کانال تلگرام اخبار نظام وظیفه آویژه

برای دسترسی آسانتر به مطالب سایت به کانال تلگرام روانشناسی آویژه بپیوندید (کلیک کنید).

اینستاگرام آویژه

مطالب ما را در اینستاگرام دنبال کنید ( کلیک کنید)

با همسر دروغگو چگونه رفتار کنیم؟

با همسر دروغگو چگونه رفتار کنیم؟

چیکار کنم همسرم بهم دروغ نگه؟

همانطور که میدانید ازدواج بر اساس ارتباط آزاد، اعتماد و یک هدف مشترک است. اما ممکن است عشق و اشتیاق اولیه پس از چند سال، تازگی خود را از دست دهد و در نهایت امنیت و راحتی جای آنها را می گیرد. اما اگر شریک زندگی شما همیشه به شما دروغ بگوید، پایه و اساس راحتی و امنیت با شک جایگزین میشود. در این نوع روابط، هیچ اعتمادی وجود ندارد. دروغ گفتن در ازدواج باعث ایجاد یک شکاف عمیق میشود که زندگی مشترک را تهدید میکند. درک نحوه برخورد با یک همسر دروغ گو آسان نیست. زیرا بیشتر آنها حتی در برابر شواهد غیرقابل انکار، دروغ میگویند و این دروغگویی به یک عادت رفتاری تبدیل شده است.

البته علت دروغ گفتن همسر به شرایط رابطه بستگی دارد. مثلا دروغ های سفید و دروغ های آشکار وجود دارد که هر دو به روابط آسیب میرسانند. بعضی از خانم ها نمیخواهند بعضی از حرف ها را از زبان همسرشان بشنوند. مثل زمانی که وزنشان بالا رفته است، یا دیگر مانند گذشته مطلوب نیستند. آنها ترجیح می دهند دروغ های سفید را بشنوند تا اینکه با حقیقت روبرو شوند. طبق روانشناسی دروغ گویی بسیاری از مردانی که در روابط دروغ میگویند این کار را برای جلوگیری از دعوا در خانواده انجام میدهند. غافل از اینکه آنها در نهایت این تصور را ایجاد میکنند که زنان به حقیقت علاقه ندارند. اما موضوع مهم، نحوه برخورد با همسر دروغ گو است که در ادامه مفصلا مورد بحث و بررسی قرار میگیرد.

1. شناخت انواع دروغ

توصیه ما به افرادی که میگویند نامزدم بهم دروغ میگه این است که قبل از هر چیز، انواع دروغ ها را بشناسید. اگر با یک زن یا شوهر دروغگو سر و کله میزنید، بازبینی همسرتان درباره انواع دروغ مهم است. آیا همسرتان تمایل دارد حقیقت را به گونه ای نشان دهد تا خود را به شکل مطلوب تری ترسیم کند؟ به عنوان مثال، ممکن است شخصی درباره موقعیت خود در محل کار لاف بزند و تلاش کند خود را بسیار مهمتر از آنچه که هست، نشان دهد. آیا دروغ ها تلاشی برای جلوگیری از شرم و خجالت است؟ ممکن است شخصی قبول نکند که در محیط کار توسط رئیس خود مورد تمسخر قرار گرفته است. زیرا از این بابت شرم دارد. دروغ های دیگر ممکن است برای دور ماندن از دردسر باشد.

همه اینها میتواند دروغ های بزرگ یا دروغ های کوچک باشد. به عنوان مثال، ممکن است همسرتان بگوید که یادش رفته که قبض برق را پرداخت کند تا مانع از عصبی شدن شما شود. یا ممکن است کسی برای سرپوش گذاشتن در یک ماجرا دروغ بگوید. نوع نادرتر دروغ که بدترین نوع آن است مربوط به افرادی هستند که مرتباً دروغ میگویند. آنها ممکن است در مورد همه چیز، از جمله گذشته، موفقیت ها و خانواده خود دروغ بگویند. این رفتار برای زندگی مشترک بسیار مخرب است.


