کانال تلگرام اخبار نظام وظیفه آویژه

برای دسترسی آسانتر به مطالب سایت به کانال تلگرام روانشناسی آویژه بپیوندید (کلیک کنید).

اینستاگرام آویژه

مطالب ما را در اینستاگرام دنبال کنید ( کلیک کنید)

راه های اثبات خیانت زن چیست؟

عواقب خیانت زن

خیانت زن (betrayal of women)

خیانت زن میتواند طوفانی از آسیب های ویرانگر را برای خانواده به همراه بیاورد . بی وفایی میتواند ابعاد مختلفی داشته باشد . در عموم اینگونه برداشت میشود که خیانت کردن زن فقط زمانی به وقوع می پیوندد که او با یک مرد بیگانه رابطه جنسی برقرار کند . البته با توجه به اطلاعاتمشاوره خانواده، خیانت جنسی از انواع شایع خیانت زن محسوب میشود ، اما این نمیتواند دلیلی باشد برای اینکه انواع دیگر خیانت را نادیده بگیریم . یکی دیگر از پرشمار ترین انواع خیانت زن خیانت عاطفی میباشد که قطعا در صورت عدم درمان عواقب جبران ناپذیری برای زندگی زناشویی و همچنین فرزندان زوجین به همراه میآورد . بنابراین زمانی که در حال بررسی مقوله خیانت هستیم باید تمام زوایای  پیدا و پنهان خیانت را بررسی کنیم . در ادامه مباحث و نکات بیشتری را در مورد خیانت زنان مطرح میکنیم .


بیشتر بخوانید: نشانه های خیانت زنان به شوهر چیست؟


خیانت زن به مرد

خیانت زن به مرد از جمله آسیب های اجتماعی است که خود میتواند باعث و زمینه ساز آسیب های دیگری که زندگی جسمی و روحی کل خانواده را تهدید میکند، باشد . آسیبی که بی وفایی به مرد در پی خواهد داشت تنها متوجه زوجین نمیشود . فرزندان حاصل از این زندگی نیز تحت تاثیر مستقیم کیفیت رابطه زناشویی بین پدر و مادر قرار دارند . اعتیاد موردی است که از اولین و بیشترین عواقب خیانت زن به مرد است که در ابتدا متوجه شوهر میشود .

بعد از برملا شدن خیانت کردن زن به مرد بار و فشار روانی زیادی متوجه مرد میشود . گاهی در این مواقع مرد برای آرامش و خلاص شدن از افکاری که او را زجر میدهد به مواد مخدر روی می آورد . اعتیاد به مواد مخدر معمولا با بیکاری تنبلی و در نتیجه تمام شدن منابع مالی همراه میشود . در این زمان است که پای آسیب های دیگری مثل دزدی و زورگیری به زندگی فرد باز میشود .

راه های اثبات خیانت زن وجود دارد؟

زنان به طور ذاتی بسیار وفادار به زندگی مشترک هستند و در فطرت آنها بی وفایی صفتی نامانوس است. زنان سخت تر و کمتر از مردان جذب رابطه های فرازناشویی میشوند. اما ما در زمانه ای زندگی میکنیم که اگر از زن مراقبت نکنیم و نیازهای او که رفع آنها برعهده شوهرانشان میباشد توسط مردان برآورده نشوند، بعید نیست که خواسته یا ناخواسته وارد رابطه با فرد سومی شوند و این موضوع ممکن است که ارکان زندگی زناشویی را بلرزاند یا حتی باعث از هم پاشیده شدن خانواده گردد. متخصصان حوزه خیانت دائما به این مورد اشاره میکنند که زن به خاطر لطافت و شکنندگی مخصوص جنسیت خود خیلی بیشتر از بی توجهی و بی محبتی آزرده خاطر و رنج دیده میشوند.

خیانت زن

آگاهی در مورد خیانت

مورد دیگری که میتواند بسیار زیاد در تمایل زنان به فرد دیگری غیر از همسرشان موثر باشد، بحث مشکلات مالی و عواقب آن است. افراد مجرد حتما قبل از ازدواج باید از توانایی مالی خود برای تامین نیازهای فرد مد نظر خود اطمینان حاصل کنند. زنان به صورت طبیعی نمیتوانند فقر را طاقت بیاورند و زنانی که در فشار مالی قرار میگیرند، قطعا در بهترین حالت متحمل آسیب های زیادی از لحاظ روحی میشوند. شاید برخی افراد در پاسخ به بحث انجام شده بگویند که اینطور نیست. ما زنان زیادی را می شناسیم که که با وجود فقر همسر خود با او بدون هیچ مشکلی زندگی میکنند.

