کانال تلگرام اخبار نظام وظیفه آویژه

برای دسترسی آسانتر به مطالب سایت به کانال تلگرام روانشناسی آویژه بپیوندید (کلیک کنید).

چگونه دلخوری از همسر را بیان کنیم؟نکات طلایی که باید بدانید!

نحوه رفع کردن دلخوری از همسر

چگونه مانع دلخوری همسر بشیم؟

می دانید که در زندگی زناشویی، دلخوری از همسر و مشاجره های بین زن و شوهرها زیاد است. خوب اگر اینطور نباشد باید تعجب کرد. اما اگر این دلخوری ها زیاد شد، دیگر باید نگران شد. اما به نظر شما چرا رابطه زوجین سرد می شود و این سردی مدت ها طول می کشد؟ آیا می دانستید یکی از مهم ترین علت های  دلخوری از همسر و مشکلات زناشویی، این است که زوجین نمی توانند با یکدیگر صحبت کنند؟ به قول خودتان زبان همدیگر را نمی فهمند.

مثلا ممکن است مرد از نوع پوشش یا رفتار همسرش در مکانی خاص ناراحت باشد. این مرد مهارت صحبت با همسرش را ندارد و گاهی با لحن بد همسرش را مواخذه می کند. خوب بالطبع زن ها را که می شناسید. حرف زور در کتشان نمی رود و بدتر لجبازی می کنند و این آغاز بحران است. آخر هم کار به مشاوره خانواده می کشد.

دلیل دلخوری از همسر چیست؟

شاید با خودتان بگویید که اصلا دلیل دلخوری از همسر چیست؟ چرا این همه قهر و مشاجره و دعوا؟ تا وقتی زبان خوش هست چرا باید همدیگر را با حرف ها و رفتارهای زشت ناراحت کرد؟ خوب سوال ما مشاوران هم همین است… گاهی نیز خود زوجین نمی دانند که چرا از یکدیگر سرد شدند.

  • اما بهتر است بدانید مهمترین دلیل دلخوری از همسر غرور و لجبازی آن هاست. مرد یک چیز را دوست دارد زن یک چیز دیگر را. مرد می خواهد همسرش جوری باشد که او دوست دارد از طرفی زن هم از مرد همین توقع را دارد و الی آخر ….
  • دلیل مهم دیگر این است که زن و شوهر حرف هم را نمی فهمند. خوب این موضوع طبیعی است. دو نفر از دو خانواده با فرهنگ و اخلاق مختلف با یکدیگر زیر یک سقف رفته اند. خوب این اختلاف نظر ها طبیعی است. اما این اختلافات اگر بزرگتر شود دیگر غیر طبیعی می شود.
  • دلیل مهم دیگر در دلخوری زوجین از هم، خودمحور بودن آن هاست. بعضی ها مرغشان یک پا دارد. به هر قیمتی هم که شده می خواهند حرف خود را به کرسی بنشانند. خوب اگر با همچین فردی ازدواج کردید باید منتظر عواقب بعدش هم باشید.

بیشتر بخوانید: مشاوره ازدواج برای انتخابی عاقلانه است یا زندگی ای عاشقانه ؟


دلخوری از همسر چه تاثیراتی روی زندگی زناشویی می گذارد؟

با همسری که دلخور و ناراحت است چگونه باید برخورد کرد؟

  • نحوه برخورد با دلخوری از همسر نیاز به مهارت خاص دارد. در ابتدا باید در شرایط مناسبی با همسرتان صحبت کنید. اجازه دهید کاملا آرام شود.

  • اگر نمی توانید با همسرتان رو در رو برخورد کنید بهتر است نامه ای عاشقانه برای او بنویسید و علت کارتان را توضیح دهید. اگر مقصر شما بودید از او عذرخواهی کنید و برای کارتان دیگر دلیل های عجیب و غریب نیاورید.