بیشتر بخوانید: با مرد بی مسئولیت چه کنیم؟


دروغ را نادیده نگیرید
نحوه برخورد با همسر دروغگو

2. بررسی واکنش نسبت به حقیقت

بعد از بررسی انواع دروغ هایی که میشنوید، بررسی نحوه واکنش شما نسبت به حقیقت مهم است. در واقع در اکثر موارد، پاسخ این دو سوال که چرا مردان دروغ میگند یا چرا زنان دروغ میگند، در رفتار طرف مقابل آنها نهفته است. به عنوان مثال، اگر همسرتان به دروغ بگوید، “من فراموش کردم که قبض برق را پرداخت کنم” شما چه میکنید؟ اگر شما بیش از اندازه عصبانی شوید و فریاد بزنید، احتمالاً واکنش های شما در ایجاد مشکل نقش داشته است. اگر همسرتان در مورد وقت گذراندن با دوستانش صادق باشد، عصبانی میشوید و تلافی میکنید؟ یا اگر همسرتان به شما بگوید که چقدر پول خرج کرده است، با او بحث میکنید؟

 فراموش نکنید کمک به ساختن محیطی ایمن که همسرتان را به گفتن حقیقت ترغیب کند بسیار مهم است. البته واضح است که ممکن است مواقعی وجود داشته باشد که عصبانی شوید و این اشکالی ندارد. مهم است که شما بتوانید خشم خود را به روش های مناسب ابراز کنید.  لذا سعی کنید هم صادق باشید و هم بتوانید با احترام مشکلات را برطرف کنید.


بیشتر بخوانید: چرا صداقت در زندگی زناشویی مهم است؟


بررسی واکنش نسبت به حقیقت
چرا همسرم دروغ میگوید؟

3. دروغ را نادیده نگیرید

گاهی اوقات ما با واقعیت میجنگیم و آن را انکار میکنیم. حال اگر این واقعیت تلخ درباره کسی باشد که دوستش داریم، اوضاع سخت تر میشود. مخصوصا برای یک خانم پذیرفتن این واقعیت که ؛شوهرم بهم دروغ میگه؛ بسیار سخت است. بنابراین، بسیاری از مردم راه ساده ای را برای مقابله با این شرایط انتخاب میکنند. این راه ساده نادیده گرفتن و انکار است. اما این یک اشتباه بزرگ است. پذیرش دروغ گویی همسر اولین قدم برای مقابله با آن است. پس از عبور از این مرحله است که میتوانید به دنبال راه چاره ای باشید و از عواقب دروغ گویی زن و شوهر جلوگیری کنید.

4. طرح موضوع با همسر دروغ گو

هنگامی که متوجه دروغ های همسرتان میشوید ابتدا این سوال را از خودتان بپرسید که، چگونه باید به این مسئله را با او در میان بگذارم؟ در پاسخ باید بگوییم که هرگز از لحن اتهامی استفاده نکنید. به جای تمرکز بر علت دروغ گفتن همسر، باید به او بگویید که این دروغ چه تاثیر بدی روی شما و رابطه تان گذاشته است. با این کار شریک زندگی خود را ترغیب میکنید تا در یک گفتگوی سازنده شرکت کند. زیرا وقتی یک زن و شوهر یکدیگر را سرزنش میکنند، فرد مقصر فقط موضع دفاعی میگیرد. پس صبور باشید. به تمام حرفهای همسرتان گوش دهید و سپس نظرات خود را بیان کنید.


بیشتر بخوانید:  17  مهارت کنترل خشم در زندگی زناشویی


طرح موضوع با همسر دروغ گو
با همسر دروغگو چگونه رفتار کنیم؟

5. صریح و شفاف حرف بزنید

بسیاری افراد از ما میپرسند که از کجا بفهمم همسرم بهم دروغ میگه؟ در جواب چنین پرسش هایی باید بگوییم: با صراحت تمام با همسرتان صحبت کنید. اگرچه پرسیدن سوال مستقیم دشوار است، اما راه کشف و فهمیدن هر چیز، تنها پرسیدن است. پس قبل از حرف زدن با همسرتان، چند نفس عمیق بکشید و از آنچه ذهن شما را آزار میدهد بپرسید. اما یادتان باشد، ممکن است که پاسخ ها با آنچه انتظار دارید، کامل متفاوت باشد.

6. سعی نکنید دروغ ها را بی اهمیت جلوه دهید

همه ما میدانیم که دروغ های سفید یا دروغهای بی ضرر، چیزی است که هر کس هر از گاهی به آن متوسل میشود. اما این بدان معنا نیست که ما باید یک دروغ را بی ارزش بدانیم و آن را بی ضرر بنامیم. در واقع فقط شما میتوانید در مورد تأثیر دروغ بر احساسات و رابطه عاشقانه خود نظر دهید و طبق آن عمل کنید. فراموش نکنید اگر دروغ گفتن حتی در موارد بی اهمیت به یک عادت تبدیل شود، آنگاه درمان آن کار بسیار دشواری خواهد بود.


