزخیست که در موردش صحبت کردیم. وضعیتی بس دشوار اگر یک نکته شاه کلیدی بخواهم بازگو کنم

   مستقیم در موردش صحبت کنید

 3. سلام همسرم دوسال پیش به من خیانت کرد ولی در اون موقع نمی دونستم تا چه حد بوده و حرفش رو قبول کردم حدود سه ماهه که متوجه شدم که بااون آدم چندین بارابطه جنسی داشته
  همسرم بایپولار هستش و باوجود این مشکل دارم موضوع برام کمی راحت تر شده و به خاطر بچه ام و کمک به خود همسرم تصمیم گرفتم گذشت کنم و ادامه بدم و این کارو کرده ام
  باوجود اینکه او رو بخشیده ام ولی هر شب و هر روز و ثانیه صحنه های اون رابطه و اتفاقات رو میبینم و به قدری بهم فشار میاره که جرات ندارم چشمم رو ببندم چون فورا اون صحنه های ندیده میاد جلوی چشمم
  لطفا راهنمایی کنید من چکار میتونم بکنم بهروه طریقی از دست این کابوس و دیدن اون صحنه ها و این حس حقارت خلاص بشم

  1. با سلام
   وقتتون به خیر . قطعا این مورد شما را آزرده کرده است و باید فکری به حال خیانت و اعتماد از دست رفته این زندگی بکنید. باید در نظر داشته باشید که این رابطه بدون حل این چنین مسئله مهمی امکان پذیر نیست. شما باید اول سعی کنید اعتماد از دست رفته زندگی خود را بازیابید و سپس کم کم به سمت بخشش خیانت حرکت کنیدو

 4. الان که دارم اینو می نویسم متوجه شدم. زنم بهم خیانت کرده وبا یکی رابطه داره دنیا رو سرم خراب شده نمی دونم چیکار کنم هنوزم بهش نگفتم که من فهمیدم تورو خدا کمکم کنید چند روزیه فقط دارم گریه می کنم خیلی حالم گرفته صزح تاشب جون می کنم تا زندگیم درست شه حالا با من اینکارو کرده یه بچه ۴ساله ام دارم

  1. با سلام
   قطعا شما موقعیت سختی را سپری میکنید. حس خیانت دیدن برای هرکسی بسیار دردناک است . غیر از این تعجب برانگیز است. در این موقعیت سعی کنید روی خود کنترل داشته باشید ولی نباید سکوت کنید و جریان را طرف مقابل در میان بگذارید. در این جا نیازی نیست شواهد خو را بیان کنید بهتر است به دنبال ریشه یابی مشکل خود باشید. این را به یاد داشته باشیم آنچه ما حس میکنیم شاید 100 درصد صحیح نباشد پس بهتر است با دقت به آن فکر کنیم

 5. سلام من چهار ده سال زندگی مشترک با زنم دارم و دراین مدت چندین بار مچ زنمو گرفتم که بهم خیانت کرده دو تا بچه هم دارم بخاطر اونا و خدا گذشت کردم ولی متاسفانه باز خیانت کرد و الان تصمیم به جدایی دارم که التماس میکنه گذشت کنم و برگرده خلاصه هنوزم زیر بار خیانتش نمیره و تازه به منم تهمت خیانت میزنه چیکار کنم ولی به نظرخودم چون چند بار این کار رو تکرار کرده باید طلاقش بده چون توبه گرگ مرگه.

  1. با سلام دوست عزیز
   متوجه اساسات منفی شما هستم. ولی در هر صورت شما باید کلیه جوانب را با هم بسنجید و در نهایت تصمیم درستی بگیرید لطفا به تنهایی تصمیم نگیرید شاید سوء تفاهم در این ماجرا نقش مهمی داشته باشد. حرف های یکدیگر را بشنوید و ببینید می توانید به درک مشترک و سپس راه حل مشترکی برسید

 6. سلام من زنم داشت بایه نفر که قبلا همیدیگه رو میخواستن چت میکرد دیدمش دنیا رو سرم خراب شد بعد ۸سال زندگی و یه بچه،ازش سوال کردم چرا این کارو کردی میگه رفیقم یه سال بایه نفر دوست بود منم وسوسه شدم چند بار زنگش زدم هذبارم پشیمون میشدم ولی تمیتونستم تمومش کنم الان واقعا پشیمونه بنظرتون چکار کنم الان یساله از ماجرا مبگذره من هر روز داغون ترم تورا خدا بگید چکار کنم به طلاق هم فک کردم اما بخاطر بچم نمیتونم،حتی تامرز خود کشی پیش رفتم،چون اصلا تو کتم نمیره که این کارو بامن کرده

  1. با سلام
   دوست عزیر لطفا با همسرت شروع به صحبت کردن کن و این مسئله را با او در میان بزار . اگه برات امکان داره به مشاوره خانواده رجوع کن و این مسئله که داره بهت صدمه میزنه را بیان کن. خیانت باید حتما اسیب هاش حل بشه

 7. چندوقتی هست متوجه خیانت زنم شده ام اما او هر بار با زرنگی وبا کمک خواهرش لاپوشانی میکند واصلا زیربار نمیرود وهمیشه دست پیش را میگیرد میخواهم ازش جدا شوم اما پسرکوچکم به شدت وابسته اوست نمیدانم چکار کنم لطفا مرا راهنمایی کنید.

