کانال تلگرام اخبار نظام وظیفه آویژه

برای دسترسی آسانتر به مطالب سایت به کانال تلگرام روانشناسی آویژه بپیوندید (کلیک کنید).

چیکار کنم شوهرم دست از رفیق بازی برداره؟ ۸ نکته اساسی که باید بدانید

شرایط همسر رفیق باز

چگونه همسر رفیق باز را از دوستانش دور کنیم ؟

همسر رفیق باز بلای جان خیلی از خانواده هاست. در گذشته این خصلت بد در بین مردان رواج داشت ولی در حال حاضر هم خانم ها از مردها کم نمیارند و بین مردان هم اپیدمی شده. اما چرا بعضی ها رفیق باز می شن؟  آیا میشه همسر رفیق باز رو به راه اورد؟ رفیق بازی با شیوه تربیتی خانواده ها تاثیر مستقیمی دارد. این آدما در گذشته دوستان زیادی داشتند و به این روش زندگی عادت کردند. توی زندگی بعدی با همسرشون هم این شیوه رو ادامه می دهند.. عده ای هم یه سری عقده سرکوب شده داشتند. مثلا در دوران مجردی به شدت محدود شده بودند و حالا که مستقل شدند می خواهند انتقامشون رو از زندگی بگیرند. همسر رفیق باز خیلی سخت از اصلاح میشه ولی درست می شه.

خصوصیات همسر رفیق باز چیست؟

بارزترین خصوصیات همسر رفیق باز این است که کلا خونه نیست.. یا زمانش رو با دوستاش می گذرونه یا مدام سرش تو گوشیشه و با دوستاش چت می کنه. این آدم دل به زندگی نمیده و براش مهم نیست که همسرش چه مشکلی داره و چطور باید به زندگیش برسه. مهم ترین خصوصیات همسر رفیق باز بی مسئولیت بودن اونه. این شخص به عنوان پدر یا مادر با وظایفش آشنا نیست. نیازهای همسرش رو نمی شناسه و فقط به فکر خودش و دوستاشه. اگه فکر می کنید با همچنین فردی دارید زندگی می کنید حتما به مشاوره خانواده مراجعه کنید.


بیشتر بخوانید: راهکار های مشاوره تلفنی خانواده چیست؟


 چطور با همسر رفیق بازم رفتار کنم؟

 • راه های رفتار با همسر رفیق باز زیاد است اما نیاز به صبر و تحمل دارد.
 • سعی کنید بیشتر باهاش صحبت کنید. به جای همسر دوست او باشید.
 • تو کلامتون احساسات بیشتری به خرج بدید و بیشتر به او محبت کنید.
 • مواردی که باعث شده از همسرتون فاصله بگیرید رو لیست کنید و اونها رو از سر راه بردارید.
 • سعی کنید با دوستان متاهلیتون دورهمی بگذارید. خودتون هم از دوستان مجردتون فاصله بگیرید.
 • وقت بیشتری برای همسرتون بزارید این کار باعث میشه که او هم به خودش بیاد.
 • از دیگر راههای رفتار با همسر رفیق باز این است که در مورد اهداف مشترکتون در زندگی بیشتر صحبت کنید. اگر فکر می کنید که رابطتون با همسرتون خوب نیست میتونید به مشاوره زناشویی مراجعه کنید.

چرا همسر رفیق باز خطرناک است؟

آسیب های رفتاری همسر رفیق باز یکی دو تا نیست. بهتره اینطور بگیم که کسانی که همسران رفیق بازی دارند معمولا در زندگیشون طلاق عاطفی می گیرند. احساس و عاطفه در این خانواده خیلی کمرنگه. زن و شوهر نه زن و شوهر هستن نه دوست و رفیق. تنها نقش هم خونه هم رو دارند. تعهد و وفاداری در این نوع خانواده ها خیلی کمرنگه. از مهم ترین آسیب های رفتاری همسر رفیق باز این است که شما همسرتون دیگه شما رو دوست نداره. این موضوع خیلی ناراحت کننده هست.

چگونه همسر رفیق باز را تغییر دهیم؟

چطور همسرم رفیق بازم رو مدیریت کنم؟

تبدیل همسر رفیق باز به مرد زندگی کار ساده ای نیست ولی ممکن است. اول اینکه ابراز علاقه و محبت دوای هر دردیه. بهش بگید چقدر دوستش دارید و نمی تونید بدون او زندگی کنید. باید بهش بگید که دوست دارید زندگیتون مثل قبل باشه .

