کانال تلگرام اخبار نظام وظیفه آویژه

برای دسترسی آسانتر به مطالب سایت به کانال تلگرام روانشناسی آویژه بپیوندید (کلیک کنید).

اینستاگرام آویژه

مطالب ما را در اینستاگرام دنبال کنید ( کلیک کنید)

به نیاز عاطفی زنان چگونه باید پاسخ داد؟

نیاز عاطفی زنان
5/5 - (1 امتیاز)

سلام و درود خدمت شما همراهان عزیز؛ شاید شما هم این سوال را از خود پرسیده باشید که پاسخ  صحیح به نیاز عاطفی زنان چگونه باید باشد؟

امروز در نظر داریم که در این مقاله با شما دوستان عزیز درباره نیاز عاطفی زنان گفت و گو نماییم.

نیاز عاطفی زنان

وابستگی های عاطفی و نیاز عاطفی زنان سبب می شود که در زندگی مشترک، جام وفاداری به دست بانوان داده شود؛ این بدین معنی می باشد که بانوان نسبت به آقایان از نیاز عاطفی بیشتری برخوردار می باشند و از همین رو سعی در وفادار ماندن می کنند و از تنوع طلبی کمتری نسبت به آقایان برخوردار هستند؛ این تفاوت ها و مغایرت ها سبب می شود که زنان نیاز  و وابستگی عاطفی بیشتری را در خود جای دهند؛ اما در بیشتر مواقع آنقدر این نیاز ها را در خود پنهان می کنند که به مرور سبب می شود توانایی بروز ناراحتی ها و نیاز های عاطفی خود را از دست می دهند.

شاید به نظر نرسد، اما زنان مخلوقات بسیار ظریف، معصوم و بی دفاعی می باشند؛ در واقع باید نیاز عاطفی زنان را جدی گرفت؛ مخصوصا مردانی که به تازگی ازدواج کرده اند باید به همسر خود توجه بسیاری داشته باشند.

زنان ترجیح می دهند که نیاز های عاطفی خود را بروز ندهند؛ زیرا در کشور های جهان سومی نیاز عاطفی زنان یک نوع ضعف به حساب می آید که مردان از آن سو استفاده می کنند؛ در واقع شاید شما هم با مردانی مواجه شده باشید که نسبت به نیاز عاطفی زنان بی توجه بوده و یا از آن سو استفاده کنند؛ بنابراین بهتر است بدانید اگر مایل هستید زن شما سر حال و شاد باشد باید به نیاز های عاطفی وی توجه نمایید.


بیشتر بخوانید: غذاهای تحریک کننده زنان چیست؟


دلایل نیاز عاطفی زنان

 اگر شما یک مرد هستید، ممکن است از دلایل نیاز عاطفی زنان آگاه نباشید؛ اما اگر به مشاوره زناشویی و زندگی مشترک مراجعه نمایید؛ مشاوره خانواده انتخابی شما به خوبی دلایل نیاز عاطفی زنان را برای شما توضیح می دهد. همچنین وی می تواند به شما یاد دهد که چگونه به نیاز های عاطفی همسرتان توجه کنید؛ آسیب های عاطفی و روانی زنان دلایل بسیاری دارد، از جمله این دلایل شامل موارد رو به رو  می باشد: بی توجهی نسبت به زنان، تخریب شخصیتی زنان در بین دوستان و اطرافیانشان، خیانت به زنان، نادیده گرفتن قابلیت های آنان.

دلایل نیاز عاطفی زنان

رفع نیاز عاطفی زنان

 برای رفع نیاز عاطفی زنان راه های بسیاری  وجود دارد که می توان انجام داد؛ در اینجا تعدادی از راه های رفع نیاز عاطفی زنان را برای شما عنوان می کنیم:

  • توجه کردن به زنان
  • تقدیر از زحمات آنان
  • فراهم کردن نیاز های جسمی و روحی آنان
  • وفادار بودن به آنان تحت هر شرایط
  • اعتماد داشتن و ایجاد فضایی ایمن و مطمئن برای آنان.

