کانال تلگرام اخبار نظام وظیفه آویژه

برای دسترسی آسانتر به مطالب سایت به کانال تلگرام روانشناسی آویژه بپیوندید (کلیک کنید).

اینستاگرام آویژه

مطالب ما را در اینستاگرام دنبال کنید ( کلیک کنید)

اهمیت مشاوره قبل از طلاق چیست ؟

3/5 - (2 امتیاز)

مشاوره قبل از طلاق

مشاوره قبل از طلاق تردیدها را از بین میبرد . طلاق شاید جایز اما به عنوان آخرین راه پیشنهاد میشود . البته عار و ننگ ندارد و معضل نیست . کسانی که نتیجه میگیرند که با هم نمیتوانند زندگی کنند طلاق میگیرند . مشاوره قبل از طلاق انجام میدهند مشاور هم به آنها پیشنهاد طلاق میدهد . این دلیل بر این نیست که یکی از طرفین خطا کار است . مشاوره قبل از طلاق برای برطرف شدن سو ظن و سو تفاهم هاست . وقتی بین دو نفر اختلاف بوجود می آید در واقع خشم و شاید بی توقعی باعث میشود نه چشم ها خوبی ها را ببینند و نه گوش ها درست بشنوند . بخصوص وقتی اطرافیان هم در این ماجرا برای جدایی یا طلاق این دو عجله داشته باشند . مشاوره قبل از طلاق شما را به خوبی ها توجه میدهد . سو تفاهم ها را برطرف میکند و از سو ظن شما را میرهاند .

مشاوره قبل از طلاق برای اینست که شما احساس گناه نکنید . مشاوره قبل از طلاق شما را آماده میکند با حالا وجود همسرتان در زندگی چگونه برخورد کنید . آماده میشوید با وضعیت جدیدتان کنار بیایید . آماده میشوید در مورد این توافق خشم نگیرید . خود و یا دیگری را مقصر ندانید . بدانید با اطرافیان چه برخوردی داشته باشید و در مقابل کنش های آنها چه واکنشی بروز دهید . شما را آماده میکنید دوباره لگام زندگیتان را دردست بگیرید و در مسیر اصلی زندگی قرار بگیرید . مشاوره قبل از طلاق برای اینست که اگر میتوانید به خود و شریک زندگیتان فرصتی دوباره بدهید . برای اینست که اشتباه نکنید . برای اینکه پشیمان نشوید . برخی اوقات پشیمانی پاسخی به نیازهای ما نخواهد بود . برخی اوقات هردو پشیمان میشوند اما فرصت بازگشت را از خود میگیرند که باز هم سودی ندارد .


بیشتر بخوانید:مشاوره برای طلاق توافقی یا مشاوره برای طلاق گرفتن !


جلسات مشاوره قبل از طلاق

جلسات مشاوره قبل از طلاق برای اینست که اگر اشتباهی قابل جبران است دیر نشود . جلسات مشاوره قبل از طلاق برای آسیب شناسی است . برخی اوقات با آسیب شناسی از طریق روانشناسی مانع از رسیدن صدمه به روابط میشود . جلسات مشاوره قبل از طلاق برای اینست که علی رغم میل باطنی بعضی از روی غرور بیجا تن به جدایی میدهند . برخی اوقات برداشت ما از اتفاقات اشتباه است . از برخوردها ، از تعاملات ، حرف ها و رفتارها . معمولا قبل از این جلسات برخی برای آشتی پا در میانی میکنند . از قبیل دوستان نزدیک ، اقوام و بزرگترها . برخی اوقات هم این افراد به جای اینکه بین این دو آشتی برقرار کنند به اختلافات دامن میزنند . میخواهند زودتر عروس و داماد جوان جدا شوند گویی بازگشت آنها به زندگی غیر ممکن است . آنها باید زودتر طلاق بگیرند .

