کانال تلگرام اخبار نظام وظیفه آویژه

برای دسترسی آسانتر به مطالب سایت به کانال تلگرام روانشناسی آویژه بپیوندید (کلیک کنید).

اینستاگرام آویژه

مطالب ما را در اینستاگرام دنبال کنید ( کلیک کنید)

پورن انتقامی چیست؟ نکاتی برای قربانیان سکس انتقامی

پورن انتقامی
2.5/5 - (2 امتیاز)

پورن انتقامی چیست؟

پورن انتقامی به اشتراک گذاری تصاویر، فیلم های خصوصی یا فیلم های جنسی، بدون رضایت فرد گفته میشود. که با هدف ایجاد خجالت یا پریشانی انجام میشود. این عمل هم به صورت آنلاین و هم به صورت آفلاین و برای تصاویری که به صورت الکترونیکی یا به روشی سنتی به اشتراک گذاشته می شوند، انجام میشود. بنابراین شامل بارگذاری تصاویر در اینترنت و یا نشان دادن تصویر فیزیکی یا الکترونیکی به کسی است.

این مسئله در میان افراد در هر سنی، از کودکان در سن 11 سالگی تا بزرگسالان بسیار مسن تر دیده شده است. با این حال، بیشترین حوادث گزارش شده مربوط به کسانی است که در سنین نوجوانی هستند تا بزرگسالان در اواسط بیست سالگی. قربانیان رابطه جنسی انتقامی، اغلب به دلیل کمبود اطلاعات و پشتیبانی موجود در مورد خطرات و پیامدهای به اشتراک گذاری تصاویر جنسی گرفتار این مشکل میشوند. این پست را از دست ندهید/ خیال پردازی جنسی در زوجین برای مطالعه کلیک کنید.

هدف از سکس انتقامی چیست؟

همانطور که از نامش پیداست، هدف از پورن انتقامی، تنبیه همسر یا دوست سابق است. همچنین مردان سوء استفاده کننده به طور فزاینده ای از “پورن انتقام” استفاده می کنند تا زنان را مجبور کنند در کنار آنها بمانند یا به آنها آسیب برسانند.

مشاوره حرفه ای تخصص ماست
شما میتوانید برای مشاوره و تراپی در زمینه پورن انتقامی چیست؟ نکاتی برای قربانیان سکس انتقامی با بهترین روانشناسان مرکز مشاوره خانواده آویژه تماس حاصل نمایید. ساعت پاسخگویی ۹ صبح الی ۱۲ شب.

برای مشاوره تلفنی فوری داخل کشور روی لینک زیر کلیک کنید.

مشاوره تلفنی فوری

جهت مشاوره برای هم وطنان خارج از کشور روی لینک زیر کلیک کنید.
هموطنان خارج از کشور

برای رزرو وقت مشاوره حضوری روی لینک زیر کلیک کنید.
رزرو جلسه مشاوره حضوری

مشاوران آویژه
پاسخگوی شما هستند

چه زمانی این سکس انتقامی به یک مشکل تبدیل شد؟

موارد گزارش شده از پورن انتقامی از سال 2015 و 2016 به میزان قابل توجهی افزایش یافته است. در واقع با هوشمندتر شدن تلفن های همراه و دوربین ها به عنوان یک ویژگی استاندارد در اکثر مدل ها، به اشتراک گذاری تصاویر هرگز به این سرعت و آسانی نبوده است.

این امر منجر به افزایش افرادی شده است که از طریق رسانه های اجتماعی، متن ها و تصاویر خصوصی و جنسی را به اشتراک می گذارند. همین امر باعث افزایش تعداد موارد رابطه جنسی انتقامی و سوء استفاده از افراد شده است.

پورن انتقامی چیست؟
پورن انتقامی

چه کسانی بیشتر قربانی پورن انتقامی می شوند؟

بر پایه اطلاعات مشاوره جنسی هر فردی ممکن است قربانی سکس انتقامی باشد اما به طور کلی، زنان (22 درصد) و مردان (23 درصد) و 56 درصد افراد دارای معلولیت عنوان میکنند، قربانی انتقام جنسی شده اند. همچنین 36 درصد افراد همجنسگرا و دوجنسگرایان اظهار دااشتند، سوء استفاده مبتنی بر تصویر را تجربه کرده اند.