  • لابه لای صحبت هایتان از او تعریف کنید. به او بگویید که چقدر او را دوست دارید و قدر زحمات او را می دانید و اینکه به خاطر عصبانیتتان از او عذرخواهی کنید.

  • اگر مقصر همسرتان بود سعی کنید زخم زبان یا کنایه و تحقیر و تمسخر را کنار بگذارید. البته اگر قصدتان این است که واقعا رابطه تان را با همسرتان درست کنید.

  • هدیه دادن از مهم ترین راهکارها در نحوه برخورد با دلخوری همسر است. گاهی یک شاخه گل یا یک هدیه کوچک در زندگی معجزه خواهد کرد. اگر تمام این راه ها را رفتید و جواب نداد می توانید به مشاوره زناشویی مراجعه کنید.

آیا می توانم از همسرم دلجویی کنم؟

رفع دلخوری از همسر در تمام مشاجرات و اختلافات در هر سطحی ممکن است. البته اگر راهش را بدانید. شما باید ببنید همسرتان از چه کاری یا از چه چیزی خوشش می آید و خوشحال می شود. برای رفع دلخوری از همسر معمولا همیشه کادو دادن جواب می دهد. آقایون به غذا بیشتر اهمیت می دهند. خانم ها می توانند غذای مورد علاقه آن ها را درست کنند و در یک محیط عاشقانه جشن کوچکی برای او بگیرند. صبر و مهربانی اولین قدم برای رفع کدورت هاست. در ازدواج موفق دو طرف حتی در سختی ها و مشکلات سعی میکنند یکدیگر را درک کنند. درک متقابل همان فوت کوزه گری است. اگر به این موضوع اهمیت دهید دیگر نیاز به منت کشی و درست کردن رابطه نیست.


بیشتر بخوانید: آیا معیارهای ازدواج برای همه افراد یکسان است؟


چگونه به همسرم بگویم از او ناراحتم؟(دیدگاه مشاوره خانواده)

از موارد شایع دربرخی زندگی زناشویی دلخوری و یا دعواهایی هست که مثلا پس از دید و بازدید از خانه اقوام و فامیل خصوصا در ایام عید بین زن و شوهر بوجود میاد که متاسفانه اوقات دو نفر رو هم تلخ میکنه.
ما در زیر چند نکته شایع که زمینه ساز این دعواها میشه به همراه راهکارهاش رو براتون مینویسیم.

اولین نکته ای که هر دو نفر باید رعایت کنند اینه که بر سر اینکه اول به سمت خانواده و اقوام کدام یک برید بحث نکنید. اینکه فشار بیارید اول به سمت خانه اقوامتون برید نه تنها مساله ای نیست که باعث برتری میشه بلکه اگه به شوهر یا خانمتون پیشنهاد بدید اول اون تعیین کنه کجا برید. جایگاهتون رو نزد همسرتون خیلی بالا میبرید حالا اگر واقعا این مساله براتون حساسیت زیادی ایجاد میکنه، برای جلوگیری از این کار توافق کنید یک در میان این کار انجام شود. البته من پیشنهاد میکنیم انعطاف پذیر باشید و اگر همسرتان پیشنهاد میکند کجا برید مقاومت نکنید.

عواقب دلخوری از همسر در زندگی مشترک چیست؟

👈👈اما نکاتی که مردان باید در دعواهای های زناشویی رعایت کنند:

آقایان بدانندکه برای خانمشون مساله توجه مساله ای حیاتی و مهم است که عدم برآورده شدن اون میتونه از علل پرخاشگری و ناسازگاری و دعوا بین شما و ایشون بشه.

  1. پس هرگز کارهایی که توجه رو کم میکنه انجام ندید:

✅در زمان حضور درخانه اقوام خصوصا”اقوام خودتان، خانمتون رو هرگز تنها نگذارید و از پیشش جدا نشید و با دوستان یا رفقاتون جایی نرید.

✅به هیچ عنوان از دستپخت و خانه داری اقوام در حضور همسرتون تعریف نکنید و مثلا به خانمتون نگید باید غذا پختن رو از ایشون یادبگیری!!!