بله این حرف میتواند درست باشد. اما منظور از مورد مطرح شده این که فشار مالی به طور اتوماتیک وار باعث به وجود آمدن سرخوردگی و عقده های گوناگون در زن میشود. این سرکوب ها بعد از مدتی به احتمال زیاد علائم مربوط به افسردگی را در فرد به وجود خواهد آورد. حال تصور کنید که فرد دیگری در این دوران در زندگی زن پیدا شود که علاوه بر ابراز علاقه نیازهای مالی او را نیز به خوبی برآورده کند. معمولا در این شرایط زن ناخواسته خود را وابسته و به نوعی گرفتار در رابطه ای میابد که امکان خلاص شدن از آن بسیار سخت به نظر میرسد.

راه های چلوگیری از خیانت زن

مردان باید در نظر داشته باشند که گاهی اشتباهات مرتکب شده از مردان به راحتی میتواند رفع شود. اگر آگاهی خود را در این مورد بالا ببرند. برای بالا بردن آگاهی و اطلاعات افراد چند راه را در پیش رو خواهند داشت. آنها میتوانند با مطالعه کتاب های مرتبط با مهارت زندگی به این هدف. راه دیگری که برای این منظور پیشنهاد میشود این است که افراد در کارگاهی آموزشی مرتبط با موضوع مهارت های زندگی مشترک شرکت کنند و اطلاعات مورد نظر را کسب کنند. در نهایت مطمئن ترین پیشنهاد برای نیل به این منظور مراجعه به مشاوره روانشناسی میباشد که در راهنمایی افراد در موضوعات مختلف متخصص میباشد.


بیشتر بخوانید:  نشانه های خیانت همسر در زندگی مشترک چیست؟


بی وفایی به همسرش

خیانت کردن زن به همسرش تبعات و عواقب زیادی در درجه اول برای خود زن در درازمدت و کوتاه مدت خواهد داشت . برای مثال تصور کنید که بی وفایی به همسرش دیگر برای او به شکل عادت درآمده است و به نوعی به خیانت معتاد شده است . پس از مدتی که از بی وفایی زن به همسرش میگذرد و او رابطه عاطفی و جنسی خود را با مردان متعددی برقرار کرده است یک نوع احساس سرخوردگی و افسردگی در او به وجود می‌آید . در واقع زن خود را گرفتار در منجلابی میاید که روح و جسم او را در بر گرفته است . اگر زن صاحب فرزند نیز باشد  قطعا این آسیب به فرزندان او نیز رحم نخواهد کرد . تعجبی ندارد اگر دختر یک زن خیانتکار در آینده نتواند به یک مرد وفادار باشد . او چگونه میتواند نجابت را در زندگی زناشویی خود بدون الگو در رفتارهای خود نهادینه کند .


بیشتر بخوانید: در مورد روانشناسی خیانت بیشتر بدانید


راه های اثبات

شک به خیانت کردن زن

شک به خیانت  کردن زن ممکن است حالت و شرایطی باشد که برای هر مردی پیش بیاید . گاهی افراد به دلیل دیدن تغییر در رفتار همسر خود یا نشانه های خیانت در او کمی صبر به او شک میکنند . مثلا احساسات میکنند همسرشان به صورت مخفیانه با فردی ناشناس تلفنی صحبت میکند یا اینکه حواس همسرش دیگر مثل سابق دنبال زندگی زناشویی خودشان نیست . شک به بی وفایی زن گاهی از آن جهت که میتواند از بروز خیانت یا سایر آسیب های زندگی زناشویی جلوگیری کند آنچنان هم بی فایده نیست .

مثلا مردی را در نظر بگیرید که مدتی به هر دلیلی به زندگی زناشویی خود لیتوجه شده است . اگر او ناگهان متوجه تغییر رفتار همسرش بشود و مثلا به این موضوع فکر کند که ممکن است به دلیل کم کاری من در زندگی  ، همسرم به فکر ارضای نیاز های خود با فرد دیگری بیفتد تصمیم میگیرد که به وظایف همسری خود به طور کامل عمل کند .