 • اهدافتون رو مشخص کنید.
 • دوباره برنامه ریزی کنید.
 • تعادل زندگیتون رو حفظ کنید.
 • فاصله رو نزدیک کنید. اجازه ندهید دوستان همسرتون بین شما فاصله بیاندازند.
 • از همسرتون بخوایید که علت رفیق بازیشو به شما بگه. به او بگویید که چه چیزی تو زندگیش کم داره.

در بعضی خانواده ها  تبدیل همسر رفیق باز به مرد زندگی انصافا غیر ممکنه. بعضیا رفیق بازی تو خونشون رفته و نمی توانند ترکش کنند. معمولا در ازدواج موفق دو طرف حد و حریم ها رو می شناسند. اگه جزء اون دسته نیستید مشاوره به شما کمک زیادی می کنه.


بیشتر بخوانید: مشاوره ازدواج برای انتخابی عاقلانه است یا زندگی ای عاشقانه ؟


چیکار کنم شوهرم دست از رفیق بازی برداره ؟(دیدگاه مشاوره خانواده)

سلام یکی از گلایه های زیاد خانم ها اینه که میگن همسرشون خیلی به رفیق هاش میپردازه و اصطلاحا رفیق بازه و این خیلی اونا رو به هم‌ ریخته.
در پاسخ باید بگم شاید یکی از علل اساسی که این مساله برای شما حساسیت ایجاد کرده این است که شما از این رفتار شوهرتون احساس کم یا عدم توجه و به دنبال اون کم مسوولیتی در زندگی میبینید.
یا احساس میکنید این رفیق بازی شوهرتون بدون حساب و کتابه و احتمالا کلاه سر او خواهد رفت. یعنی در تصورتان این ایجاد میشه که مردتون آدم بی حساب کتابیه!!!
ولی بیایید بررسی کنیم و ببینیم واقعا این حس شما درست هست!!! و اینکه شما تا چه حد در بوجود آمدن این مساله موثر هستید؟برای این کار شما باید چند نکته زیر رو خوب دقت کنید.

 • اولین نکته ای که باید بدانید این است که مرد مسئولیت بیرون از خانه رو برعهده داره و قراره با تبادلات اجتماعی با دیگران چرخ زندگی رو بچرخونه و این مستلزم آمد و رفت و گفتگو و رفاقت با دیگر مردان است.

 • نکته دیگه اینه که همین فعالیت ها انرژی زیادی رو از مرد میگیره و اصطلاحا خستگی پیدا میکنند و طبیعیه اونا باید خستگیشون رو تخلیه کنند.

 • نکته دیگه این است که مردان وقتی در کنار یکدیگر هستند احساس میکنند بهتر درک و فهمیده میشن و حرف هم رو متوجه میشن.

 • مساله دیگه این است که مردان بسیاری از مواقع وقتی در کنار یکدیگر هستند حس خوب اقتدار و حتی قدرشناسی رو از همدیگه دریافت میکنند.

خانم ها چگونه میتوانند شوهرانشان را مرد زندگی کنند؟

بسیاری از خانم ها شیوه های مواجعه با خستگی و یا مشکلات اقایان را نمیدانند.
بسیاری از آنها مساله غار تنهایی مردان رو نمیشناسن و بسیاری از اونا نمیدونن اقتدار مرد چیه و چگونه باید افزایشش بدهند.
ندانستن همین مسائل به ظاهر کوچک باعث میشه بین شما و همسرتون فاصله بیفته و اونا جذب دوستانشون بشوند چون هنگامی که پیش اونا بودن خاطره خوبی دارند.

وقتی از بسیاری از آقایان علل این رفتارشان رو میپرسیم همین عدم درک شدن و نق زدن های مکرر یا به اصطلاح اونا گیردادن ها رو علت این کارشان میدانند در حالی که خود اونا هم درخلوت های خود خیلی از این کاری که خودشان میکنند راضی نیستند.

رفتارهای همسر رفیق باز چگونه است؟

پس خانم ها اگر میخواهید این رفتار همسرتان اصلاح شود نکات زیر رو رعایت کنید:

 1. سعی کنید برای بیان مشکلات و اندوه هایتان کمی صبور باشید و تا ایشون رو دیدید اونا رو مطرح نکنید. بگذارید اونا به یک تعادل روحی روانی برسند و بعد مطرح کنید.

 2. سعی کنید با ادبیات و رفتارهایی مثل رفتارهای زنانگی که قبلا توضیح دادم به مردانتان اقتدار داده و جوری رفتار کنید که اونا در زندگی مسوولیت پذیر بشوند نه اینکه اصطلاحا خودتان ببرید و بدوزید و اونا صرفا مجری تصمیمات شما باشند

 3. نکته دیگه مساله “قدرشناسی” و گفتن”به تو افتخار میکنم” رو در دستور کارتان با شوهرتان قرار بدید. اینکه او امروز برای شما وقت گذاشته و کنارتان هست رو قدرشناسی کنید نه اینکه لحظاتی که نبوده رو یادآوری کنید. اینجوری او تصور میکنه هرلحظه پیش شماست بابد تاوان نبودن هاشو بده.

