کانال تلگرام اخبار نظام وظیفه آویژه

برای دسترسی آسانتر به مطالب سایت به کانال تلگرام روانشناسی آویژه بپیوندید (کلیک کنید).

اینستاگرام آویژه

مطالب ما را در اینستاگرام دنبال کنید ( کلیک کنید)

چگونه خونسرد و صبور باشیم ؟

چگونه خونسرد
4.2/5 - (18 امتیاز)

خونسرد باشیم

خونسرد باشیم تا از منظره ی جاده زندگی لذت ببریم . دست در دستان آرامش که بگذاری نفس زندگی ات تازه می شود و مشغله ها برایت سرگرمی ای گذرا می شوند . خونسرد که باشی در غار تاریک مسیر های سخت زندگی مشعلی در دست داری که راه را برایت روشن می کند . خونسرد باشیم تا در زمان رو به رو شدن با مشکلات دستپاچه و عاجز نباشیم و در اولین فرصت به دنبال راه چاره باشیم و کاسه ی چه کنم چه کنم را دست نگیریم.

خونسرد باشیم تا جای پرخاشگری هایمان را لبخندی دلشین پر کند و آرامشی ابدی عطر زندگیمان شود . خونسرد باشیم تا در شاه راه موفقیت آهسته اما پیوسته در حرکت باشید و با صبر و خونسردی شکست ها را پشت سر بگذارید . بجای پرخاشگری های روزمره و تلخی های همیشگی که ما را همچون دانه ای شنی در صحرای مشغله ها غرق می کند ، خونسرد باشیم و همچون ماهیگیری صبور از سکوت دریا لذت ببریم تا به وقتش ماهی ای بزرگ و تازه بگیریم .

خونسرد و صبور باشیم

خونسرد و صبور باشیم ، آنگاه می توانیم  بدانیم چگونه بی تفاوت باشیم در ترافیک ، وقتی آفتاب سوزان ظهر تابستان روی سرمان می تابد و راننده ی جلویی دیر تر از بقیه ماشین ها حرکت می کند و راننده پشت سری مدام بوق می زند و لابد لپ هایمان از شدت عصبانیت به سرخی می رود با اندکی بردباری از یک فاجعه ی بی اساس جلوگیری کنیم . چگونه بی خیال شویم ؟ کافی است کمی آینده نگر باشید تا ببینید چه عواقبی ممکن است پشت آن عصبانیت های لحظه ای کمین کرده باشد ، پس  خونسرد و صبور باشیم تا از یک قتل احتمالی ، دادگاه و دیه و اتفاقات این چنین جلوگیری کرده باشیم .

اگر بخواهیم صادقانه بگوییم خونسرد وصبور شدن را نمی توان یک شبه بدست آورد و برای اینکه خونسرد و صبور باشیم و دربیابیم چگونه ذهنی قوی داشته باشیم ، نیاز به تمرین داریم . اولین راز برای اینکه بدانید چگونه در اوج عصبانیت خونسرد باشید این است که به خودتان فرصت فکر کردن دهید و سعی کنید درون خود را آرام کنید . هر گاه در اوج عصبانیت بودید نفس عمیقی بکشید و نگاهتان را کمی از ماجرا دور کنید تا فرصت فکر کردن به مغزتان بدهید ، در واقع بهتر است بگوییم وقتی عصبانی هستید دست به کار نشوید و به خود بگویید چگونه آرامش بیشتری داشته باشم .

اگر می خواهید در اوج عصبانیت خونسرد باشید ؛ از آنجا دور شوید . وقتی عصبانی میشویم مانند ظرف شیری میشویم که روی اجاق گذاشته اند و هر لحظه ممکن است سر برویم پس برای رهایی از این وضع از اجاق گازتان دوری کنید .

و صبور باشیم ؟

چگونه خونسرد باشیم ؟

چگونه خونسرد باشیم؟ چگونه آرامش روحی داشته باشیم ؟ اصلا خونسردی چیست ؟ نکته مهم در زندگی این روزها این است که عجول بودن و عجله داشتن جزئی از زندگی ماشینی همه شده است ، آنقدر که  کاسه صبر و خونسردیمان تنها به اندازه ی فشردن دکمه ها و انتظار برای لود شدن تقاضا هایمان است ، با این اوصاف چگونه می خواهیم خونسرد باشیم؟

