کانال تلگرام اخبار نظام وظیفه آویژه

برای دسترسی آسانتر به مطالب سایت به کانال تلگرام روانشناسی آویژه بپیوندید (کلیک کنید).

اینستاگرام آویژه

مطالب ما را در اینستاگرام دنبال کنید ( کلیک کنید)

7 دلیل مهم شکل گیری روابط فرازناشویی و پیامدهای این رابطه

روابط فرازناشویی و پیامدهای آن
4.3/5 - (3 امتیاز)

بدون توجه به شرایط زندگی و یا شرایط اقتصادی، ممکن است آدم های اطراف ما دچار روابط فرازناشویی شوند. گاهی اوقات از اینکه میفهمید یک نفر با اینکه همه چیز در زندگی اش به خوبی پیش میرود دچار اینگونه روابط میشود شوکه میشوید. اما نکته اصلی این است که چرا چنین روابطی شکل میگیرد؟

قطعا یک چیز در این میان اشتباه است که منجربه روابط فرازناشویی میشود. در ادامه چند دلیل برای توجیه روابط فرازناشویی آورده شده است.

علل روابط فرازناشویی

مشاوره حرفه ای تخصص ماست
شما میتوانید برای مشاوره و تراپی در زمینه 7 دلیل مهم شکل گیری روابط فرازناشویی و پیامدهای این رابطه با بهترین روانشناسان مرکز مشاوره خانواده آویژه تماس حاصل نمایید. ساعت پاسخگویی ۹ صبح الی ۱۲ شب.

برای مشاوره تلفنی فوری داخل کشور روی لینک زیر کلیک کنید.

مشاوره تلفنی فوری

جهت مشاوره برای هم وطنان خارج از کشور روی لینک زیر کلیک کنید.
هموطنان خارج از کشور

برای رزرو وقت مشاوره حضوری روی لینک زیر کلیک کنید.
رزرو جلسه مشاوره حضوری

مشاوران آویژه
پاسخگوی شما هستند

ازدواج زودهنگام

افرادی که در حدود بیست سالگی ازدواج میکنند، تقریبا در سن 35 سالگی به ثبات در زندگی خود میرسند. معمولا در این زمان از جایگاه اجتماعی خوبی برخوردار هستند و به رفاه نسبی ای در زندگی خود رسیده اند. اما در همین لحظه احساس میکنند که آنچنان که باید از زندگی خود لذت نبرده اند. به نوعی به قول خودشان جوانی نکرده اند. به همین خاطر به روابط فرازناشویی رو می آورند تا آن هیجانی که باید در 20 سالگی تجربه میکردند را الان تجربه کنند.

ازدواج زودهنگام یکی از دلایل روابط فرازناشویی
ازدواج زودهنگام یکی از دلایل روابط فرازناشویی

ازدواج کردن با معیارهای اشتباه

گاهی اوقات هم ربطی به زمان ازدواج کردن و شرایط زندگی ندارد. ممکن است شخصی در اوایل 30 سالگی خود ازدواج کند ولی باز هم به دنبال روابط فرازناشویی باشد. در این صورت باید ببینیم که در زندگی مشترکش چه مشکلی وجود دارد. یکی از این مشکلات ازدواج با معیارهای اشتباه هستند.

 • ازدواج بخاطر پول
 • ازدواج بخاطر موقعیت اجتماعی همسر
 • ازدواج بخاطر بالا رفتن سن
 • ازدواج به اصرار خانواده
 • ازدواج بر اساس معیارهای ظاهری
 • و …

از معیارهای اشتباه ازدواج می باشند که میتوانند به سرعت باعث پشیمانی فرد شوند. در این موقعیت که شخص زندگی خودش را از دست رفته میداند سعی میکند به روابط خارج از ازدواج روی بیاورد بدون اینکه پیامدهای روابط فرازناشویی را در نظر گرفته باشد.

