کانال تلگرام اخبار نظام وظیفه آویژه

برای دسترسی آسانتر به مطالب سایت به کانال تلگرام روانشناسی آویژه بپیوندید (کلیک کنید).

مشاوره زناشویی و زندگی مشترک

روابط زناشویی و زندگی مشترک یکی از خدمات ارائه شده توسط متخصصان بهداشت روان است . رابطه زناشویی یک ارتباط در قالبی خاص از روابط انسانی است . رابطه زناشویی با روابط دیگر انسانی تفاوتی بسیار دارد . در این رابطه ابعاد زیستی ، معنوی ، اجتماعی و عاطفی به شراکت گذاشته می شوند . در یک مشاوره زناشویی و زندگی مشترک موفق می بایست به تمام این ابعاد توجه خاصی شود . مشاوره زناشویی و زندگی مشترک مستلزم به وجود آوردن ثبات بین تعامل زوجین است . رابطه زوجی که به سمت پویایی در جریان باشد . می بایست پیش بینی پذیر و منعطف باشد . رابطه ی زناشویی به زمانی خاص نباید محدود شود . مربوط به موقعیت خاصی نیز نیست . در کلیه زمن ها و موقعیت های افراد نمود پیدا میکند .

چرا مرکز مشاوره ی و زندگی مشترک آویژه

مرکز مشاوره و زندگی مشترک آویژه سعی می کند برای افرادی که دید و نگرش متفاوتی دارند آینده ای مشترک ترسیم کند . رابطه ی زوجین نیازمند پشتیبانی است . زوجین می بایست بدانند از نیاز های خود آگاهی کسب کنند . آخرین چیزی که می توانند به آن فکر کنند خود محوری است . مشاوره ی زناشویی و زندگی مشترک آویژه بین نیاز های افراد درگیر رابطه زناشویی تعادل ایجاد میکند . هر عضو یک زندگی مشترک می تواند هویت و فردیت خود را حفظ کند .

در عین حال به خاطره خانواده و زندگی که برای آن سرمایه گذاری کرده است نباید فردیت خود را تباه کند . زندگی مشترک نیز دارای مراحل و سیر تکاملی است . این رابطه معمولا از دوره ی نامزدی آغاز می گردد و با شور و شوق اولیه به پیش میرود . گاهی سرخوردگی و همکاری و سازش را تجربه می کند و بهترین حالت به درک متقابل و پختگی منجر میشود . مرکز مشاوره ی زناشویی و زندگی مشترک آویژه سعی بر این دارد که مهارت های لازم را در اختیار زوجین قرار دهد تا رسیدن به مرحله بعدی زندگی کم هزینه تر شود .

مشاوره زناشویی و زندگی مشترک تلفنی

مشاوره زناشویی و زندگی مشترک تلفنی راهی برای یاری رساندن که به زوجین درگیر مشکلات زناشویی . رضایت زناشویی آنها را افزایش دهد و زمینه را برای بروز مشکلات حاد تر از جمله طلاق کاهش دهد . ریشه ی بسیاری از مشکلات زوجین عدم مهارت کافی برای مدیریت زندگی است . این مدیریت می تواند در عرصه های مختلف خود را نشان دهد . عرصه های روابط عاطفی ، روابط خانوادگی ، تعامل مشترک و روابط جنسی از مهمترین آنهاست .

ریشه بسیاری از این مشکلات عدم وجود همین مهارت ها است که بسیاری از آنها پیچیده نیز نیستند . این مهارت ها از طریق مشاوره ی زناشویی  و زندگی مشترک تلفنی نیز قابل فراگیری است . مهارت هایی مانند گوش دادن فعالانه ، توجه به نیاز های همسر ، توانایی مذاکره بجای تهدید کردن و گفت و گوی صادقانه گوشه ای از این مهارت ها است .

باورهای مهم در مشاوره زناشویی و زندگی مشترک آویژه

ما در مشاوره زناشویی و زندگی مشترک آویژه بر این باوریم که برخی تعارض های زوجین ریشه در شناخت و طرح واره های اولیه آنها دارد . زوج هایی که با انواع مشکلات تعاملی به روانشناس مراجعه می کنند اغلب در دام افکار منفی تحریف های شناختی خود گیر کرده اند . آنها به جای اینکه مشکلات خود را بی واسطه ، صریح و واضح بیان کنند آن را وسیله ای برای زیر سوال بردن طرف مقابل می بینند . یا از سوی دیگر در لفافه بیان می کنند . اغلب این رفتار ها را باید در تجربیات اولیه زندگی جستجو کرد .

همین امر به نحوی بر کنش و واکنش تاثیر می گذارد . زوج ها در بیشتر مواقع با خود واقعی همسر تعامل و مذاکره نمیکنند . به جای آن به یک تصویر کلیشه ای که از او در ذهن خود ساخته اند پاسخ میدهند . بر فرض مثال همسر از شوهر خود تصویری بی منطق و لجوج دارد بر اساس همین تصویر ذهنی استدلال میکنند که اگر این خواسته را بیان کنند با فلان واکنش منفی روبرو خواهد شد . بر همین اساس رفتار های همسر در قبال شوهر از این الگوی نامطلوب پیروی میکند .

مرکز مشاوره زناشویی و زندگی مشترک آویژه

مرکز مشاوره زناشویی و زندگی مشترک آویژه علاوه بر مسائل فوق به این نتیجه رسیده است که اغلب زوجین سعی میکنند همسرشان را مطابق میل خود تغییر دهند . اینگونه از او فردی دوست داشتنی بسازند . اما این ، فرآیندی معیوب است زیرا با پذیرش در تقابل است و پیامد آن افسردگی ، ناامیدی و درماندگی است . مشاوره زناشویی و زندگی مشترک فرض را بر این میگذارد که عدم مهارت های درست زندگی کردن مساوی با افزایش درگیری و تنش و در نتیجه کاهش رضایت مندی از زندگی است .