  1. با سلام
   در صورتی که از این موضوع مطمئن نشدید عجولانه تصمصم نگیرید. قطعا باید تمام ابعاد تصمیم خود را با هوشیاری تنظیم کنید

 8. با سلام من دو سال پیش یه دوست دختر داشتم که الان زنم شده یه ساله عقد بودیم تو دوران عقد خوب بود بهم میرسید تا چند روز قبل عروسی که از این رو به اون رو شد خلاصه عروسی کردیم اومد خونه با خانوادم جنگو دعوا داشت با من جنگو دعوا داشت به خونه نمیرسید همیشه میره خونه باباش تا اینکه یه روز یکی تهدیدم کرد و عکس های خانومم و همه امار زندگیمون رو داره کجا میرم و کجا میام همه چی از ریز تا بزرگ ولی خانومم فانع نمیشه میگه کار من نیست من خیانت نکردم الان من میخوام ببخشمش ولی اعتراف نمیکنه نمیدونم چکار کنم فکر خیانت داره منو میکشه ولی میخوام ببخشمش

  1. با سلام
   اگر فکر میکنید مسئله تهدید شدن همسر شماست بهتر است به خانمتان فشار وارد نکنبد و او را تهدید نکنید در این موقعیت ها بهتر است به همسر خود دلگرمی بدهید که در کنار او هستید. به همسر خود اطمینان دهید که هدفی برای تلافی کردن ندارید. بهتر است او را سرزنش نکنید. ددر این مواقع شاید کسی که همسر شما را تهدید کرده موفق نشده خواسته خود را به همسر شما تحمیل کند برای همین به شما رجوع کرده است.

    1. با سلام
     بهتر است با یک مشاور صحبت کنید و شتابزده قضاوت نکنید

     1. نظر شخصی من:
      من چند سال پیش ازدواج کردم ولی خداروشکر بچه دار نشدم چ روزی به رفتار های عجیب زنم مشکوک بودم یه خورده فکر کردم و طرح یه نقشه رو ریختم یه روز مچشو گرفتم اول حاشا کرد اسم طلاقو که شنید همه رو گفت گفتم میبخشمت!! خلاصه یکی دوماهی تلافی این خیانت هرروز و هرشب………. روزی چندین بار ارضا میشدم و بازم و بازم ادامه میدادم تا این که مهرشو بخشید و منم دیگه خسته شدم و بعد طلاقش دادم خیلی خوشهالم چن وقت بعدش مجدد ازدواج کردم خداروشکر این انتخابم بهتر بود و بارها امتحانش کردم و کاملا بهش اعتماد دارم به نظر من زن خائن رو فقط باید انقدر ………..و طلاق داد که دیگه نتونه به زندگی عادی برگرده(البته زنی که بچه نداره منظورمه) خلاصه این تجربه شخصی من بود ایشالا ک سر کسی این تجربه ها پیش نیاد موفق باشید🌷

 9. سلام . من و زنم ۱۱ ساله که ازدواج کردیم و دو بچه ۸ و ۵ ساله داریم . درست روز بعد از عقد دیدم زنم با کسی پیامک میده ، بهش تذکر دادم ، هنوز یکماه نگذشته باز تکرار شد و باز بخشیدمش . دیگه بهش خیلی اعتماد داشتم شش سال گذشت ، چند بار توی رختخواب در حین رابطه گفت که من با همسایه خانه اولی که بعد عروسی اجاره کردیم رابطه داشتم و با صاحبخانه خانه ی دوم و با پسر صاحبخانه ی خانه سوم و با یکی از دوستانم … من فکر کردم که شوخی میکنه و برای داغ کردن سکسمون اینها رو میگه ، اما‌ از اون روزها به بعد هرچی فکر میکنم میبینم درسته که من مچش رو نگرفتم و به قول خودش این حرفها رو برای سکس کلامی پیش من میگه اما همشون راسته . مثلا اون سالها که‌ من ویزیتور بودم و با ماشین شرکت در سطح شهر کار میکردم هر وقت‌به‌ موبایل من زنگ میزد هی میگفت دقیقا کی میرسی خونه ، الان دقیقا کجایی ، واین سوالها رو حتی از‌ همسایه خونه اولمون هم شنیده بودم یکی دو بار . یا مثلا همسایه خونه اولمون رو سه سال بعد‌ درحالیکه توی کوچه دنبال خانه ی ما‌میگشت غافاگیر کردم یا همون دوستم یک روز در حالت مستی گفت برو تو هم با اون زن کثیفت …یا مثلا یک راننده آژانس محله‌مون وقتی یه روز منو رسوند خونه سر کرایه بحثمون شد ، برگشت رو به من گفت برو ، وگرنه یه چیزی بهت میگم که تا ابد بسوزی . بگذریم از اینکه‌شماره تلفن پسر صاحبخونمون تو گوشی زنم بود و خودش میگفت چون خونه رو خودم اجاره کردم لازمه داشته باشمش در صورتیکه خونه رو بابای پسره اجاره داده بود ، بهرحال زنم اصلا زیر‌بار نمیره و میگه من اون حرفها رو تو اوج سکس برای لذت تو گفتم . اما این شک داره منو خورد میکنه ، البته نشونی های دیگه هم هست و کلا زنم خیلی شهوتیه و الت من براش کوچیکه در نظر خودش. بچه هامو دوست‌دارم، دارم زیر فشار میشکنم . اگه اقرار میکرد و طلب بخشش میکرد شاید راحت میشدم ، اما زیر بار‌نمیره و منم از اینکه اون شش سال به اعتمادم خیانت کرده داغونم . به نظر من اون اعترافش در حال سکس بخاطر اینه که بگه تا من مواظبش باشم مثل معتادی که بعد مدتها لاپوشانی به خانوادش تحت لفافه میگه من معتادم ….دارم دیونه میشم لطفا کمکم کنید…ممنون