ناتوانی در برخورد با تغییرات

قرار نیست که زندگی همیشه روی خوشش را به ما نشان دهد. در هر زندگی ای ممکن است شرایطی پیش بیاید و آن را از روال طبیعی اش دور کند. ورشکستگی، اختلافات زناشویی، مشکلات با خانواده همسر، بیماری های صعب العلاج همگی از مواردی هستند که رویه زندگی را تغییر میدهند. اگر یک نفر نتواند این موارد را در زندگی تحمل کند نتیجه اش روابط خارج از ازدواج میشود. شخص نمیتواند استرس ناشی از این تغییرات را تحمل کند و به دنبال این است که خودش را به نوعی آرام کند. ممکن است حتی به خیانت مجازی اکتفا کند ولی همین خیانت مجازی میتواند در آینده به یک رابطه فرازناشویی کامل منجر شود.

بچه دار شدن

بچه دار شدن میتواند به کلی زندگی شما را تغییر دهد. بسیاری از زوجین وقتی بچه دار میشود یادشان میرود که در ابتدا آنها زن و شوهر هستند و وظایفی نسبت به یکدیگر دارند. همین فراموش کردن وظایف و اهمیت کمتر به رابطه دو نفره باعث نارضایتی میشود. این موضوع بیشتر در خانم ها دیده میشود. آنها وقتی مادر میشوند دو برابر انرژی خود را صرف بچه میکنند. در این هنگام مرد احساس میکند که دیگر اهمیتی ندارد و فراموش شده است. او از این توجه کم، برای توجیه روابط فرازناشویی استفاده میکند و مرتکب خیانت میشود.

نارضایتی جنسی

شاید بتوان گفت یکی از مهم ترین علل روابط فرازناشویی همین نارضایتی جنسی باشد. بر اساس گفته روانشناسان خیلی از افراد مراجعه میکنند و میگویند با اینکه همسر خود را بسیار دوست دارند و عاشقش هستند ولی نمیتوانند از نیازهای جنسی خودشان بگذرند و وارد رابطه سه نفرهشده اند.

نارضایتی جنسی مهم ترین عامل روابط فرازناشویی
نارضایتی جنسی مهم ترین عامل روابط فرازناشویی

طلاق عاطفی

گاهی اوقات ممکن است یک زن و شوهر فقط با یکدیگر همخانه باشند. آنها صرفا در یک خانه زندگی میکنند بدون اینکه هیچگونه ارتباطی با یکدیگر داشته باشند. براساس تحقیقات بزرگترین عامل شکل گیری خیانت عاطفی نداشتن وقت از سوی زن و شوهر برای یکدیگر است. زوج هایی که هر دو شاغل هستند و به سختی کار میکنند نمیتوانند از لحاظ عاطفی با یکدیگر ارتباط خوبی داشته باشند. آنها با یکدیگر کمتر صحبت میکنند. همین کم صحبت کردن باعث میشود که دیگر حتی خبری از امور یکدیگر نداشته باشند.

مشاوره حرفه ای تخصص ماست
شما میتوانید برای مشاوره و تراپی در زمینه 7 دلیل مهم شکل گیری روابط فرازناشویی و پیامدهای این رابطه با بهترین روانشناسان مرکز مشاوره خانواده آویژه تماس حاصل نمایید. ساعت پاسخگویی ۹ صبح الی ۱۲ شب.

برای مشاوره تلفنی فوری داخل کشور روی لینک زیر کلیک کنید.

مشاوره تلفنی فوری

جهت مشاوره برای هم وطنان خارج از کشور روی لینک زیر کلیک کنید.
هموطنان خارج از کشور

برای رزرو وقت مشاوره حضوری روی لینک زیر کلیک کنید.
رزرو جلسه مشاوره حضوری

مشاوران آویژه
پاسخگوی شما هستند

نداشتن علایق مشترک

اگر شما هیچ وجه اشتراکی نداشته باشید به مرور زمان هر کدام علایق خود را دنبال میکنید. دیگر زمان کافی ای را با یکدیگر سپری نمیکنید. دنبال کردن جداگانه علایق فرصت این را به شما میدهد که با افراد دیگر اشنا شوید و ممکن است در این میان مرتکب خیانت شوید و به روابط فرازناشویی روی بیاورید.

برای جلوگیری از خیانت همسر چه راهکارهایی وجود دارد؟ چکنم شوهرم بهم خیانت نکنه! برای پاسخ این سوالات پیشنهاد میکنیم مطلب پیشگیری از خیانت را مطالعه کنید.

