کانال تلگرام اخبار نظام وظیفه آویژه

برای دسترسی آسانتر به مطالب سایت به کانال تلگرام روانشناسی آویژه بپیوندید (کلیک کنید).

اینستاگرام آویژه

مطالب ما را در اینستاگرام دنبال کنید ( کلیک کنید)

متوجه خیانت پدرم شدم! 12 نکته ای که باید بدانید

برخورد درست با خیانت پدر
4.5/5 - (4 امتیاز)

زمانی که متوجه می‌شوید که پدرتان ممکن است به مادرتان خیانت کرده باشد، تصورتان نسبت به او تغییر می کند. این لحظه وحشتناکی است که ذهن شما با سوالات زیادی در مورد نقش پدری، آینده خانواده، روابط والدین مواجه می شود.

چگونه با یک پدر خیانتکار رفتار کنیم؟ به مادر خود چیزی بگوییم؟ چگونه با درد خیانت پدر  کنار بیاییم؟ و مهمتر از همه این که در پی خیانت پدر چه رفتاری باید داشته باشیم؟ دلایل خیانت مردان چیست؟

اما مهمترین سوال و شاید دلهره آورترین آنها این باشد:

آیا باید خیانت پدر خود را نادیده بگیریم و به زندگی خود ادامه دهیم و با کسی در مورد آن صحبت نکنیم!. حتی اگر نادیده گرفتن خیانت پدر ممکن است اولین راه باشد، پنهان کردن یک خیانت همیشه آسان نیست. اما اگر چیزی به روی خودمان نیاوریم، آیا او بیشتر درگیر رابطه فرازناشویی نمی شود؟

در این شرایط نه انتخاب درست یا غلطی وجود دارد و نه هیچ انتخاب آسانی. همه ما می دانیم که خیانت آسیب وحشتناکی به خانواده می رساند. هیچ راه آسانی برای مقابله با خیانت پدر وجود ندارد.

اما هر مشکلی راه حلی دارد و خیانت شوهر مستثنی نیست. در اینجا نکات و ایده هایی را گردآوری کرده ایم که وقتی متوجه شدید پدرتان خیانت می کند چه کاری باید انجام دهید. یک نفس عمیق بکشید و به این توصیه ها در مورد نحوه برخورد با پدر خیانتکار توجه کنید تا به بهترین شکل ممکن وضعیت را مدیریت کنید.

مواجه شدن با خیانت یکی از اعضای خانواده یک موقعیت سخت است و هر رابطه ای تفاوت های خودش را دارد، اما شما می توانید قطعات این پازل خیانت را کنار هم بگذارید و به گزینه های خود، خوب نگاه کنید.

با این 13 نکته، می توانید برنامه ریزی کنید که چگونه با خیانت پدر برخورد کنید.

شواهد را دوباره بررسی کنید

ممکن است جایی چیزی را اشتباه  متوجه شده اید. برخی از نشانه های خیانت مردان قطعی نیستند. با دقت ببینید و دوباره بررسی کنید تا مطمئن شوید واقعاً درست متوجه شده اید. به عنوان مثال، اگر پدر شما زمان زیادی را صرف تلفن خود می کند و شما شک دارید که او تمام وقت خود را صرف صحبت با کسی می کند، بررسی کنید که آیا او واقعاً به مادر شما خیانت می کند یا خیر.

بررسی شواهد در رابطه با خیانت پدر
بررسی شواهد مربوط به خیانت پدر

شاید فقط یک شوخی دوستانه بوده؟ آیا او با یک همکار که در پروژه ای با او همکاری می کند صحبت می کند! یا اینکه او واقعاً در حال خیانت است؟ قدم بعدی را تنها پس از مطمئن شدن انجام دهید. زیرا یک تهمت نادرست می تواند برای مدت طولانی به اعتماد در خانواده شما آسیب برساند.

با او صحبت کنید

وقتی فهمیدید پدرتان خیانت می کند چه باید کرد؟ یک نفس عمیق بکشید. عصبانیت شما قابل درک است، اما بیایید کمی آرام باشید. سعی کنید زمان مناسب را پیدا کنید.

شما باید در ذهن خود مشخص کنید که به پدر خود چه باید بگویید. این باعث می‌شود که مکالمه بر روی مسائل حاشیه ای و غیرضروری متمرکز نشود. مسائل گذشته را پیش نکشید یا در مورد کارهایی که تصور می کنید او انجام می دهد تهمت نزنید. فقط مسائلی را که نسبت به آنها اطمینان دارید مطرح کنید.

یک پدر خیانتکار رابطه نامشروع را انکار می کند اما شما از حالت و زبان بدن او خواهید فهمید. یک نکته کوچک – توجه کنید که آیا او از نگاه کردن به چشمان شما اجتناب می کند یا مستقیماً به شما نگاه می کند.

نشانه‌های گویای دروغ گفتن مانند: پشت کردن به شما یا لمس کردن بینی یا خاراندن صورت وجود دارد.

