کانال تلگرام اخبار نظام وظیفه آویژه

برای دسترسی آسانتر به مطالب سایت به کانال تلگرام روانشناسی آویژه بپیوندید (کلیک کنید).

تربیت پسر بچه از بدو تولد

تربیت پسر بچه

تربیت پسر بچه  boy`s upbringing

تربیت پسر بچه علاوه بر شیرینی ها دارای چالش‌های بسیاری نیز میباشد . بسیاری از پدر و مادرها در تربیت پسر بچه سختی بیشتری را نسبت به تربیت کردن فرزندان دختر متحمل میشوند . فرزندان دختر معمولا مطیع تر هستند و بیشتر به حرف خانواده گوش میدهند اما فرزندان پسر بسیار لجباز تر و زیاده خواه تر هستند . به طور کل فرزندان پسر نیازمند به استقلال و آزادی های بیشتری هستند و این را از والدین خود مطالبه میکنند اما فرزندان دختر معمولاً بیشتر به خانواده وابسته هستند . فرزندان پسر نیازمند الگو های محکم و مستقلی هستند که این الگوها گاه میتواند مادر یا پدر آنها باشد شما باید سعی کنید که یک فرزند پسر مستقل و قوی را بار بیاورید . پسران کمتر به جزئیات دقت میکنند و پر صدا تر از دخترها هستند . بازی های پسرانه معمولاً مملو از خشونت و سر و صداست .


بیشتر بخوانید: مراحل تربیت کودک از بدو تولد


اهمیت تربیت پسر بچه

تربیت پسر بچه ها هم شیرینی مختص خود را دارد . برخلاف دختران پسران نیازمند همدردی و محبت های بیش از حد نیستند . آنها دوست دارند که دیگران به آن ها تکیه کنند و از آنها تعریف شود و دارای استقلال ها و آزادی های مختص خود باشند . پسران نسبت به دختران رفیق باز تر هستند و دوستان بسیاری دارد آنها بیشتر در اجتماع حضور دارند در نتیجه والدین باید به دوستان آنها نظارت داشته باشند . همانطور که میدانید یک دوست در زندگی فرزند شما تاثیر بسیاری میگذارد . کودک از دوستان خود نقش پذیری دارد و آن ها به مرور برای او تبدیل به الگو میشوند و کودک تمام کارهایی که آنها انجام میدهند را تقلید میکند در نتیجه شما باید والدینی بسیار هوشیار در تربیت پسر بچه خود باشید .


بیشتر بخوانید: روش تربیت کودک از بدو تولد


تربیت پسر بچه 2 ساله

تربیت پسر بچه 2 ساله به سبب تکامل نیافتن مغز کودک اندکی دشوار است . یک کودک 2 ساله معمولاً چیز بسیار زیادی را از جهان اطراف خود دریافت نمیکند اما به نسبت نوزادی خود بسیار باهوش تر شده است و به رفتارهای اطرافیان واکنش نشان میدهد . 2 سالگی در واقع سنی است که پدر و مادر باید برای شروع ارتباط با فرزند خود تلاش کنند . کودک در 2 سالگی راه میرود و حرف میزند و میتواند اولین کلمات خود را ادا کند و بسیار مهم است که والدین چه کلماتی را به او میآموزند در نتیجه بستر شخصیت کودک با اولین کلماتی که یاد میگیرد شکل میگیرد . کودک در 2 سالگی مفهوم خشم و دعوا را متوجه میشود ممکن است گاهی با صدای بلند در خانه به گریه بیفتد اما مفاهیمی مثل نفرت حسادت و این ها را نمیفهمد .


بیشتر بخوانید: تربیت کودکان لجباز و نحوه رفتار با آنها


از بدو تولد

ایجاد فضای امن برای پسر بچه دو ساله

تربیت پسر بچه 2 ساله از این جهت سخت است که  2 سالگی برای یک پسر بچه سنی است که شروع میکند به تحرک و جنب و جوش و خرابکاری ، او ممکن است پریز برق را روشن و خاموش کند یا دستگیره در را پایین بکشد شما باید سعی کنید که فرزندتان در یک محیط امن در خانه به سر ببرد . از آنجا که در 2 سالگی کودکان متوجه عواقب کارهایی که انجام میدهند نمیشوند شما باید سعی کنید که وسایل شکستنی خانه را از دسترس کودکان دور نگه دارید . باید سعی کنید که قفسه هایی که کودک میتواند از آنها بالا بکشد را از محیط خانه خارج کنید . شما همچنین باید سعی کنید که وسایل نوک تیز و اشیای خطرناک مثل چاقو و قیچی را در کشوهایی که قفل و کلید دارد نگهداری کنید . تربیت پسر بچه 2 ساله نیازمند توجه است .