✅به هیچ عنوان از شوخی هایی که توجه خانمتون رو هدف بگیره استفاده نکنید. مثلا برخی شوخی هایی همچون اینکه زن رو باید کتک زد و یا اینکه زن دوم گرفت خیلی خانمتون رو میرنجونه حتی اگه خانمتون هم اون لحظه بخنده.

✅برای رفتن عجله نکنید و خانمتون رو هول نکنید و دائم به او نگید زود باید پاشه و باید برید و دیر شد.

به هیچ عنوان مسائل خانوادگی خصوصا اتفاقات و مشکلات احتمالی پدر و مادر یا خواهر و برادر خانمتون رو در جمع تعریف نکنید.

✅اگر دیدی کسی مانند مادر یا پدر و برادر و خواهرت داره در مورد خانمت حرفی میزنه که او میرنجه منفعل نباشید و سکوت نکنید. خانمت بیشتر از حرفهای اونا منتظر واکنش تو هست از اونا بخواهید این کار رو ادامه ندهند و از خانمتون بدون پرخاشگری با دیگران دفاع کنید.

✅نمیخواد جلوی خانمتون قربون صدقه خواهر و مادرتون برید این کار رو بگذارید مواقعی که تنها هستید انجام بدید.

✅وقتی میرید خانه اقوام خصوصا اقوام خانم سکوت نکنید و اصطلاحا قیافه نگیرید و اقوام او رو تحویل بگیرید.

✅خیلی حرف های خنده دار و جلف که دیگران رو به خنده و تمسخر شما واداره نزنید. خانمتون خیلی احساس بدی خواهد داشت و عذاب میکشه.

👈👈اما نکاتی که باید خانم ها در دعواهای های زناشویی رعایت کنند:

خانم ها یادتون باشه که برای یک مرد مساله اقتدارش خیلی براش مهمه و بر سر اون با کسی شوخی نداره پس به هیچ عنوان رفتارهایی که حاوی کم کردن این اقتدار باشه انجام ندید.

✅به هیچ عنوان جلوی مردتون از رفتارهای مرد دیگه ای که برای خانمش انجام داده تعریف نکنید. مثلا نگید فلانی اخلاقش خوبه و خوش به حال شما که مبلتون رو عوض کردید شوهر من که هرچی بهش میگم انجام نمیده.

✅اگر دیدید که مردتون بی قراری میکنه و دلش میخواد اونجا رو ترک کنه سریعا باهاش همراهی کنید و پیشنهاد رفتن رو خودتون بهش بدید و مقاومت و بحث نکنید چون نتیجه ای نمیگیرید بعدا براتون جبران خواهد کرد.

✅سعی کنید مردتون رو بالا ببرید و بهش اقتدار بدید و ویژگی های مثبتش رو در جمع بیان کنید از او ایراد نگیرید.

✅سعی کنید هوای مردتون رو در پذیرایی ها و خصوصا سر سفره داشته باشید میگن مرد محبت رو باید ببینه.

✅مسوولیت برنامه ریزی دید و بازدید روبه مردتون واگذار کنید مردان به برنامه هایی که خودشون بریزند پایبندند.

✅از رفتارهای اقوام شوهرتون انتقاد نکنید و مثلا به شوهرتون نگید دیدی عموت و عمه ات فلان کار رو کرد!!!

✅وقتی یکی از اقوام مشکلی رو مطرح میکنه شما جلوی همسرتون به بیان راهکار حل مشکل او نپردازید. بلکه یا ابتدا از همسرتون هم درمورد راهکار حل مشکل اون اقوام نظر خواهی کنید و یا وقتی دارید راهکاری میدید از همسرتون تصدیق بگیرید ومثلا بهش بگید درست میگم؟

یادتون باشه اگه این کارها رو نکنید ممکنه مردتون جلوی اقوامتون بهت بگه هیچی بلد نیستی و راهکار غلط نده!!!!