پیامدهای روابط فرازناشویی

سرد شدن رابطه زن وشوهر

وقتی نمیتوانید نیازهای یکدیگر را برطرف کنید و یک نفر سوم وارد رابطه شما میشود طبیعی است که کم کم رابطه میان شما دو نفر سرد شود. وقتی که دیگر باهم زمان کمتری را سپری میکنید حرفی برای گفتن ندارید. همین موضوع باعث میشود که به رابطه خارج از ازدواج خود بیشتر وابسته شوید و از زندگی مشترکتان دور شوید

جر و بحث در خانه

وقتی که رابطه بین یک زوج سرد میشود و کمتر با یکدیگر ارتباط دارند هر موضوع کوچکی میتواند باعث شکل گیری یک جنجال بزرگ در خانه شود. آستانه تحمل دو طرف کاهش پیدا میکند و موضوعاتی را که قبلا به راحتی حل و فصل میکردند حالا تبدیل به مشکلات اساسی میشوند.

سرد شدن رابطه زن و شوهر و روابط فرازناشویی
سرد شدن رابطه زن و شوهر و روابط فرازناشویی

آسیب دیدن فرزندان

طبیعی است که وقتی یکی از والدین درگیر روابط فرازناشویی میشود وقت کمتری برای بچه های خود میگذارد. علاوه بر این وقتی فرزندان میبینند که رابطه بین پدر و مادرشان سرد شده است و مدام در خانه با یکدیگر جنگ و دعوا دارند باعث میشود که دچار مشکلات روانی متعددی شوند. بدتر از آن زمانی اتفاق می افتد که این رابطه لو میرود و زندگی از هم می پاشد. اینگونه فرزندان در آینده به بچه های طلاق تبدیل میشوند و معضلات خودشان را دارند.

چگونه از روابط فرازناشویی پیشگیری کنیم؟

بی گدار به آب نزنید!

بهترین اقدامی که میتوانید در جلوگیری از شکل گیری روابط فرازناشویی انجام دهید این است که با فرد درستی ازدواج کنید. اگر با همسرتان تفاهم داشته باشید از زندگی مشترکتان خسته نمیشوید و کمتر به این مسائل فکر میکنید. زندگی با کسی که با شما تفاهم دارد باعث میشود که از یکدیگر انرژی بگیرید و به دنبال روابط مختلف نروید.

برای رابطه خود وقت بگذارید

هیچ چیزی بدون تلاش بدست نمی آید. حتی اگر برای یکدیگر هم ساخته شده باشید باید برای رابطه تان وقت بگذارید. یکی از مواردی که افراد در توجیه روابط فرازناشویی خود بکار میبرند این است که همسرشان زمان کافی را به رابطه شان اختصاص نمیدهد. پیشرفت مالی و شغلی در زندگی مهم است ولی باید بتوانید بین این موارد با سایر جنبه های زندگیتان تعادل برقرار کنید.

سپری کردن زمان کافی در رابطه برای جلوگیری از روابط فرازناشویی
سپری کردن زمان کافی در رابطه برای جلوگیری از روابط فرازناشویی

به همسرتان کمک کنید

تقسیم کار در زندگی یکی از بهترین راهکارها برای جلوگیری از خیانت است. خیلی از مردها فکر میکنند همین که بیرون از خانه کار میکنند کافی است و سایر وظایف مانند نگهداری از بچه ها، کارهای خانه و موارد دیگر را به همسرشان واگذار میکنند. اما باید بدانید که این موارد مسئولیت های بسیار سنگینی هستند و نمیتوان به سادگی آنها را مدیریت کرد. بنابراین باید تقسیم کار صورت بگیرد تا هر دو طرف از زندگی مشترک رضایت داشته باشند.

از مشاور کمک بگیرید

مشاور در دو جا به کمک شما می آید.