علائم نیاز عاطفی زنان

 شاید برای شما هم سوال شده باشد که چگونه می توان علائم نیاز عاطفی زنان را متوجه شد؛ بهتر است بدانید زنان سعی دارند که نیاز های عاطفی خود را از دیگران مخفی نمایند؛ درواقع، اکثر زنان از این موضوع واهمه دارند «که دیگران یا همسران آن ها پس از آشکار شدن نیاز های عاطفی آنان، آن ها را به طرز عجیب و ناشایستی قضاوت کنند»؛ البته بهتر است بدانید که این ترس و واهمه از کودکی با آنان همراه شده و تا بزرگسالی ادامه می یابد؛ در بیشتر مواقع این شیوه های تربیتی نادرست «توسط والدین» است که ، ترس و واهمه را به فرزندان انتقال می دهد.


بیشتر بخوانید: وظایف مرد در رابطه زناشویی چیست؟


بر طرف کردن نیاز عاطفی زنان

راه های بسیاری برای بر طرف کردن نیاز عاطفی زنان وجود دارد؛ اما اولین راه برای بر طرف کردن نیاز های عاطفی زنان این است که به یک مشاوره خانواده مراجعه نمایید؛ البته بهتر است بدانید که مراکز مشاوره روانشناسی بسیاری در این راستا وجود دارند اما بهتر است که شما برای انتخاب یک مشاوره با تجربه، حتما در مورد مرکز درمانی مورد نظر خود تحقیق کرده و از مجوز درمانی مرکز، اطمینان حاصل نمایید. مشاوران زنان به راحتی می توانند  در برطرف کردن نیاز های عاطفی زنان کمک به شما کنند؛ بدین صورت که شما و همسرتان می توانید با چند جلسه مراجعه به مشاوران زنان، از آنان بخواهید که در شناخت نیاز های عاطفی همسرتان به شما کمک کرده و به شما مشاوراتی جهت بر طرف کردن نیاز های ایشان دهند.


بیشتر بخوانید: دلیل دلزدگی زناشویی چیست ؟


علائم نیاز عاطفی زنان

انواع نیاز عاطفی زنان

 بعضی از بانوان درون گرا هستند؛ به این شکل که در رابطه، احساسات عاطفی خود را بروز نمی دهند و سعی دارند که ناراحتی ها و نا رضایتی های خود در رابطه را پنهان کنند؛ «در برخی موارد ممکن است حجب و حیای زن، سبب شود که نیاز های عاطفی خود را مخفی کند» اما مردان این چنین نیستند و به راحتی ابراز نارضایتی می کنند؛ در این قسمت انواع نیاز های عاطفی زنان

را برای شما عزیزان عنوان کرده و شرح می دهیم:

  • نیاز های روحی
  • نیاز های جسمی
  • نیاز های جنسی

حالا به سراغ توضیحات موارد ذکر شده می رویم:


بیشتر بخوانید: دلیل خیانت در روابط زناشویی چیست؟


نیاز های روحی زنان

منظور از نیاز های روحی یک زن، این است که به سادگی از دلتنگی ها، ناراحتی ها، غم ها و غصه های او گذر نکنید؛ در زندگی، نیاز هایی همچون خوراک، پوشاک، و مسکن به تنهایی مهم نیستند؛ «نه اینکه کلا این نیاز ها را بخواهیم نادیده بگیریم، نه؛ بلکه ما می گوییم که نیاز های مهمتری هم وجود دارند که به زنان کمک می کنند تا زندگی را برای همسرانشان دلچسب تر، شیرین تر و شاد تر کنند».