 4.        مهارت گفتگو کردن را با یک مرد فرا بگیرید.

 5. ببینید اونا از یک دیالوگ چی میخوان مثلا مردان کسب اطلاعات براشون مهمه پس در گفتگوهاتون مسائلی که احساس میکنید براش جذابه رو مطرح کنید.

 6. نکته دیگه اینه که در بیان زشتی رفیق بازی همسرتان اونا رو با دیگران مقایسه نکنید و نگید فلانی به خانمش میرسه و از سرکار مستقیم میاد خونه.

 7. نکته دیگه اینه که جذابیت های جنسی رو در خانه افزایش بدید پوشیدن لباس زیبا و رفتارهای نازگونه و عشوه گرانه میتونن مردان رو به خانه رفتن ترغیب کنند.

 8. نکته دیگه اینکه با گفتن کلماتی از جمله:کجایی و چرا نمیایی خونه و … خودتان رو شبیه بازجو ها نکنید اینجوری مردان شما رغبت کمتری به خانه آمدن دارند.

 9. نکته بعد اینکه در خانه به اونا گیر ندید گفتن کلماتی مانند: پاشو برو حمام یا خونه رو جمع و جور کن یا ظرف ها رو کمکم بشور یا این ور فرش رو بگیر اونم در شرایطی که شما خستگی رو در وجود مردانتان میبینید برای اونا سم هست.

البته این نکته هایی که اشاره کردیم شرحی از وظایف یک زن برای مواجهه با رفیق بازی همسرشون هست ولی خب متاسفانه برخی مردان در رفیق بازیشون افراط میکنند که بررسی علل این رفتارهاشون نیاز به مشاوره تخصصی با اونا داره.ولی به هرحال انجام این رفتارهایی که گفتم میتونه تا حدودی مساله رفیق بازی شوهر رو تعدیل کنه.

 چگونه با همسر رفیق باز زندگی کنیم؟

سوالات متداول

همسرم علاوه بر اینکه رفیق بازه دوستاش رو هم دعوت می کنه و من خیلی معذبم. هزار بار هم گفتم اما گوش نمی ده. نمی دونم چه کنم!

شرایط شما نیاز به مشاور داره. اما قبل از اون سعی کنید با کسی که تو خانواده همسرتون از همه بهش نزدیک تره صحبت کنید. اجازه بدید اون باهاش صحبت کنه شاید نتیجه داد. البته این منوط به زمانیه که شما کار اشتباهی نکرده باشید.

همسرم خیلی دروغ میگه. معلوم نیست با دوستاش کجا می ره. حس می کنم داره به من خیانت می کنه. خیلی نگرانم!

تنها راه شما اینه که باهاش حرف بزنید و تا می تونید با زبان محبت آمیز و در آرامش باهاش صحبت کنید. اگه دیدید جواب نداد باید به مشاور مراجعه کنید.

من رفیق بازم اما همسرم اجازه نمی ده دوستامو بیارم. همه فکر می کنند زن ذلیلم. سر این موضوع زیاد دعوا می کنیم. به نظرتون چه کار کنم؟

شما ازدواج کردید. باید این موضوع رو اول درک کنید. زندگی مشترک چیزی نیست که بخواد سر این مسائل از هم بپاشه. پس سعی کنید همسرتون رو راضی نگه دارید. باید به خاطر همسرتون رفیقاتون رو کنار بگذارید یا رفت و آمدتون رو محدود کنید.

خدمات تلفنی و آنلاین مرکز مشاوره خانواده و روانشناسی آویژه

هدف مرکز مشاوره و روانشناسی آویژه از ارائه اطلاعات لازم در زمینه مشکلات روانی، افزایش آگاهی شماست تا با توسعه دانش خود، جهت ارتقا و بهبود کیفیت زندگی خود، گامی مهم بردارید. لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .

در این راستا مرکز مشاوره خانواده و روانشناسی آویژه خدمات متنوعی را در زمینه مشاوره خانواده به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد.

 

برای مشاوره در زمینه چیکار کنم شوهرم دست از رفیق بازی برداره؟ ۸ نکته اساسی که باید بدانید

از مشاورین مشاوره خانواده و روانشناسی آویژه از سراسر کشور

با 09353000102 تماس بگیرید

همه روزه از ساعت ۸ صبح تا ۱۲ شب 

حتی ایام تعطیل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برای تماس با مشاور کلیک کنید!