تأثیرات پورن انتقامی در قربانی چیست؟

وقتی رابطه ای خراب می شود، مشکل تنها قطع رابطه دوستانه نیست، بعضی از افراد می توانند از هر تصویر خصوصی که از پارتنر سابق خود دارند علیه او و به عنوان وسیله ای برای “انتقام” استفاده کنند. این می تواند برای قربانی بسیار ضرر آور باشد. چنین تصاویر صمیمی و خصوصی، در بیشتر شرایط، فقط توسط گیرنده مشاهده می شود.

وقتی چنین تصویری با دیگران به اشتراک گذاشته شود، این عدم کنترل و احساس تحقیر می تواند برفرد قربانی تأثیر منفی بگذارد. در اصل، آنها ممکن است آنقدر به پارتنر خود اعتماد کرده باشند که بتوانند چنین محتوای شخصی را با آنها به اشتراک بگذارند. نقض اعتماد می تواند جای زخمی ایجاد کند که در نتیجه می تواند از نظر روانی بر قربانی تأثیر منفی بگذارد و روابط آینده او را به خطر بیندازد. سکس انتقامی میتواند منجر به آزار و اذیت فرد شود.

پس از انتشار تصویر، متوقف کردن آن، دشوار است. افرادی که قربانی پورن انتقامی می شوند، غالباً احساس شرمندگی شدید می کنند و حتی ممکن است علائمی مشابه سندرم استرس پس از سانحه را تجربه کنند یا حتی در مواردی خودکشی کنند.

آیا قوانینی برای حمایت از قربانیان وضع شده است؟

در حال حاضر قوانین مشخصی برای حمایت از قربانیان خشونت خانگی، سوء استفاده از ارتباطات و جرایم جنسی وضع شده است. عمل به اشتراک گذاشتن تصاویر خصوصی، جنسی یا فیلم های حاوی صحنه هایی که معمولاً در ملاء عام دیده نمی شوند، جرم تلقی می شود. تصاویری که اندام های تناسلی را نشان می دهد، همچنین انتشار هر چیزی را که شخص تصور میکند جنسی و تحریک آمیز است، به عنوان مثال انتشار عکس های تحریک آمیز جنسی جرم است. لذا افرادی که مرتکب این جرم شوند با عواقب آن مواجه خواهند شد.

پورن انتقامی و راه‌های مقابله
سکس انتقامی

نکاتی برای قربانیان سکس انتقامی

آیا شخصی بدون تأیید شما تصویری خصوصی از شما را به اشتراک گذاشته است؟ یا اینکه یک عکس برهنه بدون رضایت شما گرفته شده است، یا تصویری که با کسی به اشتراک گذاشته اید، با دیگران نیز به اشتراک گذاشته شده؟ اگر چنین است، شما تنها نیستید. بسیاری از افراد تحت تأثیر پورن انتقامی یا پورنوگرافی غیر توافقی قرار می گیرند. اگر چنین اتفاقی برای شما یا شخصی که می شناسید افتاده است، در اینجا اطلاعاتی برای کمک به شما برای تصمیم گیری درباره اینکه چه کاری انجام دهید، ارائه میدهیم.

شواهد موجود بودن عکس ها در اینترنت را ذخیره کنید. تصویر صفحه وب را ذخیره کنید.

اگر رسانه یک ویدیو است، فیلم را بارگیری کنید و ذخیره کنید. همچنین، هرگونه ایمیل یا پیام متنی را در رابطه با تصویر یا فیلم ذخیره کنید.

یک نمودار شواهد با جزئیات تاریخ، آنچه اتفاق افتاده، چه کسی آن را انجام داده است، شواهدی که آنها این کار را انجام داده اند، مانند نام کاربری، تهدیدهای قبلی و غیره را ثبت کنید.

برای حذف تصویر یا فیلم از خط مشی وب سایت استفاده کنید.

قوانین مربوط به پورن انتقامی را بررسی کنید و بعد تصمیم بگیرید که آیا می خواهید به طور قانونی موضوع را پیگیری کنید یا خیر؟ اگر چنین کردید، حتماً وضعیت خود را مشخص کنید و عنوان کنید که مشکل شما شامل خشونت خانگی، گفتگوی سایبری یا پورنوگرافی کودکان است.

صحبت با یک وکیل را در نظر بگیرید قوانینی وجود دارد که ممکن است به شما کمک کند تصاویر منتشر شده خود را از بین ببرید.

