کانال تلگرام اخبار نظام وظیفه آویژه

برای دسترسی آسانتر به مطالب سایت به کانال تلگرام روانشناسی آویژه بپیوندید (کلیک کنید).

اینستاگرام آویژه

مطالب ما را در اینستاگرام دنبال کنید ( کلیک کنید)

اهمیت مشاوره قبل از طلاق چیست ؟

3/5 - (2 امتیاز)

مشاوره قبل از طلاق

مشاوره قبل از طلاق تردیدها را از بین میبرد . طلاق شاید جایز اما به عنوان آخرین راه پیشنهاد میشود . البته عار و ننگ ندارد و معضل نیست . کسانی که نتیجه میگیرند که با هم نمیتوانند زندگی کنند طلاق میگیرند . مشاوره قبل از طلاق انجام میدهند مشاور هم به آنها پیشنهاد طلاق میدهد . این دلیل بر این نیست که یکی از طرفین خطا کار است . مشاوره قبل از طلاق برای برطرف شدن سو ظن و سو تفاهم هاست . وقتی بین دو نفر اختلاف بوجود می آید در واقع خشم و شاید بی توقعی باعث میشود نه چشم ها خوبی ها را ببینند و نه گوش ها درست بشنوند . بخصوص وقتی اطرافیان هم در این ماجرا برای جدایی یا طلاق این دو عجله داشته باشند . مشاوره قبل از طلاق شما را به خوبی ها توجه میدهد . سو تفاهم ها را برطرف میکند و از سو ظن شما را میرهاند .

مشاوره قبل از طلاق برای اینست که شما احساس گناه نکنید . مشاوره قبل از طلاق شما را آماده میکند با حالا وجود همسرتان در زندگی چگونه برخورد کنید . آماده میشوید با وضعیت جدیدتان کنار بیایید . آماده میشوید در مورد این توافق خشم نگیرید . خود و یا دیگری را مقصر ندانید . بدانید با اطرافیان چه برخوردی داشته باشید و در مقابل کنش های آنها چه واکنشی بروز دهید . شما را آماده میکنید دوباره لگام زندگیتان را دردست بگیرید و در مسیر اصلی زندگی قرار بگیرید . مشاوره قبل از طلاق برای اینست که اگر میتوانید به خود و شریک زندگیتان فرصتی دوباره بدهید . برای اینست که اشتباه نکنید . برای اینکه پشیمان نشوید . برخی اوقات پشیمانی پاسخی به نیازهای ما نخواهد بود . برخی اوقات هردو پشیمان میشوند اما فرصت بازگشت را از خود میگیرند که باز هم سودی ندارد .


بیشتر بخوانید:مشاوره برای طلاق توافقی یا مشاوره برای طلاق گرفتن !


جلسات مشاوره قبل از طلاق

جلسات مشاوره قبل از طلاق برای اینست که اگر اشتباهی قابل جبران است دیر نشود . جلسات مشاوره قبل از طلاق برای آسیب شناسی است . برخی اوقات با آسیب شناسی از طریق روانشناسی مانع از رسیدن صدمه به روابط میشود . جلسات مشاوره قبل از طلاق برای اینست که علی رغم میل باطنی بعضی از روی غرور بیجا تن به جدایی میدهند . برخی اوقات برداشت ما از اتفاقات اشتباه است . از برخوردها ، از تعاملات ، حرف ها و رفتارها . معمولا قبل از این جلسات برخی برای آشتی پا در میانی میکنند . از قبیل دوستان نزدیک ، اقوام و بزرگترها . برخی اوقات هم این افراد به جای اینکه بین این دو آشتی برقرار کنند به اختلافات دامن میزنند . میخواهند زودتر عروس و داماد جوان جدا شوند گویی بازگشت آنها به زندگی غیر ممکن است . آنها باید زودتر طلاق بگیرند .

در اثر خشم یا عدم کنترل بر رفتار یکی از دختر یا پسر به یکی از اقوام حرفی گفته که نباید گفته میشد . چون دختر و پسر جوان زیر ذره بین همه اقوام هستند این حرف بزرگ شده و اکنون غیر قابل بخشش به نظر میرسد . عروس یا داماد جوان باید بداند که گفتن حرفی به یکی از اقوام مساویست با ازهم پاشیدن زندگی . اینجاست که جلسات مشاوره قبل از طلاق به کمک مشاوران سرنوشت را تغییر میدهد . اینجاست که همه متوجه مشوند قضیه آنقدر هم که فکر میکردند بزرگ و حل ناشدنی نیست . در این جلسات مشکلات مطرح و سپس حل میشوند . البته همیشه مشکلات حل شدنی نیستند . در برخی از اوقات حق با زن و شوهر است و باقی ماندن در آن زندگی ممکن است به آسایش و آرامش بقبه صدمه بزند . اینجا طلاق تنها راه و آخرین راه است .


بیشتر بخوانید:شرایط طلاق توافقی چیست ؟


هزینه مشاوره قبل از طلاق

هزینه مشاوره قبل از طلاق

هزینه مشاوره قبل از طلاق ناچیز است . شاید هزینه مشاوره قبل از طلاق در قبال نجات یک زندگی آنقدر ناچیز است که میتوان گفت هیچ است . هزینه مشاوره قبل از طلاق در برابر ویران شدن زندگی و حتی روحیه یک فرد قابل طرح کردن نباشد . در نظر بگیرید با مشاوره ممکن است دو نفر که به اشتباه جدا میشوند خوشی خود را بازیابند . اگر هم این زندگی محکوم به طلاق است بعد از روحیه دو نفر آنقدر خراب باشد که تا مدتی نتوانند روحیه خود راباز سازی کنند . با یک مشاوره کارشناسانه وضعیت دو طرف خیلی تفاوت خواهد کرد . هر یک تکلیف خود را در برابر روزهای سخت جدایی میدانند و میتوانند به اینده ای متفاوت نیز بیاندیشند . هیچ هزینه ای گرانتر از بهای روزهای عمر آدمی نیست . بدون مشاوره ممکن است روزهای عمرشان به بطالت و احساس شکست تلف شود .

