کانال تلگرام اخبار نظام وظیفه آویژه

برای دسترسی آسانتر به مطالب سایت به کانال تلگرام روانشناسی آویژه بپیوندید (کلیک کنید).

اهمیت آشنایی برای ازدواج چیست ؟

اهمیت آشنایی برای ازدواج

آشنایی برای ازدواج یکی از مهمترین مسائل در خصوص ازدواج و یکی از حساس ترین دوره ها در پروسه ازدواج می باشد . آشنایی برای ازدواج لازمه و رکن جدایی ناپذیر در مورد ازدواج می باشد و هرگونه قصور و اشتباهی در مورد آن میتواند پیامد ها و نتایج جبران ناپذیری را داشته باشد پس آشنایی برای ازدواج مسئله ای است که باید بسیار آگاهانه و محتاطانه در مورد آن اقدام کرد و با توجه به شرایط و جو موجود بهترین راه را برای آن انتخاب کرد . آشنایی برای ازدواج اگر بر اساس اصول و روش های درست باشد می تواند ضامن یک انتخاب درست و به تبع آن یک ازدواج موفق باشد اما در این مسیر باید ها و نباید های بسیاری وجود دارد که نیازمند آگاهی و دانش کافی است که بخش قابل توجهی از این آگاهی را می توانیم از طریق مشاوره قبل از ازدواج کسب کنیم .


بیشتر بخوانید: مشاوره تلفنی ازدواج


اهمیت آشنایی برای ازدواج

اهمیت آشنایی برای ازدواج تا جایی می باشد که می تواند موفقیت یا عدم موفقیت یک ازدواج را تعیین کند .اهمیت آشنایی برای ازدواج به این دلیل می باشد که بر اساس علم روانشناسی ، تناسب و توازن همه‌ جانبه بین دو نفر و انعطاف پذیری شخصیت آنان نسبت به یکدیگر ، اصلی ترین عامل موفقیت رابطه آنان می باشد و تشخیص این تناسب و تفاهم تنها با شناخت حقیقی و اصولی به دست خواهد آمد ، شناختی که واقع‌ گرایانه ، همه جانبه و کافی باشد . اهمیت شناخت برای ازدواج با توجه به پیچیدگی های رفتاری و شخصیتی انسان ها و گسترش هنجار های اخلاقی روز به روز پررنگ‌ تر می‌شود .


بیشتر بخوانید: اهمیت سن در ازدواج موفق


ضرورت آشنایی برای ازدواج

ضرورت آشنایی برای ازدواج

ضرورت آشنایی برای ازدواج با توجه به آمار بالای طلاق و مهمتر از آن رواج طلاق عاطفی بین زوج ها بیش از پیش احساس می شود . همانطور که گفته شد تناسب همه جانبه بین زوج ها میتواند ضامن یک ازدواج موفق باشد اما باید این تناسب و هم کفو بودن به تدریج و در روند یک شناخت اساسی تشخیص داده شود . از این رو ضرورت آشنایی برای ازدواج قابل درک است . تصمیم کورکورانه و عجولانه و قدم گذاشتن در زندگی مشترک بدون شناخت کافی باعث می شود که هرگز نتوانیم رفتار ها و ویژگی هایی که برایمان غیر قابل تحمل هستند را تشخیص دهیم و مطابقت داشتن یا نداشتن فرد با معیارهای ازدواج ، پس از زندگی مشترک مشخص خواهد شد که دیگر فرصت تجدید نظر از دست رفته است .


بیشتر بخوانید: مشاوره ازدواج آنلاین


اشتباهات آشنایی برای ازدواج

اشتباهات آشنایی برای ازدواج می تواند نتایج غیر قابل جبرانی را برای فرد به دنبال داشته باشد از این رو لازم است که فرد چارچوب و اصول استانداردی که برای آشنایی پیش از ازدواج تعریف شده اند را رعایت کند .نباید فراموش کنیم که آشنایی پیش از ازدواج برای کشف وجوه مشترک و نقاط متقابل زوج می باشد و بیشترین توجه با باید به سمت شناخت دقیق و حقیقی از طرف مقابل باشد نه ایجاد وابستگی عاطفی و ابراز احساسات . از اشتباهاتی که در دوران آشنایی پیش از ازدواج به طور معمول اتفاق می افتد این است که دو نفر بیشتر در گیر مسائل احساسی و عاطفی می شوند که همین باعث می شود به درستی نتوانند نقاط ضعف و قوت طرف مقابل را تشخیص دهند و واضح است که وابستگی عاطفی و جنسی قدرت تصمیم گیری منطقی و مصلحت اندیشی را از فرد سلب خواهند کرد .