در اثر خشم یا عدم کنترل بر رفتار یکی از دختر یا پسر به یکی از اقوام حرفی گفته که نباید گفته میشد . چون دختر و پسر جوان زیر ذره بین همه اقوام هستند این حرف بزرگ شده و اکنون غیر قابل بخشش به نظر میرسد . عروس یا داماد جوان باید بداند که گفتن حرفی به یکی از اقوام مساویست با ازهم پاشیدن زندگی . اینجاست که جلسات مشاوره قبل از طلاق به کمک مشاوران سرنوشت را تغییر میدهد . اینجاست که همه متوجه مشوند قضیه آنقدر هم که فکر میکردند بزرگ و حل ناشدنی نیست . در این جلسات مشکلات مطرح و سپس حل میشوند . البته همیشه مشکلات حل شدنی نیستند . در برخی از اوقات حق با زن و شوهر است و باقی ماندن در آن زندگی ممکن است به آسایش و آرامش بقبه صدمه بزند . اینجا طلاق تنها راه و آخرین راه است .


بیشتر بخوانید:شرایط طلاق توافقی چیست ؟


هزینه مشاوره قبل از طلاق

هزینه مشاوره قبل از طلاق

هزینه مشاوره قبل از طلاق ناچیز است . شاید هزینه مشاوره قبل از طلاق در قبال نجات یک زندگی آنقدر ناچیز است که میتوان گفت هیچ است . هزینه مشاوره قبل از طلاق در برابر ویران شدن زندگی و حتی روحیه یک فرد قابل طرح کردن نباشد . در نظر بگیرید با مشاوره ممکن است دو نفر که به اشتباه جدا میشوند خوشی خود را بازیابند . اگر هم این زندگی محکوم به طلاق است بعد از روحیه دو نفر آنقدر خراب باشد که تا مدتی نتوانند روحیه خود راباز سازی کنند . با یک مشاوره کارشناسانه وضعیت دو طرف خیلی تفاوت خواهد کرد . هر یک تکلیف خود را در برابر روزهای سخت جدایی میدانند و میتوانند به اینده ای متفاوت نیز بیاندیشند . هیچ هزینه ای گرانتر از بهای روزهای عمر آدمی نیست . بدون مشاوره ممکن است روزهای عمرشان به بطالت و احساس شکست تلف شود .

هزینه مشاوره قبل از طلاق حتی از هزینه طلاق نیز کمتر است . حال در نظر بگیرید شما وقتی تصمیم گرفته اید طلاق بگیرید ممکن است اشتباه کرده باشید . هزینه طلاق و رجوع مجدد بیشتر است یا مشاوره ؟ وقتی با فرهنگ مشاوره خو بگیریم خیلی چیزها یاد میگیریم . این هزینه هدردادن مال نیست . درازائ آن ما چیزهایی بدست می آوریم که شاید نتوان روی آنها قیمت گذاشت . شما با چقدر هزینه کردن میتوانید یک دل شکسته را ترمیم کنید . با چقدر میتوانید نظر یک نفر و رای قلبی یک نفر تغییر بدهید ؟ برخی اوقات یک اشتباه چنان اثر بدی روی افراد میگذارد که به هیچ عنوان نمیتوان آن اثر را پاک کرد .


بیشتر بخوانید:طلاق توافقی چگونه است ؟


مدت زمان مشاوره قبل از طلاق

مدت زمان مشاوره قبل از طلاق

مدت زمان مشاوره قبل از طلاق مدت خاصی نیست . یک زمان معین را نمیتوان تعیین کرد . نمیتوان گفت مدت زمان مشاوره قبل از طلاق چند سال ، چند ماه یا چند روز است . مدت آن بستگی به عمق اختلاف دارد . مدت آن بستگی به انعطاف پذیری طرفین دارد . زمان آن بستگی به این دارد که عمق صدمه ای دارد که به روح و روان طرفین وارد شده است . شاید مشاوره زود هنگام باعث شود در همان ابتدا بدون دلخوری دو نفر زندگی خود را نجات دهند . بعد از مدت ها استرس و اضطراب طبیعی است که آسیب های روحی و روانی عمیق تر میشوند و ترمیم آنها دشوارتر میشود . فرهنگ مشاوره اثر این آسیب ها را کمرنگ تر میکند . ابتدا شاید دونفر گله کردن معمولی را دور از ادب و حیا بدانند . چه میشود که این حجب و حیا به مشاجره تبدیل میشود ؟