از مشاوره کمک بگیرید

شاید شما بدانید که پدرتان خیانت کرده است، اما نمی دانید که چگونه با خیانت پدر رفتار کنید. اکنون زمانی است که باید به خانواده خود کمک کنید. از مشورت با مشاوره خیانت ابایی نداشته باشید و سعی کنید همه چیزهایی را که در اعماق خود مخفی کرده اید بیرون بیاورید و مشکلات خود را حل کنید.

اعضای دیگر خانواده را درگیر نکنید

هیچ قانونی در مورد نحوه برخورد با پدر خیانتکار وجود ندارد. بهترین راه برای مقابله با خیانت پدر این است که احساسات خود را کنترل کنید. به این فکر کنید که واکنش‌های شما و نحوه برخورد با آن‌ها چگونه بر افرادی که دوستشان دارید، مانند خواهر و برادرتان، تأثیر می‌گذارد.

سایر اعضای خانواده را از این موضوع دور نگه دارید. با درگیر کردن آنها در این موقعیت درک آنها از پدرشان، را برای همیشه تیره و تار می کنید. ذهن کودکان به اندازه کافی تکامل نیافته است که چنین رویدادها و احساسات پیچیده را به درستی درک و پردازش کند.

به خاطر آنها، اجازه دهید همه چیز در خانه تا حد ممکن حالت عادی داشته باشد. بچه ها را درگیر نکنید. این فقط باعث می شود سایر اعضای خانواده را مجبور کنید طرف یکی را بگیرند.

درگیر نکردن سایر اعضای خانواده در مسائل مربوط به خیانت
درگیر نکردن سایر اعضای خانواده در مسائل مربوط به خیانت پدر

معشوقه پدرتان را درگیر نکنید

یکی از مهمترین نکات در مورد نحوه برخورد با خیانت پدر این است که به یاد داشته باشید که این مسئله خانواده شماست. ممکن است وسوسه شوید که با زنی که با پدر شما وارد رابطه شده روبرو شوید و خشم خود را به او نشان دهید.

توهین کردن به او آسیب وارد شده به خانواده شما را جبران نمی کند. صرف نظر از اینکه این زن را می شناسید یا خیر، از او دوری کنید. درگیر کردن او در این موضوع فقط اوضاع را بدتر می کند.

خودتان را سرزنش نکنید، حالت تدافعی به خود نگیرید

ما وقتی نمی توانیم کاری برای درمان خیانت انجام دهیم، شروع به سرزنش خود می کنیم.

“شاید، تقصیر من بود.”
“همه نشانه های خیانت قبلا وجود داشت. باید زود تر می دیدم.»
“شاید من به اندازه کافی بچه خوبی نبودیم.”
“ما دوست داشتنی نیستیم.”
« احساس می کنم تقصیر من بود.»

مطالعات کنونی روی زوج ها نشان می دهد که 20 تا 40 درصد از مردان متاهل در طول زندگی خود رابطه خارج از ازدواج خواهند داشت. پس به خودت لطف کن و خودت را سرزنش نکن. هیچ کاری نمی توانستید انجام دهید تا پدرتان خیانت نکند.

بگذارید حرفش را بزند و بشنوید

ذهن شما مملو از افکار و نظرات زیادی در مورد پدرتان است. اما شنیدن صدای او ممکن است آخرین کاری باشد که ممکن است بخواهید انجام دهید.

وقتی آرامش خود را بدست آوردید، شاید بهتر باشد جور دیگری به وضعیت نگاه کنید و روی دلایل خیانت او تمرکز کنید. اگرچه هیچ بهانه یا دلیلی برای خیانت وجود ندارد، اما آماده باشید که به حرف های او نیز گوش دهید.

او را به عنوان بهترین دوست خود در نظر بگیرید. به او بگویید چه اتفاقی افتاد؟”  پرسیدن سوالات درست از پدرتان به شما کمک می کند تا آنها را درک کنید و بهتر می توانید با آن کنار بیایید.

گوش کردن به صحبت های پدر خیانت کار
گوش کردن به صحبت های پدر خیانت کار

بی احترامی نکنید

چیزی که ما را بزرگ‌تر می‌کند این است که بدون بی احترامی، با او برخورد کنیم.

اگر نمی توانید بر درد، عصبانیت و آسیب ناشی از خیانت پدر غلبه کنید، سعی کنید از نظر روحی مثبت تر باشید. فعالیت‌های ساده‌ای مانند مدیتیشن و تمرکز حواس می‌توانند تکنیک های خوبی در این لحظات آشفتگی درونی باشند. هنگامی که خرد درونی خود را پیدا کردید، می تواند شما را در مسیر درست راهنمایی کند.

سمج نباشید

اگر او به شما بی احترامی و تندی کرد، تحت تأثیر قرار نگیرید و دیگر صحبت نکنید.

همچنین، به یاد داشته باشید که توانایی شما برای مقابله با خیانت پدر به واکنش او به موقعیت بستگی دارد. تنها در صورتی که او واقعاً پشیمان باشد و مایل به جبران باشد، می توانید امیدوار باشید که با هم آشتی کنند و رابطه خود را به نتیجه برسانند.