 اثرات دلخوری از همسر بر فرزندان چیست؟

سوالات متداول

همسرم خیلی قهر می کنه نمی دونم چطور باهاش رفتار کنم؟

قهر یکی از بدترین واکنش ها در زمان اختلاف است. با او صحبت کنید. بگویید که از قهر متنفر هستید و اگر مشکلی دارد به شما روراست بگوید.

شوهرم به شدت بددهن هست. میشه جلوی این اخلاق بدشو بگیرم؟

بددهنی یکی از بدترین عادت هاست و کنار گذاشتن این عادت هم کار سختیه. شما سعی کنید فعلا طوری رفتار کنید که عصبانی نشه. باهاش صحبت کنید که از این کار چقدر رنج می کشید. شاید این عادت بدشو کنار بگذاره.

همسرم خیلی حساس و زودرنجه.. نمی تونم باهاش راحت صحبت کنم همش فکر می کنم از چیزی ناراحته..

در این شرایط باهاش صحبت کنید که از چه رفتاری ناراحت می شه. سعی کنید اون کار را نکنید. اگه دیدید حساسیتش بیش از حده، می تونید با هم یه مشاوره خانواده برید و مشکلتون رو بگید.

خدمات تلفنی و آنلاین مرکز مشاوره خانواده و روانشناسی آویژه

هدف مرکز مشاوره و روانشناسی آویژه از ارائه اطلاعات لازم در زمینه مشکلات روانی، افزایش آگاهی شماست تا با توسعه دانش خود، جهت ارتقا و بهبود کیفیت زندگی خود، گامی مهم بردارید. لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .

در این راستا مرکز مشاوره خانواده و روانشناسی آویژه خدمات متنوعی را در زمینه مشاوره خانواده به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد.

براي مشاوره در زمينه چگونه دلخوری از همسر را بیان کنیم؟نکات طلایی که باید بدانید!

از مشاورين مشاوره خانواده و روانشناسي آويژه از سراسر کشور

با 09353000102 تماس بگيريد

همه روزه از ساعت 8 صبح تا 1:00 شب 

حتي ايام تعطيل

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

براي تماس با مشاور کليک کنيد!

تماس با مشاور

تماس با موبایل

هزینه تماس:

دقیقه ای 1400 الی 1800 تومان

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

جهت ادامه و تماس با مشاور کلیک کنید

لطفاً شماره موبایل خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

کاربر گرامی، برای ادامه روند دریافت مشاوره، لطفاً نام خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

سلام در چه زمینه ای نیاز به مشاوره دارید؟

گام بعدی
بازگشت

بازه زمانی مورد نظر خود را برای مشاوره انتخاب کنید:

نگران از دست رفتن بازه زمانی انتخاب شده نباشید، تا زمانی که کامل مشاوره نگرفته اید رزرو شما باقی خواهد ماند.

فوری

جمعه

1399/7/11

شنبه

1399/7/12

یکشنبه

1399/7/13

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 91023933-021 تماس حاصل نمایید

گام بعدی
بازگشت

موجودی شارژ شما:

با این میزان اعتبار شما می توانیددقیقه با مشاور صحبت کنید

دقیقه کافیست، ادامه
خرید شارژ بیشتر
بازگشت

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 91023933-021 تماس حاصل نمایید

خرید شارژ مشاوره:

بازگشت

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

تایید نهایی:

موضوع

مشاوره

مدت

مشاوره

زمان

مشاوره

دقیقه

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 91023933-021 تماس حاصل نمایید

تایید نهایی
بازگشت

زمان مشاوره شما با موفقیت رزرو شد. منتظر تماس از طرف مشاور ما باشید.

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 91023933-021 تماس حاصل نمایید

پس از مشاوره بقیه شارژ شما در حساب کاربریتان باقی خواهد ماند، در صورتی که تمایل دارید باقیمانده پولتان به کارتتان واریز شود با شماره 91023933-021 تماس حاصل نمایید