یکی از انواع نیاز عاطفی زنان، نیاز های روحی می باشد؛ البته بهتر است بدانید زنان تشنه نیاز هایی همچون احترام، امنیت، تعلق، دوست داشتن، خود شکوفایی، تقدیر و تشکر و خوب دیده شدن هستند بنابراین اگر یک مرد بتواند به همسر خویش احترام گذاشته و او را دوست بدارد، «او را متعلق به خود بداند و به او توجه کند» و اجازه رشد و شکوفا شدن را به وی بدهد؛ به مرور زمان زن نیاز های روحی که دارد بر طرف می شود.

نیاز های جسمی زنان

نیاز های جسمی نیاز هایی می باشد که شما در اطراف خود می بینید؛ نیاز های جسمی شامل موارد رو به رو می شود: اینکه یک مرد بتواند وسایل و لوازم آرامش همسر خود را فراهم کند، در سختی ها وی را حمایت کرده و بار مشکلات را به تنهایی روی دوش همسرش نگذارد، در مواقع خاص همسرش را در آغوش گرفته و او را آگاه کند که تحت هر شرایطی وی را رها نمی کند و…


بیشتر بخوانید: مهمترین مهارت های زندگی مشترک چیست؟


نیاز های روحی زنان

نیاز های جنسی زنان

اکثر شما خوانندگان عزیز با نیاز های جنسی آشنایی دارید اما بخاطر داشته باشید که در یک رابطه جنسی سالم، لذت بردن هر دو طرف از رابطه، بسیار مهم است بنابراین آقایان محترم بهتر است بدانند که نباید در اوج رابطه جنسی، هنگامی که همسرشان در حال نزدیک شدن به اوج لذت است رهایش کنند.

شاید شما هم جزو آن دسته مردانی باشید که لذت بردن شریک زندگی و جنسیتان برای شما خیلی مهم نیست و پس از به اوج رسیدن خویش دست از رابطه می کشید، اما بهتر است بدانید که اگر پس از رسیدن به اوج لذت خود، رابطه را تمام کنید و وسط راه همسرتان را به حال خود رها کرده و او را به لذتی که سزاوار اوست نرسانید، پس از مدتی نیاز های او بالا گرفته و دیگر از با شما بودن و رابطه جنسی با شما لذت نمی برد و حتی ممکن است دیگر تن به رابطه با شما ندهد.

پاسخ به نیاز عاطفی زنان

در برخی موارد این موضوع سبب شده که رابطه زوجین به طلاق کشیده شود؛ البته بهتر است از این موضوع آگاه باشید که حتی اگر این موضوع به طلاق کشیده نشود، همسر شما دیگر از با شما بودن احساس رضایت نمی کند، بنابراین ممکن است به اجبار تن به رابطه جنسی با شما دهد؛ پس بهتر است به نیاز های عاطفی همسر خود بسیار توجه کنید زیرا بی توجهی به آن عواقب بدی را در پی خواهد داشت.

بسیار خوشنودیم که با این مطالب در کنار شما عزیزان بودیم؛ در واقع ما سعی کردیم به راحت ترین شکل ممکن مطالب را برای شما شرح دهیم، امید داریم که به خوبی شما را با مطالب ذکر شده آشنا کرده باشیم.

خدمات تلفنی و آنلاین مرکز مشاوره خانواده و روانشناسی آویژه

هدف مرکز مشاوره و روانشناسی آویژه از ارائه اطلاعات لازم در زمینه مشکلات روانی، افزایش آگاهی شماست تا با توسعه دانش خود، جهت ارتقا و بهبود کیفیت زندگی خود، گامی مهم بردارید. لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .

در این راستا مرکز مشاوره خانواده و روانشناسی آویژه خدمات متنوعی را در زمینه مشاوره زناشویی و زندگی مشترک به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد.

منبع: How to respond when your woman is becoming emotional …

براي مشاوره در زمينه به نیاز عاطفی زنان چگونه باید پاسخ داد؟

از مشاورين مشاوره خانواده و روانشناسي آويژه از سراسر کشور

با ۰۲۱۶۲۹۹۹۰۶۶ تماس بگيريد

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

براي تماس با مشاور کليک کنيد!