مرکز مشاوره زناشویی و زندگی مشترک امروزه به یکی از خدمات ضروری جامعه تبدیل شده است . چه زمانی که زوجین در طی فرآیند ساختن یک زندگی مشترک هستند و چه زمانی که به این نتیجه رسیده اند که ادامه ی زندگی آنها به صلاح نیست .

در مرکز مشاوره زناشویی تلفنی و حضوری آویژه شما میتوانید خدماتی نظیر این موارد را دریافت کنید :

  • مهارت های پایه زناشویی
  • مهارت مذاکره و حل مساله
  • مدیریت خشم و تنش
  • کمک به درک متقابل و روند های مشکل زا
  • شناسایی و تشخیص مسائل و قواعد ناکارآمد
ویژگی های رابطه جنسی رضایت بخش چیست؟

رابطه جنسی رضایت بخش و 10 نکته کلیدی که باید بدانید؟

رابطه جنسی رضایت بخش چه ویژگی هایی دارد؟ داشتن رابطه جنسی رضایت بخش امتیاز مهمی برای بقای زندگی زناشویی است. سوال اینجاست که آیا از رابطه جنسی خود با همسرتان راضی هستید؟ به نظر شما داشتن یک رابطه جنسی رضایت بخش چه تاثیری در بقای زندگی شما دارد؟ چند درصد…

شرایط شروع رابطه جنسی یست؟

مراحل شروع رابطه جنسی برای مردان و زنان چگونه است؟

شروع رابطه جنسی نیازمند چیست؟ شروع رابطه جنسی نیاز به آمادگی دو طرف و البته مهارت مرد و زن دارد. ولی اگر درست و اصولی باشد به شما اطمینان می دهیم که زندگی پایداری خواهید داشت. باورتان نمی شود؟ می دانستید در ایران مهم ترین علت طلاق زوجین بعد از مسائل…

حل اختلافات زناشویی

حل اختلافات زناشویی چگونه ممکن است؟

اختلافات زناشویی را چگونه حل کنیم؟ حل اختلافات زناشویی نسبت به نوع مشکل و البته عواملی نظیر فرهنگ طرفین، سن سطح تحصیلات و همچنین سطح اجتماعی دوطرف میتواند متفاوت باشد. گاهی حل اختلافات زناشویی باید بین خود زن و شوهر صورت بپذیرد. چون بهترین نوع حل و فصل کردن مسائل…

نیازهای عاطفی

اصلی ترین نیازهای عاطفی زنان چیست؟

اهمیت به نیازهای عاطفی زنان مهم است! نیازهای عاطفی زنان چه چیزهایی هستند؟ نیازهای عاطفی زنان شامل بخش های زیادی است که از دیدگاه مشاوره روانشناسی چند مورد از آنها عبارت اند از: حس دیده شدن احساس امنیت احساس آرامش یکی از مهم ترین آنها احساس زیبای عاشق شدن است. زن…

روابط عاطفی

چگونه روابط عاطفی زن و شوهر بهتر می شود؟

روابط عاطفی زن و شوهر یکی از پایه های اصلی زندگی زناشویی است. زندگی زناشویی برای رسیدن به اوج خود نیازمند سه فاکتور مهم است. روابط عاطفی تعهد صمیمیت هریک از این فاکتور ها بسیار مهم هستند و هیچ کدام بر دیگری ارجحیت ندارند. زمانی که هرکدام از اینها به…

زندگی زناشویی

انتظارات زنان از مردان در زندگی زناشویی چیست؟

انتظارات زنان از مردان منطقی است؟ انتظارات زنان از مردان چیست؟ آیا زنان نیز مانند مردان حق دارند از همسر آینده شان توقعاتی داشته باشند. قطعا همینطور است. زنان نیز قبل و بعد از ازدواج از همسرانشان انتظاراتی دارند. انتظارات زنان از مردان بستگی به عوامل مختلفی دارد.

انتظارات مردان

انتظارات مردان از زنان در رابطه زناشویی چیست؟

شاید باور نکنید اما در جامعه کنونی انتظارات مردان از زنان شکل تازه ای به خود گرفته است. در گذشته تنها توقع شوهران از همسرانشان، خانه داری و بچه داری بود، اما با گذشت زمان و ورود زنان به اجتماع، این انتظارات بیشتر شده است.

روابط زناشویی

آموزش روابط زناشویی قبل و بعد از ازدواج

آموزش روابط زناشویی از مهم ترین و کاربردی ترین مهارت هایی است که در زندگی وجود آن احساس میشود. روابط زناشویی و مشاوره ازدواج همان طور که از نام آن پیداست به آن دسته از مهارت ها و توانمندی هایی اشاره میکند که نحوه برقراری روابط صحیح و سالم زن…

دلزدگی زناشویی,دلیل دلزدگی زناشویی,

دلیل دلزدگی زناشویی چیست ؟

دلزدگی زناشویی وضعیت غیر مطلوبی است که در اکثر زوج ها پس از شروع زندگی مشترک اتفاق می افتد . دلزدگی زناشویی مسئله ای نیست که برای رخ دادن آن زمان خاصی را تعیین کرد . یا به یک اتفاق خاص نمیتوان آن را نسبت داد . مثلا هیچ وقت…

براي تماس با مشاور کليک کنيد!

اینستاگرام

مشاهده

برای طرح سوالات خود ما را در اینستاگرام دنبال کنید

واتس اپ

شروع گفتگو

مشاوره برای هموطنان خارج از کشور