بیبیند تلاشتان فایده ای دارد؟

شما بهتر از هر کسی می دانید که ناتوانی در کنار آمدن با خیانت مانند زندگی با دردهای مداوم و بی امان است. در این مرحله باید تصمیمات مهمی بگیرید. آیا می خواهید به دخالت کردن ادامه دهید؟ اگر چنین است، آیا واقعاً فایده ای دارد؟

ضرورت اعتماد سازی 

هنگامی که متوجه شدید پدرتان خیانت می کند. به او بفهمانید که کاری که انجام می دهد برای خانواده ویران کننده است.  او باید برای ایجاد اعتماد در خانواده تلاش کند تا آن را بازسازی کند.

با این حال، زیاد کنترل کننده نباشید و به او نشان دهید که چقدر فرزند با شخصیتی هستید. بگذارید او متوجه خیانت فاجعه باری که انجام داده و عواقب آن باشد. بازسازی اعتماد بعد از خیانت کار آسانی نیست.

در حالی که پدرتان باید متعهد به صداقت و شفافیت کامل باشد، شما نیز باید یاد بگیرید که احترام او را حفظ کنید و همیشه با بی اعتمادی و تردید به او نگاه نکنید.

سعی کنید ببخشید

ممکن است احساس کنید که برای همیشه از او کینه به دل دارید. اما به خودتان زمان بدهید تا برای بخشش آماده شوید.

پدر خیانتکار باید درک کند که نمی‌تواند توقع داشته باشد که سریع بخشیده شود و همه چیز را از نو با مادر شما شروع کند. در اینجا باید به او بفهمانید که دل شکسته اید و به زمان نیاز دارید.

توصیه نهایی ما در مورد نحوه برخورد با پدر خیانتکار این است که از نظر عاطفی قوی باشید تا بتوانید تصمیمات سخت بگیرید.

سعی در بخشش پدر خیانتکار داشته باشید
سعی در بخشش پدر خیانتکار داشته باشید

سوالات متداول

به پدر خیانتکار چه می توان گفت؟

به او بگویید که چقدر ناامید هستید. با او در مورد آن صحبت کنید تا بفهمید که حس شما از کجا نشأت می‌گیرد و اکنون که خیانت کرده است، چه کاری می‌توان انجام داد. با هم در مورد رفتن به مشاور خیانت تصمیم بگیرید و یشنهادهای مشاور خود را امتحان کنید.

چگونه با پدر خیانتکار ارتباط برقرار کنیم؟

ارتباط بین والدین و فرزندان باید محترمانه باشد. همانطور که دوست دارید او با شما ارتباط برقرار کند، با او ارتباط برقرار کنید. سعی کنید او را کوچک نکنید، به خصوص در مقابل دیگر فرزندان و اقوام نزدیک، زیرا ممکن است بسیار ناراحت شود.

من پدرم را دوست دارم ، باید چکار کنم؟

اول از همه، شما باید نفس بکشید و اجازه دهید قبل از هر کاری خشمتان فروکش کند. از خود بپرسید که چه احساسی دارید و چه کاری می خواهید در مورد آن انجام دهید. ممکن است بلافاصله فکری به ذهنتان نرسد زیرا غلبه بر درد خیانت کار بسیار دشواری است. قبل از تصمیم گیری عجولانه به خود فرصت دهید تا در مورد آن فکر کنید. از مشاوره کمک بگیرید.

مشاوره خیانت آویژه

در این مقاله مرکز مشاوره خانواده آویژه در خصوص نحوه صحیح برخورد با خیانت همسر نکاتی را بیان کردیم. اگر شما هم نکاتی به ذهنتان می رسد و در این پست از آن صحبت نشده است، بهتر است تا آن را در قسمت نظرات بنویسید تا دیگران هم از آن استفاده کنند و از سوی دیگر در مقاله دیگری در حیطه مشاوره خیانت به صورت اختصاصی به آن پرداخته شود.

براي مشاوره در زمينه متوجه خیانت پدرم شدم! 12 نکته ای که باید بدانید

از مشاورين مشاوره خانواده و روانشناسي آويژه از سراسر کشور

با ۰۲۱۶۲۹۹۹۰۶۶ تماس بگيريد

 

نظرات

- 38 نظر:

 1. سلام من پسرم ۱۶ سالمه یک آبجی کوچک تر دارم و
  پدرم فک کنم که قبلا به مادرم خیانت کرده بوده
  الان اون زنی که قبلا با پدرم در رابطه بوده مدام به پدرم زنگ و پیام میده پدرم از تمای بلاکش کرده ولی بهش پیام میده
  نمیدونم که مادرم میدونه یا نه
  چکار کنم تو رو خدا راهنمایی کنین دارم دیوونه میشم

