کانال تلگرام اخبار نظام وظیفه آویژه

برای دسترسی آسانتر به مطالب سایت به کانال تلگرام روانشناسی آویژه بپیوندید (کلیک کنید).

اینستاگرام آویژه

مطالب ما را در اینستاگرام دنبال کنید ( کلیک کنید)

13 نکته کلیدی برای درمان بی میلی زنان به رابطه زناشویی

نشانه های بی میلی
3.4/5 - (29 امتیاز)

علت بی میلی زن به شوهر چیست؟

هر رابطه جدید با وعده عشق، صمیمیت و محبت آغاز می شود. اما با گذشت زمان، ابراز عشق کمتر میشود و این اشتیاق افسار گسیخته میتواند کمرنگ شود. عوامل مختلفی میتوانند باعث بی میلی و سردی زن و شوهر شود. مسئولیت های جدید، تغییر اولویت ها، تغییرات بیولوژیکی و فیزیولوژیکی از جمله این دلایل هستند.

آیا در رابطه خود در چنین وضعیتی هستید؟ آیا ممکن است همسر شما به یک زن بی احساس تبدیل شده و با دلسردی با شما رفتار میکند؟ او از ابراز دوست داشتن و رابطه زناشویی پرهیز میکند؟ اگر فکر میکنید که همسرتان عمداً از صمیمیت و ابراز علاقه و رابطه جنسی جلوگیری می کند، ممکن است زمان آن فرا رسیده باشد که امور را در دست خود بگیرید تا رابطه خود را دوباره احیا کنید. به این منظور و قبل از هر چیز باید علت سرد شدن زن از مرد را بدانید.

علت سرد شدن زن از رابطه زناشویی با همسرش

در واقع اولین قدم برای رسیدگی به بی میلی زنان به رابطه زناشویی این است که بفهمید چرا همسرتان از شما دوری میکند. با بررسی هر رابطه ای احتمالا به دلایل مختلفی برخورد میکنید، اما به طور کلی علت بی توجهی زن به شوهرش را میتوان در موارد زیر خلاصه کرد:

1. ارتباط عاطفی از هم گسیخته

یک دلیل عمده برای بی میلی زن به مرد نبودن ارتباط عاطفی عمیق است. اگر همسرتان به طور مداوم از صمیمیت و برقراری ارتباط جنسی با شما اجتناب میکند، توجه به پیوند عاطفی که با همسرتان دارید، میتواند نقطه شروع خوبی باشد. در واقع ممکن است کمبود رابطه جنسی تمرکز شما را برای صمیمیت جسمی تغییر داده باشد در حالی که عدم صمیمیت عاطفی ممکن است همسرتان را از ایده برقراری رابطه جنسی دور کند.

پس میتوان گفت فقدان ارتباط عاطفی می تواند ایجاد صمیمیت جسمی را برای زنان حتی با شریک زندگی خود دشوار کند. بنابراین، ایجاد و حفظ یک رابطه عاطفی نه تنها برای زندگی جنسی قوی بلکه برای سلامت کلی رابطه زناشویی نیز بسیار ضروری است.

اگر نیاز به اطلاعات بیشتر در مورد برخور با زن خیانتکار دارید، لطفا کلیک کنید.

2. رابطه جنسی معمول و یکنواخت

گاهی دلیل سرد شدن زن در رابطه جنسی این است که در رابطه جنسی هیچ چیز جدید و هیجان انگیزی وجود ندارد. این امر به ویژه در مورد زوج های 40 تا 50 ساله یا کسانی که بیش از 10-15 سال ازدواج کرده اند بیشتر صدق می کند. در واقع به گفته بسیاری روانشناسان و مشاوران این یکنواختی میتواند دلیل اصلی خیانت زن باشد. اگر بارها برای از بین بردن این سردی و یکنواختی رابطه زناشویی تلاش کردید اما بی نتیجه بوده حالا وقت آن رسیده که از مشاوره خیانت و مشاوران خانواده استفاده کنید.

این کاملا طبیعی است که رابطه جنسی پس از ازدواج یکنواخت میشود و حتی گاهی شاهد بی میلی به رابطه جنسی هستیم. به خصوص اگر هر دو شریک زندگی برای روشن نگه داشتن آتش عشقشان تلاش نکنند. اگر در زندگی جنسی شما جایی برای آزمایش موقعیت های جدید، پوشیدن لباسهای جدید و… وجود نداشته باشد، این احتمال وجود دارد که همین روال رابطه جنسی خسته کننده و طاقت فرسا برای همسرتان ادامه یابد و او از هرگونه تماس بدنی اجتناب کند.