بیشتر بخوانید: چگونگی برخورد با زن خیانتکار


کشف خیانت زن

کشف خیانت زن و مطمئن شدن از این موضوع که او واقعا دست به چنین کاری زده یا میزند مقوله آنچنان ساده ای هم نیست . یکی از اصلی‌ترین کارکرد های مشاوره خیانت در واقع رسیدگی به همین موضوع است . وقتی مردی به همسرش شک میکند در اکثر مواقع خود با ابزارها و راههایی که به نظر خودش درست و منطقی می آید در پی کشف خیانت زن اقدام میکند . در صورتی که مردی که دچار چنین مسئله ای میشود باید از خدمات مشاوره خانواده و روانشناسی برای حل و مدیریت مشکل خود کمک بگیرد . یک روانشناس حاذق به دلیل تجربه و حرفه‌ای بودن میتواند بر نحوه تصمیم گیری شما برای این موضوع تاثیر مثبت داشته باشد . گاهی افراد به دلیل احساساتی برخورد کردن با موضوع فقط به خاطر یک شک ساده و قابل برطرف شدن زندگی زناشویی خود را نابود میکنند .


بیشتر بخوانید: بهترین راه برخورد با خیانت به شوهر چیست ؟


نشانه های خیانت احتمالی زن به شوهر (the signs of women’s betrayed)

خیانت کردن زن به شوهر مانند هر آسیب دیگری میتواند نشانه های مخصوص به خود را داشته باشد . خیانت کردن زنان شوهردار از آن جهت بسیار موضوع مهمی است که علاوه بر شوهر میتواند به بنان خانواده نیز آسیبهای جدی وارد کند . بنابراین شناخت نشانه های خیانت به همسر قطعا میتواند برای هر مردی مفید باشد . در ادامه به بعضی از این نشانه ها اشاره می کنیم :

 • مکالمه‌های طولانی و گاه و بیگاه که زن سعی میکند آنها را مخفی کند .
 • عدم درخواست رفع نیازهای معمول که در گذشته برای او مهم بوده است . مثل ارضای نیاز جنسی یا عاطفی
 • انتقال دادن حس دلسردی نسبت به زندگی زناشویی .
 • به وجود آمدن بی‌تفاوتی نسب به شوهر .
 • عدم تمایل به وقت گذراندن با شوهر در صورتی که سابقا اینگونه نبوده .
 • قرار های پنهانی با افراد نامشخص از جمله نشانه هایی است که حتما باید جدی گرفته شود .

  بیشتر بخوانید: نشانه های خیانت شوهر


خیانت زن

خدمات مشاوره خانواده

اگر مردی به همسر خود شک کرد بهترین راه که بتواند از صحت این موضوع مطعل شود و همچنین آسیبی متوجه رابطه زناشویی آنها نشود استفاده از خدمات مشاوره خانواده میباشد .  همانطور که در بالا به آن اشاره کردیم ، زن خیانتکار نشانه‌هایی در رفتار خودش بروز میدهد . شناختن نشانه های خیانت زنان میتواند خیلی بهتر و مطمئن تر انجام بگیرد اگر یک مشاور کنار مرد قرار بگیرد . یک مشاور علاوه بر کمک در این زمینه در جهت حفظ آرامش و تمرکز و خویشتنداری شما نیز مفید واقع میشود . گاهی مردان به دلیل تعصبی بودن و یا ترس از حیثیت و آبروی خود در این مواقع زود عصبانی میشوند و کنترل خود را از دست میدهند و پل های پشت سر را کاملا خراب میکنند . سپس در صورتی که خیانت به شوهر از طرف زن اتفاق نیفتاده باشد همه چیز بیهوده بین آنها خراب شده است .

تاثیر تغییرات سبک زندگی در خیانت

در زمانه  و روزهایی زندگی میکنیم که از لحاظ فرهنگی سبک و نوع زندگی تغییرات بسیار زیادی را نسبت به گذشته نه چندان دور احساس میکنیم . پیشرفت تکنولوژی و ورود آن به جامعه سنتی ایران هرچند که کمک شایانی در زندگی راحت تر مردم در بر داشت ولی بدون ضرر نیز نبود . آزادی زنان به ناگاه در جامعه ما جدی گرفته شد و زنانی که تا چندی پیش فقط به کارهای مربوط به داخل خانه محدود می شدند وارد جامعه شدند و اجتماع باز تری را تجربه کردند . أین فضای باز در صورت عدم توانایی خانمها در کنترل روابط اجتماعی گاهی نیز دچار آسیب های متفاوتی میشوند . خیانت زنان متاهل از جمله این آسیب ها است . برای مثال یکی از مواردی که آقایان در زمان مراجعه به منظور مشاوره خیانت همسر از آن ابراز نگرانی میکنند خطراتی است که همسرشان را در محیط کارشان تهدید میکند .