 2. سلام من یه دختر 13ساله هستم
  چند روز پیش وقتی بابام اومد دنبالم از مدرسه داشت با تلفن حرف میزد صدای یه خانم بود ولی اسم یکی از دوستای بابام سیو بود گفتم شاید اشتباه کردم
  ولی دیشب که بابام داشت گوشیشو میدید دیدم رفت تو چت های مخفی واتساپ اونجا بود که مطمئن شدم ولی هنوزم میگم نباید قضاوت کنم ولی بابام تو دوران جوانیشون بایه خانوم بودن که چند وقت پیش بهشون پیام داده بود مامانم هم دیده بود چند وقت بحث داشتن باهم تا بابام رمز گوشیشو عوض کرد من الان فکر میکنم اون خانم باشه
  بابام خیلی آدم خوبی بود همیشه الگوی همه بود ولی یهو 180درجه تغییر کرد
  الان من چند روزه دیونه شدم دلم واسه مامانم میسوزه مامانم خیلی مهربونه بخاطر بابام هیجا نمیره اگرم بره سریع بر میگرده که بابام گناه داره دلم واسش میسوزه که داره خودش وعمرشو پای بابای من میزاره نمیدونم به مامانم بگم نگم دارم دیونه میشم همش نگاش میکنم گریه میکنم دلم میخواد بمیرم 😭میگم اگه نگم به مامانم بد میکنم اگرم بگم زندگیمون هم میپاشه 😭توروخداکمکم کنین دارم دیونه میشم 😭😭😰 تو رو خدا

  1. سلام منم 15 سالمه
   از هیچی مطمئن نیستم
   ولی دو بار دیدم که پدرم داره پیام میده بعد که من رفتم پیشش به طورخیلی تابلویی گوشیش رو میگیره اون سمت بعدم هم پیوی طرفو هم پیاماشو پاک میکنه گفتم حتما من اشتباه میکنم چون بعد هر بار چت بجای اینکه بی حوصله شه زیاد با مامانم شوخی میکنه و حرف میزنه بار دومم همین چند ساعت پیش از کلاس اومد دنبالم دیدم داره صحبت میکنه تا رفتم سمتش، فکر می‌کنم حتی خداحافظی ام نکرد زودی تماسو قطعش کرد و گفت یکی از همکارام بود و توی راه هم از لیست تماشاش پاک کرد اون شماره رو خونه هم اومدیم به بهونه دستشویی با گوشی رفت و ادامه پاکسازی شو انجام داد
   واقعا حالم بد شد خیلی زیاد این انصاف نیست وافعا اصلا به بابام نمیاد چنین کاری چون همه بهش اعتماد دارن و اهل این کار ها نبوده تا جایی که میدونم
   میشه یکی راهنمایی کنه؟

 3. سلام من یه دختر 13ساله هستم
  چند روز پیش وقتی بابام اومد دنبالم از مدرسه داشت با تلفن حرف میزد صدای یه خانم بود ولی اسم یکی از دوستای بابام سیو بود گفتم شاید اشتباه کردم
  ولی دیشب که بابام داشت گوشیشو میدید دیدم رفت تو چت های مخفی واتساپ اونجا بود که مطمئن شدم ولی هنوزم میگم نباید قضاوت کنم ولی بابام تو دوران جوانیشون بایه خانوم بودن که چند وقت پیش بهشون پیام داده بود مامانم هم دیده بود چند وقت بحث داشتن باهم تا بابام رمز گوشیشو عوض کرد من الان فکر میکنم اون خانم باشه
  بابام خیلی آدم خوبی بود همیشه الگوی همه بود ولی یهو 180درجه تغییر کرد
  الان من چند روزه دیونه شدم دلم واسه مامانم میسوزه مامانم خیلی مهربونه بخاطر بابام هیجا نمیره اگرم بره سریع بر میگرده که بابام گناه داره دلم واسش میسوزه که داره خودش وعمرشو پای بابای من میزاره نمیدونم به مامانم بگم نگم دارم دیونه میشم همش نگاش میکنم گریه میکنم دلم میخواد بمیرم 😭میگم اگه نگم به مامانم بد میکنم اگرم بگم زندگیمون هم میپاشه 😭توروخداکمکم کنین دارم دیونه میشم 😭😭😰