هزینه مشاوره قبل از طلاق حتی از هزینه طلاق نیز کمتر است . حال در نظر بگیرید شما وقتی تصمیم گرفته اید طلاق بگیرید ممکن است اشتباه کرده باشید . هزینه طلاق و رجوع مجدد بیشتر است یا مشاوره ؟ وقتی با فرهنگ مشاوره خو بگیریم خیلی چیزها یاد میگیریم . این هزینه هدردادن مال نیست . درازائ آن ما چیزهایی بدست می آوریم که شاید نتوان روی آنها قیمت گذاشت . شما با چقدر هزینه کردن میتوانید یک دل شکسته را ترمیم کنید . با چقدر میتوانید نظر یک نفر و رای قلبی یک نفر تغییر بدهید ؟ برخی اوقات  یک اشتباه چنان اثر بدی روی افراد میگذارد که به هیچ عنوان نمیتوان آن اثر را پاک کرد .


بیشتر بخوانید:طلاق توافقی چگونه است ؟


مدت زمان مشاوره قبل از طلاق

مدت زمان مشاوره قبل از طلاق

مدت زمان مشاوره قبل از طلاق مدت خاصی نیست . یک زمان معین را نمیتوان تعیین کرد . نمیتوان گفت مدت زمان مشاوره قبل از طلاق چند سال ، چند ماه یا چند روز است . مدت آن بستگی به عمق اختلاف دارد . مدت آن بستگی به انعطاف پذیری طرفین دارد . زمان آن بستگی به این دارد که عمق صدمه ای دارد که به روح و روان طرفین وارد شده است . شاید مشاوره زود هنگام باعث شود در همان ابتدا بدون دلخوری دو نفر زندگی خود را نجات دهند . بعد از مدت ها استرس و اضطراب طبیعی است که آسیب های روحی و روانی عمیق تر میشوند و ترمیم آنها دشوارتر میشود . فرهنگ مشاوره اثر این آسیب ها را کمرنگ تر میکند . ابتدا شاید دونفر گله کردن معمولی را دور از ادب و حیا بدانند . چه میشود که این حجب و حیا به مشاجره تبدیل میشود ؟

اما به مرور لب به گله باز میشود بعد از آن بی اعتنایی به درد دل هم و بعد از آن لحن کلام از آرام گفتن ها به تند گویی تبدیل میشوند و اثر گذاریشان به صورت صدمه روحی ظاهر میشوند . حرف ها دیگر به صورت زخم روی قلب میماند و بخشودن سخت تر میشود . طوریکه بدبینی و بدگمانی بر هر دو مسلط میشود . هر چقدر از زمان مشاجره ها بگذرد مدت زمان مشاوره بیشتر میشود . هر دو طرف باید بیشتر تلاش کنند تا به زمان آرامش برگردند . البته آن هم با مشاوره و نه به تنهایی .


بیشتر بخوانید:روانشناسی طلاق در مردان و زنان


سوالات مشاوره قبل از طلاق

سوالات مشاوره قبل از طلاق

سوالات مشاوره قبل از طلاق ابتدا از چرا ها شروع میشود . چرا میخواهید جدا شوید ؟ سوالات مشاوره قبل از طلاق مربوط به بی انگیزه شدن برای زندگی با همسر است . چه اتفاقی باعث شدن تا قلب های گرم به سردی بگرایند ؟ به جرات میتوان گفت کسانی که طلاق میگیرند یا طلاق میدهند مشاوره قبل از ازدواج انجام نداده اند . به دنبال ازدواج موفق نبوده اند بلکه فقط میخواسته اند تشکیل زندگی بدهند . از معیارهای ازدواج بی خبر بوده اند . اکنون مجبورند برای مشاوره طلاق بیایند . به همین ترتیب گاهی برای برخی کارها دیر میشود . با فرهنگ مشاوره تا وقتی لبخندهایمان تازه هستند خو بگیریم . تا وقتی گل لبخند روی لب هایمان نخشکیده است مشورت کنیم . مشورت با کارشناسان اهل فن . مرکز مشاوره آویژه برای هم شما زندگی شادی را آرزومند است .


بیشتر بخوانید:شرایط طلاق از طرف زن و درخواست طلاق از طرف زن


خدمات تلفنی و آنلاین مرکز مشاوره خانواده و روانشناسی آویژه

لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .

در این راستا مرکز مشاوره روانشناسی و خانواده خدمات متنوعی را در زمینه مشاوره آنلاین طلاق به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد .

منبع : The Importance of Professional Counseling Pre- and Post …

براي مشاوره در زمينه اهمیت مشاوره قبل از طلاق چیست ؟

از مشاورين مشاوره خانواده و روانشناسي آويژه از سراسر کشور

با ۰۲۱۶۲۹۹۹۰۶۶ تماس بگيريد

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

براي تماس با مشاور کليک کنيد!

آیا به مشاوره فوری نیاز دارید؟

 

مشاوره حضوری 👉

مشاوره تلفنی فوری👉