بیشتر بخوانید: مشاوره تلفنی خیانت


مواردی که دو طرف برای جلوگیری از خیانت باید انجام دهند؟

بعضی از زنان هنگام مراجعه به روانشناس به منظور مشاوره در مورد خیانت شوهر از اتفاقات پیش آمده احساس بد خود را با مشاور در میان میگذارند . شاید دلایلی که آنها را ناراحت کرده است دلایل درستی باشند . ام زوجین باید بدانند که هر دو طرف موظف هستند که از رابطه خود مراقبت کنند ، نه اینکه فقط یک نفر بار تمام مسئولیت را به دوش بکشد برای مثال گاهی به دلیل دور بودن زن و شوهر از هم احتمال بروز خیانت بین زوجین بالا میرود . زن در این مواقع حدالامکان باید از این اتفاق جلوگیری کند و همراه همسر خود بماند . خیانت زن به شوهر از نظر اسلام گاهی به این دلیل است که مرد ، زن را از نظرات مختلف تامین نمیکند پس مرد نیز باید به وظایف خود عمل کند تا رابطه زناشویی از آسیب هایی مانند خیانت حفظ شود .


بیشتر بخوانید: خیانت در زندگی زناشویی چه تعریفی دارد


راه های اثبات

وظایف زنان

مشاوره خیانت زن در صورتی درست و دقیق و کارآمد خواهد بود که توسط فردی متخصص ارائه شود . فردی که سالها از عمر خود را صرف تحصیل و کسب تجربه در این راه کرده است . روانشناسان علاوه بر شرایط تاثیر گذار در وقوع خیانت به وظایف زن و مرد نیز در این رابطه اشاره میکند . در ادامه به برخی از وظایف در زنان میپردازیم :

 • تلاش در جلب رضایت و ارضاء نیاز جنسی شوهر .
 • دادن اعتماد به نفس و عزت نفس به شوهر .
 • ساختن خانه به عنوان محلی برای آرامش همسر نه جایی برای جنگ و جدال دائمی .
 • توجه به همسر خود این پیغام را به صورت غیر کلامی انتقال میدهد که تو تنها مرد زندگی من هستی .
 • کمک و یاری رساندن به مرد در حل مشکلات مختلف زندگی بسیار در گرم شدن و گرم ماندن رابطه زناشویی مهم و تاثیر گذار است . مردان ذاتا از زنانی که پا به پای آنها در جهت رشد زندگی تلاش میکنند بیشتر خوششان می‌آید .

  بیشتر بخوانید: راه های تشخیص خیانت به شوهر


وظایف مردان

مردان نیز مانند زنان باید وظایف خود را به بهترین شکل ممکن در جهت نگهداری و مراقبت از رابطه زناشویی انجام دهند . مرد باید برای اینکه از آسیب‌هایی مانند خیانت جلوگیری کند ، اطلاعات کافی برای برخورد با أین موارد را از قبل جمع آوری کرده باشد . یکی از بهترین راهها راجعه به روانشناسی است که حوزه تخصصی فعالیتش این موضوع است . برای مثال مردانی که گمان میکنند که در رابطه زناشویی به آنها خیانت میشوند باید از خدمات مشاوره خیانت همسر استفاده کنند . مشاور علاوه بر اینکه کمک میکند که فرد قبل از قضاوت کاملا راجع به حدس خودش مطمئن شود به او کمک میکند که در مراحله بعدی برخورد مناسبی داشته باشد . در ضمن مشاور میتواند اطلاعات مختلفی مثل راههای اثبات خیانت زن ، تکلیف مهریه در صورت خیانت زن به مرد و حکم خیانت زن شوهردار را در اختیار مرد قرار دهد .


بیشتر بخوانید: نشانه های خیانت مردان به زنان چیست ؟


روانشناسی زنان خیانتکار

از دیگر خدمات روانشناسی این است که به روانشناسی زنان خیانتکار میپردازد . اگر افراد در مورد مشاوره خیانت زناشویی اطلاعات کسب کنند ، میبینند که مثلا در مورد زنان نکاتی را به مردان توصیه میکند که از وقوع بی وفایی جلوگیری میکند . در جای دیگر نحوه برخورد با زن خیانتکار یا اینکه اصلا چگونه متوجه بی وفایی شویم  بررسی میشود . مشاور گاهی باتوجه به شرایط موجود به شما پیشنهاد میدهد که به صلاح هر دو طرف است که شخص خیانتکار بخشیده شود . مثلا در مواردی که خیانت مرد یا زن در حد پیام های تلفنی بوده این موضوع صدق می‌کند .