بیشتر بخوانید: راهکارهای کاهش استرس در خانواده چیست؟


سعی نکنید دروغ ها را بی اهمیت جلوه دهید
بهترین رفتار با همسر دروغگو

7. با دقت گوش کنید

اگر به دنبال راهی برای درمان دروغگویی همسر هستید، بعد از اینکه افکار و سوالات خود را روشن کردید، به طرف مقابل فرصت دهید تا از دیدگاه خود موضوع را توضیح دهد و به اشتراک بگذارد. در این مرحله سعی کنید شنونده خوبی باشید و  دلیلی که باعث دروغ گفتن فرد شده را درک کنید. سعی کنید خودتان را جای همسرتان بگذارید و او را درک کنید. فراموش نکنید هدف شما باید یافتن دلیل دروغ باشد تا بتوان از تکرار آن در آینده جلوگیری کرد. مثلا اگر همسرتان درباره موضوعی دروغ گفته تا شما با دانستن واقعیت ناراحت نشوید، از او بخواهید دیگر هرگز این کار را تکرار نکند. چون شما با پنهان کاری و دروغ بیشتر ناراحت میشوید.


بیشتر بخوانید: علت دعوای زیاد زن و شوهر چیست؟


صریح و شفاف حرف بزنید
عواقب دروغ گفتن به همسر

8. به غرایز خود اعتماد کنید

در حالی که بسیاری از افراد سعی دارند دروغ های همسرشان را انکار کنند‌. اما وقتی صحبت از اعتماد متقابل میشود، هرگز غرایز خود را نادیده نگیرید. حتی پس از شنیدن توضیحات همسرتان، اگر احساس میکنید که نباید کاملاً به گفته وی اعتماد کنید، این را به عنوان یک هشدار در نظر بگیرید.

9. آیا باید ببخشی و فراموش کنی؟

پس از رویارویی با واقعیت و شنیدن توضیحات همسرتان، قبل از برداشتن قدم بعدی اندکی مکث و تأمل کنید. گزینه های خود را بسنجید و به این سوال پاسخ دهید که آیا آماده بخشش و فراموش کردن هستید؟ اگر نه، پس چگونه باید پیش بروید. همیشه توصیه میشود قبل از نتیجه گیری، کمی درباره عواقب رفتارتان با همسر دروغ گو و تاثیر آن بر رابطه فکر کنید.


بیشتر بخوانید: 10  راهکار برای ایجاد یک خانواده شاد و سالم


راهنمایی و مشاوره ازدواج را در نظر بگیرید
علت دروغ گفتن همسر

10 راهنمایی و مشاوره ازدواج را در نظر بگیرید

یادگیری نحوه کنار آمدن با آسیب و کینه ناشی از دروغ گفتن و مقابله با آن بسیار دشوار است. این میتواند اعتماد به ازدواج و شریک زندگی را از بین ببرد. اگر میخواهید راهی برای حل عدم صداقت و دروغگویی همسرتان پیدا کنید، بهتر است به دنبال کمک حرفه ای باشید. یک مشاور ازدواج میتواند به شما کمک کند تا بیاموزید که چگونه یک محیط قابل اعتماد ایجاد کنید، صادقانه تر با یکدیگر صحبت کنید و پس از شکسته شدن اعتماد دوباره آن را احیا کنید. اگر همسرتان علاقه ای به مشاوره خانواده ندارد، میتوانید برای خودتان درمان را شروع کنید. اغلب اوقات، یک نفر میتواند از مشاوره بهره مند شود و این میتواند ازدواج را بهبود بخشد حتی اگر شخص دیگر در آن شرکت نکند.

سوالات متداول

علت دروغگویی از دیدگاه روانشناسی چیست؟

از دیدگاه رواننشاختی، دروغگویی، اختلال روان پریشی است که علت نقص یا کمبود یا ترس از چیزی گفته می شود. این نقص ارتباطات عصبی در مغز است که به نوعی به روان آزاری و خودشیفتگی مربوط می شود.