  1. با سلام
   دوست عزیز زندگی مشترک اگر بر پایه ی درک و دوست داشتن مشترک بنا نشود اصلا این زندگی مبنایی برای آرامش ندارد. زندگی مشترک یک شراکت دو جانبه است و بر این مبنا افراد متعهد میشوند روابط جنسی و عاطفی خود را منحصر به شریک خود بکنند. این را مد نظر داشته باشید که اگر خیانت جنسی وجود داشته باشد قطعا ااین خیانت در روابط عاطفی زوجین هویداست و قابل انکار نیست. از اینها کذشته زن و شوهر از رگ گردن به هم نزدیک ترند اغلب اوغات کنار همند و تغییرات یکدیگر را سریع متوجه میشوند در نتیجه
   در زندگی مشترک چیزی برای طولانی مدت پنهان نمیماند و تقریبا غیرممکن است!

   1. خیلی ممنونم از راهنماییتون و اینکه بعد از مدت زمانی کمتر از چند ساعت پاسخ من رو دادید . واقعا وجدان حرفه ایتون قابل تقدیره ، برای اولین بار در فضای مجازی اعتمادم شکسته نشد . با کمکی که کردید زندگیم رو از نو با توکل بر خدا و تغییراتی در خودم میسازم . باز هم ممنونم

 10. من ب همسرم خیانت کردم خواستیم طلاق بگیریم اما شوهرم باز خواست باهم زندگی کنیم .الان نزدیک یک سال از اون موضوع میگذره اما شوهرم هر روز بیشتراز روز قبل خاطرات بد خیانت رو یادآوری میکنه .هر جوری صحبت میکنم قانع نمیشه میگم فکرهای بود کنار بذار اصلا گوش نمیده نمیدونم چجوری دیگه رفتار کنم لطفا کمکم کنید ممنونم از کمک شما

  1. با سلام
   نکته اول صبور باشید روند اعتماد زایی زمان بر است
   نکته دوم بیشتر اوقات که بد گویی میکند از شما حالت دفاعی نگیرید و سعی کنید با سکوت یا نوازش او را آرام کنید
   نکته سوم از اینکه شما بخشیده او را مورد تقدیر قرار دهید
   نکته چهارم از اینکه گذشته را مرور میکند عصبانی نشوید و سکوت کنید
   نکته آخر اگر خیلی عصبانی شد برای چند ساعت از او فاصله بگیرید

 11. خانوم من یکسال پیش بهم خیانت کرد با سه نفر در اینستاگرام چت میکرد یکی از اونها پسر عموی من دومی یه پسری که باتهدید عکس خانومم رو گرفت و به حرف خود زنم یکبار هم همدیگرو گذری دیدند و سومی که من در اخرش متوجه شدم بعد اون ماجرا بخواطر دخترم اونو بخشیدم ولی الان بعد از یکسال هر روز بیشتر به اون موضوع فکر میکنم و دارم دیوانه میشم لطفا کمکم کنین

  1. با سلام
   روند بخشش خیانت و ایجاد آرامش در زندگی مشترک روند مشکلی برای بعد از خیانت است که میبایست حتما با یک روانشناس در میان بگذارید. در نظر داشته باشید در این مرحله ایجاد اعتماد بسیار مهم است. در این جا شما میبایست سعی کنید بر روی تکالیفی تمرکز کنید که حس اعتماد بیشتری ایجاد کند. نکته آخر فکر های منفی گذشته و مرور آنها کمکی به شما نخواهد کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

براي تماس با مشاور کليک کنيد!

اینستاگرام

مشاهده

برای طرح سوالات خود ما را در اینستاگرام دنبال کنید

واتس اپ

شروع گفتگو

مشاوره برای هموطنان خارج از کشور