 • در هنگام اختلاف میان زن و شوهر که میتواند یکی از علل روابط زناشویی باشد.
 • بعد از اتفاق افتادن خیانت و کمک در درمان روابط زناشویی

نقش مشاور در حل اختلافات زناشویی

همانطور که گفتیم یکی از دلایل شکل گیری روابط فرازناشویی مشکلات بین زوجین است. خیلی از اوقات زن و شوهر بلد نیستند که اختلافات خود را به صورت اصولی حل کنند. آنها بعد از یک جر و بحث بر سر یک موضوع تصمیم میگیرند که دیگر به آن فکر نکنند. به نوعی آن ها صورت مسئله را پاک میکنند و به دنبال راه حل نیستند. وقتی که این مشکلات روی هم انباشته میشود باعث میشود که یکی از طرفین به رابطه خارج از ازدواج فکر کند. مشاور به شما کمک میکند که مشکلات خود را ریشه یابی کنید و برای حل کردن آنها اقدام کنید.

نقش مشاور بعد از شکل گیری روابط فرازناشویی

خیانت یکی از بدترین اتفاقاتی است که میتواند در زندگی هر شخص روی بدهد. افرادی که برای مشاوره خیانت مراجعه میکنند سرشار از خشم، تنفر و احساسات منفی هستند. اما اگر این احساسات کنترل نشود، نه تنها کمکی به حل مشکل نمیکند بلکه آن را بدتر میکند. مشاور با سنجش شرایط زندگی شما بهترین راه حل را پیش پای شما میگذارد. این راه حل میتواند اقدام به طلاق و یا ریشه یابی علت خیانت و کمک به حل کردن آن باشد.

سوالات متداول

چرا روابط فرازناشویی شکل میگیرند؟

دلایل متعددی برای روابط فرازناشویی بیان شده است: مانند مشکل در برقراری ارتباط بین زوجین، مشکلات جنسی، عدم تفاهم بین زوجین و …

برای جلوگیری از ایجاد روابط فرازناشویی چه اقدامی میتوانیم انجام دهیم؟

انتخاب درست در زمان ازدواج، وقت گذاشتن برای رابطه، حل کردن مشکلات به صورت اصولی و تقسیم کار در خانه از موارد مهم برای جلوگیری از روابط فرازناشویی هستند.

در صورت شکل گیری خیانت مشاور چه کمکی به ما میکند؟

مشاور در دو حالت به شما کمک میکند، حل مشکلات و جلوگیری از خیانت، کمک در درمان خیانت.

خدمات مرکز مشاوره خانواده و روانشناسی آویژه

لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .

در این راستامرکز مشاوره روانشناسی آویژهخدمات متنوعی را در زمینهمشاوره خیانتبه شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد.

براي مشاوره در زمينه 7 دلیل مهم شکل گیری روابط فرازناشویی و پیامدهای این رابطه

از مشاورين مشاوره خانواده و روانشناسي آويژهاز سراسر کشور

با ۰۲۱۶۲۹۹۹۰۶۶ تماس بگيريد

نظرات

- 2 نظر:

 1. سلام دوستا من با نامزدم ۲۴ ساله هستیم هر دو دانشجو هستم تو یک خانه زندگی میکنم مدت شش ماه میشه رابطه جنسی نداریم و بخاطر اینکه رابطه جنسی نداریم سومین بار به خیانت میکند و رابطه جنسی برقرار میکنه واقعاا خیانت بیبنی خیلی سخته 😭😭 بخاطر رسم و سنت نمیتونم رابطه داشته باشم مگه تو که منو ارضا نمکنی بزار من از این جوانی ام لذت بیبرم و من نمیتونم رابطه نداشته باشم .
  با هیچ کسی نگفتم
  اصلا نمیدونم چی کار کنم خیلی حالم بد است 😭

 2. سلام من عاشق همسرم بودم
  جوري كه فكر ميكردم ما ليلي و مجنون هستيم كه متوجه خيانت همسرم شدم البته نه يكي دو روز بلكه يكسال
  در آن زمان من باردار بودم كه مچش رو تو خانه خودم با اون زن گرفتم تا قبلش انكار ميكرد
  خيلي عوض شده بود خيلي اذيت ميكرد من رو به خاطر اين زن و من هم به شدت عاشق بودم
  الان بعد از گذشت يكسال از بدنيا امدن فرزندانم نتوانستم فراموش كنم
  با توجه به اين كه مي دانم تا شش ماهگي بچه هام باهم رابطه داشتن و اصلا حال دلم خوب نيست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

براي تماس با مشاور کليک کنيد!

آیا به مشاوره فوری نیاز دارید؟

 

مشاوره حضوری 👉

مشاوره تلفنی فوری👉