بیشتر بخوانید: تربیت کودکان چهار ساله و نحوه برخورد با آنها


تربیت پسر بچه 3 ساله ( 3 year old boy upbringing )

تربیت پسر بچه 3 ساله حالا کمی آسان تر است . دامنه لغات و جملات کودکان در 3 سالگی معمولا گسترش بسیاری پیدا کرده است در نتیجه آنها حرف های پدر و مادر خود را درک میکنند و آن را به مقدار بسیار کمی تجزیه و تحلیل میکنند آنها هنوز هم به طور کامل و واضح متوجه تمام جملات و حرفهایی که شما میزنید نمیشوند در نتیجه باید سعی کنید که برای برقراری ارتباط و تربیت پسر بچه 3 ساله خود از جملات و کلمات ساده برای تفهیم بهتر استفاده کنید . همان طور که در گذشته گفتیم کودکان پسر بسیار کنجکاو هستند آنها دوست دارند که پریزهای برق را امتحان کنند و کارهای خطرناکی همچون این را بسیار دیده ایم که اتفاق افتاده است . شما باید سعی کنید برای پریزهای برق خانه پوشش مناسب قرار دهید .


بیشتر بخوانید: اهمیت تربیت کودک از دیدگاه قرآن


نکات تربیت پسر بچه 3 ساله

برای تربیت پسربچه والدین باید بسیار صبور و مهربان و آرام باشند فرزندانی که در معرض تنش‌های بسیار قرار میگیرند معمولاً فرزندانی پرخاشگر هستند و پسران نسبت به دختران بیشتر در معرض این معضل ها قرار میگیرند . اگرچه یک فرزند پسر بسیار کنجکاو پر سر و صدا پر تحرک و جنب و جوش است اما والدین با حفظ آرامش خود میتوانند این کنجکاوی ها و تنش هایی که کودک در خانه ایجاد میکنند را در یک مسیر مثبت تبدیل به هوش کنند . شما باید سعی کنید که به کودک کوچک ترین چیزهایی که میتواند در آینده برای او خطرساز باشد را آموزش بدهید مثلاً میتوانید هنگامی که او متوجه حرف زدن شما میشود نشان دهید که چاقو تیز است و ممکن است باعث خراش یا برش را ایجاد زخم های خطرناک بشود . تربیت پسر بچه 3 ساله نیازمند یادگیری نکات بسیاری در مبحث مشاوره کودک است .


بیشتر بخوانید: اهمیت تربیت کودک در اسلام


تربیت پسر بچه

تربیت پسر بچه 4 ساله  ( 4 year old boy upbringing )

تربیت پسر بچه 4 ساله بسیار شیرین است ، 4 سالگی برای یک کودک پسر دوره ایست که او وارد یک نوعی از درک میشود . او حالا به طرز پیشرفته و توسعه یافته با جهان اطراف خود ارتباط برقرار میکند و میتواند دوست هایی داشته باشد و آدم‌های بسیاری را بشناسد و دایره لغات او بسیار پیشرفت کرده . او میتواند جملات بلند به کار ببرد در نتیجه میتواند حرفها و نصایح و صحبت‌های شما را نیز متوجه شود . شما حالا میتوانید با او به مقدار بسیار زیادی ارتباط برقرار کنید و به او کمک کنید که در کارهای روزمره خود دچار مشکل نشود . تربیت پسربچه در این سن بسیار راحت تر از سنین قبل است .


بیشتر بخوانید: خصوصیات و تربیت کودک سه ساله


نکات تربیت کودک 4 ساله

در 4 سالگی کودک استعداد بسیاری برای یادگیری علومی مثل زبان ، ریاضی یا امثال اینها را دارد در نتیجه ما در مرکز مشاوره خانواده و روانشناسی به والدین توصیه میکنیم که کودکان را از همینسن به کلاس موسیقی ، درسی ، زبان یا ورزشی ببرند . کودکان در 4 سالگی تمام جزئیات جهان اطراف خود را جذب میکنند و آنها را مورد تجربه قرار میدهند . کودک در 4 سالگی او میتواند انتخاب کند یا لج کند یا زندگی خود را مورد کنترل قرار بدهد شما نمیتوانید در این سن چیزی را به او تحمیل کنید چون او حالا میتواند از حق خود در برابر شما دفاع کند در نتیجه برای حفظ یک رابطه دوستانه شما باید والدین بسیار آرام مهربان و صبور باشید . تربیت پسر بچه 4 ساله نیازمند آرامش و سلامت فکری مادر و پدر است .