بیشتر بخوانید: هدف از ازدواج از نظر روانشناسی


اشتباهات آشنایی برای ازدواج

حد و مرز آشنایی برای ازدواج

حد و مرز آشنایی برای ازدواج مسئله ای است که باید ها و نباید های دوران نامزدی یا آشنایی پیش از ازدواج را برای ما روشن می کند . این دوران به قدری حساس میباشد که هر رفتار و واکنش نابجایی می‌تواند به آن آسیب وارد کند یا باعث تصمیمات غیر قابل جبرانی شود پس لازم است حدود و خط قرمز های این دوران شناسایی و رعایت شوند . بر اساس تفاوت های فردی ، فرهنگی ، اجتماعی . . . این حد و مرز ها در رابطه های مختلف متفاوت است و ممکن است تشخیص این حدود برای فرد مشکل باشد پس نیاز است که برای شناخت این حد و مرز ها و باید و نباید ها از کارشناس مشاوره ازدواج کمک بگیریم .

مشاوره قبل از ازدواج می تواند حد و مرز و چارچوبی که باید رابطه را در آن پیش ببریم برای ما مشخص کند تا با رعایت این خط قرمز ها و جلوگیری از آسیب های دوران آشنایی پیش از ازدواج بتوانیم به شناخت نسبی لازم از طرف مقابل دست پیدا کنیم .


بیشتر بخوانید: سوالات مشاوره قبل از ازدواج


خدمات تلفنی و آنلاین مرکز مشاوره خانواده و روانشناسی آویژه

لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .

در این راستا مرکز مشاوره روانشناسی و خانواده خدمات متنوعی را در زمینه مشاوره آنلاین قبل از ازدواج به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد .

منبع : 5 Reasons Why Marriage is So Important

براي مشاوره در زمينه اهمیت آشنایی برای ازدواج چیست ؟

از مشاورين مشاوره خانواده و روانشناسي آويژه از سراسر کشور

با 09353000102 تماس بگيريد

همه روزه از ساعت 8 صبح تا 1:00 شب 

حتي ايام تعطيل

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

براي تماس با مشاور کليک کنيد!

تماس با مشاور

تماس با موبایل

هزینه تماس:

دقیقه ای 1400 الی 1800 تومان

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

جهت ادامه و تماس با مشاور کلیک کنید

لطفاً شماره موبایل خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

کاربر گرامی، برای ادامه روند دریافت مشاوره، لطفاً نام خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

سلام در چه زمینه ای نیاز به مشاوره دارید؟

گام بعدی
بازگشت

بازه زمانی مورد نظر خود را برای مشاوره انتخاب کنید:

نگران از دست رفتن بازه زمانی انتخاب شده نباشید، تا زمانی که کامل مشاوره نگرفته اید رزرو شما باقی خواهد ماند.

فوری

دوشنبه

1399/6/31

سه شنبه

1399/7/1

چهارشنبه

1399/7/2

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 91023933-021 تماس حاصل نمایید

گام بعدی
بازگشت

موجودی شارژ شما:

با این میزان اعتبار شما می توانیددقیقه با مشاور صحبت کنید

دقیقه کافیست، ادامه
خرید شارژ بیشتر
بازگشت

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 91023933-021 تماس حاصل نمایید

خرید شارژ مشاوره:

بازگشت

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

تایید نهایی:

موضوع

مشاوره

مدت

مشاوره

زمان

مشاوره

دقیقه

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 91023933-021 تماس حاصل نمایید

تایید نهایی
بازگشت

زمان مشاوره شما با موفقیت رزرو شد. منتظر تماس از طرف مشاور ما باشید.

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 91023933-021 تماس حاصل نمایید

پس از مشاوره بقیه شارژ شما در حساب کاربریتان باقی خواهد ماند، در صورتی که تمایل دارید باقیمانده پولتان به کارتتان واریز شود با شماره 91023933-021 تماس حاصل نمایید