آیا می توان همسر دروغگو را درمان کرد؟

همانگونه که گفته شد معمولا همه دروغگوها شخصیت بدی ندارند و  علت این کارشان معمولا به خاطر ترس یا کمبود است و فکر می کنند با دروغ سطح خود را بالا می برند. این سبک از افراد به مراجعه به مشاور به راحتی درمان می شوند. ولی بعضی از آن ها دروغ جزئی از وجودشان شده و به هیچ عنوان دست از دروغگویی خود بر نمی دارند. دروغ هنجار زندگی شان شده و دروغ هایی که می گویند ممکن است دودمان یک فرد را به باد دهد یا به کسی آزار شدید برساند. این خیلی وحشتناک است. برای همچین فردی توصیه ما این است که به یک روانشناس خبره مراجعه کنند و تحت درمان دارویی باشند.

آیا از کسی که مادرزاد دروغ می گوید و قابل درمان نیست باید طلاق گرفت؟

اگر تمام تلاشتان را برای صداقت و راستگویی او کردید و او باز هم به راحتی به شما دروغ گفت و دروغ هایش، زندگی تان را مختل کرده بود بهتر است هر چه سریعتر او را به یک روانشناس ببرید. اگر نتیجه نداد ما ادامه این زندگی را به صلاح هیچ یک از شما نمی دانیم. البته طلاق اتفاق بسیار ناخوشایندی است که بهتر است مشاور برای او تصیم بگیرد. اگر او گفت طلاق آخرین راه است پس به صحبت های او گوش دهید.

خدمات مرکز مشاوره خانواده و روانشناسی آویژه

هدف مرکز مشاوره و روانشناسی آویژه از ارائه اطلاعات لازم در زمینه مشکلات روانی، افزایش آگاهی شماست تا با توسعه دانش خود، جهت ارتقا و بهبود کیفیت زندگی خود، گامی مهم بردارید. لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .

در این راستا مرکز مشاوره خانواده و روانشناسی آویژه خدمات متنوعی را در زمینه مشاوره خانواده به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد.

براي مشاوره در زمينه با همسر دروغگو چگونه رفتار کنیم؟

از مشاورين مشاوره خانواده و روانشناسي آويژه از سراسر کشور

با 09353000102 تماس بگيريد

همه روزه از ساعت 8 صبح تا 1:00 شب 

حتي ايام تعطيل

 

نظرات

- 35 نظر:

 1. سلام من و همسرم خیلی همو دوس داریم چندماه پیش متوجه شدم همسرم ناس استفاده میکنه و باهم حرف زدیم و گف دیگ این کارو انجام نمیده منم بخشیدمش
  ولی چند وقته متوجه شدم داره چیزی ازم پنهون میکنه که حدس میزنم همون موضوع قبل باشه چندبارم ازش سوال که چیزی هست بخای بهم بگی ولی گف ن
  بنظرتون چیکار کنم

 2. سلام ببخشیدهروقت میرم خانه مامانم شوهرم ازاونحا دزدی میکنه یاازجیب بابا وبرادرم پول برمیداره بنظرتون چکارکنم

 3. سلام نامرد من یه وقتهایی درمورد سختی شغلش جوری حرف میزنه که من متوجه میشم داره خالی میبنده اما سعی کردم همیشه بخاطر زحماتش ازش تشکر کنم تا مجبور نباشه زیاده گویی کنه ویا گاهی کاری که سپردم انجام بده رو انجام نمیده و طوری حرف میزنه که انگار پیگیر اون کار بوده و یا کلا میگه فراموش کردم گاهی وقتها من مستقیم و غیر مستقیم گفتم هرگز نمیخوام به خانوادم دروغ بگم اما اون گفته ولی تو معذوریت و اجبار قرار میدن ماهم مجبوریم دروغ مصلحتی بگیم. یک بار هم باهاش صحبت کردم که دوست ندارم هیچ چیز پنهان بمونه لطفا راهنماییم کنید .

 4. سلام.۶ماهه با یک دختر در ارتباطم و دختر خوبی هم هست ولی همیشه درباره گذشتش دروغ میگه در صورتی که اعتمادمو کامل نسبت بهش از دست دادم و تنها چیزی که باعث شده در کنارش باشم علاقه من به اونه و همچنین خودشم خیلی به من علاقه داره.سوال من اینه الان چیکار کنم و چه رفتاری بهش نشون بدم و آیا صلاح هست جدا شیم؟