بیشتر بخوانید: تربیت کودک دو ساله و خصوصیات این کودکان


تربیت پسر بچه 5 ساله ( 5 year old boy upbringing )

تربیت پسر بچه 5 ساله با تربیت پسر بچه 2 ساله از نظر سختی قابل مقایسه نیست . کودکان معمولاً در این سن چیزهای بسیار زیادی را از والدین خود مطالبه میکنند شما به عنوان والدین موفق باید بدانید که همه چیزهایی که کودکان آنها را مورد مطالبه قرار میدهند به دست آوردنی نیستند و باید این را به کودک خود بیاموزید . مغز کودک در ۵ سالگی گسترش و توسعه بسیار زیادی پیدا کرده است. کودک حالا میتواند اصول بهداشتی را هم بیاموزد . مسواک زدن و شستن دست ها از این سن یا حتی سنین کمتر میتواند به کودک آموخته شود . در سن ۵ سالگی کودکان پسر معمولاً دوست دارند که بیشتر اوقات خود را در بیرون از خانه بگذرانند آنها در سنین ۵ سالگی در خانه جنب و جوش های فراوانی دارند که میتواند باعث آشفتگی محیط خانه باشد .


بیشتر بخوانید: روش تربیت کودک از نظر روانشناسی


از بدو تولد

نکات تربیت پسر بچه 5 ساله

کودکان پسر در سن پنج سالگی به توسعه مغزی و فکری بسیار زیادی رسیده اند آنها میتوانند صحبت های والدین خود را مورد تجزیه و تحلیل قرار دهند از نظر مشاوره تربیت کودک  در این سن شما میتوانید به جای خشونت و یا عصبانیت یا تنبیه کودک خود با او صحبت کنید . از آنجا که کودکان پسر بسیار پر تنش و پر جنب و جوش هستند میتوانند باعث شوند که والدین با آنها رفتارهای خشونت آمیز داشته باشند شما به عنوان والدین باید بفهمید که استفاده از این رفتارها در تربیت پسر بچه 5 ساله اثرات مخرب بسیار زیادی در آینده و شخصیت کودک دارد در نتیجه شما باید سعی کنید محیط خانه را آرام نگه دارید و باید درک کنید که کودک در این سن دارای اخلاقیات مخصوص به خود است و این اتفاق تنها برای کودک شما رخ نمیدهد .


بیشتر بخوانید: تربیت کودک یک ساله و چگونگی رفتار با آنها


خدمات تلفنی و آنلاین مرکز مشاوره خانواده و روانشناسی آویژه

لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .

در این راستا مرکز مشاوره خانواده و روانشناسی آویژه خدمات متنوعی را در زمینه مشاوره تربیت فرزند به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد .

منبع:  Teaching boys about healthy relationships: ‘They need it …

براي مشاوره در زمينه تربیت پسر بچه از بدو تولد

از مشاورين مشاوره خانواده و روانشناسي آويژه از سراسر کشور

با 09353000102 تماس بگيريد

همه روزه از ساعت 8 صبح تا 1:00 شب 

حتي ايام تعطيل

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

براي تماس با مشاور کليک کنيد!

تماس با مشاور

تماس با موبایل

هزینه تماس:

دقیقه ای 1400 الی 1800 تومان

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

جهت ادامه و تماس با مشاور کلیک کنید

لطفاً شماره موبایل خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

کاربر گرامی، برای ادامه روند دریافت مشاوره، لطفاً نام خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

سلام در چه زمینه ای نیاز به مشاوره دارید؟

گام بعدی
بازگشت

بازه زمانی مورد نظر خود را برای مشاوره انتخاب کنید:

نگران از دست رفتن بازه زمانی انتخاب شده نباشید، تا زمانی که کامل مشاوره نگرفته اید رزرو شما باقی خواهد ماند.

فوری

یکشنبه

1399/6/30

دوشنبه

1399/6/31

سه شنبه

1399/7/1

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

گام بعدی
بازگشت

موجودی شارژ شما:

با این میزان اعتبار شما می توانیددقیقه با مشاور صحبت کنید

دقیقه کافیست، ادامه
خرید شارژ بیشتر
بازگشت

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

خرید شارژ مشاوره:

بازگشت

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

تایید نهایی:

موضوع

مشاوره

مدت

مشاوره

زمان

مشاوره

دقیقه

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

تایید نهایی
بازگشت

زمان مشاوره شما با موفقیت رزرو شد. منتظر تماس از طرف مشاور ما باشید.

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

پس از مشاوره بقیه شارژ شما در حساب کاربریتان باقی خواهد ماند، در صورتی که تمایل دارید باقیمانده پولتان به کارتتان واریز شود با شماره 62999066-021 تماس حاصل نمایید