گاهی نیز برعکس روانشناس برای مرد یا زن خیانت دیده جدایی را پیشنهاد میدهد . گاهی اوقات به یک فرد خیانتکار چندین بار فرصت اصلاح این عادت و رفتار بد را میدهیم اما او به خیانت خود ادامه می‌دهد که در این صورت مشاور اعلام میکند که تنها طلاق تنها چاره خیانت در این موارد است .


بیشتر بخوانید: نشانه های بی میلی زن به مرد چیست ؟


عواقب خیانت زن

تنوع طلبی (diversity ism)

خیانت دلایل زیادی میتواند داشته باشد و با بررسی چند مورد یا چند زمینه نمیتوان گفت که کامل أین موضوع و آسیب را بررسی کرده ایم . اما یک موضوع که معمولا به سادگی از کنار آن میگذریم بحث تنوع طلبی افراد است . این تنوع طلبی نباید فقط به صورت یک ویژگی اخلاقی بد بررسی شود . گاهی افراد تنوع طلب دارای بیماری های روانی هستند که این رفتار را به عنوان عوارض بروز میدهند .

مثلا زنی که از بیماری پارانویا رنج میبرد و دائم تصور میکند که شوهرش دارد به او خیانت میکند . بنابراین در صدد تلافی بر می آید . گاهی نیز تنوع طلبی به أین دلیل رخ میدهد که فرد زن نیاز جنسی بیشتری نسبت به مرد دارد . و زن نمیتواند فشار حاصل از این کمبود را تحمل کند و برای اولین بار رابطه فرازناشویی را تجربه میکند . در بعضی از موارد افراد در دام و باتلاق خیانت گرفتار میشوند و دائم در رابطه های مختلف اسیر میشوند .


بیشتر بخوانید: درباره نشانه های بی میلی مرد به زن چه میدانید


سوالات متداول

 خیانت مالی زن به چه معنا میباشد؟

خیانت مالی هم یکی از انواع خیانت ها است که بیشتر در آموزشهای دینی ما به آن پرداخته شده است و به این معنی میباشد که زن بدون اطلاع همسرش پولی که باید برای زندگی صرف کند را برای اموری غیر از همسر خانواده هزینه کند.

خیانت عاطفی در زنان یعنی چه؟

گاهی زنان وقتی از لحاظ عاطفی از سوی همسر خود ارضا نمیشوند بعد از مدتی حالاتی مثل سرخوردگی و افسردگی و احساس خلا و کمبود را تجربه میکنند. در این مواقع معمولا با اولین و کوچکترین ابراز احساساتی به سمت فرد سومی کشیده میشوند و با او وارد رابطه میشوند.

امروزه شایع ترین خیانت از سمت زنان چگونه اتفاق می‌افتد؟

فضای مجازی به دلیل سهولت در ارتباط با وجود فایده های زیاد میتواند رابطه هایی را نیز به صورت ناسالم به وجود بیاورند که کانون  خانواده و اصل تعهد را تهدید میکند .

خدمات تلفنی و آنلاین مرکز مشاوره خانواده و روانشناسی آویژه

هدف مرکز مشاوره و روانشناسی آویژه از ارائه اطلاعات لازم در زمینه مشکلات روانی، افزایش آگاهی شماست تا با توسعه دانش خود، جهت ارتقا و بهبود کیفیت زندگی خود، گامی مهم بردارید. لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .

در این راستا مرکز مشاوره خانواده و روانشناسی آویژه خدمات متنوعی را در زمینه مشاوره خیانت به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد.

منبع: Betrayal: a psychological analysis

براي مشاوره در زمينه راه های اثبات خیانت زن چیست؟

از مشاورين مشاوره خانواده و روانشناسي آويژه از سراسر کشور

با 09353000102 تماس بگيريد

همه روزه از ساعت 8 صبح تا 1:00 شب 

حتي ايام تعطيل

 

نظرات

- 2 نظر:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

براي تماس با مشاور کليک کنيد!

اینستاگرام

مشاهده

برای طرح سوالات خود ما را در اینستاگرام دنبال کنید

واتس اپ

شروع گفتگو

مشاوره برای هموطنان خارج از کشور