از مشاوره خانواده استفاده کنید

اگر تجربه رابطه جنسی انتقامی را دارید، به کمک یا مشاوره نیاز دارید. این مشاوره ها هم برای کنترل شرایط به شما کمک میکنند و هم برای غلبه بر مشکلاتی که سلامت روانی شما را تهدید میکند.

سکس انتقامی
قربانیان پورن

راه های در امان ماندن از پورن انتقامی چیست؟

برای در امان ماندن از پورن انتقامی عواقب و تبعات آن، توصیه میکنیم نکات زیر را در نظر داشته باشید.

همیشه از یک برنامه رمزگذاری شده استفاده کنید

ارسال تصاویر شخصی، بدون فکر کردن در مورد اینکه داده های شما کجا می رود، آسان است. همواره توصیه میشود اگر می خواهید چیزی را ارسال کنید که نمی خواهید شخص دیگری آن را ببیند، باید مراقب باشید از چه پلتفرمی استفاده می کنید.

در مورد مسائل امنیتی با شخصی که عکس خود را برای او ارسال می کنید گفتگو کنید

قبل از ارسال هر چیزی با پارتنر خود گفتگوی آزاد و صادقانه داشته باشید. از آنها سوالاتی را بپرسید مانند اینکه آیا عکس های شما را ذخیره میکند یا آنها را در کجا ذخیره میکند یا اگر از آنها بخواهید، عکس شما را حذف می کند یا خیر؟

همانطور که شما باید در مورد انواع مسائل و روابط جنسی، از جمله رابطه جنسی دهانی، پیشگیری از بارداری، انجام رابطه جنسی مقعدی یا مواردی از این قبیل با شریک زندگی خود مکالمه داشته باشید، باید در مورد رابطه دیجیتالی و امنیت خود نیز مکالمه داشته باشید.

از خود بپرسید آیا واقعاً به شخصی که برایش عکس می فرستید اعتماد دارید؟

اگرچه این توصیه بسیار واضحی به نظر می رسد، اما تاکید میکنم که اگر به شخص اعتماد ندارید، این کار را نکنید. این کار دشواری است زیرا شما متأسفانه هرگز نمی دانید مردم قادر به انجام چه کارهایی هستند.

  • همچنین برای در امان ماندن از سکس انتقامی واقعاً مطمئن شوید كه این كاری است كه می خواهید انجام دهید یا مجبور به انجام آن هستید.

در نهایت باید گفت از آنجایی که، پورن انتقامی می تواند عواقب جدی برای سلامت روان قربانیان داشته باشد و قربانیان باید با عواقب طولانی مدت شخصی و روانی مقابله کنند، جلسات مشاوره جنسی تلفنی یا حضوری باید در دستور کار فرد قرار گیرد. اگرچه بیشتر افراد فکر میکنند مشاوره رابطه جنسی به مباحثی همچون رابطه جنسی خشن، اعتیاد به سکس و… میپردازد اما این مشاوره ها در این زمینه نیز بسیار کارساز هستند.

سوالات متداول

پورن انتقامی چیست؟

پورن انتقامی به اشتراک گذاری تصاویر، فیلم های خصوصی یا فیلم های جنسی، بدون رضایت فرد گفته میشود. که با هدف ایجاد خجالت یا پریشانی انجام میشود.

تاثیرات پورن انتقامی در قربانی چیست؟

نقض اعتماد می تواند جای زخمی ایجاد کند که در نتیجه می تواند از نظر روانی بر قربانی تأثیر منفی بگذارد و روابط آینده او را به خطر بیندازد.

آیا قوانینی برای حمایت از قربانیان وضع شده است؟

در حال حاضر قوانین مشخصی برای حمایت از قربانیان خشونت خانگی، سو استفاده از ارتباطات و جرایم جنسی وضع شده است.

خدمات تلفنی و آنلاین مرکز مشاوره خانواده و روانشناسی آویژه

لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .

در این راستا مرکز مشاوره خانواده و روانشناسی آویژه خدمات متنوعی را در زمینه مشاورهمیل جنسیبه شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد .

براي مشاوره در زمينه پورن انتقامی چیست؟ نکاتی برای قربانیان سکس انتقامی

از مشاورين مشاوره خانواده و روانشناسي آويژهاز سراسر کشور

با ۰۲۱۶۲۹۹۹۰۶۶ تماس بگيريد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

براي تماس با مشاور کليک کنيد!

آیا به مشاوره فوری نیاز دارید؟

 

مشاوره حضوری 👉

مشاوره تلفنی فوری👉