   1. سلام من ۶ ماهه عقد کردم همسرم خیلی اذیتم میکرد منو به بهونه های مختلف کتک میزد اصلا روانیه منم خیلی دوستش دارم هی منو میزد و بعد معذرت خواهی میکرد بهم میگفت وای سرم درد گرفت کمکم کن دیگه واقعا خسته شدم بهم میگه به کسی نگو راجب مشکلات زندگیمون نمیزاره جایی برم هرجا میگم میخوام برم میگه منم میام اصلا دوست نداره با کسی درارتباط باشم جز خودش و خانوادش چیکار کنم !؟؟

 5. سلام ببخشید من الان یازده ماهی میشه ک وارد ی رابطه شدم و چند ماه پیش سر سیگاری ک میکشید بحث داشتیمو گفت نمیکشم ولی بازم کشید وباز یحث کردیم و این سری قول داد ک سیگار نمیکشه اما من حس میکنم ک هرازگاهی سیگار میکشه به نطرتون اگ بکشه باید چ واکنشی نشون بدم؟

 6. سلام همسرم مشروب خورد و ب دروغ گفت ک نخوردم (من ب مشروب خیلی حساسم) الان من میدونم ک اون مشروب خورده اما جوری دروغ میگه و انکار میکنه ک نخورده ،ک من میترسم شاید برای خیلی از مسایل دیگه هم دروغ گفته باشه ،البته دلیل دروغ گفتن روی این مسله میدونم ک حساسیت شدید خودمه چون نمیخاد بحث پیش بیاد دروغ گفت اما موضوع اینه ک خیلی جدی و طبیعی دروغ میگه ک حتی من با اینکه میدونم ک خورده اما شک کردم ،حالا میترسم ک درمورد خیلی مسال دیگه هم همینطور جدی دروغ بگه و من باورم بشه ،باید چیکار کنم؟

  1. سلام
   بهتره کاری نکنید به سمت دروغ گویی پیش بره بهتره در مورد خود مسئله راهی پیدا کنید. نه پنهان کاری
   تعمیم دادن مسائل هم کار عاقلانه ای نیست

   1. سلام ببخشید من الان یازده ماهی میشه ک وارد ی رابطه شدم و چند ماه پیش سر سیگاری ک میکشید بحث داشتیمو گفت نمیکشم ولی بازم کشید وباز یحث کردیم و این سری قول داد ک سیگار نمیکشه اما من حس میکنم ک هرازگاهی سیگار میکشه به نطرتون اگ بکشه باید چ واکنشی نشون بدم؟

 7. سلام ۲۳سالمه شوهرم۲۴بچه دوقلوداریم ۱۶سالگی باهاش نامزدکردم دوساله عروسی کردیم تواین دوسال هرچندوقت یه چیزی ازش پیداکردم ولی انکارکرده ودروغ گفته میگه منوزندگیمونودوست داره ولی همش میخواددورباشه وهرباریه دروغی که خیانته روازش پیدامیکنم باهاش چیکارکنم باوجوددوتابچه

  1. سلام
   عزیزم دروغ با خیانت فرق داره
   راهکارهاشم و دایلشم متفاوته

 8. سلام خانمی را دوسالی بود دوسش داشتم اونم بهم میگفت که دوسم داره ولی تا ۱۰ روز پیش بعد از ظهر ساعت یک ونیم بود بهش زنگ زدم جوابمو نداد بعد نیم ساعت زنگ زدم دیدم که در حال مکالمه هست وقت گرفام دیدم که درست یک ساعت خورده ای مکالمه ی تلفنی داشت بعد اینکه مکالمه اش تموم شد بهش زنگ زدم بهش گفتم این همه با کی حرف میزدی بهم گفت عموم بود ویه اسکرین بهم فرستاد اما تو اون اسکرینا تماس عموش وقتی من به پشت خطی رفتم بعد من بود وبهم با دادو بیداد گفت که عمومه منم گفتم اگر عموته باید تماس عموت قبل من باش وبلاخره اینجوری شد که باهم درگیر شدم یه جورایی فک کردم که بهم خیانت میکنه یعنی ازاسکرین وحرفاش مشخص بود که یه چیزی را از من قائم میکنه راستش منم بهش بی حرمتی کردم منم چون خیلی دوسش دارم دیگه نمیتونم ۱۰ روزی هس که ازش خبر ندارم نمیدونم شاید من قضاوت اشتباهی کردم یا اون اشتباه کرده بالا خره موندم نمیدونم چکار کنم لطفا اگر امکان داره راهنمایی کنید