اما به مرور لب به گله باز میشود بعد از آن بی اعتنایی به درد دل هم و بعد از آن لحن کلام از آرام گفتن ها به تند گویی تبدیل میشوند و اثر گذاریشان به صورت صدمه روحی ظاهر میشوند . حرف ها دیگر به صورت زخم روی قلب میماند و بخشودن سخت تر میشود . طوریکه بدبینی و بدگمانی بر هر دو مسلط میشود . هر چقدر از زمان مشاجره ها بگذرد مدت زمان مشاوره بیشتر میشود . هر دو طرف باید بیشتر تلاش کنند تا به زمان آرامش برگردند . البته آن هم با مشاوره و نه به تنهایی .


بیشتر بخوانید:روانشناسی طلاق در مردان و زنان


سوالات مشاوره قبل از طلاق

سوالات مشاوره قبل از طلاق

سوالات مشاوره قبل از طلاق ابتدا از چرا ها شروع میشود . چرا میخواهید جدا شوید ؟ سوالات مشاوره قبل از طلاق مربوط به بی انگیزه شدن برای زندگی با همسر است . چه اتفاقی باعث شدن تا قلب های گرم به سردی بگرایند ؟ به جرات میتوان گفت کسانی که طلاق میگیرند یا طلاق میدهند مشاوره قبل از ازدواج انجام نداده اند . به دنبال ازدواج موفق نبوده اند بلکه فقط میخواسته اند تشکیل زندگی بدهند . از معیارهای ازدواج بی خبر بوده اند . اکنون مجبورند برای مشاوره طلاق بیایند . به همین ترتیب گاهی برای برخی کارها دیر میشود . با فرهنگ مشاوره تا وقتی لبخندهایمان تازه هستند خو بگیریم . تا وقتی گل لبخند روی لب هایمان نخشکیده است مشورت کنیم . مشورت با کارشناسان اهل فن . مرکز مشاوره آویژه برای هم شما زندگی شادی را آرزومند است .


بیشتر بخوانید:شرایط طلاق از طرف زن و درخواست طلاق از طرف زن


خدمات تلفنی و آنلاین مرکز مشاوره خانواده و روانشناسی آویژه

لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .

در این راستا مرکز مشاوره روانشناسی و خانوادهخدمات متنوعی را در زمینه مشاوره آنلاین طلاقبه شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد .

منبع :The Importance of Professional Counseling Pre- and Post …

مشاوره حرفه ای تخصص ماست
شما میتوانید برای مشاوره و تراپی در زمینه اهمیت مشاوره قبل از طلاق چیست ؟ با بهترین روانشناسان مرکز مشاوره خانواده آویژه تماس حاصل نمایید. ساعت پاسخگویی ۹ صبح الی ۱۲ شب.

برای مشاوره تلفنی فوری داخل کشور روی لینک زیر کلیک کنید.

مشاوره تلفنی فوری

جهت مشاوره برای هم وطنان خارج از کشور روی لینک زیر کلیک کنید.
هموطنان خارج از کشور

برای رزرو وقت مشاوره حضوری روی لینک زیر کلیک کنید.
رزرو جلسه مشاوره حضوری

مشاوران آویژه
پاسخگوی شما هستند

براي مشاوره در زمينه اهمیت مشاوره قبل از طلاق چیست ؟

از مشاورين مشاوره خانواده و روانشناسي آويژهاز سراسر کشور

با ۰۲۱۶۲۹۹۹۰۶۶ تماس بگيريد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

براي تماس با مشاور کليک کنيد!

آیا به مشاوره فوری نیاز دارید؟

 

مشاوره حضوری 👉

مشاوره تلفنی فوری👉