یکی از دلایلی که باعث به وجود آمدن تنش و استرس های بی مورد در زندگی می شود ، کمال گرایی افراطی است که مدام باعث نگرانی  می شود . اینکه بخواهید کارها را درست و به موقع انجام دهید خوب است اما اگر بخواهید تمام کارهایتان را بدون کوچک ترین کم و کاستی انجام دهید ، باید بگویم غیر ممکن است چون شما یک انسان هستید و خطا کردن گاهی جزعی از زندگیتان است . در نتیجه اگر می خواهید بدانید چگونه خونسرد باشیم باید کمی بیخیال باشید و برای بیخیال شدن و رهایی از فکرهای آزار دهنده سعی کنید تبدیل به یک مادر بزرگ شوید و دنیا دیده تر فکر کنید ؛ با خود بگویید آیا این مسئله در ده سال آینده هم همینقدر برایتان مهم و حیاتی است ؟ در اینجاست که متوجه می شوید برای موضوعی غصه می خوردید که آنقدر ها هم نمی ارزد .

راه های خونسرد بودن

راه های خونسرد بودن ، تنها با تمرین و تکرار های فراوان می تواند در مواقع لازم به یاریتان بیاید چگونه خونسرد بودن نه تنها نتایج مناسبی در زندگی فردی دارد بلکه می تواند تاثیر مستقیمی را بر جامعه و زندگی اجتماعی بگذارد . در نظر بگیرید اگر بدانیم  چگونه مادر خونسردی باشیم چقدر در نحوه رفتارمان با فرزندانمان تاثیر می گذارد و در نتیجه فرزندان چنین مادرانی چقدر در جامعه مفید ترند .

ساده ترین راه کار برای اینکه بدانیم چگونه مادر خونسردی باشیم این است که وقتی فرزندمان اشتباهی می کند فورا به دنبال تنبیه او نباشیم ، کافی است شیطنت های کودکی خود را به یاد بیاورید و به چشم های معصوم کودکانه ی فرزندتان که در آن لحظه متهم ردیف اول پرونده ی خرابکاری است بندازید ، نفس عمیقی بکشید و تصویری از خرابکاری های دوران کودکی خود را تجسم کنید ، خواهید دید که دیگر به اندازه ی قبل از دست فرزندتان عصبانی نیستید و حالا بیشتر او را درک می کنید ؛ و به همین راحتی با بکار گیری یکی از راه های خونسرد بودن به نتیجه ی بهتری دست یافتید .

چگونه خونسرد

چگونه خونسردی خود را حفظ کنیم ؟

حال می خواهیم با تمرین راهکار های ساده یاد بگیریم چگونه در مواقع سختی خونسرد باشیم ؟ راه های خونسرد بودن را یاد بگیریم :

زندگی را سخت نگیرید (کمی بیخیالی را چاشنی کنید) : می توانم به جرعت بگویم نیمی از استرسی را که در لحظه به ودتان می دهید بخاطر تصاویری است که از اما و اگرها در ذهنتان کشیده اید ؛آنها را دور بریزید و باور کنید بعد از این اتفاقی که الان برایتان رخ داده دنیا به آخر نمی رسد و این نیز بگذرد.

 • نفس عمیق بکشید : همانطور که پیش تر گفتیم یکی از موثر ترین راه های خونسرد بودن نفس عمیق است ،با این کار هم به ذهنتان برای فکر کردن تایم می دهید هم خودتان را برای دقایقی از استرس دور می کنید.
 • بدنتان را ماساژ دهید : هرچند انجام این کار در هنگام استرس یا عصبانیت کمی سخت است اما ماساژ قسمت های مختلف بدن مانند انگشت ها و یا سر باعث می شود خون جریان بهتری پیدا کند و برای مدتی حواستان را از اتفاقات پرت کند .

چگونه درون خود را آرام کنیم ؟

 • با آرامش غذا بخورید : تا حالا سر میز شام رو به روی فردی که با عجله غذا می خورد نشسته اید؟ چه احساسی در کنار چنین فردی به شما دست می دهد؟ نا خودآگاه شما هم حس می کنید عجله دارید.با آرامش غذایتان را بجوید تا صبر برای خوردن لقمه ی بعد را در هین خوردن تمرین کنید .
 • آینده نگری منفی را کنار بگذارید:اگر در حال تلاش برای یک هدف بزرگ هستید با آینده نگری های منفی خود را از پا در نیاورید و مدام به اینکه اگر نشود چه کنم فکر نکنید و بجای این کار اهداف کوچکی تعیین کنید تا از رسیدن به آنها احساس بهتری را تجربه کنید .
 • گستره دیدتان را باز تر کنید : همانطور که گفتیم خیلی مهم است که بتوانیم درک کنیم آیا موضوعی که امروز برایش نگران هستیم و استرس داریم آیا در سال های دیگر هم همین اندازه مهم است ؟ اینگونه بسیاری از نگرانی هایمان از بین می روند .