پس سعی کنید تجربه های سرگرم کننده و پرماجرا داشته باشید، تا همسرتان نتواند در برابر شما مقاومت کند. حتی زن و شوهرهای 40 ساله نیز اگر به این ترتیب عمل کنند، می توانند یک زندگی جنسی پر رونق داشته باشند.

3. از بین رفتن اعتماد 

گاهی سرد شدن همسر در رابطه به این دلیل است که زن احساس کند با مردی زندگی میکند که به اعتمادش خیانت میکند. مطمئناً چنین زنی تمایل کمتری به برقراری ارتباط عاطفی و جسمی با همسرش دارد. اگر در یک زندگی مشترک نشانه های سرد شدن زن دیده شود و شاهد سرد شدن زن در رابطه جنسی هستید، یک قدم به عقب برگردید و تحلیل کنید که چه اشتباهی از شما سر زده که همسرتان دیگر نمیتواند به شما اعتماد کند.

همسرم از گذراندن وقت با من پرهیز می کند. اگر این یک نگرانی واقعی برای شماست، از خود بپرسید آیا هیچ وقت خیانت یا اشتباهی کرده ام که لایق بی میلی و سردی روابط عاطفی باشم؟؟

4. او واقعاً خسته است

حتی با وجود تمام ابزارها و کمک های موجود، زنان مدرن دل مشغولی های زیادی دارند. که همین نگرانی ها میتواند زمینه ساز بی میلی زنان به رابطه زناشویی باشد. رسیدگی به مسئولیت های خانگی و حرفه ای، کار ساده ای نیست. در این حالت، میتوانید با کمی حفظ فاصله، برای کاهش استرس و فشار، زندگی جنسی خود را تغییر دهید و گامی در جهت درمان بی میلی زنان به رابطه زناشویی بردارید.

در این وضعیت به وضوح می بینید که او بیش از حد کار کرده و از صمیمیت جلوگیری می کند. ممکن است زمان آن فرا رسیده باشد که مسئولیت پذیری بیشتری داشته باشید و اجازه دهید همسرتان برای خودش وقت بگذارد. او را در یک روز اصلا نگران کنید و یا او را به یک تعطیلات خوب دو نفره ببرید تا یکنواختی را از بین ببرید و آرامشی را که واقعا لازم دارد و شایسته اش است به او بدهید. آیا میدانید 15 دلیل اصلی خیانت های زناشویی چیست؟ برای خواندن مقاله کلیک کنید.

5. وجود روابط فرا زناشویی 

اگر بی میلی زن به شوهر ناگهان بروز کرد، این احتمال وجود دارد که همسرتان با فرد دیگری رابطه داشته باشد. این یکی از نشانه های خیانت زنان است، و اگر احساس شما به شما بگوید رابطه شما تغییر کرده و چیزی عجیب است، ممکن است همسرتان از نظر جنسی یا احساسی به فرد دیگری وابسته شده باشد. یا ممکن است همسرتان به خیانت شما مشکوک باشد؟ اگر همسرتان از صمیمیت اجتناب کند، این می تواند راه تنبیه شما برای خیانت به همسر باشد. اگر چیزی برای پنهان کردن ندارید، این را با او در میان بگذارید. اما اگر این کار را انجام دادید، بهتر است که سعی کنید جبران کنید و امیدوار به بخشش باشید.

6. همسرت از بدن خود ناراضی است

ازدواج، حاملگی، زایمان، همراه با دریایی از تغییرات هورمونی در مراحل مختلف زندگی، میتواند باعث افزایش وزن و تغییر در خانم ها شود. نارضایتی از پوست و زیبایی خود و شرمساری از اضافه وزن یکی از دلایل اصلی است که باعث سرد شدن زن در رابطه جنسی میشود. او تصویری را که در آینه میبیند دوست ندارد و این هرگونه میل جنسی برای رابطه جنسی را فرو می نشاند.

همسر شما از صمیمیت اجتناب میکند زیرا احساس میکند برای شما جذابیتی ندارد. اگر همسرتان چنین مرحله ای را پشت سر میگذارد، شما باید از او حمایت کنید و اطمینان حاصل کنید که احساس اطمینان میکند، مهم نیست که بدنش چه تغییراتی را پشت سر گذاشته است. همراه او باشید و او را متقاعد کنید که هنوز فکر میکنید او به زیبایی روزی است که برای اولین بار با او ملاقات کرده اید. پیشنهاد میکنیم مقاله چگونگی تشخیص خیانت را مطالعه کنید.