 9. سلام ،، نامزدم اوایل که نامزد بودیم خیلی دوسم داشت همیشه زنگ میزد بهم اهمیت می‌داد ناراحتم نمی‌کرد ولی بعد ۱سال ما عقد کردیم و الان حدود ۵ماه میشه بعد از عقدمون یادم نمیاد آخرین بار کی بود که بهم گفت دوسم داره اصلا بهم اهمیت نمیده به راحتی بهم دروغ میگه الان نزدیک یک ماهه که بهم زنگ نزده حتی یه بار همیشه باهام دعوا می‌کنه همش حس میکنم که دوسم نداره ومنو فقط بخاطر خودش میخواد اما اون میگه که دوسم داره حس میکنم داره بهم خیانت می‌کنه و یکی دیگه رو دوس داره یا شایدم از همون اولم دوسم نداشته لطفاً بگید چیکار کنم و دلیل این کاراش چی می‌تونه باشه🖤

  1. با سلام
   حس میکنم داره بهم خیانت می‌کنه پست نشانه های خیانت بخون خیلی این موضوع مهمه

 10. سلام امروز نامزدم بهم دروع گفت که شام تولد عموشه و شام با عمو و زن عموشه ولی با دوستای دختر و پسرش بیرون بوده
  بنظرتون چه رفتارب نشون بدم و ببخشمش؟

 11. سلام امروز نامزدم بهم دروع گفت که شام تولد عموشه و شام با عمو و زن عموشه ولی با دوستای دختر و پسرش بیرون بوده
  بنظرتون چه رفتارب نشون بدم و ببخشمش؟

 12. سلام متوجه شدم که همسرم با دخترای دیگه چت گرم و صمیمانه داره ولی انکار میکرد
  و قو شک کردم که قبل ازدواج روابط نامشروع داشته مطمئن نیستم اما تو چتهاش. دیدم چیکار باید بکنم.با یه نفر هماهنگ کرده بوده

  1. سلام
   حتما باید از این مسئله پیشگیری کنید. راه های بعدی را مسدود کنید.

 13. سلام من همسرم
  گاهی چیزا رو ازم پنهان می‌کرد و دیشب خودش اومد همه چی رو گفت گفت که عذاب وجدان دارم ک چن بار مخفی کاری کردم و تموم کارای اشتباهی رو که کرد بهم گفت و خودش گریه کرد گفت میترسیدم از دستت بدم این کارا رو کردم و نمیخاستم بینمون سرد بشه اما فهمیدم کارم اشتباه بود و الان اومدم همه چی رو گفتم
  بنظر شما الان ک اینقد پشیمونه
  هنوز میتونم مث اول رابطه بهش اعتماد داشته باشم؟

 14. سلام ،من با آقایی آشنا شدم که اول کاملا باهام احساسی بود ،خیلی بهم پیام میداد یا زنگ میزد کم کم شروع کرد به بهونه اوردن واسه جواب ندادن و دروغ گفتن ،الان که کلا میگه وقت ندارم پیام بدم ،وقتی بهش گفتم دلم برای صدات تنگ شده سکوت کرد و جواب نداد ، درحالی که قبلا همش زنگ میزد، الان الکی میگه من وقت ندارم باید برم ولی بعدش آنلاین میشه یا تو دایرکت با بقیه چت میکنه ، چیکار کنم 🥺💔من همون اول همه چیزو درباره خودم بهش گفتم و قبول کرد الان نه

 15. سلام.خسته نباشید.من مدتی هست که متوجه شدم نامزدم بهم دروغ میگه..مثلا چندبار با دوستاش رفته بود بیرون ولی بهم گفته بود خونه یا خونه پدربزرگشه..حتی واسه تولدم استوری گذاشته بود اما تمام آشنا و فامیلشو hide کرده بود من متوجه این موضوع شده‌بودم اما انکار میکرد ک نه من نکردم..واقعا نمیدونم چجوری به حرفاش اعتماد کنم.😔خیلی دوسش دارم اما این رفتاراش منو میترسونه..نکنه یه وقت ب دروغ های بزرگتری تبدیل بشه😭😭لطفا راهنماییم کنید خیلی اذیتم میکنه این رفتاراش…باخودم میگم نکنه مثل قبل دوستم نداره

  1. هر رفتار و گفتار دروغی یه دلیل داره
   ببین از این کار ها هدف و منفعتش چیه؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

براي تماس با مشاور کليک کنيد!

اینستاگرام

مشاهده

برای طرح سوالات خود ما را در اینستاگرام دنبال کنید

واتس اپ

شروع گفتگو

مشاوره برای هموطنان خارج از کشور