 4. فکر میکنی مردای خارجی اینطوری نیستن؟
  همه ی مردای دنیا همینطورین

 5. ۱ سال پیش پدر و مادر من جدا شدن یعنی جدا زندگی کردن نه که کلا طلاق بگیرن
  من با بابام و داداشم که ۱۴ سال ازم بزرگتره زندگی میکنم مامانمم پیش مادربزرگم و داییم(که رابطه ی خوبی هم ندارن اصلا)
  قبلش زندگی خوبی داشتیم ولی اواخرش دیگه زیاد بحث میشد بینشون که تو ی سال اول ۶ ماه با مامانم زندگی کردم بابام پیشم نبودم الانم که با بابام
  زیاد پیش میومد که وقتی بابام رو مبل خوابش میبرد یا خودم ازش اجازه میگرفتم میرفتم پیشه مامانم میخوابیدم و میدیدم که وقتی سرمو برمیگردوندم نگاش میکردم گوشیشو سریع به سمت خودش کج میکرد و معلوم بود از دستش داره تایپ میکنه همون اول احتمال دادم این موردو ولی جدی نگرفتم تا دو سه روز بعدش که دعوا شد من خودمو زدم به خواب ولی همه چیزو شنیدم و داشتن درباره ی همین نورد صبحت میکردن
  حالا هم این چند وقته به بابام مشکوک شدم بابام ادم زرنگیه و تو دروغ گفتن خوبه چون بعضی موقع ها جلو من که یچیزی رو میدونم به یکی دیگه دروغ میگه خیلی طبیعی دروغ میگه.
  چند روز پیش داشت با یکی صحبت میکرد شبیه کسی که خیلی صمیمیه باهاش صحبت نمیکرد ولی شبیه مشتری هم صحبت نمیکرد گفت بله ساعت فلان پس فردا بیاید نمایشگاه بعد دقیقا دیروز که همون روز بود داشتیم میرفتیم به سمت خونه بابام گفت میزارمت خونه خودم میخوام برم نمایشگاه در حالی که بابام همیشه ساعت ۸ از نمایشگاه میاد به خونه وقتی هم گفتم چی کار دارید و منم میام هیچ جوابی درست حسابی ندادن(بیشتر پیجوندن) اخرم منو گذاشت خونه
  و اینکه همش با یکی چت میکنه سعی کردم چتارو بخونم ولی نشد بابام گوشیش رمز نداره ولی هر دفعه فرصتش پیش نمیاد گوشیشو نگاه کنم تازه بنظر خودمم کار صحیحی نیست.
  بابام همیشه وقتی دستش بند بود تلفنش زنگ میخورد میگفت کیه ولی جدیدا قبل اینکه من بهش بگم کیه حتی اگه دستش بند باشه میاد خودش زودتر بر میداره نمیدونم چی کار کنم واقعا…مطمئنم نیستم شاید سوتفاهم باشه…

 6. من امشب فهمیدم پدرم داره به مادرم خیانت میکنه،شش سال پیش داییم بهم گفت حواست به بابات باشه پیارسال هم عمه هام دعوا راه انداختن که بابام زن دوم گرفته ولی انکار کردتا اینکه هفته ی پیش هم مامانبزرگم سر نهار به بابام گفت میگن زن دوم گرفتی ولی ما خندیدیم تا امشب که خودم دیدم،حس میکنم همه میدونستن و واسه ما دلسوزی میکردن،من از نامزدم هم خیانت دیدم و پارسال جدا شدم،حس میکنم همه ی دنیا خراب شده رو سرم
  خواهرم این موضوع رو فهمید و قشقرق به پا کرد و الان اوضاع خونه وحشتناکه،حس میکنم هر لحظه ممکنه یکی خودکشی کنه از جمله خودم،برادرم فقط ۱۷ سالشه…واقعا به ته خط رسیدم

 7. چند وقت پیش متوجه خیانت پدرم شدم و سعی کردم خونسردی خودم رو حفظ کنم و دخالتی نکنم،با اینکه ارتباط با پدرم سخت بود ولی بهشون بی احترامی نکردم وقتی مادرم متوجه خیانت پدرم شد توی امتحانات مهمم در حالی که انتخاب رشته داشتم دعوای بدی شد و باعث شد از درسم عقب بیوفتم و اعتراض زدم که مادرم با منطق “امسالو بیوفت مهم نیست” منو ساکت کرد بعد خودش و مادربزرگ پدریم من رو سرزنش کردن که میدونستم و چیزی نگفتم و حرفای زدن که روی من تاثیر بدی گذاشتن که گفتن” نه پدرم تقصیری داره نه مادرم همش تقصیر منه” و همیشه‌م وسط دعواهاشون من رو میندازن وسط و توقع دارن من درست کننم دعواهاشون رو و این والدینم هستن که من رو داخل بحثاشون دخالت میدن!مسئولیت من شده که نزارم داداش کوچیکم و خواهر بزرگم اسیب ببین! من نه دخالت کردم نه کار پدرم رو جایی بازگو کردم نه تغییری تو رفتارم دادم ولی در اخر این منم که شدم گناهکار
  من هنوز 15 سالمم نیست واقعا نمیدونم چیکار کنم بشدت شکسته شدمم و حالمم بده با خانوادمم نمیتونم حرف بزنم چون معمولا یا مورد تمسخر قرار میگیرم یا میگن باید برای بنیاد خانواده این کارو بکنی
  نمیدونم چرا اینارو گفتم ولی قبل از خیانت کردن اول سعی کنید به اطرافیانتون و ضربه ای که میخورن هم فکر کنید بخصوص بچه هاتون رو وارد بحث هاتون نکنید!