7. مشکلات خانوادگی 

طبق غریزه ذاتی لانه سازی، زنان به طور طبیعی توجه خود را به خانواده و بچه ها معطوف می کنند، و این ممکن است به نوبه خود بر فضای ذهنی وی که میتواند به شما و خواسته های جنسی شما مربوط باشد، تأثیر بگذارد. اگر مشکلات اساسی دیگری از قبیل محدودیت های مالی وجود داشته باشد، این استرس میتواند علت بی میلی زنان به رابطه زناشویی باشد. شما میتوانید در حل چنین موضوعاتی به همسرتان کمک کنید. این کار برای آرامش خاطر او  و بازگرداندن اشتیاق به اتاق خواب شما بسیار مفید است.

8. عدم رعایت بهداشت فردی

به زمانی که قرار ملاقات داشتید فکر کنید. به احتمال زیاد، شما بسیار تلاش کردید تا لباس مناسب بپوشید، خوب به نظر برسید، بوی خوبی داشته باشید و آراسته باشید. اگر این ازدواج باعث شده است که بهداشت شخصی خود را فراموش کنید، احتمالا دلیلی بر سرد شدن همسر در رابطه و پرهیز از صمیمیت است. و شما واقعاً نمیتوانید او را سرزنش کنید. بنابراین نقایص خود را برطرف کنید، لباس آراسته بپوشید، برای او مقداری ادکلن بزنید و…

9. افسردگی یا مسائل بهداشت روان

یک مسئله اساسی و روانشناختی کشف نشده، میتواند میل جنسی را تحت تأثیر قرار دهد و باعث بی علاقگی به همسر و زندگی مشترک شود. به عنوان مثال، افسردگی و همچنین داروهایی که برای کنترل آن استفاده میشود، میتواند به رابطه زناشویی فرد آسیب برساند. در چنین مواردی، باید همراه همسرتان باشید و دست همسرتان را در این سفر فوق العاده پر چالش بگیرید. در نهایت وقتی مشکلات برطرف شوند، رابطه شما  قویتر و سالم تر میشود. برای خواندن مقاله دلایل خیانت زنان متاهل لطفا کلیک کنید.

10. مشکلات اساسی سلامت جسمی

درست مانند سلامت روان، عدم سلامت جسمی نیز دلیلی برای بی میلی زنان به رابطه زناشویی است. یک بیماری جسمی تشخیص داده نشده و زمینه ای نیز میتواند دلیل رفتار سرد زن باشد.

به عنوان مثال، در یک مورد با یک زن 28 ساله مواجه شدیم که میخواست از یک زندگی جنسی خوب با همسرش لذت ببرد، اما درد و ناراحتی ناشی از خشکی واژن ادامه کار را برای او دشوار می کرد. بیماریهایی مانند آندومتریوز، فیبروم رحم، درد لگن و… میتواند لذت بردن از رابطه جنسی را برای زنان دشوار کند در نتیجه باعث سرد شدن زن در رابطه جنسی میشود. این باعث می شود که آنها از صمیمیت جسمی دوری کنند. اگر فکر میکنید همسرتان به دلیل یک بیماری زمینه ای از صمیمیت جلوگیری میکند، بهتر است در اولین فرصت به دنبال کمک پزشکی باشید. آیا اعتماد بعد از خیانت درست است؟ برای اطلاعات بیشتر کلیک کنید.

11. بچه ها به یک اولویت تبدیل شده اند

همسر شما ممکن است آنقدر در تربیت بچه ها غرق شده باشد که رابطه اش با شما جز اولویت های آخرش باشد. این میتواند منجر به بی مهری زن به شوهر شود. اگر این دلیل اجتناب همسرتان از رابطه جنسی است، شما باید اهمیت صمیمیت بین یک زن و شوهر را برای یک ازدواج شاد و سالم به او گوشزد کنید. شاید او برای اولین بار چیزی را درک نکند، اما اگر به تلاش خود ادامه دهید، میتوانید با سرد شدن رابطه جنسی مقابله کنید. تا در نهایت او نیاز به حفظ تعادل بین نقش های مادر و همسر را درک کند.

12. شما نیازهای جنسی او را تأمین نمیکنید

یک دلیل دیگر برای بی میلی زن به شوهر این است که نیازهای جنسی او برطرف نمیشود. کمی به رابطه خود دقت کنید و ببینید چقدر برای لذت همسرتان سرمایه گذاری میکنید. فراموش نکنید که برای شروع هرگز دیر نیست. نیازهای او را برآورده کنید و خودخواهی را متوقف کنید! رابطه جنسی یک تجربه است که هر دو شریک باید به طور مساوی از آن لذت ببرند.

برای یادگیری رازهای رابطه جنسی که همه زنان دوست دارند، وقت بگذارید. به چیزهایی که او را به وجد میاورد توجه کنید و همان کارها را تکرار کنید. خواهید دید که رابطه شما تغییرات مثبتی خواهد داشت.