و صبور باشیم ؟

چگونه اعصابی آرام داشته باشیم ؟

چگونه خونسرد و آرام باشیم تا زندگی با کیفیت تری را تجربه کنیم . سعی کنید موارد گفته شده را در زندگی روزمره بکار بگیرید و به خود یاد آوری کنید که با کمی خونسردی هم می شود بسیاری از کارها را انجام داد و نیازی به آن همه استرس و تنش هم نیست بدین ترتیب میتوانیم زندگی موفقی داشته باشیم . از اینها گذشته از راه کارهای مشاوره روانشناسی بهره بگیرید .

برای شروع می توانید از همین امروز کار را آغاز کنید . با تمرین های ساده خودتان را محک بزنید ، مثلا هنگام خروج از سینما هیچ لزومی ندارد عجله کنید سریع تر خارج شوید ؛ صبر کنید جز نفرات آخر بیرون بروید .

یا هنگام باز گشت از محل کار به خانه از مسیر فرعی هرروز نیایید و بجای آن از مسیر طولانی و پر از چراغ قرمز برگردید و سعی کنید در ترافیک خونسرد و ارام باشید و به این فکر کنید که چگونه روحیه قوی داشته باشید .

با تمام موارد گفته شده اگرفکر می کنید هنوز هم نمی توانید خونسرد و آرام باشید بهترین کار این است که با کمک یک مشاوره کنترل خشم و پرخاشگری صحبت کنید تا با تمرین های ساده تر و ارائه راه کار های جزعی تر بتوانید بر خشم خود کنترل پیدا کنید و فردی خونسرد و آرام باشید.

خدمات مرکز مشاوره خانواده و روانشناسی آویژه

لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .

در این راستا مرکز مشاوره خانواده و روانشناسی آویژه خدمات متنوعی را در زمینه کنترل خشم و پرخاشگری به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد .

منبع:  How to Stay Calm and Cool When You Are Extremely …

براي مشاوره در زمينه چگونه خونسرد و صبور باشیم ؟

از مشاورين مشاوره خانواده و روانشناسي آويژه از سراسر کشور

با ۰۲۱۶۲۹۹۹۰۶۶ تماس بگيريد

 

نظرات

- 21 نظر:

 1. سلام .من این مطالبو که خوندم فهمیدم چطور خونسرد باشم چطور خشممو کنترل کنم واقعا بهم کمک کرد اما نمیدونم چطور درمقابل خشم دیگران خونسرد باشم

 2. اگه میشدشماره تماستون میزاشتیدخوب بودچون من ازخارج کشورتماس میگیرم

 3. برای خانومای خاندار راهکاری ندادی از واقعا من موندم چ جوری خونسردو بیخیال باشم خسته شدم دیگه

 4. ممنون ولی مطالب کلیشه ای و تکراری است و به نظر من حال خوب داشتن اول به خود آدم و شرایط زندگیش برمی گرده
  ای کاش جمله های پرمعنی و تلنگرآمیز بیشتر شود

  1. باید خودمونو بیشتر دوست داشته باشیم!
   هر کدوم از ما امپراطور زندگی باارزش خودمونیم، پس قدر سلامتی و لبخند خودمونو بدونیم و با آرامش همه چیزو یا درست کنیم و یا کنار بگذاریم.

 5. سلام خیلی ممنون
  هدف های بزرگی دارم که ادم های خونسرد و صبور احتیاج داره
  سپاس از این سایت خوب زحمت کشیدید

 6. آویژه عزیزم ، سلام.
  باید دست مریزاد بگم به دست اندرکاران این سایت خوب؛ چقدر مقاله جالب و قشنگی بود . به جرئت می توانم بگویم که در هیچ جایی ، چنین مقاله پرمحتوایی نخوانده ام.
  در تایید نویسنده باید بگم که من از موقعی که خونسردی و لذت بردن را انتخاب کرده ام؛ تحولات مثبت و شگفت انگیزی در زندگیم تجربه می کنم.
  🌷🌷🌷

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

براي تماس با مشاور کليک کنيد!

آیا به مشاوره فوری نیاز دارید؟

 

مشاوره حضوری 👉

مشاوره تلفنی فوری👉