 8. سلام من وقتی راهنمایی بودم کاملا تصادفی فهمیدم بابام به مامانم خیانت کرده خیلی اذیت شدم خرد شدم شکستم کلی گریه کردم و با بدبختی تونستم خودمو کنترل کنم تا مدت ها با بابام حرف نزدم و به یه بهونه ای باهاش قهر کردم با خودم گفتم‌ اگه دهن باز کنم زندگی مامانم نابود میشه بابامم آبروش میره با اینکه خیانت کرده بود ولی باز نگران آبروش بودم چون آبروی اون آبروی ما بود واسه همین هیچ کاری نتونستم بکنم یه مدت که گذشت گوشیش خراب شد و با مادرم خوب شد بعد که گوشی گرفت دوباره کاراشو شروع کرد و من متوجه شدم هنوز با زنه در ارتباطه الآن من 19 سالمه دارم دیوونه میشم نمیدونم چیکار کنم
  مامان من همیشه که نه اما بیشتر مواقع عصبانی و پرخاشگر اخلاقشه فکر کنم واسه همینه که بابام خیانت کرده اما به هر حال هرچی ام که باشه نباید اینکارو می‌کرد.

  1. دقیقا منم متوجه شدم بابام داره خیانت میکنه اما رفتارش با ما کاملا خوبه نمیدونم چکار کنم

 9. سلام من خودم با چشمای خودم خیانت پدرم ب مادرم رو دیدم برادرزاده مادرم پدر نداره و مادرش ترکش کرده و مطلقس مادر منم دلش سوخت و اوردش خونه ما حدود دوساله اینجاست اتفاقی دستم خورد و وارد واتساپ پدرم شدم ک دیدم دارن ب مادر من خینات میکنن واقعا خرد شدم ب مادرم ک نمیتونم چیزی بگم چون ممکنه دعواشون شه و از هم جدا شن و من ب شدت با این کار مخالفم کسیم ندارک ک باش دردودل کنم همش ی چیز بزرگ توسینمه
  فقط ی پسر دایی دارم ک شاید بشه ب اون بگم ک حداقل خالی شم ولی از طرفی اونا ی خاستگار برا این دختر دارن میترسم اگ بهش بگم دیگ نزاره اون بیاد خاستگاری و حالا حالاها بمونه خونه ما از طرفی خیلی این دخترو دوست داره و همش میگ خواهرمه میتونم با مدرک بهش بگم ولی میترسم تورو خدا زودتر بگید چکار کنم دارم دیوونه میشم
  الهه ۱۳ ساله

 10. سلام..
  من از کلاس دومم متوجه یه سری چیزا از پدرم شدم.. خیلی زود بود تو اون سن واقعا خیلی شکستم اما الان با گذشت این همه سال باز اون اتفاقات دارن رقم میخورن..
  خیلی زمینه ها دیدم خیلییییی مادرمم همینطور خیلی جنگ و جدال سر این قضایا پیش اومد پدرمم که دست رو قران میذاشت انگار داشت نمک رو زخمم میپاشید، اصلا کنجکاو نیستم ولی هر اتفاقی بیوفته انگار من اولین نفرم که باید متوجه بشم انگار همه موضوعات علاقه به درگیری من دارن..
  اولین بار یک پیام قربون صدقه ازش دیدم که خیلییی بچه بودم ۸ سالم بود و نمیدونستم چیکار کنم و به مادرم گفتم دومین بار مادرم عمل کرده بودن و بیمارستان بودن و بازم پیام دیدم که اشکم در اومد و وقتی پدرم از حموم اومد بهش گفتم و دستشو با شتاب به گونه هام زد بار بعدی باز یه پیام دیدم و شماره طرفو برداشتم و به مادرم دادم سری بعد که بازم دیدم برای دوستام تعریف کردم و فقط گریه میکردم..
  همه اینا وقتی رخ داد که ۸ سالم بود چون بچه بودم همشو به مامانم میگفتم و بعضی اوقات به پدرم..
  یه سیمکارتی داشت که جداگانه بود و اکثر موقع ها رو گوشیش میذاشت و ماهم شمارشو نداشتیم و بهمون نگفته بود و وقتی مادرم فهمید انکار پشت انکار
  یه بارم خودم دیدم تو کمدش هراسون دنبال یه چیزی میگشت بعدش که فهمیدم سیمکارته زود قائمش کرد منم خودمو زدم به اون راه دیگه تصمیم گرفتم گوشیشو نبینم الان ۴ سالی میشه دیگه برام مهم نیست
  یه بارم رفته بودیم اردبیل رفت مغازه و منم ۶ سالم بود یه گوشی دکمه دار قدیمی پیدا کردمو باهاش بازی کردم چه میدونستم چی میشه بعدش ۶ سال ک بیشتر نداشتم همین ک بازی میکردم مامانم دستمو گرفت و از ماشین رفتیم بیرون بیچاره باردار بود و غش کرد و بردیمش بیمارستان اون طور ک بعداا فهمیدم گوشی قائمکیش بود…
  همین دو هفته پیش پدرم ماموریت دو روزه رفت هر چند مامانم دلش راضی نبود ولی من به روی خودم نمیاوردم و به مامانم میگفتم یه ماموریته دیگه ذهتو درگیر نکن..
  دیشب مهمون داشتیم اجیم که ۷ سالشه و ازم کوچک تره گوشی قبلیه پدرم رو اورد و عکساشو به پدرم نشون داد
  من فاصله داشتم اما از دور یه خانمه رو دیدم که مانتوش سفید بود اممم خب تو جمع کنترل خودم برام سخت بود ولی خبببب…
  اجیم که عکسو ب پدرم نشون داد پدرم و خانمه کنار هم ایستاده بودند تو هتلی که برای ماموریتش رفته بود اینو از توضیحات پدرم که به اجیم راجب عکس میداد فهمیدم و خوشبختانه اجیم بچس و به اینکه همکارشه لبخند زد و رفت بازی کرد اما من میمونم تا ابد با افکارم..
  مدام میخوام با مشاور تحصیلیم که در مدرسس صحبت کنم اما از خورد شدن پدرم پیشش پشیمون میشم و مشاور هم که بخوام بگیرم ماشالا قیمتاااا…..
  حالم خیلی بده کل کودکیم و نوجونیم و جونیم به فنا رفت خیلی سخته… میشه راهنماییم کنید باور کنید همه راه ها رو پیش گرفتم ولی خببب…