13. شما قادر نیستید با او وقت بگذرانید

ممکن است چنان درگیر کار یا دوستان خود شده باشید که وقت با کیفیتی را با همسرتان نمیگذرانید که این بی توجهی علت عمده بی میلی زن به شوهر است. کمبود وقت و توجه به طور طبیعی باعث میشود که در ازدواج فاصله ایجاد شود، که زندگی جنسی شما را نیز متضرر خواهد کرد.

می توانید با برنامه ریزی تاریخ های خاص و تعطیلات کوچک، امور را تنظیم کنید تا بتوانید بدون نگرانی در مورد کار، امور مالی، بچه ها و چیزهای دیگر روی یکدیگر و روابط خود تمرکز کنید. یادتان باشد بهترین راه برای مقابله با زن بی علاقه به زندگی توجه و محبت است.

در نهایت باید گفت بی میلی زن به مرد میتواند یک معمای سخت باشد. در حالی که برخی از عوامل اساسی را میتوان با رویکرد و طرز فکر صحیح از بین برد، اما برخی دیگر میتوانند برای کل رابطه آسیب زا باشند. به هر حال، بهترین کار برای مقابله با بی توجهی زن به شوهرش این است که با یکدیگر همکاری کنند تا این عشق و شور به ازدواجشان بازگردد. در صورت مشاهده نشانه های سرد شدن زن از مرد، در مورد عدم صمیمیت با او صحبت کنید و با هم، به عنوان یک تیم، مشکلات خود را حل کنید. اگر در مورد گذشت از خیانت سردرگمید لطفا مقاله بخشیدن خیانت را مطالعه کنید.

سوالات متداول

علت بی میلی زن به مرد چیست؟

بیماری جسمی یا روحی مثل افسردگی، خستگی و مسئولیت های زیاد، نارضایتی از ظاهر، مشکلات خانوادگی و… از دلایلی است که میتواند منجر به بی میلی زنان شود.

در مواجهه با سرد شدن زن در رابطه جنسی باید چکار کنیم؟

بهترین کار صحبت کردن درباره سردی رابطه و تلاش برای پیدا کردن راه حل مناسب است.

آیا سرد شدن زن از همسرش نشانه ی خیانت است؟

اگر سرد شدن زن ناگهانی و بدون هیچ دلیلی باشد و سایر نشانه های خیانت هم دیده شود، این احتمال وجود دارد.

خدمات تلفنی و آنلاین مرکز مشاوره خانواده و روانشناسی آویژه

لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .

در این راستا مرکز مشاوره خانواده و روانشناسی آویژه خدمات متنوعی را در زمینه مشاوره خیانت به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد .

براي مشاوره در زمينه 13 نکته کلیدی برای درمان بی میلی زنان به رابطه زناشویی

از مشاورين مشاوره خانواده و روانشناسي آويژه از سراسر کشور

با ۰۲۱۶۲۹۹۹۰۶۶ تماس بگيريد

 

نظرات

- 8 نظر:

  1. سلام خانم دکتر من زن دارم که در سن کمی ازدواج کردیم و صاحب دو پسر هستیم زنم حدود دوسالی است خیلی بامن و بچه ها سرد شده و به هر بهانه ای به خانه پدریش میرود و قهر میکند میدانم خیانت میکند ولی به خاطر بچه ها میگم گناه دارن نمیدانم چه کار کنم هرچه بهاش صحبت میکنم فایده ندارد بیشتر وقتهای که پیش من است با دوست هایش وقت میکذراند و من و بچه ها در اولویت زندگیش نیستیم ممنون میشم جواب بدید

  2. زنان برای مهریه وتملیک (نصف دارایی مرد)نسبت به مردان بی میل می شوند

  3. سلام .. وقت بخیر خانم دکتر
    همسر من بعد از زایمان کلا دچار سرد مزاجی شده یعنی زایمانش شروع شد با شیوع کرونا … بعدش کلا توی دو سال بیش ۵ بار رابطه نداشتیم انواع بهانه ها کرونا ، بچه ، خسته هستم ، افسردگی بعد از زایمان دارم ، و …. میاره
    تا من نخوام اصلا دیگه میلی به رابطه جنسی نداره … وقتی رابطه برقرار می کنه میخواد زود تموم بشه …
    دیگه موندم چکار کنم توی زندگی هر چیزی خواسته تامین کردم ..

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

براي تماس با مشاور کليک کنيد!

آیا به مشاوره فوری نیاز دارید؟

 

مشاوره حضوری 👉

مشاوره تلفنی فوری👉