 11. من پونزده سالمه خونواده خیلییییی عالی داریم و خوشحال یه داداش ۲۲ سال دارم خونوادمون خیلی صمیمیه و مامان بابام خیلی همو دوست دارنننن….اینطوری فکر میکردم تا پنج دقیقه پیش یواشکی رمز گوشی بابام و دیدم و امروز یواشکی رفتم سر گوشی بابام و دیدم با یه زنه چت می‌کنه و خونش هم میره:)مامانم افسردگی داره یه ساله که پدرش و خواهرشو از دست داده…قبلا هم یه بار مچ بابام تو چت رو گرفته و از همه مخفی کرده منم یواشکی شنیدم اگه بهش میگم مطمئنم دق میکنه پس خودمو میکشم همین امروز:)

  1. همه چیز میگذره ، تو بیخیال باش و برات مهم نباشه و بدون خیلیا مثل تو هستن و خدا هواتو داره نترس

 12. لطفاً کمکم کنید من اتفاقی از بالا سر بابام چتاشو خوندم و فهمیدم داره ب مامانم خیانت میکنم مامانم خیلی مهربونه با جون و دل برامون همه کار می‌کنه بابامم همیشه بغلش می‌کنه و بهش میگه دوست دارم یعنی چی ؟وقتی مامانم می‌ره بغل بابام دلم آتیش میگیره دلم برام مامانم میسوزه
  اگه هم بگین اشتباه میکنم گوشیش رو چک کردم و اگه بگین چرا گوشی رو بی اجازه چک میکنین الآن مشکل از منه؟ من ۱۳ سال سن دارم نمیتونم ب مامانمم بگم چون مطمینم دلش می‌شکنه چون خیلی دل نازکه:)))))من این وسط گیر کردم ترخدا کمکم کنید نمیتونم هم برم مشاور اگه شماره ای چیزی از مشاوری دارین لطفا برام بفرستین

   1. قبل از اینکه بخوای به خودکشی فکر کنی.
    دلت واسه مادرت بسوزه.
    فکر کن ۱۵ سال دیگه هم گذشته و ۳۰ سالته یا …
    همینطور پدر و مادرت بالای ۶۰ سالشونه.
    و همچنان داغدار فرزندشون هستن.

 13. سلام من دختری هستم با سن خیلی کم و یه برادر هم دارم که از. خودم کوچک تره
  من اوایل میدونستم گپ و اینا دارن ولی فکر میکردم مال خودشون باشه تا همین چند روز پیش از سر کنجکاوی به بهونه بازی کردن با گوشیش رفتم تلگرامشون رو باز کردم و هر چی پایین تر میومدم گپ ها تبدیل به کانال های هم.سر یابی و از.دواج میشد و چند تا خانم با پدرم رابطه نامشروع داشتن و به صورت چت بود
  و من دیگه حالم ازشون بهم میخوره
  و هیچکس نمیدونه ..
  باید به مادر بگم ؟؟ اخه اگه نگم هم یه چیز بزرگ تو دلمه ، هم احساس میکنم خی.انت به مادرمه ، اگرم بگم که امکان داره مادرم بگه چرا گوشی باباتو چک کردی ،،از دو طرفه بحثم میترسم

  در ضمن پدرم برای کار در شهر دیگه مشغول بودن و ما در شهر دیگه ای زندگی میکردیم که به تازگی به شهر پدرم اومدیم ..
  و یه نکته ی دیگه اینجاست که مادر و پدر مامانم یه ماهی اومدن به صورت مسافرتی پیش ما بمونن

  الان دقیقا با توجه به شرح حالی که دادم باید چیکار کنم

  1. در ضمن یادم رفت بگم اون خانم مطلقه هستند و یه دختر تقریبا 14 . 15 ساله هم دارن و من شماره اون خانم رو دارم ولی هیچ اقدامی به پیام و تماس نکردم و فقط شماره رو سیو کردم

  2. سعی کن همه چیو عادی جلوه بدی ، اینکه بخوای خیانت پدرو بازگو کنی پیش مادر یا پدر و مادرش اصلا کار درستی نیست و خودت بعدش پشیمون میشی ، همین که که ارامش خودتو حفظ کنی ، سمج نباشی نسبت به پدر ، و بی احترامی نکنی کلی بخودت کمک کردی در غیر این صورت حتی اگه اثباتشم کنی فقط روابط رو گند زدی بهشون و بی اعتباری اعضا نسبت به همدیگه و در اخر بعد از کلی بحث و مجادله فرصت جبران خیانت داده میشه و تو این وسط خراب میشی به خاطر خیانت دیگری پس بهتره در فرصتی مناسب که واقعا حس کردی پدرت پشیمون هستش باتوجه به جنسیت خودت همه چی رو بسنج بعدش تو خلوت باهاش صحبت کن محترمانه اما ازونجایی که اشکاراست رفتار تند پدر مقابل بچش به خاطر خیانتش براش قابل قبول نیست و ممکنه بهت بیحرمتی کنه تو بسنج ببین مادرت خودش شاید متوجهش شده باشه وشایدم باهاش صحبت کرده ولی پدر فعلا پشیمون نیست از خیانتش پس بهتره فعلا سکوت کنی حتی اگه پدر متوجه عواقب خیانتش شده یا نه

  3. منم 13 سالمه مامانم خواهرام و همه خوانواده بابام میدونن خیلی بده نمیدونیم باید جیکار کنیم بابام گفت با زنه تموم کرده ولی مثل اینکه دروغ گفته من واقعا حالم بده مامانم یک سال رفتارش مثل قبل نیست همه چیز بهم ریخته خدا کنه همه چیز درست شه دوست داشتم با بابام حرف بزنم ولی کو وقت مناسب

 14. سلام،منو خواهرم متوجه خیانت پدرم به مادرم شدیم،بقول معروف معشوقه پدرمم میشناسیم و با وقاحت تمام اومده خونمون مهمونی ،ما دوتا خواهریم و متاهل،مامانم یچیزایی متوجه شده اما بخاطر بیماری دیابتی که داره ما به دروغ یا با شوخی و اینکه توهم زدی حرفاشو رد کردیم،و باعث و بانی این خیانت هم عمو و عمم هستن،الان واقعا نمیدونم باید چیکار کنیم ،ممنون میشم کمکی بهمون بکنین چون واقعا نمیتونیم تصمیم درستی بگیریم

 15. پدر من به مامانم خیانت میکنه و ماردم هم به پدرم🥺
  به قرآن راست میگم
  مامانم هم نمیدونه من میدونم که به بابام داره خیانت میکنه
  بابام هم نمیدونه من میدونم که به مامانم داره خیانت میکنه
  به جون عزیزام راست میگم
  یه راه حلی هم به من بگین😭😭
  مامانم به گوشی بابام ضبط صدا زده بود و الان فهمیده و داره گریه میکنه و بابام هم از سرکار اومده و داره میگه بخدا من خیانت نکردم تازه بابام چن سال پیش هم اینجوری کرده بود و مامانم فهمیده بود بخاطر من بخشیده بود و اان بازم شروع شده
  به جون عزیزام که راس میگم🥺🥺🥺🥺🥺🥺😭😭😭😭😭
  واقعا الان نمیدونم چیکار کنم

  1. با سلام عزیزم این مسائل سنگین تر از چیزی که بخواهی شما دخالت کنید بهتره به پدر و مادرت جداگانه بگی که به روانشناس مراجعه کنند.

 16. اگر مشکل از تیپ مادر بود اول باید سعی کنیم که مادرمان را در راه درست در یابیم و به او نصیحت کنیم خودش را خوشتیپ کند و خوشگل تر شود و کمی رفتارش را عوض کند و یکمی با لبای خندان با پدر روبه رو بشود و خواسته های او را براورده کند و اگر سردردی چیزی دارد او سرش را مساژ بدهد و هنگام انجام این کار با او یه سری صحبتی کند و درمورد علائقش با پدر در میون بزارد و با او مخالفت نکند و هنگام صحبت کردن پدر یهو وست صحبت هاش نپرد این وظیفه فرزندان که به مادر های بی سواد شان آموزش بدهند واقعا خیلی مهمه…….

  1. با سلام
   ممنون از نظرتون ولی نباید جای قربانی با خیانتکار عوض بشه

  2. امر دیگه ای نیست؟

   مرد وقتی خیانت میکنه مشکل از زنشه چرا؟ چون حتما اون کم گذاشت ولی اگه زن خیانت کنه بازهم مشکل از خودشه
   جالبه واقعا🙄😒

  3. مشکل از هیچ چیز مادر نیست. مشکل از بی لیاقتی مردای ایرانیه. دخترای تحصیلکرده و باسواد امروزی واقعا بهتون پیشنهاد میکنم اگر شرایط دارید مهاجرت کنید و با شخصی غیر ایرانی ازدواج کنید. اوضاع فرهنگی مردان جامعه ما واقعا تاسف باره.

   1. فکر میکنی مردای خارجی اینطوری نیستن؟
    همه ی مردای دنیا همینطورین😏

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

براي تماس با مشاور کليک کنيد!